Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Kiedy w Szczyrku było jeszcze normalnie" - komantarz do filmu


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 04 listopad 2019 - 09:31

Dzień Dobry

 

Z zainteresowaniem obejrzałem film nijakiego Deczko prezentujący ujęcia ze Szczyrku. Film poruszył mnie do głębi wywołując nostalgiczną tęsknotę za normlanym Szczyrkiem, w którym spędziłem wiele czasu. Niestety autor popełnił zasadniczy błąd przy obróbce filmu lub/i przy nadawaniu mu tytułu. Na jednym z pierwszych ujęć z Soliska pojawia się osobnik bez kijków!

Chciałbym z całą mocą zaprotestować przeciwko nazywaniu tej sytuacji normalną. Mamy przecież do czynienia z karygodnym wypaczeniem, z karykaturą naszego pięknego sportu a kolega Deczko jakby tego nie widział i uznaje ten obraz z "normalny". Niesmaku nie pokryje niestety piękna pogoda, luz na stokach czy też elegancja prezentowanej przez bohaterkę filmu jazdy.

Drogi kolego Twoje dobre intencje zaprzepaściłeś przez jedno nieszczęśliwe ujęcie.

Nie wiem czy jakakolwiek samokrytyka i usunięcie w/w fragmentu jest w stanie zmazać tą hańbę!

Oczekując zdecydowanej reakcji.

Poruszony do głębi Mitek

 

 


  • 1

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 04 listopad 2019 - 10:08

http://www.kochamnar...zcze-normalnie/


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 listopad 2019 - 15:04


Na jednym z pierwszych ujęć z Soliska pojawia się osobnik bez kijków!
on tylko czekał aż mama mu przyniesie kijki i rękawiczki, których zapomniał w aucie.

 

Deczku śwetny filmik, zapewne masz jeszcze sporo innych z tych zamierzchłych przeddobrozmianowych czasów.


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 04 listopad 2019 - 17:53

Proszę z szacunkiem wyrażać się o ośrodku, który wygrał w rankingu pewnego portalu/forum narciarskiego w kategorii najlepszy ośrodek sezonu 2019/2020 :)
  • 2

#5 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 04 listopad 2019 - 19:41

Proszę z szacunkiem wyrażać się o ośrodku, który wygrał w rankingu pewnego portalu/forum narciarskiego w kategorii najlepszy ośrodek sezonu 2019/2020 :)

I już wkrótce z takim centrum przesiadkowym ;)

https://youtu.be/zAFqawYZbD4
  • 1

#6 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 04 listopad 2019 - 19:56


I już wkrótce z takim centrum przesiadkowym

https://youtu.be/zAFqawYZbD4

 

W takim razie nie zdradzę tajemnicy, że zasłużenie zajęli też pierwsze miejsce w rankingu za sezon 2020/2021 :)


  • 1

#7 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 04 listopad 2019 - 20:15

Proszę z szacunkiem wyrażać się o ośrodku, który wygrał w rankingu pewnego portalu/forum narciarskiego w kategorii najlepszy ośrodek sezonu 2019/2020 :)

Cześć

Niezłe! Ja zawsze w cyrku wyrażałem się z szacunkiem. ;)

Pozdrowienia


  • 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 listopad 2019 - 22:50


pierwsze miejsce w rankingu
dla mnie Szczyrk zawsze był na 1 miejscu w Polsce
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 05 listopad 2019 - 07:41


dla mnie Szczyrk zawsze był na 1 miejscu w Polsce

A kiedy ostatnio tam jeździłeś?


  • 1

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 listopad 2019 - 08:02


ostatnio
już był to wiek 21 ale całkiem na jego początku
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 listopad 2019 - 08:35

 

Proszę z szacunkiem wyrażać się o ośrodku, który wygrał w rankingu pewnego portalu/forum narciarskiego w kategorii najlepszy ośrodek sezonu 2019/2020 :)

Cześć

Niezłe! Ja zawsze w cyrku wyrażałem się z szacunkiem. ;)

Pozdrowienia

 

Cześć

Powinno być oczywiście "o cyrku" - przepraszam.

Mnie tu zależało na odezwaniu się nijakiego Deczko, na jego samokrytyce, być może spreparowaniu drugiego odcinka a może propozycji spotkania coby razem w Szczyrku/cyrku dzień spędzić - z Deczkiem bym się chyba odważył - a nie na chwaleniu tego czego wychwalić się nie da.

Pozdrowienia


  • 1

#12 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 05 listopad 2019 - 09:44


już był to wiek 21 ale całkiem na jego początku

No to zapraszam teraz :).

Żeby nie było, że tylko się nabijam - modernizacja Szczyrku była konieczna. To był skansen, co by nie mówić, jak długo by to wszystko jeszcze realnie działało na MS? Ponadto Szczyrk pełni aktualnie bardzo pozytywną rolę - w pobliskiej Wiśle jest wyraźnie luźniej. Gdyby ruszyło Pilsko, byłoby luźniej także w samym Szczyrku, a tak ...... bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do Szczyrku, bardzo serdecznie.

 

Bardziej niż do Szczyrku wolę jeździć do Wisły (1 godz. 30 min drogi dla mnie, a do Szczyrku odległościowo tak samo). Góry mniejsze, ale da się (czasami) pojeździć.

A z większych ośrodków najlepsza moim zdaniem jest Jaworzyna Krynicka (i ogólnie Krynica), chociaż tam mam już prawie 4 godz. drogi, więc na 1 dzień już się nie opłaca. Ośrodek, jak na warunki polskie duży - może nie ma potencjału Szczyrku, czy np. Czarnej Góry, ale da się tam jeździć, gdyż wszystkich zaprosiłem do Szczyrku.

Nie znam Karpacza i Szklarskiej, więc nie wypowiadam się o tamtych ośrodkach


  • 1

#13 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 05 listopad 2019 - 13:57

Tak na dzien, zeby powspominac - jak najbardziej……………………I zeby zobaczyc ten dziwny rodzaj sniegu….


Użytkownik jan koval edytował ten post 05 listopad 2019 - 13:58

  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 listopad 2019 - 14:42


zeby powspominac - jak najbardziej
możemy zrobić zlot emeryta - ja  sobie tak z kumplem obiecałem że jak będziemy na emeryturze to pierwszy wyjazd na narty będzie do Szczyrku
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 05 listopad 2019 - 16:37

możemy zrobić zlot emeryta - ja  sobie tak z kumplem obiecałem że jak będziemy na emeryturze to pierwszy wyjazd na narty będzie do Szczyrku

To ile mam na was czekać :) ?

  • 2

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 listopad 2019 - 10:56


ile mam na was czekać

nie wiem ile Kuba ma do emerytury ale ja mam nadzieję że najpóźniej 2024

 

Tak przy okazji pytanie:

Czy to prawda że w Szczyrku (SON, COS, BSA) nie wolno podchodzić trasami na skiturach ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 listopad 2019 - 11:05

Nie wiem czy jest jakiś oficjalny zakaz, chyba jakiś czas temu była na stronie SON informacja na których trasach można to robić. Jednak widzi się podchodzących skitourowców na wszystkich trasach i nikogo kto by ich przeganiał.
  • 1

#18 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2019 - 11:50

Cześć

Dla mnie to dość dziwna sytuacja. Trasy narciarskie i nartostrady są z założenia jednokierunkowe i każdy ruch pod prąd powinien być ograniczany jako niespodziewane zagrożenie. Dekalog nie ujmuje tego ściśle ale ostrzega poruszających się "pod prąd" głównego nurtu.

Moim zdaniem zapisy w dekalogu powinny zostać zmienione na bardziej radykalne zabraniające poruszania się "pod prąd" za wyjątkiem sytuacji awaryjnych.

Skitouring jest z założenia działalnością poza trasową, czy się mylę?

Pozdrowienia


  • 2

#19 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 listopad 2019 - 12:49

Raczej nie widuję w Szczyrku skitourowców którzy waliliby środkiem trasy pod prąd. Ci których się widuje na trasach w Szczyrku, poruszają się obrzeżem trasy albo przecinka pod kolejami, według mnie nie stwarzają większego zagrożenia, a na pewno mniejsze niż goście którzy wybierają trasy na które nie mają „papierów”.
  • 3

#20 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2019 - 13:00

Raczej nie widuję w Szczyrku skitourowców którzy waliliby środkiem trasy pod prąd. Ci których się widuje na trasach w Szczyrku, poruszają się obrzeżem trasy albo przecinka pod kolejami, według mnie nie stwarzają większego zagrożenia, a na pewno mniejsze niż goście którzy wybierają trasy na które nie mają „papierów”.

Cześć'

Wiesz tu chodzi o generalną zasadę. Trasa zjazdowa to coś w rodzaju autostrady - a przynajmniej tak ją należy traktować więc każdy niestandardowy użytkownik zwiększa zagrożenie... głównie dla siebie (i to jego sprawa) ale też dla innych.

Ideałem byłyby wydzielone siatkami pasy (powiedzmy 2m) z boku trasy jeżeli już taki ruch jest obecny i ma być akceptowany.

Jak ktoś wali środkiem trasy na skitourach pod prąd to jest po prostu zwykłym kretynem (o tych nie mówimy tylko ich należy wyeliminować) a, że takowi się zdarzają (widziałem nie raz) to ja bym po prostu zakazał i koniec jeżeli  nie ma wydzielenia.

Np. zdarza się, że w pewnym momencie skitourowiec przecina trasę trawersem - bo musi - co wtedy?

To podobna sytuacja jak z relatywizowaniem przejeżdżania rowerem na czerwonym.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 07 listopad 2019 - 13:04

  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych