Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się żywicie na nartach,


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2019 - 15:09

To był pierwszy tygodniowy wyjazd w Alpy, gdzie nie mieliśmy dużych wieczornych posiłków. Dotychczas albo jechaliśmy autokarowo ze śniadaniem i kolacją, na ogół obfitą, lub samochodowo, ale w większym gronie i sami przygotowaliśmy sobie duże kolacje. W ciągu dnia prawie nic nie jedliśmy. Nie, nie z oszczędności, ale ze świadomości, że czeka nas duża kolacja.Teraz byliśmy w małym 3-osobowym gronie dorosłych i przeszliśmy na system: sami robimy śniadanie, obiad na stoku w jednej z rozlicznych knajpek (np. pyszny Tiroler Gröstl + piwko rzecz jasnai skromna kolacja. I tak jest najlepiej. A Wy? Pewnie dużo zależy od obecności dzieci.


  • 2

#2 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 12 luty 2019 - 10:35



To był pierwszy tygodniowy wyjazd w Alpy, gdzie nie mieliśmy dużych wieczornych posiłków. Dotychczas albo jechaliśmy autokarowo ze śniadaniem i kolacją, na ogół obfitą, lub samochodowo, ale w większym gronie i sami przygotowaliśmy sobie duże kolacje. W ciągu dnia prawie nic nie jedliśmy. Nie, nie z oszczędności, ale ze świadomości, że czeka nas duża kolacja.Teraz byliśmy w małym 3-osobowym gronie dorosłych i przeszliśmy na system: sami robimy śniadanie, obiad na stoku w jednej z rozlicznych knajpek (np. pyszny Tiroler Gröstl + piwko rzecz jasnai skromna kolacja. I tak jest najlepiej. A Wy? Pewnie dużo zależy od obecności dzieci.

Hmm...
Dwie osoby -dwa sposoby żywienia.Na ogół jeżdzimy we dwójkę z kolegą 1-ja solidne śniadanie (jajecznica na bekonie.różne kombinacje makaronu z mięsem i warzywami -byle kalorycznie i do syta to tak około 7.00 wyjazd na stok 9.00) na krótko przed startem szklaneczka soku warzywnego.
Drobna przekąska około 13.00 herbata lub piwo. no i parę kostek gorzkiej czekolady-błyskawicznie regerneruje.
2- kolega na śniadanie szklanka herbaty 2-3 żółtka jajek(białka podobno szkodliwe dostaję ja do zagospodarowania z odpowiednim komentarzem
o wartości dietetycznej tych że). I tak codziennie "również w cywilu". Spakowany plecaczek z pudełkami różnych mięs często bardzo tłustych (tutaj tłuszcz nie szkodzi). Termos z herbatą (podejrzewam że góralska) minimum pieczywa.Po godzinie maksymalnie dwie przekąska-śniadanie właściwe
i tu najczęściej kończy się wspólna jazda. Reszta dnia solo. Co mnie najbardziej dziwi to duża wytrzymałość kolegi.
 
Podsumowanie
Mój sposób odżywiania się dotyczy tylko wyjazdów narciarskich -bogaty w kalorie.Normalnie dieta zbliżona do śródziemnomorskiej.
Kolega również bardzo kalorycznie ale przez okrągły rok tłusto,tłusto ,jaja o każdej porze niewiele warzyw.
Oboje jesteśmy szczupli podobne wyniki badań krew ,ciśnienie i etc... dobre a nawet bardzo dobre.
Kolega do niedawna z powodzeniem startował w maratonach(tych prawdziwych ) biega rekreacyjnie.
Ja jazda na rowerze,pływanie ,siłownia ( ćwiczenia raczej wytrzymałościowe 2-razy w tygodniu).
 Nie rozumiem skąd tak świetne wyniki u kolegi patrząc na jego sposób odżywiania. :(
 
Zapomniałem-kolacja skromna
 
 

Użytkownik J@n edytował ten post 22 luty 2019 - 08:42
- połączenie postów

  • 2

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 luty 2019 - 09:07


A Wy? Pewnie dużo zależy od obecności dzieci.

To prawda, zależy od składu grupy, miejsca i długości pobytu.

 

1 - Wyjazd z dziećmi (wnukami) Zazwyczaj na 2 tygodnie z mieszkaniem bezpośrednio na stoku.

Poranne wyjście po świeże pieczywo i długie śniadanko z przywiezionych produktów.

Przy śniadaniu każdy robi sobie kanapkę, zabieramy picie do termosów i południowy piknik w ładnym krajobrazowo miejscu

Po nartach odkręcamy słoiki przygotowane w domu - pożywna zupa, bigos, ryż lub makaron z sosem, gołąbki, klopsiki

Jeszcze coś słodkiego i kolacji zasadniczo już nie jemy

 

2 - Bez dzieci na krótszy termin to zazwyczaj hotel ze śniadaniem w postaci bufetu (osobiście nie lubię) , na stoku małe conieco i hotelowa kolacja

 

3 - Męski wyjazd bez kobiet i dzieci. Rano kawa i 2 croissanty z nutellą, na obiad piwo, na kolację whisky :)

 

4 - Samotny wyjazd. Rano kawa, śniadanie z plecaka w 1 wagonie, obiad z plecaka w 20 wagonie, piwo po zakończeni jazdy i w kimono :boogie:


  • 4
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 marianxb5

marianxb5
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Rossignol
  • Imię :MArian

Napisano 19 marzec 2019 - 00:27

Pozwolę sobie podzielić to na 2 rodzaje.

 

Z rodzina:

śniadanie - co kto chce czyli kanapki dzieciaki czasem musli

Na stoku - termos z zupa, termos z herbatą i kanapki. W czasie obiadu idziemy na coś ciepłego.

kolacja - lekka

 

Z kolegami:

Śniadanie - tu jest problem zawsze bo apetytu brak ale piwko czy inny klinik nie zaszkodzi.

na stoku - we Włoszech bombardino jakis sznycel czy coś by tylko przeżyć.

Kolacja - coś tłustego i dobrego czyli goloneczka, karkóweczka i oczywiście podlane odpowiednią ilością cieczy.


  • 1

#5 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 20 marzec 2019 - 01:57

na szczescie nie mam szans na spotkanie na  nartach z Toba I Kolegami…..


  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#6 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 20 marzec 2019 - 11:01

Śniadanie - tu jest problem zawsze bo apetytu brak ale piwko czy inny klinik nie zaszkodzi.

na stoku - we Włoszech bombardino jakis sznycel czy coś by tylko przeżyć.

Kolacja - coś tłustego i dobrego czyli goloneczka, karkóweczka i oczywiście podlane odpowiednią ilością cieczy.


Rozbolała mnie wątroba jakoś. Przyznaję, że odżywiam sie inaczej :)
  • 1

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 20 marzec 2019 - 13:37


odżywiam sie inaczej
napisz jak - może skorzystamy :napoje10:
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 20 marzec 2019 - 22:48

Mój sposób na dobry dzień na nartach - lekkie śniadanie. Potem w ciągu dnia jem wszystko. 


  • 2

#9 Xavier

Xavier
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2020 - 14:59

Ja jestem w pół sportowcem, bo nieraz niestety nie starcza mi czasu, ale prowadzę dietę bardziej sportową, dobrze mi służy. Do tego biorę jeszcze ten kolagen xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx bo nie ma nic lepszego na poprawę kości i stawów. Poza tym staram się żeby wszystko było dopasowane do moich potrzeb i chyba mi się udaje, bo na kondycję nie mogę narzekać :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych