Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Kiedy w Szczyrku było jeszcze normalnie" - komantarz do filmu


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#41 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 30 listopad 2019 - 15:09

Nie chce mi się prowadzić jałowych dyskusji. Mogę więc słowo szarańcza zastąpić stonką lub bezwolną masą.
  • 0

#42 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 listopad 2019 - 15:14

A w Szczyrku odpalili armaty:
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Mam zamiar zwiększyć liczbę stonki na otwarciu sezonu.
  • 1

#43 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 30 listopad 2019 - 15:18

Mam zamiar zwiększyć liczbę stonk

Niska samoocena? Bywa.
  • 0

#44 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 listopad 2019 - 15:35

Może i niska, nie na tyle jednak niska by obawiać się jazdy w „bezwolnej masie” i szukać pustych oślich łączek z dała od Szczyrku.
  • 0

#45 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 30 listopad 2019 - 15:51

oślich łączek

No to życzę udanego szusowania na trasie z Kopy.
  • 0

#46 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 30 listopad 2019 - 16:40

Trzymam kciuki za Szczyrk, bo odciąga rodziny narciarskie od innych mniejszych ośrodków. W tym roku na Podhalu słyszałem kilkukrotnie, że ludzi jest mniej, bo agresywna reklama Szczyrku, Zieleńca zrobiła swoje (może oprócz Białki). Sam chętnie zawitam po sezonie feryjnym  do Szczyrku. 


  • 2

#47 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2019 - 16:44

Może i niska, nie na tyle jednak niska by obawiać się jazdy w „bezwolnej masie” i szukać pustych oślich łączek z dała od Szczyrku.

Cześć

To zdanie pozwala mi domniemywać, że łamiesz jedną z podstawowych zasad taktyki doboru stoku do bezpiecznej jazdy.

Dziwne...

Pozdrowienia


  • 0

#48 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 listopad 2019 - 16:47

No nie, aż dziwne że przez tyle lat jazdy nie miałem żadnej kolizji na stoku :D
  • 0

#49 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2019 - 16:52

No nie, aż dziwne że przez tyle lat jazdy nie miałem żadnej kolizji na stoku :D

Cześć

Miałeś po prostu szczęście ale jak widać prosisz się o kontuzje. Z drugiej strony dbasz o siłę i sprawność i (jak sądzę) masz ja dużo powyżej przeciętnej dla Twojego wieku, więc masz znacznie większe szanse na wyjście bez szwanku z kłopotów. Brawo!

Pomyśl jednak o bliskich... ;)

Pozdrowienia


  • 0

#50 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 listopad 2019 - 17:23


No nie, aż dziwne że przez tyle lat jazdy nie miałem żadnej kolizji na stoku :D

Cześć
Miałeś po prostu szczęście ale jak widać prosisz się o kontuzje. Z drugiej strony dbasz o siłę i sprawność i (jak sądzę) masz ja dużo powyżej przeciętnej dla Twojego wieku, więc masz znacznie większe szanse na wyjście bez szwanku z kłopotów. Brawo!
Pomyśl jednak o bliskich... ;)
Pozdrowienia

To nie szczęście tylko umiejętność planowania i przewidywania. W swojej karierze brałem udział w planowaniu wielu akcji od którego zależało życie ludzkie. Przy takim planowaniu uwzględnienie paru sytuacji które mogą przydarzyć ci się na stoku nie wymaga wznoszenia się na wyżyny intelektu.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 30 listopad 2019 - 17:36

  • 1

#51 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 listopad 2019 - 17:42


szarańczy


obrażasz


skurwił.

moi drodzy panowie - widać wyraźnie że śniegu Wam brakuje


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#52 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 30 listopad 2019 - 18:15

Nie ma co się napinać, lepiej spotkać sie w Szczyrku przy dobrze schłodzonej wódce i pogadać :)

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka


  • 2

#53 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 grudzień 2019 - 00:16

 

 

No nie, aż dziwne że przez tyle lat jazdy nie miałem żadnej kolizji na stoku :D

Cześć
Miałeś po prostu szczęście ale jak widać prosisz się o kontuzje. Z drugiej strony dbasz o siłę i sprawność i (jak sądzę) masz ja dużo powyżej przeciętnej dla Twojego wieku, więc masz znacznie większe szanse na wyjście bez szwanku z kłopotów. Brawo!
Pomyśl jednak o bliskich... ;)
Pozdrowienia

 

To nie szczęście tylko umiejętność planowania i przewidywania. W swojej karierze brałem udział w planowaniu wielu akcji od którego zależało życie ludzkie. Przy takim planowaniu uwzględnienie paru sytuacji które mogą przydarzyć ci się na stoku nie wymaga wznoszenia się na wyżyny intelektu.

 

Cześć

Jako człowiek, który ma planowanie sytuacji na nartach wyuczone i wpojone, nigdy bym nie śmiał go przekładać na planowanie w innych warunkach, tym bardzie nie umiejąc strzelać, skakać na spadochronie, latać śmigłowcem itd.

Ale widać w drugą stronę to nie działa.

Sorry w taki razie Mistrzu.

Pozdrowienia serdeczne


  • 0

#54 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 grudzień 2019 - 00:20

 


szarańczy

 


obrażasz

 


skurwił.

moi drodzy panowie - widać wyraźnie że śniegu Wam brakuje

 

Cześć

Mnie nie!!! I NIGDY śniegu brakować nie będzie!

Co to jest Stary za idiotyczna sugestia powtarzana na forach narciarskich dziesiątki razy. Czy ja jestem dzieckiem???

Pozdrowienia


  • 0

#55 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 grudzień 2019 - 00:20

Nie ma co się napinać, lepiej spotkać sie w Szczyrku przy dobrze schłodzonej wódce i pogadać :)

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Cześć

Dobrej wódki nigdy nie pije się schłodzonej.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 01 grudzień 2019 - 00:20

  • 0

#56 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 01 grudzień 2019 - 00:54

Nie ma co się napinać, lepiej spotkać sie w Szczyrku przy dobrze schłodzonej wódce i pogadać :)

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Cześć
Dobrej wódki nigdy nie pije się schłodzonej.
Pozdrowienia

Dzięki. Zapisalem sobie.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka


  • 0

#57 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 01 grudzień 2019 - 07:39

Cześć
Jako człowiek, który ma planowanie sytuacji na nartach wyuczone i wpojone, nigdy bym nie śmiał go przekładać na planowanie w innych warunkach, tym bardzie nie umiejąc strzelać, skakać na spadochronie, latać śmigłowcem itd.
Ale widać w drugą stronę to nie działa.
Sorry w taki razie Mistrzu.
Pozdrowienia serdeczne

Tylko, że ja na nartach jeżdżę od ponad 30 lat, a poza trasami nie jeżdżę. Żeby przewidzieć co mnie może spotkać na trasie, wystarczy mi moje wieloletnie doświadczenie zdobyte na nartach. Jednak żeby cię uspokoić, to dawno temu, ale jakiś podstawowy kurs przetrwania w górach w warunkach zimowych ukończyłem i trochę czasu podczas tygodniowych kursów z bytowania w górach zaliczyłem. Jednak w przeciwieństwie do ciebie nadal twierdzę, że wszystkiego przewidzieć nie jesteśmy w stanie. Może jednak masz rację, że to szczęście, bo jak wytłumaczyć fakt, że rozbija się śmigłowiec w którym lecę, zostaje z niego kupa złomu, a nikomu poza technikiem pokładowym nic się nie stało. A należało przewidzieć to że śmigłowiec może się rozbić i wziąć w tym dniu np zwolnienie lekarskie, ale też nie byłoby gwarancji, że w domu nic przykrego nam się nie przytrafi. Ratowanie za spadochronem też miałem, przeżyłem, nawet nie wiesz jak w takich sytuacjach człowiek jasno myśli i realizuje wyuczone zachowania awaryjne.
Pisząc o planowaniu miałem na myśli takie akcje w których musisz z góry założyć , że jakiś element może nie zadziałać i musisz przewidzieć co w takim wypadku należy zrobić, a każdy taki wariant awaryjny musi uwzględnić jeszcze kilka wariantów rezerwowych na wypadek niepowodzenia tych pierwszych. Łącznie ze stratami w ludziach, które zawsze będzie oznaczało fiasko akcji. Byłem biegłym sądowym do sprawy Magdalenki, więc wiem o czym piszę, Mistrzu.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 01 grudzień 2019 - 07:42

  • 2

#58 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 01 grudzień 2019 - 08:04


Co to jest Stary za idiotyczna sugestia powtarzana na forach narciarskich dziesiątki razy.
to nie sugestia  a fakt oparty na wieloletnich obserwacjach, nawet kobiety z mojego otoczenia wysyłają mnie na narty gdy zaczynam być nieznośny.

 


Mnie nie!!! I NIGDY śniegu brakować nie będzie!
to Tobie się tylko tak wydaje, 

 


Dobrej wódki nigdy nie pije się schłodzonej.
każdy ma inny smak

dla mnie ciepła wódka  jest obrzydliwa niezależnie od gatunku, wódkę trzymam w zamrażalniku - musi mieć oleistą konsystencję.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#59 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 grudzień 2019 - 12:18

 

Cześć
Jako człowiek, który ma planowanie sytuacji na nartach wyuczone i wpojone, nigdy bym nie śmiał go przekładać na planowanie w innych warunkach, tym bardzie nie umiejąc strzelać, skakać na spadochronie, latać śmigłowcem itd.
Ale widać w drugą stronę to nie działa.
Sorry w taki razie Mistrzu.
Pozdrowienia serdeczne

Tylko, że ja na nartach jeżdżę od ponad 30 lat, a poza trasami nie jeżdżę. Żeby przewidzieć co mnie może spotkać na trasie, wystarczy mi moje wieloletnie doświadczenie zdobyte na nartach. Jednak żeby cię uspokoić, to dawno temu, ale jakiś podstawowy kurs przetrwania w górach w warunkach zimowych ukończyłem i trochę czasu podczas tygodniowych kursów z bytowania w górach zaliczyłem. Jednak w przeciwieństwie do ciebie nadal twierdzę, że wszystkiego przewidzieć nie jesteśmy w stanie. Może jednak masz rację, że to szczęście, bo jak wytłumaczyć fakt, że rozbija się śmigłowiec w którym lecę, zostaje z niego kupa złomu, a nikomu poza technikiem pokładowym nic się nie stało. A należało przewidzieć to że śmigłowiec może się rozbić i wziąć w tym dniu np zwolnienie lekarskie, ale też nie byłoby gwarancji, że w domu nic przykrego nam się nie przytrafi. Ratowanie za spadochronem też miałem, przeżyłem, nawet nie wiesz jak w takich sytuacjach człowiek jasno myśli i realizuje wyuczone zachowania awaryjne.
Pisząc o planowaniu miałem na myśli takie akcje w których musisz z góry założyć , że jakiś element może nie zadziałać i musisz przewidzieć co w takim wypadku należy zrobić, a każdy taki wariant awaryjny musi uwzględnić jeszcze kilka wariantów rezerwowych na wypadek niepowodzenia tych pierwszych. Łącznie ze stratami w ludziach, które zawsze będzie oznaczało fiasko akcji. Byłem biegłym sądowym do sprawy Magdalenki, więc wiem o czym piszę, Mistrzu.

 

Cześć

Przewidywanie polega też właśnie na zaniechaniu. Oczywiście nie masz takiej możliwości gdy wykonujesz rozkaz a robiąc to co robisz musisz być najlepszy/najlepiej wyszkolony itd. żeby przeżyć. Historię o śmigłowcu pamiętam, chyba nawet gdzieś czytałem czy słyszałem jakiś opis z innego źródła (ze strony mojego ojca - jest oficerem, obecnie na emeryturze).

Co do Szczyrku - wracając - to mojej awersji i opinii o większości użytkowników chyba nic nie zmieni. Wynika to również z wieloletniego doświadczenia obserwacji trendów zmian w narciarstwie i ogólnej prawidłowości, że upowszechnienie, zwiększenie dostępności zawsze wiąże się z obniżeniem poziomu, w każdym aspekcie danej dziedziny.

Pozdrowienia


  • 0

#60 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 01 grudzień 2019 - 13:32

na rozmowy o wódce zapraszam tutaj:

 

http://www.kochamnar...33-dobra-wodka/


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych