Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prośba o dobór sprzętu na nowy sezon

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 blaszka

blaszka
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 luty 2019 - 16:17

Witam serdecznie,

Chciałbym wrócić po długiej przerwie do białego szaleństwa (tej zimy się to raczej nie uda), więc planuje od razu żeby zakupić cały sprzęt (narty z wiązaniami, buty, kask, google) ale z racji tego, iż jestem totalnie zielony w wyborze takowego sprzętu (zawsze był wypożyczany) to proszę o poradę.

Jeździłem na nartach można powiedzieć od małego ale była 10 letnia przerwa. 2 lata temu ostatnio byłem na stoku ale skończyło się to małą kontuzją po 4h jazdy (nic groźnego - zapał dalej jest). Przechodząc do sedna...

Waga: 68 kg

Wzrost: 170 cm

Poziom: zauroczony/zakochany

Stylu jako tako nie potrafię określić, gdyż zawsze narty sprawiały mi wielką przyjemność (od jazdy "na krechę", po jazdę typowym slalomem - szybkie skręty, pełna kontrola).

Kilkanaście lat temu uczyłem się na nartach HEAD 60'tkach, następnie Atomic 150 [pierwsza przesiadka była katastrofą, gdyż zawsze wolałem mieć krótsze narty i mieć pełną kontrolę nad tym co robię].

Jeżeli chodzi o warunki śniegowe, to raczej będą to stoki na Podkarpaciu i w Małopolsce (m.in. Puławy, Krynica Zdrój). Za granicę nie planowałem jeszcze nigdzie jechać, ale nigdy nic nie wiadomo... :)

Wolałbym raczej sprzęt z średniej półki cenowej żeby posłużył kilka lat, ze względu też na możliwości finansowe.

A teraz w trakcie sezonu oraz po sezonie będzie sprzęt taniał więc jest to dobra okazja, by się zaopatrzyć wreszcie w coś swojego a nie ciągle wypożyczanego... :)

Bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu

• 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3067 postów

Napisano 11 luty 2019 - 18:28

Ja polecam to co znam. A znam dwa typy: Volkl SC i Volkl SL. Ze względu na niższą cenę proponuję dla Ciebie Volkl Racetiger SC. Na razie nowe chodzą po 1750-1800 zł, ale ceny spadną. Możesz też pomyśleć o dobrej używce. Ktoś radził w innym wątku Dynastar speed zone 7. Te kupisz już za ok. 1300 zł. Nowe. Ponoć dobre. Ale ja ich nie znam. Wysokość ok. 160 cm. 

• 2

#3 blaszka

blaszka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 luty 2019 - 19:39

Ja polecam to co znam. A znam dwa typy: Volkl SC i Volkl SL. Ze względu na niższą cenę proponuję dla Ciebie Volkl Racetiger SC. Na razie nowe chodzą po 1750-1800 zł, ale ceny spadną. Możesz też pomyśleć o dobrej używce. Ktoś radził w innym wątku Dynastar speed zone 7. Te kupisz już za ok. 1300 zł. Nowe. Ponoć dobre. Ale ja ich nie znam. Wysokość ok. 160 cm. 

https://www.olx.pl/o...html#844c6a50df

Takie cudo by się nadało z używek czy już lepiej ogarniać nówki?

• 1

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3067 postów

Napisano 11 luty 2019 - 22:56

Wyglądają na mało używane. No i cena super. Ale to stary rocznik. Stosunkowo małe taliowanie. 

• 1

#5 blaszka

blaszka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2019 - 12:04

A na jakiej stronie kupić te narty Volkl Racetiger SC? Bo wyglądem (żółto-czarne) bardzo mi się spodobały =) 
I jakie buty do tego dobrać :/

• 1

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3067 postów

Napisano 12 luty 2019 - 17:04

Używane, np. tu: https://allegro.pl/o...2017-7597392501

Nowe - gdzie najtaniej. Buty jakiejkolwiek firm z flexem ok. 100. To gwarancja, że but ma szanse być OK. Trzema dobrze mierzyć.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 12 luty 2019 - 17:07

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych