Skocz do zawartości

Zdjęcie

3 Zinnen - był ktoś?

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 233 postów
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 13 listopad 2018 - 01:32

Rozważam 3 Zinnen jak miejsce na wyjazd na tydzień rodzinnych ferii (2-9 lutego).

Był może ktoś?

Jakieś za i przeciw?

Patrząc na mapę najbardziej odpowiadałaby nam nocleg w Sesto/Sexten.

Ośrodek nie grzeszy wielkością ale 2-9 lutego to szczyt sezonu więc nie chcemy się wpakować w jakiś dziki tłum typu Sella Ronda a terminu wyjazdu nie zmienimy. Wydaje mi się, że ten ośrodek w tym terminie nie będzie tak bardzo oblegany jak np. pobliski Kronplatz.

Pozdrawiam

Wojtek

• 1

#2 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3118 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 13 listopad 2018 - 10:13

Cześć

https://www.ntn.pl/a...innen-dolomity/

Pozdro

• 1

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6397 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 listopad 2018 - 12:10

wprawdzie byłem tam tylko na letnich wędrówkach ale po lekturze tego art.:

cyt.

"Dla najlepszych narciarzy wyzwaniem jest stok Holzriese, którego maksymalne nachylenie wynosi 72°.

To najbardziej stroma, maszynowo przygotowywana trasa w całych Włoszech i jedna z najbardziej wymagających na świecie!"

stwierdziłem że muszę te 72 stopnie zobaczyć - Wojtek koniecznie musisz tam pojechać

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:19

Mitku

przecież to marketing  :fight:

Dzięki za info. NTN czytam ale do tego nie dotarłem.

Pozdrawiam

Wojtek

• 3

#5 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:21

stwierdziłem że muszę te 72 stopnie zobaczyć - Wojtek koniecznie musisz tam pojechać

Janie, nie jestem tak obyty jak Ty i nie wiem czy to co piszesz to ironia czy Twoje autentyczne zaciekawienie.

Faktycznie te 72 stopnie to robi wrażenie w Alpach?

Nie znam, się...

Pozdrawiam

Wojtek

• 1

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6397 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:45

ironia

Zawsze jestem zaciekawiony czymś czego nie znam, zapewne miało być 72% a nie stopni.

Byłem w tym rejonie w 83 roku i wtedy była tam tylko kolejka na górę Chełm i kilka małych orczyków,

teraz widzę z mapki że sporo wyciągów pobudowali, widokowo pięknie i znacznie spokojniej niż np. w Cortinie

ps. 72 stopnie przeliczone z tangensa to by było 300% a odwrotnie 72% to 36 stopni

zob. temat:

http://www.kochamnar...y-narciarskiej/

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3118 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:52

Mitku

przecież to marketing  :fight:

Dzięki za info. NTN czytam ale do tego nie dotarłem.

Pozdrawiam

Wojtek

Cześć

Tak jak cały NTN i zawiera często różne bzdury na co wskazał Jan ale specjalista z pewnością wyłuska interesujące informacje.

Ze swej strony mogę tylko dodać, że warto jechać chociażby z powodu Tre Cime - słynne z walorów wspinaczkowych i przepiękne widokowo. Baza wyciągowa jest dośc leciwa ale wzmocniona paroma kabinami zyskała nieco na atrakcyjności. Pod tym względem najlepiej jest w Versciaco - reszta bazuje na orczykach i wywożących do nich z dołu gondolach lub wagonach. Rejon trochę na uboczu co przekłada się na nieco mniejszy ruch i trochę dłuższy dojazd.

Śnieg przestaje się samoistnie trzymać około 60 stopni.

Pozdrowienia

Użytkownik Mitek edytował ten post 13 listopad 2018 - 12:53

• 1

#8 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:57

zapewne miało być 72% a nie stopni.

Według danych z skiresort.info:

Most difficult run
  • Holzriese 2 · Length 0.7  km · Elevation difference 300 m 
    This Holzriese 2 slope is one of the steepest in Italy with its 72% incline

Więc faktycznie procenty a nie stopnie.

W ogóle ośrodek ma ciekawe proporcje trudności tras (też wg skiresort.info):

Easy 17.3 km (23 %)

Intermediate 39.2 km (52 %)

Difficult 18.5 km (25 %)

25% czarnych to chyba stosunkowo duży udział.

Może ktoś jeszcze się odezwie. Ale chyba tam pojedziemy obadać co i jak.

Pozdrawiam

Wojtek

Użytkownik ciechowy edytował ten post 13 listopad 2018 - 13:03

• 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6397 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:58

trochę dłuższy dojazd.
jadąc z Polski przez Wiedeń i Lienz jest nawet trochę bliżej niż na Kronplatz albo do Valgardeny
  • 0
Dołączona grafika

#10 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 13:02

jadąc z Polski przez Wiedeń i Lienz jest nawet trochę bliżej niż na Kronplatz

Jadąc 2 lata temu na Kronplatz właśnie jechaliśmy przez Wiedeń i Lienz. Ostatni spory odcinek jeszcze w Austrii nie jedzie się już autostradą ale trasa jest bardzo przyjemna i dojazd całkiem szybki. 3 Zinnen mijaliśmy właśnie jeszcze przed Kronplatz. To chyba jeden z najbliższych ośrodków we Włoszech, przynajmniej jak dla mnie z Polski centralnej.

Pozdrawiam

Wojtek

• 1

#11 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3118 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 13:06

trochę dłuższy dojazd.
jadąc z Polski przez Wiedeń i Lienz jest nawet trochę bliżej niż na Kronplatz albo do Valgardeny

Cześć

Czasowo myślę, że wyjdzie dłużej bo daleko od autostrad ale to rzeczywiście mogą być różnice kosmetyczne i zależne od warunków.

Pozdro

• 1

#12 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 13:13

Czasowo myślę, że wyjdzie dłużej bo daleko od autostrad ale to rzeczywiście mogą być różnice kosmetyczne i zależne od warunków.

Google pokazywał wtedy bardzo poodbny czas jak przed Brenner. Pojechałem więc przez Lienz bo czasem lubię się poszwędać też drogami lokalnymi. Nie trzeba było płacić za przejazd przełęczą a w Austrii tuż przed granicą z Włochami wyhaczyłem paliwo po 0.95 EUR. Nawet trochę bałem się tankować ale za taką cenę żal było nie brać :-)

Pozdrawiam
Wojtek

• 1

#13 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3118 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 21:57

Google pokazywał wtedy bardzo poodbny czas jak przed Brenner. Pojechałem więc przez Lienz bo czasem lubię się poszwędać też drogami lokalnymi. Nie trzeba było płacić za przejazd przełęczą a w Austrii tuż przed granicą z Włochami wyhaczyłem paliwo po 0.95 EUR. Nawet trochę bałem się tankować ale za taką cenę żal było nie brać :-)

Pozdrawiam
Wojtek

Cześć

Sam bym się bał. :)

Tam bywają takie kwiatki na jakichś lokalnych stacjach i to wcale nie niedaleko od autostrad.

Pozdrowienia

• 1

#14 ciechowy

ciechowy
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 22:53

Sam bym się bał.

Nic nie eksplodowało :-)

Miałem nawet wrażenie, że moje 90 koni w dyzlu było nawet trochę żwawsze :-)

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych