Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niech będzie rower 2020


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
673 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 kwiecień 2020 - 08:32


Może ktoś polecić jakąś fajną appke rowerową co by mi rysowała trasę przejazdu i mierzyła prędkość ? 

 

Strave zainstaluj. Bedziesz mogl wtedy Michala i mnie podgladac i pewnie jeszcze kilka innych osob.


  • 3

#22 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 03 kwiecień 2020 - 09:02

20 km to nie jest jakiś dystans

 

To 1,5 godziny (wg mapy, autem jadę 25 min) jazdy. Jadę na 7 może 8 czasem na 6. Ma miejscu okazuje się, że nie ma warunków do pracy. Umawiamy się na telefon na popołudnie. O 15 dzwoni: powinno być dobrze, więc od 16 próbujemy... Pracę kończę nierzadko o 20. Papierologia i powrót 20.30, niewykluczone, że rano znowu na 6. Taki twardy nie jestem.

18 km po publicznej ale w miarę bezpiecznej drodze, 3 km bez alternatywy cholernie ruchliwa pełna tirów i bez pobocza droga. Taki odważny nie jestem.

 

 

coś się marudny stałeś ostatnio

 

Na pytanie kiedy będę mógł jeździć na nartach czy rowerze, albo generalnie się poważniej ruszać lekarz powiedział: połowa grudnia. Teraz widzę, że świadomie wprowadził mnie w błąd i jestem mu za to wdzięczny. Dziś (kwiecień) mógłbym spróbować wsiąść na rower i przejechać 500 metrów, ale po co? Walę solidne kilometry i piętra nogami i dzięki temu trzymam wagę i kondycję.

Od 20 stycznia całkowity zakaz kontaktu z osobami zainfekowanymi. Tu miałem trochę szczęścia, bo zaraza zaczęła się na poważnie 2 tygodnie po skończeniu tego etapu leczenia.


Użytkownik deczko inny edytował ten post 03 kwiecień 2020 - 09:27

  • 4

#23 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 03 kwiecień 2020 - 09:40

[quote name="Sarensis" post="75001" timestamp="1585895121"]
[quote name="J@n" post="74998" timestamp="1585892885"]
 
W krajach niemieckojęzycznych polecam Kamoot, nie tylko spisuje wyniki, ale tez proponuje różne ciekawe trasy wycieczkowe, można wybrać nawierzchnie jaka chce się jechać i aplikacja zaproponuje fajne trasy. Oczywiście możesz także dodawać swoje trasy do bazy danych i dzielić się nimi z użytkownikami. .[/quote]Komoot nie Kamoot.
4b3276dfe12f57e8d6ce0c7d3a3b0f10.jpg
W Polsce też działa. Polecam ją również do łażenia po górach.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 03 kwiecień 2020 - 09:41

  • 2

#24 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 03 kwiecień 2020 - 10:12

[quote name="kordiankw" post="75007" timestamp="1585903240"][quote name="Sarensis" post="75001" timestamp="1585895121"][quote name="J@n" post="74998" timestamp="1585892885"] 
W krajach niemieckojęzycznych polecam Kamoot, nie tylko spisuje wyniki, ale tez proponuje różne ciekawe trasy wycieczkowe, można wybrać nawierzchnie jaka chce się jechać i aplikacja zaproponuje fajne trasy. Oczywiście możesz także dodawać swoje trasy do bazy danych i dzielić się nimi z użytkownikami. .[/quote]Komoot nie Kamoot.
Dołączona grafika
W Polsce też działa. Polecam ją również do łażenia po górach.[/quote]

Dziala, ale jest malo popularna i jest malo tras wycieczkowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#25 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 kwiecień 2020 - 10:23

 


 

To 1,5 godziny (wg mapy, autem jadę 25 min) jazdy. Jadę na 7 może 8 czasem na 6. Ma miejscu okazuje się, że nie ma warunków do pracy. Umawiamy się na telefon na popołudnie. O 15 dzwoni: powinno być dobrze, więc od 16 próbujemy... Pracę kończę nierzadko o 20. Papierologia i powrót 20.30, niewykluczone, że rano znowu na 6. Taki twardy nie jestem.

18 km po publicznej ale w miarę bezpiecznej drodze, 3 km bez alternatywy cholernie ruchliwa pełna tirów i bez pobocza droga. Taki odważny nie jestem.

 

 


 

Na pytanie kiedy będę mógł jeździć na nartach czy rowerze, albo generalnie się poważniej ruszać lekarz powiedział: połowa grudnia. Teraz widzę, że świadomie wprowadził mnie w błąd i jestem mu za to wdzięczny. Dziś (kwiecień) mógłbym spróbować wsiąść na rower i przejechać 500 metrów, ale po co? Walę solidne kilometry i piętra nogami i dzięki temu trzymam wagę i kondycję.

Od 20 stycznia całkowity zakaz kontaktu z osobami zainfekowanymi. Tu miałem trochę szczęścia, bo zaraza zaczęła się na poważnie 2 tygodnie po skończeniu tego etapu leczenia.

 

Cześć

No tak sobie myślałem, że to jakaś specyfika pracy. Ja mam luz bo kompa mam na plecach a trasa zabiera między 40 max 45 minut i nie ma niespodzianek. Oczywiście czasami muszę być zaraz no i wtedy samochód zostaje ale strasznie polubiłem jazdę na rowerze. Do tego stopnia, że od przyszłego tygodnia przechodzimy na system dyżurów i poprosiłem o wpisanie mi wszystkich, żeby sobie pojeździć.

 

Ze zdrowiem już tak bywa niestety. Ja przez ostatnie 5-6 lat przeżyłem fajną huśtawkę. Najpierw traciłem możliwości ruchu do momentu aż nie byłem w stanie w ogóle jeździć na nartach, przejście kilometra było problemem a spało się słabo. Już praktycznie zwijałem zabawki.

Po operacjach zyskałem jak to się mówi drugie życie i cały czas badam jak daleko są granice. Problem jest tylko taki, że teraz naprawdę nie mogę w żadnym momencie stracić kontroli (moje powiedzenie: "dobry narciarz się nie przewraca" w maksymalnie silnej formie) bo może się okazać, że zostaną mi tylko kółka do poruszania się.

Cóż co nas nie zabije to nas wzmocni jak to mówią.

Trzymaj się serdecznie. Pozdrowienia dla Szanownej Małżonki!


  • 2

#26 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 03 kwiecień 2020 - 15:31


Już praktycznie zwijałem zabawki.

 

 

Ja już miałem zwinięte i spakowane :lol:

Tymczasem jednak nie wytrzymałem i postanowiłem spróbować

pre_1585923273__bez_nazwy-3.jpg

 

Trasa na razie średnio wymagająca

pre_1585924040__001.jpg

 

ale pomalutku, pomalutku... a że nerw niepewności był przedstawia ta grafika

pre_1585924078__002.jpg

 

Również pozdrawiam


  • 4

#27 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 kwiecień 2020 - 15:35

Cześć

Aleś poszalał. ;)

Ważne, że się wraca, wiesz kwestia celu.

No i rower taki fajny!!

Tylko strasznie małą masz tą tarczkę z przodu - tylko na góry. Ja tu na tym gównianym Mazowszu muszę mieć dużą.

Pozdrowienia serdeczne


  • 1

#28 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 03 kwiecień 2020 - 15:55

Tylko strasznie małą masz tą tarczkę z przodu - tylko na góry. Ja tu na tym gównianym Mazowszu muszę mieć dużą.

 

 

Teraz takie robią. Rower jedzie prawie tak samo szybko, jak ten z dużym blatem. Jazda w górach też się nie różni. Zobacz jaka tu jest tarcza, hmm raczej tarczka

 

pre_1585925578__006.jpg

 

pre_1585925613__005.jpg

 

a na płaskim też jedzie szybko :)


  • 4

#29 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 04 kwiecień 2020 - 16:32

Do lasu nie wolno, ale tutaj-zawsze.

Załączone pliki


  • 1

#30 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 04 kwiecień 2020 - 20:36

a co zakazali czy za dużo śniegu ?

 

 

Wychodzic nie zakazali. Poprosili tylko, zeby ludzie chodzili w miare mozliwosci po nieczynnych osrodkach zeby minimalizowac ryzyko. Niewiele to pomoglo bo z dnia na dzien jest coraz wiecej ludzi w gorach. Natomiast wszyscy chyba na serio uwazaja, pogoda pomaga, bo mowi sie oficjalnie, ze jest bardzo, bardzo, bardzo, malo wypadkow. Prawie wcale.

 

W moja ulubiona strone daleko nie pojedziesz po czarnym.

 

rower0104.jpg

 

rower0105.jpg

 

 

A w druga to trzeba 100+ zrobic, nie mam sily na takie duze dystanse.

 

 

Pozdrawiam

Michal

 

 


Może ktoś polecić jakąś fajną appke rowerową co by mi rysowała trasę przejazdu i mierzyła prędkość ? 


 

 

Napisze jak ja mam. Mam taki najtanszy licznik z GPS - Sigma pureGPS. On zapisuje trase i to jest dla mnie najistotniejsze. Poza tym ma wysokosc, nachylenie, predkosc i inne bzdety. Potem to sobie na strave mozna przeniesc za pomoca telefonu. I tyle. Mi najbardziej zalezalo na zapisywaniu trasy. A strava to taki troche FB ;) zdjecia sa. Taka pamiatka troche. 


Użytkownik Michał edytował ten post 04 kwiecień 2020 - 20:40

  • 2

#31 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 05 kwiecień 2020 - 08:14

 

 A w druga to trzeba 100+ zrobic, nie mam sily na takie duze dystanse

  
Dlaczego nie masz siły na setkę na takim pięknym specu? Miałeś kontuzję czy przewyższenia są tak wymagajæce? Co to za trasa, możesz wrzucić mapkę ze Stravy?
 


Użytkownik J@n edytował ten post 05 kwiecień 2020 - 11:04
- kosmetyka cytatu

  • 1

#32 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 kwiecień 2020 - 23:49

dzisiaj tylko 30km, przy temperaturze w cieniu +22°C

 

gallery_10_295_2379967.jpg


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#33 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 06 kwiecień 2020 - 03:25

 

Tylko strasznie małą masz tą tarczkę z przodu - tylko na góry. Ja tu na tym gównianym Mazowszu muszę mieć dużą.

 

 

Teraz takie robią. Rower jedzie prawie tak samo szybko, jak ten z dużym blatem. Jazda w górach też się nie różni. Zobacz jaka tu jest tarcza, hmm raczej tarczka

 

pre_1585925578__006.jpg

 

pre_1585925613__005.jpg

 

a na płaskim też jedzie szybko :)

 

 zwykle z przodu tarcza 30 a z tylu z dobrym napedem 10-50 : to tlumaczy wszystko

 

 

a co zakazali czy za dużo śniegu ?

 

 

Wychodzic nie zakazali. Poprosili tylko, zeby ludzie chodzili w miare mozliwosci po nieczynnych osrodkach zeby minimalizowac ryzyko. Niewiele to pomoglo bo z dnia na dzien jest coraz wiecej ludzi w gorach. Natomiast wszyscy chyba na serio uwazaja, pogoda pomaga, bo mowi sie oficjalnie, ze jest bardzo, bardzo, bardzo, malo wypadkow. Prawie wcale.

 

W moja ulubiona strone daleko nie pojedziesz po czarnym.

 

rower0104.jpg

 

rower0105.jpg

 

 

A w druga to trzeba 100+ zrobic, nie mam sily na takie duze dystanse.

 

 

Pozdrawiam

Michal

 

 

 

 


Może ktoś polecić jakąś fajną appke rowerową co by mi rysowała trasę przejazdu i mierzyła prędkość ? 

 

 

 

Napisze jak ja mam. Mam taki najtanszy licznik z GPS - Sigma pureGPS. On zapisuje trase i to jest dla mnie najistotniejsze. Poza tym ma wysokosc, nachylenie, predkosc i inne bzdety. Potem to sobie na strave mozna przeniesc za pomoca telefonu. I tyle. Mi najbardziej zalezalo na zapisywaniu trasy. A strava to taki troche FB ;) zdjecia sa. Taka pamiatka troche. 

 

Michal : dowiem sie jakie wiazania uzywasz do BC? dziekuje!


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#34 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 06 kwiecień 2020 - 05:48

dzisiaj tylko 30km, przy temperaturze w cieniu +22°C
 
gallery_10_295_2379967.jpg


Jeździłeś w kraju kwitnacej wiśni? Wyglada bajkowp, a rzeka to?
  • 1

#35 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 06 kwiecień 2020 - 06:58

Wiosna i "kwarantanna", tylko 35 km, za to cała trasa w Z4-Z5. Pogoda fantastyczna, aż kusi, żeby śmignąć w Beskidy, a tu lipa, trzeba się dostawać do zaleceń.

Załączone pliki


  • 1

#36 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 kwiecień 2020 - 10:07


Jeździłeś w kraju kwitnacej wiśni? Wyglada bajkowp, a rzeka to?

Raczej kraju kwitnącego Corona - czyli najbardziej zacoronowanego rejonu Niemiec 

Rzeka to Ren na odcinku pomiędzy miastami Kolonia i Düsseldorf.

gallery_10_295_627250.jpg

 

 

.


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#37 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 06 kwiecień 2020 - 10:09

 


Jeździłeś w kraju kwitnacej wiśni? Wyglada bajkowp, a rzeka to?

Raczej kraju kwitnącego Corona - czyli najbardziej zacoronowanego rejonu Niemiec 

Rzeka to Ren na odcinku pomiędzy miastami Kolonia i Düsseldorf.

gallery_10_295_627250.jpg

 

 

.

 

Rzeka od razu skojarzyłem, ale wolałem się upewnić, a Corona w lodówce się chłodzi ;)?


  • 1

#38 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 06 kwiecień 2020 - 10:17

Tuł-rowerowo, oj kusi :) 

Załączone pliki


  • 1

#39 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 06 kwiecień 2020 - 14:13

 

 


Jeździłeś w kraju kwitnacej wiśni? Wyglada bajkowp, a rzeka to?

Raczej kraju kwitnącego Corona - czyli najbardziej zacoronowanego rejonu Niemiec 

Rzeka to Ren na odcinku pomiędzy miastami Kolonia i Düsseldorf.

gallery_10_295_627250.jpg

 

 

.

 

Rzeka od razu skojarzyłem, ale wolałem się upewnić, a Corona w lodówce się chłodzi ;)?

 

ladnie tam i spokojnie. Jan  nie widac wirusow!!!!

 

Btw 

chyba pisze sie

Jawohl  czyz nie tak?

 

Tuł-rowerowo, oj kusi :)

Czy ten rower to model Cross? = stosunkow od niedawna spotykana kombinacja sztywnego z hamulcami tarczowymi

 

Wybralismy sie wczoraj do Moraine State Park - najwscieklejsze miejsce na MTB w promieniu 100 km od mojego  miasta..

pogoda swietna, s[potkalismy sie na parkingu.

janpierw mi sie zagubily rekawiczki - kolega je zlokalizowal na kamieniu, na ktorym przysiadlem, zeby zmienic buty

Od razu  od parkingu atakuja glazy - jeden pedal w Nick'a rowerze od razu polegl - jego "eaggbitter" stracil glowna srube - wiec nick postanowil pojechac depczac na gola os..

 

Po 45 min, nastepny bardzo techniczny fragment ( a jest tam tego wiele): Phillip  przeecial przez kierownice, 360 i jego rower walnal o skale - zlamany hanger przerzutki..

wspolnymi silami przerobilismy na jednobiegowy (bo zapasowego hangera Phillip nie mial: trzeba uwazac, ile ogniw lancucha sie odejmuje, bo przy  full suspension lancuch sie  napreza, dy zawieszenie pracuje.. Wiec Phillip ostroznie musial wrocic  na parking i do domu.. my dokonczylismy  prawie 4h w plenerze - swietny wyjazd!!

 

Znalazlem w miare dobry film stamtad:

 

 

Jak zawsze, film w pelni nie oddaje tego, co tam sie dzieje… Ten facet na pomaranczopwym rowerze musi sie jeszcze duzo uczyc...

 

Jedne z moich ulubionych czesci to te miedzy1:05-2:37 a pozniej od 8:05 do konca filmu


Użytkownik jan koval edytował ten post 06 kwiecień 2020 - 16:05

  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#40 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 06 kwiecień 2020 - 16:31

[quote name='jan koval' timestamp='1586178809' post='75063']
chyba pisze sie
Jawohl  czyz nie tak?
Być może, nie znam języka wujka adika;)
 
Sarensis, dnia 06 Kwie 2020 - 11:17, napisał:
Tuł-rowerowo, oj kusi
Czy ten rower to model Cross? = stosunkow od niedawna spotykana kombinacja sztywnego z hamulcami tarczowymi

Nie, to jest gravel, w rowerach crossowych-zawodniczych, faktycznie używa się spowalniaczy z uwagi na walkę o każdy gram. Gravel jest rowerem do zabawy. Tarcze ze względów bezpieczeństwa wchodza ostatnio też do zawodowego peletonu, bezpieczeństwo wygrywa z osiagami, w górach na prawdę na spowalniaczach bywa ektremalnie niebezpiecznie.
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych