Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 latki


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#21 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 15 grudzień 2020 - 23:12

Ostatni raz przed kursem. Tyle Brat i tatuś zdążyli nauczyć.

https://youtu.be/wTLTNHj5bbw

Jeszcze miesiąc w 3 latkach.
  • 2

#22 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 16 grudzień 2020 - 14:09

Cześć

Dobra, ... bardzo dobra robota.

W jakim Pani dokładnie jest wieku?
Pozdrowienia


  • 1

#23 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 16 grudzień 2020 - 16:58

Dzięki Mitek,

Wero ma dokładnie 3 lata i 11 miesięcy.

Od poniedziałku jest na kursie z "ziomkami" w jej wieku z naszej wsi. Zobaczymy w niedziele jaki to dało progres. W zasadzie Już widać, że ogromny. Bo jednak jak ktoś obcy pokaże powie to inaczej jak ojciec vo nie ma nerwów ;) Poza tym jest idealnie trafiony moment, instruktor i grupa i pogoda. Trzeba mieć w tym wszystkim troche szczęścia.

Oczywiście jeżdżą sami krzesłami jak by się ktoś pytał.

Załączone pliki


  • 2

#24 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 16 grudzień 2020 - 17:26

Cześć

A to jej drugi sezon czy trzeci? Bo z tego wynika, że w marcu dwa lata temu miała już dwa lata i parę miesięcy - Amelka tak zaczynała świadome poruszanie się na stoku.

Zdecydowanie czas na kije w takim razie i (chyba) normalne narty. Dlatego chyba bo te jeszcze dają radę. A właściwie Wero (Wero??) daje radę. Panuje idealnie, otwiera i zamyka pług, kontrolując prędkość, swobodnie i rytmicznie skręca a narty nie są wybijane przez nierówności albo grudy.

D tego dochodzi samodzielny, świadomy!!! wybór toru jazdy. To jest naprawdę dobra robota - WASZA - bo ma dobre wzorce. To od razu widać.

Jak widzę te filmiki gdzie rodzice cieszą się, że dziecko na nartach stoi i bezładnie sunie jak bolid na zablokowanych kołach to mi się chce płakać co jest dla ludzi jazdą na nartach. 

Tutaj jest jazda!!!

 

A krzesła - samodzielny narciarz musi sobie sam radzić - słuszna koncepcja!

Pozdrowienia serdeczne


  • 1

#25 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 16 grudzień 2020 - 18:17

Sezon? Ciężko powiedzieć. Tak na prawdę dla mnie zaczęła w marcu tego roku. Czyli jak miala 3 lata i 2 miesiące. Jednak jak wiadomo sezon się szybko skończył. Wszystko vo bylo wczesniej to po Twojemu indoktrynacja i zabawa. A dwa lata temu w marcu miala rok i dwa miesiące.
Wszyscy maja teraz parcie na to by jak najwcześniej zacząć. Jednak po 2 dzieciach zupełnie różnych choc mowia, ze obydwu moich , powiem tylko, ze 3-4 lata to jest ten moment zeby pomyśleć o tym poważnie i zacząć. Wcześniej to mozna się pobawić tylko. Choc oczywiście sa wyjatki. Później natomiast np. 6 lat to juz troche późno;)

Mozna sobie postać i popatrzeć na dzieci jak się uczą w szkółce i będzie wiadomo o co mi chodzi.

Nie wiem tylko czemu te narty nie są normalne? Fajne stoeckli po Wojtku. 80cm, ona ma 102cm. Nie wydaje mi się, że są krótkie.
Tak na marginesie Wojtek ma 155cm wzrostu ijezdzi na 170cm narcie teraz. Próbował kilka i mu najbardziej leży. Choc on ma specyficzny styl. Wyścigowy przepadł na rzecz pięknego szurania w makabrycznym terenie. Ale o nim juz nie pisze bo w piątek będzie 12 lat mial i juz jest starym dziadem a nie dzieckiem. Niestety.

Z Wero (Weronka) mamy taka taktykę, ze zero na siłę. Potrzebowała tego jednego kijka zeby skręcać jak kierownica, nie chciała dwóch. Ma to taki plus ze musi uczyć chodzić w tych nartach, szukać krawędzi i spadku stoku. Nie może się kijkami podpierać itd. Wiesz o co chodzi na bank. Choc oczywiście nastepny krok to dwa kijki.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzieki i pozdrawiam
Michał
  • 2

#26 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 grudzień 2020 - 18:18


Trzeba mieć w tym wszystkim troche szczęścia.
trzeba być poprostu góralem
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#27 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 grudzień 2020 - 09:41

Sezon? Ciężko powiedzieć. Tak na prawdę dla mnie zaczęła w marcu tego roku. Czyli jak miala 3 lata i 2 miesiące. Jednak jak wiadomo sezon się szybko skończył. Wszystko vo bylo wczesniej to po Twojemu indoktrynacja i zabawa. A dwa lata temu w marcu miala rok i dwa miesiące.
Wszyscy maja teraz parcie na to by jak najwcześniej zacząć. Jednak po 2 dzieciach zupełnie różnych choc mowia, ze obydwu moich , powiem tylko, ze 3-4 lata to jest ten moment zeby pomyśleć o tym poważnie i zacząć. Wcześniej to mozna się pobawić tylko. Choc oczywiście sa wyjatki. Później natomiast np. 6 lat to juz troche późno;)

Mozna sobie postać i popatrzeć na dzieci jak się uczą w szkółce i będzie wiadomo o co mi chodzi.

Nie wiem tylko czemu te narty nie są normalne? Fajne stoeckli po Wojtku. 80cm, ona ma 102cm. Nie wydaje mi się, że są krótkie.
Tak na marginesie Wojtek ma 155cm wzrostu ijezdzi na 170cm narcie teraz. Próbował kilka i mu najbardziej leży. Choc on ma specyficzny styl. Wyścigowy przepadł na rzecz pięknego szurania w makabrycznym terenie. Ale o nim juz nie pisze bo w piątek będzie 12 lat mial i juz jest starym dziadem a nie dzieckiem. Niestety.

Z Wero (Weronka) mamy taka taktykę, ze zero na siłę. Potrzebowała tego jednego kijka zeby skręcać jak kierownica, nie chciała dwóch. Ma to taki plus ze musi uczyć chodzić w tych nartach, szukać krawędzi i spadku stoku. Nie może się kijkami podpierać itd. Wiesz o co chodzi na bank. Choc oczywiście nastepny krok to dwa kijki.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzieki i pozdrawiam
Michał

Cześć

Wcześniej, nie wcześniej... Wiesz cel determinuje działanie. W moim pojęciu cel jest jeden. Wychowanie jak najszybciej samodzielnego narciarza. Twój Wojtek ma 12 lat, czyli z punktu widzenia przeciętnego człowieka jest jeszcze dzieckiem ale jako narciarz pewnie już ze trzy, cztery sezony jest bardziej dorosły niż 90% dorosłych na stoku. To poczucie, że możesz mu zaufać jest po prostu bezcenne i warto dlatego pracować nad tą indoktrynacją, deptać górkę, stawiać slalomiki z gałązek i nie wiem co jeszcze - sam to wiesz.

Nic na siłę -to chyba oczywiste i podkreślanie tego nie ma sensu bo jak ktoś myśli inaczej to ogarnięty jest przez ciemność. Chyba, że wyczyn, ale to inna bajka.

Z wiekiem bywa różnie ale też mam podobne spostrzeżenia. Tylko, że poniżej 4 lat szkolenie wygląda jednak trochę inaczej - cięższa praca.

Dla mnie najważniejszym elementem w szkoleniu dzieci jest idealny przykład. Szkolący musi jeździć po prostu dobrze technicznie, czysto i umieć to prezentować, ale chyba nawet ważniejsze jest, żeby umieć przekazać jazdą poprawność taktyczną.

Narty... Tak jak pisałem, te narty jeszcze dają radę bo nie miotają nią (to też zasługa jej wyjątkowo pewnego stania) ale myślę, że najdalej w przyszłym sezonie (a raczej pod koniec tego) już ją będą ograniczać. Pamiętaj, to są lekkie dziecięce nartki - jeszcze troszkę urośnie i będzie jeździć jak na butach a później przeskok o 30 cm... Bo narty minimum do wzrostu, minimum - zresztą widzisz po Wojtku co wybiera.

 

Generalnie bardzo serdecznie gratuluję konsekwencji i umiejętności wyszkolenia dzieci!

Pozdrowienia


  • 2

#28 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 17 grudzień 2020 - 10:43

Ostatni raz przed kursem. Tyle Brat i tatuś zdążyli nauczyć.

https://youtu.be/wTLTNHj5bbw

Jeszcze miesiąc w 3 latkach.

Wiktoria jeździ fantastycznie-gratulacje!


  • 0

#29 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 grudzień 2020 - 11:00


Wiktoria
Weronika  :zawstydzona:
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#30 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 grudzień 2020 - 16:29

 


Wiktoria
Weronika  :zawstydzona:

 

Cześć

Wiktoria to (z tego co wiem) jest Jaworzno - chyba Victoria...

Pozdrowienia


  • 0

#31 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 17 grudzień 2020 - 17:04

Wiktoria

Weronika  :zawstydzona:


Sorry, mój bład:(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#32 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 17 październik 2021 - 16:51

Mój syn tydzień temu skończył 3 lata. Myślicie, że nadchodząca zima to odpowiedni czas na początek przygody z nartami? Wiem, że nie można generalizować, każde dziecko jest inne. Młody jest raczej zawzięty i nie poddaje się łatwo. Nie bardzo wiem jak się za to zabrać.
Ja mialem 4 i pół roku gdy zaczynałem, ale czasy też były inne.
  • 1

#33 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 17 październik 2021 - 18:33

Mój syn tydzień temu skończył 3 lata. Myślicie, że nadchodząca zima to odpowiedni czas na początek przygody z nartami? Wiem, że nie można generalizować, każde dziecko jest inne. Młody jest raczej zawzięty i nie poddaje się łatwo. Nie bardzo wiem jak się za to zabrać.
Ja mialem 4 i pół roku gdy zaczynałem, ale czasy też były inne.

To dobry moment by go postawić na nartach. Traktuj to jak dobrą zabawę dla całej rodziny. Znajdź stok z taśmą, ułatwi to pierwsze podjazdy. Sam poćwicz jazdę tyłem. Cały czas pamiętaj o dobrej zabawie, jazda na nartach ma być tylko dodatkiem do tej zabawy, jak nie będzie chciał to odpuść, wróć za tydzień itp. Nawet jak na początku nie wszystko będzie wychodzić, to za rok zobaczysz jak wiele z tego zapamiętał i jak to zaprocentuje. I pamiętaj, żadnych szelek, smyczy i tego typu wynalazków.   


  • 2

#34 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 październik 2021 - 21:42

Mój syn tydzień temu skończył 3 lata. Myślicie, że nadchodząca zima to odpowiedni czas na początek przygody z nartami? Wiem, że nie można generalizować, każde dziecko jest inne. Młody jest raczej zawzięty i nie poddaje się łatwo. Nie bardzo wiem jak się za to zabrać.
Ja mialem 4 i pół roku gdy zaczynałem, ale czasy też były inne.

myślę że możesz spróbować,

w przyszłym sezonie w marcu spróbuję z 2 i 9 miesięcy  latką i sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#35 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 18 październik 2021 - 06:41

Mój syn tydzień temu skończył 3 lata. Myślicie, że nadchodząca zima to odpowiedni czas na początek przygody z nartami? Wiem, że nie można generalizować, każde dziecko jest inne. Młody jest raczej zawzięty i nie poddaje się łatwo. Nie bardzo wiem jak się za to zabrać.
Ja mialem 4 i pół roku gdy zaczynałem, ale czasy też były inne.

myślę że możesz spróbować,
w przyszłym sezonie w marcu spróbuję z 2 i 9 miesięcy  latką i sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie


Tynka ma już 2-latka, nie wiem jaki będzie progres na nartach, ale poza nartami , to już zaczęła liczyć , na razie do „osiem” ;) .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

#36 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 18 październik 2021 - 06:57

U mnie dobrze działało oddanie do instruktora, wszystkie problemy z upadkami, wstawaniem i jazdą na linie zniknęły w pół godziny.
  • 3

#37 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 październik 2021 - 07:41

Mój syn tydzień temu skończył 3 lata. Myślicie, że nadchodząca zima to odpowiedni czas na początek przygody z nartami? Wiem, że nie można generalizować, każde dziecko jest inne. Młody jest raczej zawzięty i nie poddaje się łatwo. Nie bardzo wiem jak się za to zabrać.
Ja mialem 4 i pół roku gdy zaczynałem, ale czasy też były inne.

Cześć

Chętnie doradzę Ci co i jak. Przynajmniej w kwestiach jakiś ogólnych zasad i pomysłów. Nauka małych dzieci to ciężka praca ale nie ma nic fajniejszego niż nauka dzieci własnych. Podstawa to czystość i naturalność jazdy i zachowań na nartach. O to trzeba dbać od początku bo dzieci uczą się praktycznie tylko i wyłącznie przez naśladownictwo podświadome dlatego jak będziesz robił coś nie tak to dziecko też to będzie powtarzać. Jakby co dzwoń.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 18 październik 2021 - 07:44

  • 3

#38 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 18 październik 2021 - 07:47

Mój syn tydzień temu skończył 3 lata. Myślicie, że nadchodząca zima to odpowiedni czas na początek przygody z nartami? Wiem, że nie można generalizować, każde dziecko jest inne. Młody jest raczej zawzięty i nie poddaje się łatwo. Nie bardzo wiem jak się za to zabrać.
Ja mialem 4 i pół roku gdy zaczynałem, ale czasy też były inne.

myślę że możesz spróbować,
w przyszłym sezonie w marcu spróbuję z 2 i 9 miesięcy  latką i sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie

Tynka ma już 2-latka, nie wiem jaki będzie progres na nartach, ale poza nartami , to już zaczęła liczyć , na razie do „osiem” ;) .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dla takich dzieci każdy miesiąc to wiele czasu na rozwój. Po Nikodemie widzę duży postęp w ciągu kilku ostatnich miesięcy,także w wyrażaniu własnego zdania. Myślę, że do zimy bedzie jeszcze lepiej.
Przypomniała mi się scena z dzieciństwa,kilka metrów od mojego rodzinnego domu stoi studnia, wystaje jednym kręgiem do góry. Ojciec założył mi plastikowe nartki, usypał górkę i powiedział, że jak dojadę bez wywrotki do domu, to pojedziemy na narty w góry.
  • 2

#39 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 październik 2021 - 09:08

plastikowe nartki

innych nie było - moja córka miała równe 3 lata

 

Załączony plik  Zakopane 1986.04.07.jpg   317,9 KB   7 Ilość pobrań

 

jazdy było niewiele


  • 4
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#40 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 18 październik 2021 - 09:47


dzieci uczą się praktycznie tylko i wyłącznie przez naśladownictwo podświadome dlatego jak będziesz robił coś nie tak to dziecko też to będzie powtarzać

 

swiete słowa... przed wielu laty posłałem do Niko (starsi pamietają Kto to) kilka filmików z jazdy córki Ani. Dostałem szczegółową analizę . Potem nieśmiało spytałem, czy mogę posłać swój filmik. Odpowiedz nieco mnie zaskoczyła, bo była typu : nie trzeba, dobrze wiem jak jeździsz... 

Młoda uczyła się jeżdząc za mną( a raczej częściej przede mną) i kopiowała większość błędów.... 

 

Zaczęła dośc poźno jak na "standardy forumowe" bo mając 5,5 roku. Na fotce jako 7 latka

Załączone pliki

  • Załączony plik  R416.jpg   140,75 KB   5 Ilość pobrań
  • Załączony plik  R418.jpg   143,07 KB   5 Ilość pobrań

Użytkownik mig edytował ten post 18 październik 2021 - 09:59

  • 5



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych