Skocz do zawartości

Zdjęcie

a co z formą na sezon 19/20

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 531 postów
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kornplatz

Napisano 23 listopad 2019 - 18:23

Trochę zmieniłem cykl przygotowań na nadchodzący sezon.Jest oczywiście rower ale uzupełniony ćwiczeniami na siłowni.Zbudowali mi coś fajnego na osiedlu w powiązaniu ze szkołą.Chyba z myślą o młodzieży ale ta głównie popala tam papierosy i popija różne napoje.Dla mnie to niesamowita frajda urządzenia są na wolnym powietrzu a więc pod koniec trasy rowerowej korzystam z tej siłowni.Zrobiło się ciekawiej.Dużo skakanki i ćwiczeń na skoczność.Mam w planie znacząco poprawić skręt krótki i zmierzyć się na stokach La Plange z muldami.Może się w końcu uda bez gleby.

O wieku nie piszę bo nie czuję lat.Kości świeżo zbadane i jest ok.Tak serio to zdaję sobie sprawę że czas biegnie i pewnie mam już niewiele sezonów przed sobą .Ale cieszy mnie każdy postęp każda nowa rzecz której się nauczę. :D

• 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3135 postów

Napisano 23 listopad 2019 - 19:59

I tak trzymać. Nie wiem czy o tym pisałem, ale powtórzę. Na pogrzebie kolegi, mojego równolatka, spotkałem znajomego, dziś 80-latka. Świetny narciarz, przynajmniej kiedyś takim był. Wygląda wciąż dobrze. Zapytałem go oczywiście czy jeździ na nartach, oczywiście w domyśle, czy jeszcze jeździ na nartach. "No pewnie" -  odpowiedział. Trochę czuje kolano, ale poza tym nie ma problemu. No to mnie pocieszył. :)

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 23 listopad 2019 - 20:10

• 2

#3 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 531 postów

Napisano 24 listopad 2019 - 09:10

I tak trzymać. Nie wiem czy o tym pisałem, ale powtórzę. Na pogrzebie kolegi, mojego równolatka, spotkałem znajomego, dziś 80-latka. Świetny narciarz, przynajmniej kiedyś takim był. Wygląda wciąż dobrze. Zapytałem go oczywiście czy jeździ na nartach, oczywiście w domyśle, czy jeszcze jeździ na nartach. "No pewnie" -  odpowiedział. Trochę czuje kolano, ale poza tym nie ma problemu. No to mnie pocieszył. :)

kiedyś już pisałem o dziarskim 84-latku.Nie dawno -luty tego roku spotkałem go na Czarnej Górze -bez zmian. Stara się tylko jeżdzić ostrożniej w obawie przed złamaniami.Takie kontuzje po osiemdziesiątce są trudne do wyleczenia.

• 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6828 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 listopad 2019 - 17:12

cykl przygotowań na nadchodzący sezon
wcale się nie przygotowuję - uznałem że 2 razy w miesiącu narty w hali, 100 km na rowerze tygodniowo i 2 razy w tygodniu aerobic powinno wystarczyć 
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 531 postów

Napisano 24 listopad 2019 - 19:33

wcale się nie przygotowuję - uznałem że 2 razy w miesiącu narty w hali, 100 km na rowerze tygodniowo i 2 razy w tygodniu aerobic powinno wystarczyć 

Myślę że  to akurat tyle ile trzeba a może nawet więcej.Widać masz taki sposób na życie.Ja lipiec i sierpień raczej się lenię no trochę popływam i jazda na rowerze.Od września stopniowo zwiększam częstotliwość treningu.Listopad to już codzienne ćwiczenia.

• 1

#6 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2496 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 listopad 2019 - 22:43

watpliwa forma zachecania….  ha ha ha

W zyciu osobistym : albo sie "trenuje" caly czas (czyli cwiczenia 5-6 razy w tygodniu) albo sie odstaje…..

• 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6828 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 07:40

5-6 razy

wystarczą 2 godziny czy więcej ?

zapomniałem jeszcze że że 2x w tygodniu pływam 1 km.

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 25 listopad 2019 - 09:40

wystarczą 2 godziny czy więcej ?

W senisie 6 razy po 2h?

Malo troche, moze nie wystarczyc :)

• 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6828 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 12:56

Malo troche, moze nie wystarczyc :)

przy Tobie i tak będę zawsze cienkim bolkiem
  • 1
Dołączona grafika

#10 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 25 listopad 2019 - 15:27

no bez jaj ;)

Wiecie jak jest? Ostatni raz cos (nazwijmy to treningiem) zrobilem 2 miesiace temu. W ostatnich dwoch tygodniach bylem raz pare zjazdow z Wojtkiem, raz na skiturach, raz na rowerze 2h i 2x na trenazeze 15 minut - wiecej nie daje rady psychicznie. 6 pompek dziennie nie licze. Po czym mialem znowu operacje i mam pozamiatne do nowego roku. Taki ze mnie sportowiec jak z koziej dupy traba.

Pozdro i udanego sezonu niezaleznie od formy :)

• 2

#11 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3260 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 27 listopad 2019 - 08:28

no bez jaj ;)

Wiecie jak jest? Ostatni raz cos (nazwijmy to treningiem) zrobilem 2 miesiace temu. W ostatnich dwoch tygodniach bylem raz pare zjazdow z Wojtkiem, raz na skiturach, raz na rowerze 2h i 2x na trenazeze 15 minut - wiecej nie daje rady psychicznie. 6 pompek dziennie nie licze. Po czym mialem znowu operacje i mam pozamiatne do nowego roku. Taki ze mnie sportowiec jak z koziej dupy traba.

Pozdro i udanego sezonu niezaleznie od formy :)

Cześć

Jak ja Cię Michale lubię i szanuję (poza tym elektrykiem ;)). Jak ja czytam te wypociny o treningach, testach, analizach wydolnościowych pisane przez starych dziadów pozujących na sportowców to mnie śmiech pusty bierze.

Pozdrowienia

• 1

#12 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 968 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek

Napisano 27 listopad 2019 - 11:35

To po co się przechwalasz rocznymi przebiegami robionymi na rowerze i ściganiu się z innymi użytkownikami drogi nieświadomymi faktu brania udziału w twoim wyścigu :D ? Potępiasz w czambuł jazdę na szosie, a jeżeli przyjąć, że to prawda co piszesz, to wiele kilometrów przejeżdżasz po ścieżkach rowerowych w mieście. Tyle, że nie na rowerze typowo szosowym, a na MTB. Piszę to ja, stary dziad, starszy o kilka miesięcy :D.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 27 listopad 2019 - 11:41

• 2
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#13 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3260 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 12:51

To po co się przechwalasz rocznymi przebiegami robionymi na rowerze i ściganiu się z innymi użytkownikami drogi nieświadomymi faktu brania udziału w twoim wyścigu :D ? Potępiasz w czambuł jazdę na szosie, a jeżeli przyjąć, że to prawda co piszesz, to wiele kilometrów przejeżdżasz po ścieżkach rowerowych w mieście. Tyle, że nie na rowerze typowo szosowym, a na MTB. Piszę to ja, stary dziad, starszy o kilka miesięcy :D.

Cześć

Tylko, że ja nie piszę o treningach, testach i analizach. Po prostu sobie jeżdżę i się tym bawię.

Może jak będą starszym dziadem niż jestem to zacznę trenować.

Pozdrowienia

• 1

#14 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 968 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek

Napisano 27 listopad 2019 - 12:59

Ja też publicznie nie analizuję swoich treningów, ale jestem w wieku, który młodzież może nazwać „starym dziadem”, podobnie jak ty. A, że wielu millenialsom nadal jestem w stanie pokazać plecy to już zupełnie inna bajka.
  • 2
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#15 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3260 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 13:32

Ja też publicznie nie analizuję swoich treningów, ale jestem w wieku, który młodzież może nazwać „starym dziadem”, podobnie jak ty. A, że wielu millenialsom nadal jestem w stanie pokazać plecy to już zupełnie inna bajka.

Cześć

I o to chodzi. Może jestem niereformowalnym starym dziadem ale nie mogę słuchać czy czytać jak ktoś pisze:

W zeszłym tygodniu testowałem Volkl ....coś tam coś tam, i tu opis skrętności, sztywności, właściwości itd. a generalnie chodzi o to, że kumpel akurat miał i dał raz zjechać. :)
Pozdrowienia

Użytkownik Mitek edytował ten post 27 listopad 2019 - 13:32

• 1

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6828 postów

Napisano 28 listopad 2019 - 09:15

tygodniu testowałem
a ja wczoraj testowałem przez 2 godziny

St%C3%B6ckli_LaserSC_1920-e1569409108901

i w zasadzie nie wiem dlaczego kosztują tyle kasy bo wcale mi się na nich lepiej nie jeździło niż na starych Fischerach (pewnie nie umiem jeźdzć)

• 2
Dołączona grafika

#17 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3260 postów

Napisano 28 listopad 2019 - 10:21

tygodniu testowałem
a ja wczoraj testowałem przez 2 godziny

.....

i w zasadzie nie wiem dlaczego kosztują tyle kasy bo wcale mi się na nich lepiej nie jeździło niż na starych Fischerach (pewnie nie umiem jeźdzć)

Cześć

A może właśnie umiesz i po prostu adaptujesz się automatycznie...;)

Pozdrowienia

• 1

#18 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1168 postów
  • Narty:Fischer RC4 WC
  • Imię :Jacek
  • Ulubiony stok:Grands Montets

Napisano 28 listopad 2019 - 10:38

i w zasadzie nie wiem dlaczego kosztują tyle kasy

Swiss Made :)  To wszystko tlumaczy :)