Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niech będzie rower 2018


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#61 Maciej S

Maciej S
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 sierpień 2018 - 21:14

. A przynajmniej zainwestuj w dobrą sztycę amortyzowaną. Np. Suntour SP12 NCX. Taką zainstalowałem w rowerze żony. Naprawdę działa. Trochę jest kłopotów z instalacją, ale da się. Dobrze Ci radzę.

Używam od kilku lat, bardzo dobra i trwała, mam wersję ze stali, chyba już jej nie robią


  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#62 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 sierpień 2018 - 22:41

pW  w faktycznym terenie dla roweru gorskiego , na siodle spedza sie moze  GORA 20% czasu - kazdy odcinek techniczny (kloce, klody, glazy, ciagi kamieni) nie przejedzie sie , siedzac na dupie.....tzn przejedzie sie, ale bedzie to wygladalo malo elegancko. Im bardziej stromo lub/I  "technicznie" - tym mniej czasu spedzamy w pozycji siedzacej. czasami nawet jest to wprecz niebezpieczne : np przejezdzamy jedna przeszkode z klod, troche w dol, a za nia jest podobna przeszkoda......po zjezdzie z pierwszej, przednie amortyzatory dobijaja, tylny juz zaczyna odbijac do gory,  a tu juz kolo przednie powinnoi wjechac na nastepna przeszkode - w tym momencie nie ma szans na poderwanie przedniego kola, zeby przejechalo przeszkode I wali sie piekne salto 360 przez kierownice...

czasami tak sie dzieje przez zaskoczenie, czasami nie docenia sie tej drugiej przeszkody.. Jezeli sie nie siedzi, to zawsze ma sie wieksze szanse na odsuniecie "siedzenia" do tylu I poderwanie przedniego kola.......

 

podobnie z innymi przeszkodami "tyechnicznymi".....


  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#63 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 25 sierpień 2018 - 14:56

Mitku, pomyśl o tylnym zawieszeniu. Na rowerze jeżdżę regularnie od 7 roku życia. Zawsze i wszędzie. Od początku lat 90-tych jeżdżę głównie MTB. Wcześniej były szosówki. I wiesz mi, że sobie nieźle zaszkodziłem wertepami, a konkretnie zaszkodziłem moim lędźwiom. Te mikrourazy robią swoje. Full (czyli pełne zawieszenie) zdecydowanie zmniejsza problem. A przynajmniej zainwestuj w dobrą sztycę amortyzowaną. Np. Suntour SP12 NCX. Taką zainstalowałem w rowerze żony. Naprawdę działa. Trochę jest kłopotów z instalacją, ale da się. Dobrze Ci radzę.

Cześć

Ja rzadko odblokowuję przedni amortyzator więc tylny jest mi całkowicie zbędny. Tak jak to Kuba napisał w terenie na siodełku spędza się niewiele czasu a na twardym amortyzacja nie ma sensu bo przynosi tylko straty.

Rower mam jaki mam, jeździ mi się fajnie i nie zamierzam go modernizować chyba, że w kwestii napędowej przy normalnym serwisie.

Podobnie jak z nartami nie robię z tego "nauki", tylko jeżdżę dopóki mi sprawia przyjemność.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 25 sierpień 2018 - 15:00

  • 1

#64 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 13 wrzesień 2018 - 01:33

wlasnie wrocilem z Moab,Utah - z wypadu na Mtbking…………..SUPER

mam nadzieje, ze weekend uda mi sie cos zamiescic….


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#65 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2018 - 20:05

Kuba wrocil z Moab a ja przetrwalem pierwszy sportive na wyspach.

Bylo latwiej niz sie spodziewalem, mimo kiepskiej pogody. 

Trzeba bedzie powtorzyc. Problem tylko znalec partnera, ktory nie odpusci w w polowie drogi.

W dzisiejszych czasach to juz nawet na Australijczykow nie mozna liczyc :D

 

Załączony plik  Wiggle Chiltern Classic.jpg   240,19 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  6989A-WCCS11.jpg   220,71 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  6989B-WCCS06.jpg   151,58 KB   1 Ilość pobrań

 

Załączony plik  6989C-WCCS01.jpg   134,41 KB   3 Ilość pobrań

 

Załączony plik  6989H-WCCS06.jpg   103,04 KB   3 Ilość pobrań

 

Załączony plik  6989-WCCS10.jpg   158,14 KB   3 Ilość pobrań

 

Załączony plik  6989G-WCCS06.jpg   126,72 KB   5 Ilość pobrań


  • 3

#66 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 21:45

Cześć

A o co chodzi z tym partnerem? Jeździ się dwójkami? Średnia 26-27 na szosie na takim dystansie to nie jest chyba jakaś mega nieosiągalna wartość więc chyba partnera znajdziesz bez problemu. Ja nie mam doświadczenia w jeździe na szosie - ostatni raz na szosowym rowerze siedziałem jakieś 35 lat temu. :) W każdym razie fajnie wygląda trasa i widać, że jazda sprawiała Ci przyjemność bo jak rozumiem ten żółty to Ty.

Pozdrowienia serdeczne


  • 1

#67 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 wrzesień 2018 - 21:29


A o co chodzi z tym partnerem? Jeździ się dwójkami?

 

Nie jezdzi sie dwojkami, ale w dwojke razniej, weselej, bezpieczniej... i jest z kim isc po jezdzie na piwo do pubu.

 

Przez 70km mielismy srednia powyzej 30km/h. Zreszta to nie srednia predkosc sie liczy...

 

Srednia moc wazona po 70km byla 220W, koncowa wyszla tylko 205W. 

Intensywnosc treningu spadla z 95% do 89%. Kadencja z 85 do 76, tetno podobnie spadlo...

 

35 lat temu nikt na to nie zwracal uwagi. Dzis kazdy sie przechwala FTP, VAM, Vo2 Max, Suffer Score i innymi parametrami ktore mozna ze stravy wyczytac :D

 

Mozna sie z tego smiac, ale jak sie wie jak z tego korzystac to calkiem niezle mozna oszacowac swoje sily.

 

Mi wyszlo z kalkulacji przed tym sportive ze jestem niemal 2 razy wolniejszy niz Michal Kwiatkowski podczas Tour of Britain 2014 (kilka z segmentow bylo takich samych) i sprawdzilo sie to niemal w 100% . 

 

BTW Michal super pojechal dzis TT. Oby w niedzele poszlo mu jeszcze lepiej!!!


Użytkownik Jack edytował ten post 26 wrzesień 2018 - 21:32

  • 3

#68 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 wrzesień 2018 - 09:14

 


A o co chodzi z tym partnerem? Jeździ się dwójkami?

 

Nie jezdzi sie dwojkami, ale w dwojke razniej, weselej, bezpieczniej... i jest z kim isc po jezdzie na piwo do pubu.

 

Przez 70km mielismy srednia powyzej 30km/h. Zreszta to nie srednia predkosc sie liczy...

 

Srednia moc wazona po 70km byla 220W, koncowa wyszla tylko 205W. 

Intensywnosc treningu spadla z 95% do 89%. Kadencja z 85 do 76, tetno podobnie spadlo...

 

35 lat temu nikt na to nie zwracal uwagi. Dzis kazdy sie przechwala FTP, VAM, Vo2 Max, Suffer Score i innymi parametrami ktore mozna ze stravy wyczytac :D

 

Mozna sie z tego smiac, ale jak sie wie jak z tego korzystac to calkiem niezle mozna oszacowac swoje sily.

 

Mi wyszlo z kalkulacji przed tym sportive ze jestem niemal 2 razy wolniejszy niz Michal Kwiatkowski podczas Tour of Britain 2014 (kilka z segmentow bylo takich samych) i sprawdzilo sie to niemal w 100% . 

 

BTW Michal super pojechal dzis TT. Oby w niedzele poszlo mu jeszcze lepiej!!!

 

Cześć

W ogóle nie wiem o czym piszesz ale dzięki.

A co do partnera/ów masz całkowitą rację. Po pierwsze piwo po. Po drugie fajne równe i obu zadowalające tempo to sama przyjemność z jazdy.

Ja bardzo lubię dlatego jeździć ze swoją żoną.

Mam tez kolegę z którym jazda wygląda nieco dziwnie. Na płaskim ja mu lekko odchodzę, na podjazdach kolega zostaje zdecydowanie, wszystko nadrabia na zjazdach a jak długie i trudne (np. w trudniejszym terenie) to widzę go dopiero na piwie. :)

 

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 27 wrzesień 2018 - 09:16

  • 1

#69 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 wrzesień 2018 - 16:55

 
Srednia moc wazona po 70km byla 220W, koncowa wyszla tylko 205W. 
Intensywnosc treningu spadla z 95% do 89%. Kadencja z 85 do 76, tetno podobnie spadlo...
 
!!!

Jacek masz tą Strava w jakiejś wersji premium, czy jakoś przeliczasz średnia moc? Bo moja podstawowa wersja podaje tylko sumaryczny wynik na koniec treningu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#70 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 wrzesień 2018 - 18:49


Jacek masz tą Strava w jakiejś wersji premium, czy jakoś przeliczasz średnia moc? Bo moja podstawowa wersja podaje tylko sumaryczny wynik na koniec treningu.

 

Mam premium (glownie ze wzlegdu na Beacon'a - moja lepsza polowka moze mnie na biezaco sledzic :)).

Do tego mam jeszcze power meter w rowerze, wiec dane sa dokladne (+-1%) a nie estimates ze stravy.

 

Jak co to mozesz sprobowac StravistiX - plugin do google chrome. Rozszerzenie stravy. Jak dla mnie az za duzo danych bylo.


Użytkownik Jack edytował ten post 27 wrzesień 2018 - 18:54

  • 2

#71 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 wrzesień 2018 - 19:02

Widoczki z drogi do pracy:

 

Załączony plik  IMG_20180927_072736.jpg   107,43 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_20180927_072859.jpg   78,3 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_20180927_072855.jpg   47,48 KB   2 Ilość pobrań


  • 5

#72 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:47

Jacek, petarda taka przejazdzka.

Mnie wciagnely te dalsze wycieczki.

Ostatnio przejechalem sie tam gdzie kazdy szanujacy sie  :D rowerzysta..... musi?

stelvio.jpg

 

 

Fajna jest ta wersja premium. Ja nie mam bo nie widze takiej potrzeby. Nie dbam o kadencje waty itd. Mam dobrze dopasowany rower i mnie kolana nie bola wiec nie musze ;)

Za to fajnie tak, bez sciemy, milo, jest awansowac na jakims segmencie.

Ostatnio udalo mi sie nawet awansowac na mojej ulubionej trasie na 157miejsce na 990. Jest moc  :laughing:

 

 

Pozdrawiam

Michal

 

stelvio10.jpg

 

 

musialem edytowac, bo jeszcze ktos by pomyslal, ze to moja ulubiona trasa ;)


Użytkownik Michał edytował ten post 27 wrzesień 2018 - 20:54

  • 3

#73 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 wrzesień 2018 - 21:47

No jak juz przejechales sie tam gdzie kazdy szanujacy sie rowerzysta musi byc, to rozumie ze w lipcu widzimy sie na la Marmotte? :boogie:

 

Ps

Cholernie Ci zazdrosze tych gor. U mnie tylko pagorki. Ledwo sie czlowiek rozgrzeje to pagorek sie konczy...

3km w gore to juz nie lada wyczyn. 


  • 2

#74 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 28 wrzesień 2018 - 10:49

Cześć

 

 

Mam premium (glownie ze wzlegdu na Beacon'a - moja lepsza polowka moze mnie na biezaco sledzic :)).

Do tego mam jeszcze power meter w rowerze, wiec dane sa dokladne (+-1%) a nie estimates ze stravy.

 

Jak co to mozesz sprobowac StravistiX - plugin do google chrome. Rozszerzenie stravy. Jak dla mnie az za duzo danych bylo.

 

(Piękne zdjęcia i okolica. Najciekawszym miejscem przez jakie przejeżdżam w drodze do pracy jest most siekierkowski z widokiem na monumentalne centrum stolicy).

A co do tej stravy to mnie interesuje dobry program (z aktualnymi i dokładnymi mapami) do zakładania śladu wycieczki. Słyszałem, że strava daje takie możliwości. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii i współpracy stravy ze sprzętem Garmina na przykład? Czy to w ogóle jakoś inaczej działa?

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 28 wrzesień 2018 - 10:51

  • 1

#75 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 wrzesień 2018 - 11:33


Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii i współpracy stravy ze sprzętem Garmina na przykład? Czy to w ogóle jakoś inaczej działa?

 

Dziala bezbolesnie. Moja konfiguracja to Garmin Edge 520 i Strava w wersji Premium na 1+ 6 (android - z iphonami dziala podobnie).

Garmin z telefonem gada przez bluetooth. Koncze jazde i zapisuje  sie przejazdzke w garmine - dane sa uploadowane do garmin connect i do stravy.

Wszystko automatycznie sie dzieje, bez zadnej specjalnej interwencji z mojej strony.

 

Oprocz tego dzieki wersji premium stravy jak wlacze start na garminie, zona dostaje sms z linkiem do mapy gdzie moze sledzic mnie na biezaco (mozna 3 numery telfonow dodac).

 

Na stravie mozesz tez wybrac ulubione segmenty. Gdy bedziesz sie do nich zblizal - garmin wysweitli Ci informacje i na biezaco pokaze Ci jaki czas uzyskujesz na tym segmencie.

 

Strava uzywa Open Street Map tam gdzie sa, gdzie nie ma, uzywa google maps.

Na garminie tez korzystam Openstreet map. W UK sa dosc dokladne - praktycznie kazda najmniejsza sciezka jest zaznaczona, nie wiem jak z tym jest w PL. 

No i sa te mapy za free. 

 
  • 3

#76 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 28 wrzesień 2018 - 12:28

Bez problemu można z zegarka Garmina uploadować dane na Stravę. Przy czym Garmin też ma swoje Garmin Connect, który to portal, jako biegacz bardziej cenię od Stravy. Jazdę rowerem i pływanie też można zgrywać na portal Garmina. Przy czym wśród rowerzystów chyba bardziej popularna jest rzeczywiście Strava.


Użytkownik MaxiBaby edytował ten post 28 wrzesień 2018 - 12:29

  • 2

#77 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 wrzesień 2018 - 14:01

Fajnie się ogląda trasę na aplikacji relive.cc która można połączyć ze Strava. Po zakończonej jeździe dostajesz maila z linkiem do przejechanej trasy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

#78 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 28 wrzesień 2018 - 14:59

Cześć

Znowu jedziecie (zwłaszcza Jack :) ) slangiem o który nie mam pojęcia. Mnie interesuje tylko jedna funkcja: zaprojektowanie trasy i wgranie jej na urządzenie tak,żeby Cie prowadziło z mapą topograficzna w tle. Reszta jest zbędna. Rozumiem, że w podstawowej wersji strava mi ro zapewni w wysokim standardzie, jeżeli oczywiście mapy pozwolą.

Pozdrowienia


  • 1

#79 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 wrzesień 2018 - 15:13

Cześć
Znowu jedziecie (zwłaszcza Jack :) ) slangiem o który nie mam pojęcia. Mnie interesuje tylko jedna funkcja: zaprojektowanie trasy i wgranie jej na urządzenie tak,żeby Cie prowadziło z mapą topograficzna w tle. Reszta jest zbędna. Rozumiem, że w podstawowej wersji strava mi ro zapewni w wysokim standardzie, jeżeli oczywiście mapy pozwolą.
Pozdrowienia

Nie wiem czy podstawowa wersja Stravy daje taką możliwość, bo nigdy z niej nie korzystałem, natomiast planowałem sobie trasę w aplikacji Komoot i mogę ją śmiało polecić. A i mapy terenu do łażenia po górach ma bardzo dobre.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

#80 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 wrzesień 2018 - 21:17


Mnie interesuje tylko jedna funkcja: zaprojektowanie trasy i wgranie jej na urządzenie tak,żeby Cie prowadziło z mapą topograficzna w tle. Reszta jest zbędna

 

Jakie to jest urzadzenie?


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych