Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hulajnoga dla dorosłych


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 kwiecień 2019 - 17:58

Trochę to będzie poza rowerowo. Spróbowałem ostatnio elektrycznej hulajnogi. Konkretnie Xiaomi Mijia M365. Można tym nieźle przygrzać. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Przede wszystkim intuicyjna. Od razu połapałem co i jak. Po drugie, mimo wszystko dość bezpieczna. Sądziłem, że przy hamowaniu będę wylatywał do przodu. Przy niewielkich prędkościach, rzędu 10-15 km/g jest dobrze. Hamulec, na tył, bardzo skuteczny, ale nie blokujący. Ponoć z ABS. Trochę małe kółka (pompowalne), np. na kostkę brukową czy krawężniki nie bardzo się nadaje. Ale w sumie jest OK. Do pewnych celów w sam raz. Np. do dojechania do metra czy autobusu. Kiedyś kupiłem do tego celu córce Stridę, dziś kupiłbym jej tę hulajnogę. :) Cena ok. 1500 zł. Zasięg, ok. 20 km. Po wyczerpaniu baterii nie da się pojechać jak na klasycznej hulajnodze. I jeden istotny bemol. Przy ładowaniu baterii, niekoniecznie tej, zdarza się to: https://www.liveleak...4yTt_1532952081


  • 1

#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 kwiecień 2019 - 20:45

Cześć

W sobotę na Bike show w stoisku jakiejś firmy był produkt opisany jako "Hulajnoga dla dorosłych". Oprócz innych danych w oczy rzucała się prędkość maksymalna - 80km/h. Świetny pomysł.

Pozdrowienia


  • 1

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 kwiecień 2019 - 21:00

Mitku, ta Xiaomi rozwija max. prędkość ok. 25 km/g. To i tak za dużo. Dalej nie wiadomo jak to to traktować. Nie ma prawnych regulacji. Po ścieżkach rowerowych, nie mówiąc o ulicach i drogach, nie wolno, po chodniku - wieje grozą. Ale dla takiego co to wie jak to wykorzystać i do czego użyć robi sens. Właśnie taki dojazd 1-2 km do metra i 1-2 od metra do pracy. Hulajnoga łatwo się składa, choć swoje, ok. 12 kg, waży. Dziś jechałem na rowerze za jednym takim hulajnogarzem na ścieżce rowerowej. Mocno musiałem naciskać na pedały by się za nim utrzymać.

 

Nie, nie zamierzam czegoś takiego kupować. Z różnych powodów. Jednym z nich jest to, że lubię i chcę się zmęczyć, a rower mi to umożliwia. I to nie jest jedyny powód. O hulajnodze i moich wrażeniach piszę jako o ciekawostce przyrodniczej, bo coraz więcej się tego będzie pokazywać. I BTW stwarzać problemy.


  • 1

#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 kwiecień 2019 - 21:15

Cześć

Dla mnie to kolejna zawalidroga na rowerowej ścieżce. Jeżeli pojazd ma napęd w postaci silnika to powinien brać udział w ruchu ulicznym jak każdy taki pojazd. Skuterami czy motorami nikt po ścieżkach rowerowych czy chodnikach nie jeździ a jak jeździ to dość szybko dostaje w miskę.

Ja z rowerem na chodniki czy jezdnie nie wjeżdżam jeżeli jest ścieżka rowerowa albo jak nie jestem zmuszony w inny sposób choć jazda po szosie jest zdecydowanie szybsza i mniej niebezpieczna.

Pozdrowienia


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych