Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się ubrać na rower


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 01 marzec 2019 - 17:06

Witek :

po prostu moja definicja MTBK jest inna - dla mnie uzywanie mtbk "na zakupy" po prostu nie miesci sie  w zakresie mojej definicji - ja uzywam MTBK zgodnie z przeznaczeniem…..


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#22 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 01 marzec 2019 - 17:41

Witek :

po prostu moja definicja MTBK jest inna - dla mnie uzywanie mtbk "na zakupy" po prostu nie miesci sie  w zakresie mojej definicji - ja uzywam MTBK zgodnie z przeznaczeniem…..

Wiem, wiem - prawdziwa jazda na rowerze to tylko MTBK, prawdziwa jazda na nartach to tylko offpiste. Każda inna forma, czy to jazdy na rowerze, czy na nartach "po prostu nie mieści się w zakresie twojej definicji" :D . Ale co zrobić gdy do najbliższych gór ma się 400 km, można nagiąć trochę tą twoją definicję, czy lepiej nic nie robić żeby jej nie kaleczyć ;) ?


Użytkownik kordiankw edytował ten post 01 marzec 2019 - 17:42

  • 3

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2019 - 18:49

Faktem jest, że w polskich miastach, gdzie wciąż jeździ stosunkowo mało ludzi, zwłaszcza, gdy jest nieco zimniej i brzydziej, nadużywa się pseudo górala (czyli lichego MTB). Nie rozumiem tego. Od kiedy przesiadłem się na rasowego Holendra, nie wyobrażam sobie, że można jeździć w mieście, zgoda, na stosunkowo małe odległości do 10 km (więc nie dla Jacka :)), na czymś innym niż Holender. Wyprostowana sylwetka, ochraniacze na koła i łańcuch, wygięta do tyłu kierownica. Dlaczego tak mało ludzi przekonało się do takich rowerów? Może się wstydzą? Może to obciach?


  • 0

#24 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 01 marzec 2019 - 18:53

Faktem jest, że w polskich miastach, gdzie wciąż jeździ stosunkowo mało ludzi, zwłaszcza, gdy jest nieco zimniej i brzydziej, nadużywa się pseudo górala (czyli lichego MTB). Nie rozumiem tego. Od kiedy przesiadłem się na rasowego Holendra, nie wyobrażam sobie, że można jeździć w mieście, zgoda, na stosunkowo małe odległości do 10 km (więc nie dla Jacka :)), na czymś innym niż Holender. Wyprostowana sylwetka, ochraniacze na koła i łańcuch, wygięta do tyłu kierownica. Dlaczego tak mało ludzi przekonało się do takich rowerów? Może się wstydzą? Może to obciach?

Andrzej, ja mam do stacji PKP 6,5 km. To niewiele, ale po schodach na stacji początkowej u siebie i końcowej Wawa Ochota wolę wnosić szosowke która waży około 7 kg niż rower turystyczny o wadze ponad 15 kg.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#25 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 marzec 2019 - 20:00

Faktem jest, że w polskich miastach, gdzie wciąż jeździ stosunkowo mało ludzi, zwłaszcza, gdy jest nieco zimniej i brzydziej, nadużywa się pseudo górala (czyli lichego MTB). Nie rozumiem tego. Od kiedy przesiadłem się na rasowego Holendra, nie wyobrażam sobie, że można jeździć w mieście, zgoda, na stosunkowo małe odległości do 10 km (więc nie dla Jacka :)), na czymś innym niż Holender. Wyprostowana sylwetka, ochraniacze na koła i łańcuch, wygięta do tyłu kierownica. Dlaczego tak mało ludzi przekonało się do takich rowerów? Może się wstydzą? Może to obciach?

Cześć

Dal mnie to obciach. Rower jest niewygodny, mało zwrotny, nie pozwala na kontrolę szybszej jazdy, nie można zeskoczyć czy wskoczyć na krawężnik itd. itp.

 

Pozdrowienia


  • 0

#26 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2019 - 21:18

Dal mnie to obciach. Rower jest niewygodny, mało zwrotny, nie pozwala na kontrolę szybszej jazdy, nie można zeskoczyć czy wskoczyć na krawężnik itd. itp.

 

Zmieniłbyś zdanie po 1-2 dniach jeżdżenia. A na krawężniki to ja regularnie wskakuję.


  • 0

#27 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2019 - 21:47


Dal mnie to obciach. Rower jest niewygodny, mało zwrotny, nie pozwala na kontrolę szybszej jazdy, nie można zeskoczyć czy wskoczyć na krawężnik itd. itp.

 

 


  • 4

#28 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 02 marzec 2019 - 11:43

 


Dal mnie to obciach. Rower jest niewygodny, mało zwrotny, nie pozwala na kontrolę szybszej jazdy, nie można zeskoczyć czy wskoczyć na krawężnik itd. itp.

 

 

 

Cześć

Zwykły leszcz i cienias. Po pierwsze nie ma SPD, po drugie kupił sobie sportowy rower race a powinien kupić parę rowerów i zmieniać w zależności od tego gdzie jeździ - to chyba oczywiste. W górach MTB, na poręczach BMX, w miasteczku Holendra itd.

No i nie wiem czy na szosie w ogóle wypada nie jeździć na szosie - ktoś tu coś machnął takiego.

No i jeszcze dzięki bo po raz pierwszy zobaczyłem w lecie Livigno - nawet ładnie.

Pozdrowienia serdeczne


  • 2

#29 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 03 marzec 2019 - 04:25

Witek: nie tak bardzo….. DLA MNIE (specjalnie caps) masz racje : prawdziwa jazda na nartach to off piste. ale to dla mnie I paru innych osob...

 

Mtbk to tez dobrze zdefiniowana aktywnosc - dla mnie (znowu - osobiscie) -uzywanie drogiego Mtbk do jezdzenia po miescie nie ma sensu…..

 

moj problem - traktuje informacje doslownie I powaznie….


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#30 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 marzec 2019 - 15:44

wydzieliłem z tematu o ubieraniu na narty

 


Dlaczego tak mało ludzi przekonało się do takich rowerów? Może się wstydzą? Może to obciach?

ja nie mam innego i do pracy jadę w pielusze


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#31 skiii

skiii
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 marzec 2019 - 16:16

Moim zdaniem na rower przydaje się specjalny strój tak jak i na motocykl. Jak się człowiek ubierze za cienko to zaraz jakieś choróbsko sie przyplącze, a jak sie zainwestuje w coś porządniejszego to można i w niskiej temp pomykać bajkiem, ja akurat mam kurtkę morecycling kolarską made in poland i dobrze sie sprawdza w temp 5-15 stopni.


  • 1

#32 AlaDych

AlaDych
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Alicja
  • Ulubiony stok:Vratna

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:25

Moim zdaniem na rower przydaje się specjalny strój tak jak i na motocykl. Jak się człowiek ubierze za cienko to zaraz jakieś choróbsko sie przyplącze, a jak sie zainwestuje w coś porządniejszego to można i w niskiej temp pomykać bajkiem, ja akurat mam kurtkę morecycling kolarską made in poland i dobrze sie sprawdza w temp 5-15 stopni.

 

Porządne ciuszki to podstawa, wtedy i komfort jazdy jest dużo większy :)


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych