Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telefon narciarza

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 moris

moris
  • Użytkownik
  • 306 postów
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 26 styczeń 2019 - 22:34

dzięki wszystkim za porady

bateria wytrzymuje cały dzień,

to co tak żre prąd - GPS ?

Mój 6 letni LG wytrzymuje 5 dni a stara służbowa Nokia 2 tygodnie bez ładowania.

Niestety żre.

Na dodatek po awarii poprzedniego telefonu (archaiczny samsung galaxy S III) nabyłem tym razem Huawei'a. W umie jestem zadowolony, ale przez dwa pierwsze dni jazdy ze Skitraks  straciłem pomiary, bo drań wchodził w stan pauzy. Zanim zorientowałem się dlaczego - praktycznie dwa pierwsze dni są w strzępach....

Jakby ktoś miał podobne problemy - przyczyną było wyłączanie się GPS z chwilą uśpienia ekranu i przejście aplikacji (Skitraks i OSM AND)  w stan pauzy- poprzedni model tego mi nie robił.

Rozwiązałem wtedy problem ustawiając, by ekran nigdy nie wchodził w blokadę - (jednocześnie zmniejszając jasność prawie do zera) - pomogło i do końca wyjazdu już mi się GPS nie usypiał. Jedyny problem to słaba widoczność ekrany gdy chciałem z telefonu skorzystać. No i oczywiście  zdecydowanie większe zżeranie baterii - na szczęście wytrzymywała te 8 godzin na stoku

Może jest inne rozwiązanie tego problemu - poszukam w ustawieniach, ale na razie nic mi nie przychodzi do głowy

Użytkownik moris edytował ten post 26 styczeń 2019 - 23:16

• 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........

#22 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Narty:Fischer RC4 WC
  • Imię :Jacek
  • Ulubiony stok:Grands Montets

Napisano 27 styczeń 2019 - 09:32

Może jest inne rozwiązanie tego problemu - poszukam w ustawieniach, ale na razie nic mi nie przychodzi do głowy

Optymalizajjca baterii w nowych Androidach jest tego przyczyna. Rozne wersje Androida i nakladek na Androida roznie z tym sobie radza. 

Mozna wylaczyc na poziomie aplikacji optymalizacje i to z reguly rozwiazuje problem.

Troche mi tez zajelo zanim Strava zaczela mi poproawnie dzialac.

Tu masz instrukcje jak sobie z tym radzic w ski tracks:

https://corecoders.z...-Power-Settings

• 2
What we do during our working hours determines what we have;
what we do in our leisure hours determines what we are. -George Eastman

#23 moris

moris
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 27 styczeń 2019 - 22:48

Dzięki dzięki i jeszcze raz dzięki - poklikam jutro i przetestuję na razie na sucho, a od niedzieli w Paradiski w warunkach "bojowych"

• 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........

#24 moris

moris
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 05 luty 2019 - 07:36

Optymalizajjca baterii w nowych Androidach jest tego przyczyna. Rozne wersje Androida i nakladek na Androida roznie z tym sobie radza. 

Mozna wylaczyc na poziomie aplikacji optymalizacje i to z reguly rozwiazuje problem.

Troche mi tez zajelo zanim Strava zaczela mi poproawnie dzialac.

Tu masz instrukcje jak sobie z tym radzic w ski tracks:

https://corecoders.z...-Power-Settings

:napoje10: :napoje10:

Zrobione - działa.

Co prawda trochę inaczej niż w linkowanej stronce, ale było inspiracją.

Dla szukających tego rozwiązania (Huawei, Android wer. 8.0): Ustawienia - Bateria - Uruchamianie - i tu trzeba przełączyć Skitraks w tryb ręczny zarządzania. To wystarcza. Podobnie z OSMAND.

pozdrowienia z Paradiski

Załączony plik  1.jpg   71,75 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  2.jpg   142,84 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  3.jpg   89,97 KB   3 Ilość pobrań

Użytkownik moris edytował ten post 05 luty 2019 - 07:46

• 4

#25 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6546 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 luty 2019 - 23:14

zrobił się off w telefonach i posty dotyczące zagadki przeniosłem tutaj:

http://www.kochamnar...e-39#entry72918

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#26 damian3

damian3
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 11 luty 2019 - 14:41

Interesuje was dobrej jakości oferta rozrywki ? Sami nie wiecie co macie ze sobą zrobić ? Jesteście znużeni codziennością dnia ? Jeśli tak to polecam,

• 0

#27 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3067 postów

Napisano 11 luty 2019 - 14:50

Zależy do czego ma Ci służyć. Ja szukałem (nie po czesku :)) smartfona z dobrym aparatem. Dlaczego? Bo lubię dokumentować moje i nasze rodzinne życie. Czasem nawet idąc ulicą i zobaczę coś ciekawego, cykam zdjęcia.  Aparaty Samsunga, począwszy od S6, są, nie boję się tego słowa, rewelacyjne! Aż się nie chce wierzyć biorąc pod uwagę niewielki rozmiar matrycy. Dla ciekawych służę zestawieniami zdjęć z Samsunga S7 i bardzo mocnego kompaktu Canon G7X z 1" matrycą (w Samsungu S7 jest bodajże 1/2.5").

Wracam do tematu, bo sporo nafociłem aparatem (Canon G7X) i telefonem (Samsung S7 i S8). Sądziłem, że w ciągu dnia nie będzie różnicy jakości pomiędzy bardzo dobrym aparatem kompaktowym i bardzo dobrym aparatem w smartfonie. Niestety tak nie jest. Canon robi lepsze zdjęcia w warunkach zimowych. Lepsze oddanie kolorów, bardziej miękkie i płynne zdjęcia. Zdjęcia ze smartfona są przerysowane w szczegółach. O filmach nie mówię, bo te z Canona są dużo lepsze. Szkoda, bo przez moment sądziłem, że nie będę musiał wozić ze sobą aparatu.

• 1

#28 moris

moris
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 11 luty 2019 - 16:00

Zależy do czego ma Ci służyć. Ja szukałem (nie po czesku :)) smartfona z dobrym aparatem. Dlaczego? Bo lubię dokumentować moje i nasze rodzinne życie. Czasem nawet idąc ulicą i zobaczę coś ciekawego, cykam zdjęcia.  Aparaty Samsunga, począwszy od S6, są, nie boję się tego słowa, rewelacyjne! Aż się nie chce wierzyć biorąc pod uwagę niewielki rozmiar matrycy. Dla ciekawych służę zestawieniami zdjęć z Samsunga S7 i bardzo mocnego kompaktu Canon G7X z 1" matrycą (w Samsungu S7 jest bodajże 1/2.5").

Wracam do tematu, bo sporo nafociłem aparatem (Canon G7X) i telefonem (Samsung S7 i S8). Sądziłem, że w ciągu dnia nie będzie różnicy jakości pomiędzy bardzo dobrym aparatem kompaktowym i bardzo dobrym aparatem w smartfonie. Niestety tak nie jest. Canon robi lepsze zdjęcia w warunkach zimowych. Lepsze oddanie kolorów, bardziej miękkie i płynne zdjęcia. Zdjęcia ze smartfona są przerysowane w szczegółach. O filmach nie mówię, bo te z Canona są dużo lepsze. Szkoda, bo przez moment sądziłem, że nie będę musiał wozić ze sobą aparatu.

Tak - też  doszedłem do takich wniosków.

Wg mojej filozofii:

1. do robienia zdjęć służą aparaty fotograficzne.

2. do kręcenia filmów służą kamery (ostatecznie aparatem tez można, ale to już nie ta jakość).

3. telefony służą do kontaktowania  się z innymi. Poza tym do pomiarów i ewidencji statystyk z jazdy - GPS  (Skitracs, OSMAND itp). Ewentualnie do dokumentowania w formie zdjęć lub filmów, ale dla mnie tylko w formie awaryjnej (np. w przypadku zdjęcia numeru skipasa, ewentualnej stłuczki, czy ceny towaru w sklepie).

Pozdrawiam, Mietek

• 0

#29 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 11 luty 2019 - 17:06

2. do kręcenia filmów służą kamery (ostatecznie aparatem tez można, ale to już nie ta jakość).

Nie do konca sie z tym zgodze. Aparaty DSLR dzis czesto sa wykorzystywane w produkcjach firmowych nawet przez zawodowcow. Wiec jakos to raczej kwestia obiektywow i matrycy.

3. telefony służą do kontaktowania  się z innymi. Poza tym do pomiarów i ewidencji statystyk z jazdy - GPS  (Skitracs, OSMAND itp)

Do pomiarow i ewidencji zjazdow zegarki sportowe beda duzo lepsze (maja nie tylko gps ale baromet i wysokosciomierz wiec beda dokladniejsze) i beda sie lepiej sprawdzac + bedziesz mial wiecej danych (tetno, termometr etc). No i nie bedziesz sie martwi o baterie. Wytrzyma dluzej niz smartfon.

Smartfon to nadal pol srodek w tym zakresie.

• 1

#30 moris

moris
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 12 luty 2019 - 11:02

Nie do konca sie z tym zgodze. Aparaty DSLR dzis czesto sa wykorzystywane w produkcjach firmowych nawet przez zawodowcow. Wiec jakos to raczej kwestia obiektywow i matrycy.

3. telefony służą do kontaktowania  się z innymi. Poza tym do pomiarów i ewidencji statystyk z jazdy - GPS  (Skitracs, OSMAND itp)

Do pomiarow i ewidencji zjazdow zegarki sportowe beda duzo lepsze (maja nie tylko gps ale baromet i wysokosciomierz wiec beda dokladniejsze) i beda sie lepiej sprawdzac + bedziesz mial wiecej danych (tetno, termometr etc). No i nie bedziesz sie martwi o baterie. Wytrzyma dluzej niz smartfon.

Smartfon to nadal pol srodek w tym zakresie.

Zgoda co do kamery i aparatu DSLR  - tylko ta cena i rozmiary  - to jednak lustro.

Ale ja miałem na myśli filmy kręcone na nartach - jakoś łatwiej użyć kamerki typu "handy" niż dobrej, wielkiej lustrzanki, z którą jednak trochę kiepsko się jeździ - no i w razie dzwona może być ze sprzętem mały problemik. Kamerka Handycam ma jeszcze rozsądne rozmiary i jest jednak znacznie mniej narażona na ewentualny "demontaż".

Zegarki sportowe - cóż nie sprawdzałem jakie mają możliwości w rejestracji parametrów zjazdów - Myślałem kiedyś o Polarze, ale jego cena mnie trochę zniechęciła..(ponad 1500).

Czy są tam aplikacje typowo narciarskie (np. rozróżniające zjazd o d podjazdu?). O prędkości nie będę pisał, bo nie chcę być uznany za cieniasa.... :dry:

• 0

#31 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1132 postów

Napisano 12 luty 2019 - 11:45

Czy są tam aplikacje typowo narciarskie (np. rozróżniające zjazd o d podjazdu?).

Ogolnie rzecz biorac tak. Garmin, Polar, Suunto maja otwarte API, wiec nawet jesli firma nie ma takie aplikacji to szybko znajduja sie chetni developerzy ktorzy wypelniaja luke.

Podobnie jest z zegarkami z nadgryzionego jablka czy z systemem android wear (ski tracks tam sie juz pojawilo). 

Ceny rzeczywiscie sa wysokie, ale tez mozliwosci tych zegarkow sa spore. Oczywiscie kupowanie tego tylko zeby wiedziec ile razy sie zjechalo z gorki nie ma sensu.

Ale gdy ktos biega, plywa, jezdzi na rowerze i chce sledzic swoja kondycje to wg mnie ma to wiekszy sens uzywanie tego niz smartphona.

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych