Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rezerwat buków Segiet

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 08 luty 2020 - 17:37

W sobotni poranek w lutym zawsze jest kilka opcji. Można np. jechać na narty, a jeżeli brak zimy lub ochoty, wtedy zawsze można przekroczyć szlaban

gallery_1616_457_151691.jpg

i wraz z Markiem Niedźwieckim udać się na spacer po rezerwacie buków Segiet

gallery_1616_457_5125.jpg

Ścieżki w rezerwacie

gallery_1616_457_138442.jpg

zachęcają do spaceru, jazdy na rowerze

gallery_1616_457_49098.jpg

lub biegania

gallery_1616_457_114619.jpg

A jeżeli ktoś się zmęczy, zawsze można przysiąść tu lub tam

gallery_1616_457_266169.jpg

Nie wszystkie ścieżki są "wyczesane", sporo jest takich mniej gładkich

gallery_1616_457_255426.jpg

Latem można tutaj szukać ochłody nad jeziorkami

gallery_1616_457_330463.jpg

które w czasach mojego dzieciństwa zawierały jednak więcej wody, były mniej bagniste i zarośnięte, z czystą wodą. Pamiętam lata 80, kiedy wbrew rodzicom chodziliśmy tam pływać i skakać z nieistniejących już pomostów

gallery_1616_457_80670.jpg

Na terenie Segietu można znaleźć liczne ślady dawnego górnictwa srebra i ołowiu - jak warpie (worpie), leje i zapadliska

gallery_1616_457_42233.jpg

gallery_1616_457_312516.jpg

To w końcu Srebrna Góra. Obowiązkowym punktem zwiedzania regionu powinny być odwiedziny w pobliskiej kopalni srebra https://kopalniasrebra.pl. Warto! Tylko ciepło się ubierzcie nawet w środku lata.

Żeby nie było całkiem poza tematyką forum, przeszedłem się też skrajem dawnych kamieniołomów i kopalni dolomitu

gallery_1616_457_79304.jpg

gallery_1616_457_155467.jpg

To przecież na skraju tych wyrobisk funkcjonuje opisywana w innym wątku kuźnia talentów o nazwie Sport Dolina (dawne Dolomity Sportowa Dolina), która ciągle nie poddaje się jesieni podczas tegorocznej zimy.

Czas płynął, a buki wokół rosły

gallery_1616_457_230260.jpg

gallery_1616_457_134999.jpg

gallery_1616_457_40250.jpg

gallery_1616_457_183699.jpg

Zdałem sobie w pewnym momencie sprawę, że Marek Niedźwiedzki dyskretnie mnie pożegnał i towarzyszy mi już Agnieszka Szydłowska z jej radiowym domem kultury. Udałem się więc w kierunku wyjścia i stojącego tam samochodu

gallery_1616_457_276338.jpg

Mieszkam niedaleko, więc w aucie zdążyłem wysłuchać tylko Take it Easy, a następnie Witchy Woman.

• 3

#2 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 08 luty 2020 - 17:53

Trasy super, ale ten zielony szlaban to chyba jakaś prowokacja w moim kierunku ;)?
  • 2

#3 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 08 luty 2020 - 18:36

Trasy super

Całkiem niezłe

ten zielony szlaban to chyba jakaś prowokacja w moim kierunku

Nie, żadna prowokacja ;). Jakieś zabezpieczenie przed quadowcami i samochodziarzami, którzy najchętniej podjechaliby autem tak daleko, jak się da - nie patrząc na zakazy.

• 2

#4 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 08 luty 2020 - 18:38

Trasy super

Całkiem niezłe

ten zielony szlaban to chyba jakaś prowokacja w moim kierunku

Nie, żadna prowokacja ;). Jakieś zabezpieczenie przed quadowcami i samochodziarzami, którzy najchętniej podjechaliby autem tak daleko, jak się da - nie patrząc na zakazy.

Wojtek to ty nie pamiętasz, że zderzenie z takim czymś omal nie zakończylo mojego krotkiego żywota?
  • 2

#5 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 08 luty 2020 - 18:57

Wojtek to ty nie pamiętasz, że zderzenie z takim czymś omal nie zakończylo mojego krotkiego żywota?

Pamiętam, ale fotografując ten szlaban zupełnie nie miałem tego na myśli :)

• 2

#6 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 08 luty 2020 - 20:10

Lepiej takie omijaj na rowerze.

P.S. moja żona pochodzi z Tarnowskich Gór.

Użytkownik Sarensis edytował ten post 08 luty 2020 - 20:11

• 2

#7 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 08 luty 2020 - 20:25

moja żona pochodzi z Tarnowskich Gór.

Ładne miasto. Ja mieszkam tuż obok - w Radzionkowie. W Tarnowskich Górach się urodziłem. I moja córka też.
  • 2

#8 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 09 luty 2020 - 05:39

moja żona pochodzi z Tarnowskich Gór.

Ładne miasto. Ja mieszkam tuż obok - w Radzionkowie. W Tarnowskich Górach się urodziłem. I moja córka też.
Zobacz jaki Świat jest mały.
  • 2

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6987 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 luty 2020 - 19:43

W Tarnowskich Górach
oj fajne mam wspomnienia z Tarnowskich Gór, jako młodzieniec miałem kumpla, którego ojciec był przewodnikiem po Sztolni Czarnego Pstrąga. Ojciec gdzieś wyjechał a kumpel zorganizował klucze do Sztolni. Wzięliśmy łódkę i pływali tam gdzie nie wolno było pływać z normalnymi turystami i eksplorowali nieczynne, częściowo zawalone sztolnie i chodniki
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 09 luty 2020 - 20:03

Sztolni Czarnego Pstrąga

Sztolnia to też pozostałość po gwarectwie tarnogórskim. Często bywam w parku w Reptach, gdzie pomiędzy dwoma szybami można płynąć łódką. Jednak prawdziwe wrażenie robi dopiero wizyta w zabytkowej kopalni srebra (linkowałem powyżej).

• 1

#11 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 09 luty 2020 - 20:06

A ja dzisiaj z Tynka byłem w Tarnowskich Górach na chrzcinach kuzyna Tynki-Brunusia, i też było fajnie, czasem wrażeń więcej niż w sztolni ;) .
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych