Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niech będzie rower 2018

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3086 postów
  • Narty:Różne
  • Imię :Mitek

Napisano 24 August 2018 - 20:18

Cześć

Ja mam rower jak poniżej (leżący)

Załączony plik  WP_20180407_13_32_06_Pro.jpg   250.12 KB   4 Ilość pobrań

I innego nie chcę ale średniej 30 na nim nie wykręcę, chyba, że na odcinku paru km prostej. :)

Pozdrowienia

• 1

#62 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2971 postów

Napisano 24 August 2018 - 20:46

Mitku, pomyśl o tylnym zawieszeniu. Na rowerze jeżdżę regularnie od 7 roku życia. Zawsze i wszędzie. Od początku lat 90-tych jeżdżę głównie MTB. Wcześniej były szosówki. I wiesz mi, że sobie nieźle zaszkodziłem wertepami, a konkretnie zaszkodziłem moim lędźwiom. Te mikrourazy robią swoje. Full (czyli pełne zawieszenie) zdecydowanie zmniejsza problem. A przynajmniej zainwestuj w dobrą sztycę amortyzowaną. Np. Suntour SP12 NCX. Taką zainstalowałem w rowerze żony. Naprawdę działa. Trochę jest kłopotów z instalacją, ale da się. Dobrze Ci radzę.

• 1

#63 Maciej S

Maciej S
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 24 August 2018 - 21:14

. A przynajmniej zainwestuj w dobrą sztycę amortyzowaną. Np. Suntour SP12 NCX. Taką zainstalowałem w rowerze żony. Naprawdę działa. Trochę jest kłopotów z instalacją, ale da się. Dobrze Ci radzę.

Używam od kilku lat, bardzo dobra i trwała, mam wersję ze stali, chyba już jej nie robią

• 1

http://www.opolska.m...i/mojajazda.wmv

Jazdę na nartach udoskonaliłem dzięki Ronowi LeMaster

#64 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2416 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 August 2018 - 22:41

pW  w faktycznym terenie dla roweru gorskiego , na siodle spedza sie moze  GORA 20% czasu - kazdy odcinek techniczny (kloce, klody, glazy, ciagi kamieni) nie przejedzie sie , siedzac na dupie.....tzn przejedzie sie, ale bedzie to wygladalo malo elegancko. Im bardziej stromo lub/I  "technicznie" - tym mniej czasu spedzamy w pozycji siedzacej. czasami nawet jest to wprecz niebezpieczne : np przejezdzamy jedna przeszkode z klod, troche w dol, a za nia jest podobna przeszkoda......po zjezdzie z pierwszej, przednie amortyzatory dobijaja, tylny juz zaczyna odbijac do gory,  a tu juz kolo przednie powinnoi wjechac na nastepna przeszkode - w tym momencie nie ma szans na poderwanie przedniego kola, zeby przejechalo przeszkode I wali sie piekne salto 360 przez kierownice...

czasami tak sie dzieje przez zaskoczenie, czasami nie docenia sie tej drugiej przeszkody.. Jezeli sie nie siedzi, to zawsze ma sie wieksze szanse na odsuniecie "siedzenia" do tylu I poderwanie przedniego kola.......

podobnie z innymi przeszkodami "tyechnicznymi".....

• 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#65 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3086 postów
  • Narty:Różne
  • Imię :Mitek

Napisano 25 August 2018 - 14:56

Mitku, pomyśl o tylnym zawieszeniu. Na rowerze jeżdżę regularnie od 7 roku życia. Zawsze i wszędzie. Od początku lat 90-tych jeżdżę głównie MTB. Wcześniej były szosówki. I wiesz mi, że sobie nieźle zaszkodziłem wertepami, a konkretnie zaszkodziłem moim lędźwiom. Te mikrourazy robią swoje. Full (czyli pełne zawieszenie) zdecydowanie zmniejsza problem. A przynajmniej zainwestuj w dobrą sztycę amortyzowaną. Np. Suntour SP12 NCX. Taką zainstalowałem w rowerze żony. Naprawdę działa. Trochę jest kłopotów z instalacją, ale da się. Dobrze Ci radzę.

Cześć

Ja rzadko odblokowuję przedni amortyzator więc tylny jest mi całkowicie zbędny. Tak jak to Kuba napisał w terenie na siodełku spędza się niewiele czasu a na twardym amortyzacja nie ma sensu bo przynosi tylko straty.

Rower mam jaki mam, jeździ mi się fajnie i nie zamierzam go modernizować chyba, że w kwestii napędowej przy normalnym serwisie.

Podobnie jak z nartami nie robię z tego "nauki", tylko jeżdżę dopóki mi sprawia przyjemność.

Pozdrowienia

Użytkownik Mitek edytował ten post 25 August 2018 - 15:00

• 1

#66 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2416 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 13 September 2018 - 01:33

wlasnie wrocilem z Moab,Utah - z wypadu na Mtbking…………..SUPER

mam nadzieje, ze weekend uda mi sie cos zamiescic….

• 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)