Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korona a granica włosko - szwajcarska


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#81 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 17 marzec 2020 - 20:26

Panowie - chyba emocje Was dopadły jak na konkurencyjnym forum często bywa....

 

Cóż - osobiście zrezygnowałem jeszcze przed oficjalnym odwołaniem wyjazdów z trzech zaplanowanych tygodni we Francji (teraz od 13, w Wielkim Tygodniu oraz na majówkę.

 

Pierwszy wyjazd opłacony w całości  - rezygnacja tydzień przed wyjazdem (wtedy jeszcze jego status był że się odbędzie), reszta 30 % zaliczki. Razem - trochę tego będzie.......... :dry:

Nie spodziewam się, że odzyskam nawet połowę wpłat - ale trudno, sezon odbiję sobie może za rok.

 

Teraz trzeba będzie żyć wspomnieniami z Verbier i Espace Lumiere.....

 

Pozdrawiam, Mietek


  • 3

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#82 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 marzec 2020 - 22:06

Panowie - chyba emocje Was dopadły jak na konkurencyjnym forum często bywa....

 

Cóż - osobiście zrezygnowałem jeszcze przed oficjalnym odwołaniem wyjazdów z trzech zaplanowanych tygodni we Francji (teraz od 13, w Wielkim Tygodniu oraz na majówkę.

 

Pierwszy wyjazd opłacony w całości  - rezygnacja tydzień przed wyjazdem (wtedy jeszcze jego status był że się odbędzie), reszta 30 % zaliczki. Razem - trochę tego będzie.......... :dry:

Nie spodziewam się, że odzyskam nawet połowę wpłat - ale trudno, sezon odbiję sobie może za rok.

 

Teraz trzeba będzie żyć wspomnieniami z Verbier i Espace Lumiere.....

 

Pozdrawiam, Mietek

Wszystkie fora są takie same.


  • 0

#83 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 marzec 2020 - 22:23


żyć wspomnieniami z Verbier i Espace Lumiere....
możesz w wolnej chwili trochę się tymi wspomnieniami podzielić ?

 


konkurencyjnym forum
nie ma takiego - kochamnarty.pl jest bezkonkurencyjne :alegosc: 

 


Nie spodziewam się, że odzyskam nawet połowę wpłat -
mnie obiecali że oddają wszystko - sam jestem ciekawy

 


sezon odbiję sobie może za rok.
jeszcze mam nadzieję że Zermatt otworzy 1 maja albo czerwca a jak nie to lodowiec w październiku
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#84 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 17 marzec 2020 - 23:13

 

Panowie - chyba emocje Was dopadły jak na konkurencyjnym forum często bywa....

 

Cóż - osobiście zrezygnowałem jeszcze przed oficjalnym odwołaniem wyjazdów z trzech zaplanowanych tygodni we Francji (teraz od 13, w Wielkim Tygodniu oraz na majówkę.

 

Pierwszy wyjazd opłacony w całości  - rezygnacja tydzień przed wyjazdem (wtedy jeszcze jego status był że się odbędzie), reszta 30 % zaliczki. Razem - trochę tego będzie.......... :dry:

Nie spodziewam się, że odzyskam nawet połowę wpłat - ale trudno, sezon odbiję sobie może za rok.

 

Teraz trzeba będzie żyć wspomnieniami z Verbier i Espace Lumiere.....

 

Pozdrawiam, Mietek

Wszystkie fora są takie same.

 

masz rację - spora część tych samych uczestników........
 


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#85 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 marzec 2020 - 11:46


to już dla mnie tępota

 

Zarąbiszczo :zeby:

Głupki bez wyobraźni i samodzielnego pomyślunku poświęcając 5 minut dowiedzą się, że wirus roznosi sie w 99,9% drogą kropelkową, więc należy trzymać dystans od innych o szczekających nie wspominając. Przy okazji fajnie by było nie lizać poręczy, klamek i innych uchwytów. Jak nakłaniają fachowcy nie siedzieć w domu, tylko wykorzystać ewentualny wolny czas na aktywność na świeżym powietrzu. Potwornie to wszystko skomplikowane...

goprowcy przestraszyli się zarazy, więc... zamknęli góry. Ooo k;;;;wa :w00t:


  • 2

#86 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 marzec 2020 - 12:33

 


to już dla mnie tępota

 

Zarąbiszczo :zeby:

Głupki bez wyobraźni i samodzielnego pomyślunku poświęcając 5 minut dowiedzą się, że wirus roznosi sie w 99,9% drogą kropelkową, więc należy trzymać dystans od innych o szczekających nie wspominając. Przy okazji fajnie by było nie lizać poręczy, klamek i innych uchwytów. Jak nakłaniają fachowcy nie siedzieć w domu, tylko wykorzystać ewentualny wolny czas na aktywność na świeżym powietrzu. Potwornie to wszystko skomplikowane...

goprowcy przestraszyli się zarazy, więc... zamknęli góry. Ooo k;;;;wa :w00t:

 

Cześć

Mirek nie bądź dzieckiem. Napisali o co chodzi i do mnie to przemawia.

Pozdrowienia


  • 0

#87 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marzec 2020 - 12:33


Przy okazji fajnie by było nie lizać poręczy, klamek i innych uchwytów

 

Jak tak dalej pojdzie (pracowac zakaza, z rozrywek zostanie tylko czytanie ksiazek i ogladnie youtube) to nic innego nam nie pozostanie tylko wlasnie isc i lizac te klamki i porecze...

 

Kogo wirus nie wykonczy, umrze ze stresu lub zlej diety .


  • 1

#88 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marzec 2020 - 13:37

Ciekaw jestem co robicie? U nas prawie w robocie zamknięto. Ja muszę 1-2 w tygodniu przyjść i popilnować interesu. Na szczęście jadę na rowerze, więc nie zarażę się lub nie zarażę innego w autobusie. Do tego dopadło mnie lumbago, więc wiele nie pospaceruję. Siedzimy więc z żona w domu i zajmujemy się tym co się da. Np, ja skanuje stare zdjęcia. Okazało się z nich (plus relacja starszej kuzynki), że moja mama, zapalona narciarka, nauczyła jeździć na nartach mojego ojca. Już po wojnie, tej drugiej światowej. Wcześniej sama jeździła od początku lat 30. Wreszcie zobaczyłem jak wyglądała moja babcia i dziadek od strony mamy. 


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 18 marzec 2020 - 13:38

  • 1

#89 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 18 marzec 2020 - 13:44

Z zerwanym Achillesem niewiele można robić. Ja szlifuje angielski, oglądam TV i od czasu do czasu coś skrobnę na forum.
  • 0

#90 Bolek74

Bolek74
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marzec 2020 - 17:21

Zmieniłem koła na letnie w obu samochodach, jeżdżę na rowerze i rolkach po pustych terenach. Trochę pracuję - głównie logistyka i zmiany planów. Pierwszą delegację będę miał na początku kwietnia. Nie da się tego przełożyć. Zbadają nas, dadzą list żelazny i w drogę.
  • 0

#91 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 18 marzec 2020 - 17:49

Pół dnia pracuje jak zawsze. A kolejne pół korzystam. Jak mnie zarażą to i tak w pracy, bo tam gdzie korzystam.... Sporo jest ludzi, ale w zasięgu wzroku. Nikogo blisko.
Dziwię się, że nawet tu potrzebna jest przepychanka, wyzwiska i moja racja. Po co to komu?

Dziś sanki były grane. Jeden zjazd, ale najpierw ziomek musiał se je wnieść do góry :)

Pozdrawiam
Michał.

A w temacie to sytuacja jest poważna. I myślę, że nie ma dobrego rozwiązania. Największym problemem i tak nie będzie śmierć. Ale to tylko moje zdanie.

Załączone pliki


  • 4

#92 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 marzec 2020 - 20:05


Ciekaw jestem co robicie?
u mnie całkiem do d...y,

wyjechać nie mogę a jak w robocie jeszcze jedna koleżanka pójdzie na zwolnienie to będę musiał siedzieć przy PCR i oznaczać to dziadostwo.

Jedyny + to ładna pogoda i rowerem do pracy


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#93 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 18 marzec 2020 - 21:51

Pracuje w IT wiec homeoffice mialem zawsze. Jednak i tak wolałem biuro... Teraz praca z domu, syn w domu, żona nauczycielka caly czas w dzienniku elektronicznym cos robi.
Obejrzalem wszystkie odcinki 07 zglos sie, od jutra zaczynam po raz setny Klosa. Z klasykow w koncu obejrzalem "Do krwi ostatniej". I to tyle.

  • 2

#94 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marzec 2020 - 23:58

Wczoraj ostatni raz w firmie fizycznie.

Zona dzis. Teraz tylko praca z domu. Przez nastepne x miesiecy najprawdopodobniej.

Nie chca nas widziec w City zebysmy nie daj Boze jeszcze nie zaczeli tam lizac klamek...

W piatek ostani dzien syna w szkole. Szanse ze do niej wroci przed wrzesniem... znikome. Boris niestety wymiekl.

Egzaminy majowe/czerwcowe dzieci i mlodziezy (tutejsze matury etc) odwolane.


  • 0

#95 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 19 marzec 2020 - 12:15

a niektórzy na to...

 


  • 1

#96 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 marzec 2020 - 12:25

Pracuje w IT wiec homeoffice mialem zawsze. Jednak i tak wolałem biuro... Teraz praca z domu, syn w domu, żona nauczycielka caly czas w dzienniku elektronicznym cos robi.
Obejrzalem wszystkie odcinki 07 zglos sie, od jutra zaczynam po raz setny Klosa. Z klasykow w koncu obejrzalem "Do krwi ostatniej". I to tyle.

Cześć

Z mniej znanych klasyków polecam "Trzecią granicę".

Pozdrowienia


  • 0

#97 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2020 - 23:20

Z zerwanym Achillesem niewiele można robić. Ja szlifuje angielski, oglądam TV i od czasu do czasu coś skrobnę na forum.

A ćwiczenia na gorset robisz? Dasz rady pomimo Achillesa? Pewnie nie. Ja robiłem, ale niestety dopadło mnie lumbago czyli postrzał. Lędźwiowy. Trochę mnie to podłamało bo sądziłem, że mając mocny gorset nic takiego mi się nie przytrafi. A to już 5 dzień trwa.

 

Czytam, trochę oglądam TV. Martwię się sytuacją, ale że nie mam mam na nią wpływu, to się nie bardzo martwię. W robocie mam przerwę co najmniej do końca marca. A być może na dużo dłużej.


  • 1

#98 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 marzec 2020 - 06:21

Robię, nie wszystkie, żeby sobie nie zrobić krzywdy, za to zwiększyłem ilość powtórzeń przy tych które mogę robić i czas łączny ćwiczeń jest nadal około godziny. Teraz mam dużo czasu, więc staram się ćwiczyć codziennie, plus ćwiczenia na nogę, ale tu bardziej bazuję na intuicji i filmikach na YouTube, bo nie udzielono mi żadnego instruktażu przy wypisie ze szpitala.
  • 0

#99 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 marzec 2020 - 18:50

Ponad 15 tysięcy nowych zachorowań w ciągu ostatniej doby we Włoszech i ponad 600 zgonów. aac854d2cb561ec48dc86439859ed38b.jpg Ps. Statystyka już poprawiona 9b3635347b0ff50fafa48a4e5a5c705d.jpg

Użytkownik kordiankw edytował ten post 20 marzec 2020 - 18:59

  • 0

#100 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 marzec 2020 - 20:55

Te liczby ni jak sie maja do rzeczywistosci.

W UK 4k ludzi z korona? Tydzien temu mowilo sie juz o 10k, Dzis pewnie co najmniej 200k.

Dzis ostatni dzien szkoly i pubow.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych