Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rossignol narty Pursuit 300

Rossignol Pursuit 300 Rossignol

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mona

Mona
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Rossignol Pursuit 300
  • Imię :Mona

Napisano 24 styczeń 2019 - 19:20

Cześć Wszystkim !

 

Wczoraj pod wpływem emocji  kupiłam tytułowe narty Rossignol Pursuit 300, jeżdżę tak na prawdę już ponad 10 lat :peace: z małymi przerwami na deskę, dodatkowo przez ostatnie 3 sezony narty miałam na nogach może z 5 razy ( 5 dni).

Do tej pory jeździłam na bardzo miękkich nartach firmy Elan, niestety nie mam pojęcia jaki to model ale jakaś staroć choć już carvingowa.Swoje umiejętności określałam jako bardzo średnie w kierunku początkującej, do czasu ostatniego narciarskiego wypadu kiedy to tydzień temu jeździłam na wypożyczonych nartach Rossignol narty Pursuit ale 100, szło mi na prawdę nieźle miałam jednak wrażenie ze ta narta nieco mnie ogranicza i przy większej szybkości traci stabilność ( wina moja czy narty ?)

Dlatego też po tej wyprawie zainteresowałam się modelem ryzykując zakup 300 zamiast 100. Narty mają mi posłużyć przez co najmniej 3 najbliższe sezony i pozwolić doskonalić umiejętności, czy to dobry wybór?  Czy ta narta jest w wstanie mi sporo wybaczyć przy tych próbach, oraz czy bardzo miękkie buty ( jednoklamrowe) zdadzą z nimi egzamin czy raczej tez muszę liczyć się z tym ze trzeba będzie je wymienić?

Mam 170cm wzrostu, waga 68 kg a narty maja 156cm, wszędzie znajduje info że niby są męskie ale nie wiem na ile to chwyt marketingowy na ile faktyczne przeznaczenie. Wybaczcie chaos ale jestem typowa Grażyną narciarstwa jeśli o sprzęt chodzi

 

PS; dlaczego wszystkie narty dedykowane kobietą są białe w paskudne kwiatki lub fioletowe? :( :( :(


  • 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:05

Nie znam tych nart, ale sądząc z opisu nie zrobią Ci krzywdy. Narta z grupy All Mountain z dość małym promieniem skrętu. Raczej tolerancyjna. Nie przejmuj się, że męska. Natomiast buty zdecydowanie warto wymienić. Od tego powinnaś zacząć! Przymierz jakieś buty dla pań z flexem (taki parametr sztywności) ok. 80. Nie tyle chodzi o samą wartość tego parametru, co o fakt, że buty z dość wysokim flexem są przeważnie dobre. Moja żona, BTW Grażyna :), jeździ w butach Technica i bardzo je sobie chwali. Co nie znaczy, że inne firmy nie robią równie dobrych butów.


  • 1

#3 Mona

Mona
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Rossignol Pursuit 300
  • Imię :Mona

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:18

Nie znam tych nart, ale sądząc z opisu nie zrobią Ci krzywdy. Narta z grupy All Mountain z dość małym promieniem skrętu. Raczej tolerancyjna. Nie przejmuj się, że męska. Natomiast buty zdecydowanie warto wymienić. Od tego powinnaś zacząć! Przymierz jakieś buty dla pań z flexem (taki parametr sztywności) ok. 80. Nie tyle chodzi o samą wartość tego parametru, co o fakt, że buty z dość wysokim flexem są przeważnie dobre. Moja żona, BTW Grażyna :), jeździ w butach Technica i bardzo je sobie chwali. Co nie znaczy, że inne firmy nie robią równie dobrych butów.

 Tak tez myślałam :) U mnie z butami duży problem bo mam problematyczna stopę, niby niskie podbicie ale płaskostopie i wiele butów jest zwyczajnie za wąska a jak ubieram szersze to zbyt luźna w innym miejscu, mówisz o bytach tego typu -> https://www.sportisi...5gaAta7EALw_wcB ?


  • 1

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:52

 Tak tez myślałam :) U mnie z butami duży problem bo mam problematyczna stopę, niby niskie podbicie ale płaskostopie i wiele butów jest zwyczajnie za wąska a jak ubieram szersze to zbyt luźna w innym miejscu, mówisz o bytach tego typu -> https://www.sportisi...5gaAta7EALw_wcB ?

 

 

Dlatego wybór butów jest bardzo trudny. Można poprawić odpowiednimi wkładkami, tzw. odbarczeniem. Ale zacząć trzeba od mierzenia w dobrym sklepie. To co podajesz w linku to jakiś męski model. Może akurat Ci podejdzie, ale lepiej zacząć od butów typowo damskich. Z serii dla średniozaawansowanych lub wyżej (stąd ten flex ok. 80) Przejdź się do dobrego sklepu z dobrym sprzedawcą. Rzadko bo rzadko, ale takie się zdarzają. I mierz. Nie kupuj od razu, no chyba, że poczujesz, że to strzał w 10. 


  • 1

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 styczeń 2019 - 08:59

Witam na forum kochających narty :cheers:

 


wiele butów jest zwyczajnie za wąska
przymierz gdzieś Atomic Hawx Magna 80- moja córka długo szukała bo ma platfus i haluxy i ten jej spasował

 


Rossignol Pursuit 300
zielone czy pomarańczowe ?

 

zresztą już kupiłaś to będziesz musiała się do nich przyzwyczaić


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 Mona

Mona
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Rossignol Pursuit 300
  • Imię :Mona

Napisano 25 styczeń 2019 - 10:03

Witam na forum kochających narty :cheers:

 

 

 


wiele butów jest zwyczajnie za wąska
przymierz gdzieś Atomic Hawx Magna 80- moja córka długo szukała bo ma platfus i haluxy i ten jej spasował

 

 

 


Rossignol Pursuit 300
zielone czy pomarańczowe ?

 

zresztą już kupiłaś to będziesz musiała się do nich przyzwyczaić

Witam :) Kupiłam zielone, szczerze mówiąc to zastanawiałam się nad żółtymi jeszcze, pomarańczowych nie widziałam dopiero teraz widzę że są, jakieś znaczące różnice ? Niby próbowałam sprawdzić ale jakoś nie mogłam znaleźć info. Buty sprawdzę.


Użytkownik Mona edytował ten post 25 styczeń 2019 - 10:05

  • 1

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 styczeń 2019 - 07:52


próbowałam sprawdzić ale jakoś nie mogłam znaleźć info
będzie dobrze - zabierz je na śnieg i napisz jak było
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Rossignol Pursuit 300, Rossignol

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych