Skocz do zawartości


Zdjęcie

COS - Szczyrk 09/02/2020


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 10 luty 2020 - 19:20

W niedzielę 9 lutego wyruszyłem w kierunku znanej miejscowości o nazwie Szczyrk. Czytając niektóre fora można dojść do wniosku, że Szczyrk to nowa stolica sportów zimowych w Polsce, ale .... niech każdy wierzy w to co chce.

Wyruszyłem późno, zbyt późno. Do Buczkowic dojechałem ok. 9.00 i stamtąd 40 minut pod COS. W COS czynne tylko 2 kasy i godzina czekania na zakup karnetu.

Nic nie było jednak w stanie zepsuć mi nastroju, gdyż byłem z córką

 

gallery_1616_458_6914.jpg

 

Karnet nabyliśmy tylko na COS, gdyż (ze względu na późną godzinę rozpoczęcia jazdy) wiedziałem, że mamy tylko 3 godziny. Zakup karnetów tylko na COS dodatkowo okazał się dobrym posunięciem, gdyż z późniejszych relacji uciekinierów z Małego Skrzycznego wiedzieliśmy, że tam jest prawdziwy armageddon.

Na COS też trochę ludzi było, nie powiem. Czasami do kanapy na Jaworzynie trzeba było postać do 10 minut

 

gallery_1616_458_126123.jpg

 

Ponieważ otwarte były w praktyce tylko 2 trasy (Ondraszek do Jaworzyny oraz FIS z przejazdem przed Grzebieniem na Kaskadę i dalej do Jaworzyny) u niektórych mogło narastać poczucie tłoku. Całe szczęście, że te uczucie mogło chyba tylko towarzyszyć jadącym Ondraszkiem, którego początek wygląda tak

 

gallery_1616_458_219110.jpg

 

Trasa ta jest stosunkowo wąska. I kiedy dodamy do tego zwiększony ruch, piknikujących narciarzy i deskarzy, o komfort raczej ciężko.

Lepszym posunięciem było więc ślizganie się po dużo szerszej i wyraźnie luźniejszej trasie zaczynającej się obok końca orczyka z Dolin

 

gallery_1616_458_47441.jpg

 

Wprawdzie na ściankach było sporo lodu, ale i tak było to lepsze od ścisku na Ondraszku.

 

W trakcie "nartowania" wyraźnie odczuwalne były podmuchy wiatru, które co trochę powodowały zatrzymanie kanap. Dodatkowo wiatr zawiewał śniegiem w oczy - no, ale od tego miało się gogle  :alegosc:

 

Dzisiaj w Szczyrku podobno już wszystko stało z powodu wiatru (z wyjątkiem Beskid Sport Areny).


  • 4

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 luty 2020 - 21:22


wyraźnie luźniejszej trasie zaczynającej się obok końca orczyka z Dolin
można było zjechać do dolnej stacji krzeseł w Szczyrku ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 07:13


można było zjechać do dolnej stacji krzeseł w Szczyrku

Oficjalnie nie - dół zamknięty. Jednak sporo osób zjeżdżało pod kanapą do dołu. Widać było, że warstwa śniegu nie jest tam imponująca - tylko naturalny opad, więc były liczne przecierki.


  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 luty 2020 - 07:48


tylko naturalny opad
a tam nie zrobili jeszcze sztucznego naśnieżania ???

http://www.skrzyczne...lna-stacja.html


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 08:11


a tam nie zrobili jeszcze sztucznego naśnieżania ???

Może i zrobili - ale przy tej mizerii zimowej nie podjęli próby naśnieżania. Nawet na samej górze nie naśnieżają wszędzie - początek Kaskady wyłączony i trzeba objeżdżać FISem.

Wiesz, "polskie Vail" - ludziska i tak przyjadą, sezonówki mają, więc po co próbować z otwieraniem wszystkich tras. A jak nie mają sezonówek, to postoją w feryjną niedzielę godzinę do kasy - bo po co otwierać wszystkie. Gdyby mieli poważną konkurencję na Pilsku, wtedy takie "dziadowanie" by się skończyło.


  • 0

#6 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 11 luty 2020 - 15:24

Dobrze pokeździć na COS, karnet kupuj online, szybko i taniej, COŚ też ma taką opcję.
  • 0

#7 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 15:35


Dobrze pokeździć na COS, karnet kupuj online, szybko i taniej, COŚ też ma taką opcję

W przyszłości tak zrobię, tylko ja nie mam tej karty, którą można doładować. W COS trzeba ją mieć? Czy też nie? A jak nie, to gdzie odbieram karnet?


  • 0

#8 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 11 luty 2020 - 15:38

Dobrze pokeździć na COS, karnet kupuj online, szybko i taniej, COŚ też ma taką opcję

W przyszłości tak zrobię, tylko ja nie mam tej karty, którą można doładować. W COS trzeba ją mieć? Czy też nie? A jak nie, to gdzie odbieram karnet?

Chyba można zrobić tylko ma COS , kartę rejestrując sie masz tymczasowa , wystarczy numer gopass. Utwórz konto na gopass.pl i wszystko zrobi sie jasne, karta tymczasowa 10,00 zl.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#9 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 15:55


Chyba można zrobić tylko ma COS

No tak, ale wtedy i tak muszę stać w kolejce aby odebrać kartę tymczasową :)


  • 1

#10 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 luty 2020 - 16:40

Nie mam pewności, bo zimą nie kupowałem, tylko latem na jednorazowy wjazd, ale jeśli planujesz zakup karnetu 4-godzinnego, to wydaje mi się, że nie musisz stać w kolejce. Obok kas jest automat w którym możesz zakupić karnet, tylko to będzie taki kartonowy.


  • 0

#11 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 11 luty 2020 - 18:06

Chyba można zrobić tylko ma COS

No tak, ale wtedy i tak muszę stać w kolejce aby odebrać kartę tymczasową :)

Odbierz rano na Solisku w infocentrum, ewentualnie pod gondola, ale łatwiej dojechać od Wisły i zaparkować na Pośrednim za free.
  • 1

#12 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 18:18


Odbierz rano na Solisku w infocentrum, ewentualnie pod gondola, ale łatwiej dojechać od Wisły i zaparkować na Pośrednim za free.

To wiem. Tylko, że jeżeli chciałbym tylko 4-godzinny na COS, to też odbiorę w SMR?

Zresztą nie ma co myśleć za dużo - w tym sezonie byłem już raz w Szczyrku i nie wiem, czy nie wystarczy :)


  • 1

#13 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 luty 2020 - 18:22

4-godzinny na COS możesz kupić tylko w COS. Tak jak pisałem, jest chyba możliwość zakupu w automacie. A jak będziesz o 8:00 to o tej porze dużych kolejek do kasy jeszcze nie ma.
  • 1

#14 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 18:26


4-godzinny na COS możesz kupić tylko w COS. Tak jak pisałem, jest chyba możliwość zakupu w automacie. A jak będziesz o 8:00 to o tej porze dużych kolejek do kasy jeszcze nie ma.

Wiesz, tam stał tylko taki jakiś automat z monetami pamiątkowymi czy coś takiego ....


  • 0

#15 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 luty 2020 - 18:39

Nie, to jest biletomat, byłem latem z mamą i kupowałem tam dla niej bilet, a obok była długa kolejka do kas. Czy działa w tej chwili tego nie wiem, bo mam sezonówke i nie zwracałem uwagi na kasy.
  • 0

#16 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 18:41


Nie, to jest biletomat, byłem latem z mamą i kupowałem tam dla niej bilet, a obok była długa kolejka do kas. Czy działa w tej chwili tego nie wiem, bo mam sezonówke i nie zwracałem uwagi na kasy.

Qrde, nikt tam nic nie kupował. Wszyscy stali w długim wężyku do kas. Byłbym strasznie zirytowany !@#$%^&, gdyby okazało się, że stałem przez godzinę bez sensu!


  • 0

#17 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 luty 2020 - 18:47

Będę pod koniec lutego, aż sprawdzę z ciekawości czy nadal działa. Być może, że już go zdemontowali, tylko tego nie zauważyłem, bo zazwyczaj od razu kieruję się pod bramki do kanapy.
  • 1

#18 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 luty 2020 - 19:07


sprawdzę

Dzięki. Może przyda się na przyszłość.


  • 0

#19 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 11 luty 2020 - 22:13

Nie, to jest biletomat, byłem latem z mamą i kupowałem tam dla niej bilet, a obok była długa kolejka do kas. Czy działa w tej chwili tego nie wiem, bo mam sezonówke i nie zwracałem uwagi na kasy.

Qrde, nikt tam nic nie kupował. Wszyscy stali w długim wężyku do kas. Byłbym strasznie zirytowany !@#$%^&, gdyby okazało się, że stałem przez godzinę bez sensu!

Taka polska mentalność , pisałem o tym na przykładzie Pilska, długa kolejka do jednego okienka, a do drugiego tuż obok zero ludzi, wiedz podszedłem , kupiłem i pojechałem, nie stanąłem na końcu kolejki jak po papier toaletowy w minionym systemie ;).
  • 1

#20 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 11 luty 2020 - 22:14

Będę pod koniec lutego, aż sprawdzę z ciekawości czy nadal działa. Być może, że już go zdemontowali, tylko tego nie zauważyłem, bo zazwyczaj od razu kieruję się pod bramki do kanapy.


W nowy rok był.
  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych