Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prośba o dobór sprzętu na nowy sezon

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 blaszka

blaszka
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 luty 2019 - 16:17

Witam serdecznie,

Chciałbym wrócić po długiej przerwie do białego szaleństwa (tej zimy się to raczej nie uda), więc planuje od razu żeby zakupić cały sprzęt (narty z wiązaniami, buty, kask, google) ale z racji tego, iż jestem totalnie zielony w wyborze takowego sprzętu (zawsze był wypożyczany) to proszę o poradę.

Jeździłem na nartach można powiedzieć od małego ale była 10 letnia przerwa. 2 lata temu ostatnio byłem na stoku ale skończyło się to małą kontuzją po 4h jazdy (nic groźnego - zapał dalej jest). Przechodząc do sedna...

Waga: 68 kg

Wzrost: 170 cm

Poziom: zauroczony/zakochany

Stylu jako tako nie potrafię określić, gdyż zawsze narty sprawiały mi wielką przyjemność (od jazdy "na krechę", po jazdę typowym slalomem - szybkie skręty, pełna kontrola).

Kilkanaście lat temu uczyłem się na nartach HEAD 60'tkach, następnie Atomic 150 [pierwsza przesiadka była katastrofą, gdyż zawsze wolałem mieć krótsze narty i mieć pełną kontrolę nad tym co robię].

Jeżeli chodzi o warunki śniegowe, to raczej będą to stoki na Podkarpaciu i w Małopolsce (m.in. Puławy, Krynica Zdrój). Za granicę nie planowałem jeszcze nigdzie jechać, ale nigdy nic nie wiadomo... :)

Wolałbym raczej sprzęt z średniej półki cenowej żeby posłużył kilka lat, ze względu też na możliwości finansowe.

A teraz w trakcie sezonu oraz po sezonie będzie sprzęt taniał więc jest to dobra okazja, by się zaopatrzyć wreszcie w coś swojego a nie ciągle wypożyczanego... :)

Bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu

• 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3105 postów

Napisano 11 luty 2019 - 18:28

Ja polecam to co znam. A znam dwa typy: Volkl SC i Volkl SL. Ze względu na niższą cenę proponuję dla Ciebie Volkl Racetiger SC. Na razie nowe chodzą po 1750-1800 zł, ale ceny spadną. Możesz też pomyśleć o dobrej używce. Ktoś radził w innym wątku Dynastar speed zone 7. Te kupisz już za ok. 1300 zł. Nowe. Ponoć dobre. Ale ja ich nie znam. Wysokość ok. 160 cm. 

• 2

#3 blaszka

blaszka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 luty 2019 - 19:39

Ja polecam to co znam. A znam dwa typy: Volkl SC i Volkl SL. Ze względu na niższą cenę proponuję dla Ciebie Volkl Racetiger SC. Na razie nowe chodzą po 1750-1800 zł, ale ceny spadną. Możesz też pomyśleć o dobrej używce. Ktoś radził w innym wątku Dynastar speed zone 7. Te kupisz już za ok. 1300 zł. Nowe. Ponoć dobre. Ale ja ich nie znam. Wysokość ok. 160 cm. 

https://www.olx.pl/o...html#844c6a50df

Takie cudo by się nadało z używek czy już lepiej ogarniać nówki?

• 1

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3105 postów

Napisano 11 luty 2019 - 22:56

Wyglądają na mało używane. No i cena super. Ale to stary rocznik. Stosunkowo małe taliowanie. 

• 1

#5 blaszka

blaszka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 12 luty 2019 - 12:04

A na jakiej stronie kupić te narty Volkl Racetiger SC? Bo wyglądem (żółto-czarne) bardzo mi się spodobały =) 
I jakie buty do tego dobrać :/

• 1

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3105 postów

Napisano 12 luty 2019 - 17:04

Używane, np. tu: https://allegro.pl/o...2017-7597392501

Nowe - gdzie najtaniej. Buty jakiejkolwiek firm z flexem ok. 100. To gwarancja, że but ma szanse być OK. Trzema dobrze mierzyć.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 12 luty 2019 - 17:07

• 1

#7 blaszka

blaszka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 19 luty 2019 - 15:13

A warto brać nowe...?

Znalazłem na jednej ze stron i mam możliwość też podjechania - sklep na miejscu więc od razu można przymierzyć też buty i dobrać resztę ;)

Sezon się powoli kończy więc ceny zaczynają lecieć w dół :)

https://www.axel-spo...tcx-d-2017.html

Jeśli rozmiar będzie okej to myślałem też o tych butach: https://www.axel-spo...lo-axion-7.html

Ewentualnie: https://www.axel-spo...rans-13-14.html

• 1

#8 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3105 postów

Napisano 19 luty 2019 - 18:31

Co do nart żadna okazja. To rocznik 2016/17. O 100 zł kupisz gdzie indziej rocznik 2018/19. Np. tu https://allegro.pl/o...llow-7821691542 Ale jak jeszcze poczekasz chwile to kupisz taniej. Te drugie buty mogą być, choć przydałyby się nieco sztywniejsze. Pamiętaj, że nie tyle chodzi o sama wartość flexu co o całość buta. Te z wyższym flexem są pod pewnymi względami lepsze. Dalbello to firma, która współpracuje z Volkl. Ale musisz buty przymierzyć. Ja próbowałem w tym sezonie kupić jakieś Dalbello 120, ale mi niestety nie pasują. Kupno butów to nie przelewki. Nie mogą być za małe, to oczywiste, ale nie powinny być też za duże.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 19 luty 2019 - 18:33

• 2

#9 blaszka

blaszka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 19 luty 2019 - 19:27

Nie spieszy mi się, narty na następny sezon więc im taniej tym lepiej. Kiedy więc zdecydować się na zakup? Marzec / kwiecień?

Rzeczywiście... Twoja propozycja to nowy rocznik a cena niższa :D

Buty chcę już na miejscu na pewno kupić, bo bez zmierzenia wiem, że się nie da ; a co najważniejsze - ubrać się standardowo wtedy jakbym na narty szedł (chodzi o skarpety i bieliznę termo) żeby buta dobrze zmierzyć, tak?

Dalbello buty mi się strasznie podobają, ale jeśli chodzi o cenę to na razie cena butów mnie zabija delikatnie... 

• 1

#10 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3105 postów

Napisano 20 luty 2019 - 09:55

Nie spieszy mi się, narty na następny sezon więc im taniej tym lepiej. Kiedy więc zdecydować się na zakup? Marzec / kwiecień?

Rzeczywiście... Twoja propozycja to nowy rocznik a cena niższa :D

Buty chcę już na miejscu na pewno kupić, bo bez zmierzenia wiem, że się nie da ; a co najważniejsze - ubrać się standardowo wtedy jakbym na narty szedł (chodzi o skarpety i bieliznę termo) żeby buta dobrze zmierzyć, tak?

Dalbello buty mi się strasznie podobają, ale jeśli chodzi o cenę to na razie cena butów mnie zabija delikatnie... 

Teraz zaczyna się dobry moment do kupienia. Gdzieś do połowy marca. Drugi taki przychodzi w październiku.

Skarpety grubej nie używaj do mierzenia buta. Ot, zwykła skarpetka. Cena tych Dalbello jest niestety normalna. Niestety, za dobry but, już po zniżce trzeba dać ok. 800-1000 zł. Ten Dalbello Viper 90 za 700 zł jest w niezłej cenie.

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych