Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sądzicie o Saalbach ? Warto tam się wybrać ?

#narty austria saalbach

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arek1982

Arek1982
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 kwiecień 2019 - 14:24

Na przełomie grudnia i stycznia mam możliwość wyjazdu do Saalbach. Mam też ciekawe oferty wyjazdów narciarskich do Nassfeld, Flachau i Mayerhofen, w tych trzech rejonach już byłem. Chętnie zobaczył bym coś nowego, czyli - Saalbach. Co Wy byście wybrali ?


  • 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 kwiecień 2019 - 17:46

Zobacz nasze relacje z Saalbach, w tym moją tegoroczną. Dobry ośrodek na tę porą roku. W marcu, kwietniu mogłoby być gorzej, bo górki dochodzą do 2000 m, nie więcej. Czy lepiej czy gorzej niż w innych regionach Austrii? Każdy duży ośrodek, a Saalbach uważany jest za jeden z największych, jest bardzo dobry. I tak naprawdę nasza ocena zależy nie od samego ośrodka, bo obiektywnie każdy jest OK, ale od... pogody. Miałem to szczęście, że zawsze trafiałem niezłą pogodę. I gdybym obiektywnie miał powiedzieć, który z ośrodków austriackich najbardziej przypadł mi doi gustu miałbym z tym kłopot. A gdybym miał wskazać, które z ośrodków alpejskich najbardziej polubiłem to wskazałbym na te w dolinie Aosta we Włoszech/Francji: Cervinia, Pila, La Thuille,... Nie byłem w żadnej dużej stacji francuskiej, które podobno są naj, naj.

 

Jedyny minus Saalbach to dojazdy skibusem do dalszych stacji. Sprawne, ale zajmują trochą czasu. Aha, niektóre niebieskie są niedoszacowane. Powinny byc czerwone. Mnie to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, ale niektórym może.


  • 1

#3 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 10 kwiecień 2019 - 19:10

Na przełomie grudnia i stycznia mam możliwość wyjazdu do Saalbach. Mam też ciekawe oferty wyjazdów narciarskich do Nassfeld, Flachau i Mayerhofen, w tych trzech rejonach już byłem. Chętnie zobaczył bym coś nowego, czyli - Saalbach. Co Wy byście wybrali ?

 

Byłem jeden dzień w marcu. Ośrodek bardzo duży, ale było +10 stopni, trasy położone niżej bardzo rozjeżdżone. Jednak w tym terminie co jedziesz nie powinno być tego problemu. Chciałem zrobić "pętlę wokół ośrodka", ale poddałem się i wróciłem na jedną kanap położonych bliżej 2000 m i tam jeździłem jak na górce w Suchym ;-) Dużo bardziej podobało mi się w pobliskim Zell am See. Jak nie byłeś, to myślę, że warto pojechać, ponieważ ośrodek robi wrażenie. W razie W w pobliżu jest Zell am See oraz lodowiec Kitzsteinhorn. 


Użytkownik nomo edytował ten post 10 kwiecień 2019 - 19:11

  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 kwiecień 2019 - 16:14


czyli - Saalbach.
jaknajbardziej polecam

W okresie świąteczno-noworocznym byłem niedawno bo w 2003 roku i był to bardzo udany wyjazd 

 

pierwszy raz bez dzieci, wspominam bardzo romantycznie

gallery_10_200_173990.jpg

 

miałem nowe narty Salomon Crossmax Pilot - z nowatorskim systemem mocowania wiązań 

gallery_10_200_60396.jpg

 

w innych ośrodkach było mało śniegu a w Saalbach - Hinterglemm warunki idealne

gallery_10_200_80453.jpg

mimo najwyższego sezonu minimalne kolejki do wyciągów

gallery_10_200_46998.jpg

 

i luz na trasach

gallery_10_200_168909.jpg

 

 

ogólnie polecam choć trochę brak wysokogórskich krajobrazów


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Arek1982

Arek1982
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 kwiecień 2019 - 12:05

Decyzja zapadła. Jadę do Saalbach.
Jak w tym ośrodku wygląda infrastruktura ( wyciągi i system naśnieżania )  ?


  • 1

#6 Arek1982

Arek1982
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 kwiecień 2019 - 13:40

Zobacz nasze relacje z Saalbach, w tym moją tegoroczną. Dobry ośrodek na tę porą roku. W marcu, kwietniu mogłoby być gorzej, bo górki dochodzą do 2000 m, nie więcej. Czy lepiej czy gorzej niż w innych regionach Austrii? Każdy duży ośrodek, a Saalbach uważany jest za jeden z największych, jest bardzo dobry. I tak naprawdę nasza ocena zależy nie od samego ośrodka, bo obiektywnie każdy jest OK, ale od... pogody. Miałem to szczęście, że zawsze trafiałem niezłą pogodę. I gdybym obiektywnie miał powiedzieć, który z ośrodków austriackich najbardziej przypadł mi doi gustu miałbym z tym kłopot. A gdybym miał wskazać, które z ośrodków alpejskich najbardziej polubiłem to wskazałbym na te w dolinie Aosta we Włoszech/Francji: Cervinia, Pila, La Thuille,... Nie byłem w żadnej dużej stacji francuskiej, które podobno są naj, naj.

 

Jedyny minus Saalbach to dojazdy skibusem do dalszych stacji. Sprawne, ale zajmują trochą czasu. Aha, niektóre niebieskie są niedoszacowane. Powinny byc czerwone. Mnie to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, ale niektórym może.

Możesz podrzucić link z waszej relacji z Saalbach ?
Mam problem, żeby ją znaleźć .


  • 0

#7 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 16 kwiecień 2019 - 14:51

Decyzja zapadła. Jadę do Saalbach.
Jak w tym ośrodku wygląda infrastruktura ( wyciągi i system naśnieżania )  ?


To dobry ośrodek. A pytasz jakbyś do Szczyrku jechał.
  • 1

#8 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 16 kwiecień 2019 - 15:57


Możesz podrzucić link z waszej relacji z Saalbach ?

 

http://www.kochamnar...rglemm/?p=72940

 

http://www.kochamnar...rglemm-leogang/


  • 1

#9 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 kwiecień 2019 - 16:11

Możesz podrzucić link z waszej relacji z Saalbach ?

https://photos.app.g...8Hbfx1e8HYqkx79


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 16 kwiecień 2019 - 16:13

  • 2

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 kwiecień 2019 - 20:22

do Szczyrku jechał.

a mnie cała ta dolina

to nawet trochę Szczyrk mi przypomina


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 17 kwiecień 2019 - 06:52


a mnie cała ta dolina

to nawet trochę Szczyrk mi przypomina

Ale chyba nie ze względu na długość tras, smog i korki w sezonie?


  • 0

#12 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 17 kwiecień 2019 - 07:15

Jak opisywałem znajomym Saalbach, to też użyłem porównania do Szczyrku .. No tak mi sie to skojarzyło, nic na to nie poradzę :-)

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka


  • 1

#13 rakso70

rakso70
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 800
  • Imię :Oskar

Napisano 02 styczeń 2024 - 19:27

Witam. Ciutkę odświeżę temat Saalbach. W tym roku kojeni raz odwiedzam Austrię i ponownie zawitam do Kaprun. Znam dobrze tereny i infrastrukturę na lodowcu, w Maiskogel i Zeel am See. Nigdy nie byłem jednak w Saalbach. Jak wygląda tam sprawa parkowania (ilość miejsc parkingowych)? Zajrzałem na mapy "gugla", interesuje mnie postawienie auta przy dolnej stacji kolejki H1 Kohlmaisbahn, jednak mapa "pokazuje" niewielki parking. Gdy wierze się z interaktywnej mapki ośrodka, parkingi, to jest informacja o jakimś garażu, rozumiem że podziemnym, na którym tych miejsc nie jest mnogo. Czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie? Dziękuję. https://www.saalbach...biet/pistenplan


  • 1

#14 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 03 styczeń 2024 - 18:29

Nie pomogę. Sprawdziłem i my parkowaliśmy tutaj: Schönleitenbahn Talstation.
  • 1

#15 rakso70

rakso70
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 800
  • Imię :Oskar

Napisano 04 styczeń 2024 - 10:20

Nie pomogę. Sprawdziłem i my parkowaliśmy tutaj: Schönleitenbahn Talstation.

Dziękuję. Napiszę do nich e-mail'a z zapytaniem- tak będzie najprościej.


  • 1

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 styczeń 2024 - 16:42


zawitam do Kaprun
a nie da się tam teraz przebić kolejkami i trasami z Zell am See ?

Planowali budowę jakiegoś połączenia


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 rakso70

rakso70
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 800
  • Imię :Oskar

Napisano 09 luty 2024 - 13:47

 


zawitam do Kaprun
a nie da się tam teraz przebić kolejkami i trasami z Zell am See ?

Planowali budowę jakiegoś połączenia

 

Teoretycznie da z Zell am See :)


Użytkownik rakso70 edytował ten post 09 luty 2024 - 13:47

  • 0

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 luty 2024 - 14:25

[/quote]


Teoretycznie da z Zell am See

 

no właśnie ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #narty, austria, saalbach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych