Skocz do zawartości


Zdjęcie

Flims-Laax-Falera w lutym 2020


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 J@n.

J@n.
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 luty 2020 - 22:18

Tym razem inny rejon Szwajcarii a mianowicie GRYZONIA

 

Jeden z większych ośrodków w tym Kantonie, porównywalny do St. Moritz, Davos, Lenzerheide 

Mocno lubiany przez deskarzy.

Mapka

gallery_5_460_158462.jpg

 

akurat w sobotę karnawałową wybrało się tam sporo ludzi, nawet musiałem 3 razy odstać po ok.15 min

gallery_5_460_528495.jpg

 

teren jest ogromy, trasowo może i można przejechać wszystko w 2-3 dni ale poza trasowe możliwości wyglądają na nie wyczerpane.

gallery_5_460_626218.jpg

 

auto zaparkowałem w wsi Falera z uroczą drewnianą architekturą

gallery_5_460_432238.jpg

 

parking jest na początku wsi obok kościoła, powyżej nie ma szans na zostawienie auta

gallery_5_460_52176.jpg

 

ok. 10 minut marszu do krzesełek, wsiada się bez nart

gallery_5_460_104767.jpg

 

najwyższy punkt Vorab ok. 3000m. npm, prowadzą tam tylko b.długie orczyki

gallery_5_460_234472.jpg

 

sporo niebieskich dojazdówek

gallery_5_460_425049.jpg

 

po opadach raj dla freeriderów

gallery_5_460_618039.jpg

 

zjazd do Falera to stok południowy, na koniec śnieg armatni

gallery_5_460_138406.jpg

 

trochę zdjęć jest w albumie

http://www.kochamnar...-falera-202002/

jak ktoś będzie zainteresowany to pytajcie bo teraz jestem strasznie padnięty i idę spać

Jutro inny ośrodek jeśli pogoda dopisze i sił wystarczy

 

.


  • 5

#2 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 22 luty 2020 - 23:48

Piękne miejsce. Super pogada. No i te tereny z "żółtym"i trasami (nieprzygotowywane).

Kilka lat temu miałem przyjemność tam być, choć nie wszyscy byli zadowoleni, bo codziennie padałl śnieg i jazda przez 6 dni w kopnym śniegu - rewelacja.

 

Pamietam tamtejsze snowparki - chyba największe jakie widziałem na żywo. Zaraz obok tej okrągłej budowli, charakterystycznej dla Laax.

 

 

Dzięki Janie- przypomniałeś mi jeden z ciekawszych wyjazdów, zwłaszcza te 6 dni w puchu na trasach i poza nimi. No i ten dość długi zjazd z Vorab.....

 

Pozdrawiam, Mietek


  • 3

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych