Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niech będzie rower 2018


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#41 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 sierpień 2018 - 07:16


Taki ruch
powiem kótko - normalny wariat :rowerzysta:

 


Za ostro dla przeciętnego brzuchacza
no cóż Andrzeju - młodość ma swoje prawa
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#42 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 21 sierpień 2018 - 07:48

no cóż Andrzeju - młodość ma swoje prawa

Hehe, to miłe, gdy w wieku 53 lat słyszy się jeszcze, że jest się w grupie młodzieży :D. Niestety już bardzo rzadko, częściej słyszy się ten starszy pan :(.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#43 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:18

A ja jestem z tych co to Kuba sie z nich smieje bo maja brzuch i rozmawiaja o wadze  :laughing:  

sbernardino.jpg

 

 

tak sie chwale.

Pozdrawiam

Michal


  • 3

#44 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:45

A ja jestem z tych co to Kuba sie z nich smieje bo maja brzuch i rozmawiaja o wadze  :laughing:  
Dołączona grafika
 
 
tak sie chwale.
Pozdrawiam
Michal

Brawo, jest czym to trzeba się pochwalić, chociaż Kuba by powiedział, że po szosie to nudy panie. Specjalnie dla Kuby trochę ścieżek w Szczyrku:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
https://uploads.tapa...ce487065f7.heic
Dołączona grafika
https://uploads.tapa...1c0517638b.heic
Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

#45 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 sierpień 2018 - 12:07

 

no cóż Andrzeju - młodość ma swoje prawa

Hehe, to miłe, gdy w wieku 53 lat słyszy się jeszcze, że jest się w grupie młodzieży :D. Niestety już bardzo rzadko, częściej słyszy się ten starszy pan :(.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Cześć

Nie daj się wkręcać Witek. To są normalne trasy dla czynnych ludzi, którzy trochę jeżdżą na rowerze. Dla mnie budzi respekt prędkość koło 60km/h na zjazdach nawet jeżeli jest to asfalt - na rowerze i na oponach jakie mam. Z podjazdami nie mam problemów chyba, że zaczynają się górki powyżej 11-12 % po nierównym ale przed zjazdami zawsze czuję duży respekt.

Parę dnie temu koleżanka dobrze po 40 nie mająca wiele wspólnego ze sportem dotychczas, w swoim pierwszym sezonie na rowerze przejechała między innymi trasę ponad 80 km częściowo po lasach z paroma podjazdami i jednym niebezpiecznym zjazdem częściowo po piachu na rowerze kupionym w markecie za 400 pln. Da się!

Trzeba poćwiczyć po prostu i być twardym.

Pozdrowienia i szacun


Użytkownik Mitek edytował ten post 22 sierpień 2018 - 12:10

  • 1

#46 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 22 sierpień 2018 - 12:57

No to ćwiczę, takie skromne 60 km przejechane w południowym upale w niecałe 2 godziny :D
Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#47 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 sierpień 2018 - 14:16

A ja jestem z tych co to Kuba sie z nich smieje bo maja brzuch i rozmawiaja o wadze  :laughing:  

sbernardino.jpg

 

 

tak sie chwale.

Pozdrawiam

Michal

 

Z Davos S Bernardino Pass zrobiles I spowrotem? Czy jakis inny wariant? 

Fajnie sie masz ze masz takie trasy w poblizu - zazdrosze.

A czasu gratuluje.  


  • 2

#48 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:43

Witek - to ostatnie zdjecie pokazuje troche korzeni - tam moze byc ciekawie

Michal -szacunek!  ja nie mam tyle czasu wiec wole skondensowana adrenaline

Mitek - zapewniam Cie,ze potrzebowalbys pieluchy na niektorych zjazdach w wgorach ,  jadac nie wiecej niz 7-10 km/h...............daje slowo


Użytkownik jan koval edytował ten post 22 sierpień 2018 - 17:43

  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#49 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 22 sierpień 2018 - 20:53

Kuba, ja tez nie mam czasu, oj bardzo. Zawsze jezdzilem tylko tak:

rower3.jpg

 

Ale jakis czas temu dostalem w prezencie ten rower. Zawsze chialem sprobowac. Pierwsze co zrobilem...

rower1.jpg

 

I pomyslalem, to se tak latwo jezdzi na tym.... i po 3 dniach poszedlem zrobic kolko:

rower2.jpg

 

I tak mi sie spodobalo... Trzeba sprobowac. Swietnie sie jedzie gdzies daleko.

 

Jacek, nie. Locarno. To wyglada tak bardzo z gorki, ale tylko wyglada. Szczegolnie jak wiatr w zla strone wieje.

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 1

#50 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 22 sierpień 2018 - 21:23

Powyżej 30 km/h zawsze mam pod wiatr. Też tak macie?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 2

#51 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 sierpień 2018 - 22:13

No to ćwiczę, takie skromne 60 km przejechane w południowym upale w niecałe 2 godziny :D
e2e622a83313094fa8f919f30c8b3751.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć

Szczere gratulacje ale razem nie pojeździmy raczej... szkoda.

Pozdrowienia


  • 1

#52 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 23 sierpień 2018 - 06:43

ale razem nie pojeździmy raczej... szkoda.
Pozdrowienia

Ale że co, że nie nadążę ;) , czy za małe przebiegi robię :) ?
Pozdrawiam,
  • 1

#53 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 sierpień 2018 - 08:30


Ale że co, że nie nadążę , czy za małe przebiegi robię ?

 

Za szybko. :) Średnia powyżej 30 km/h. Szaleństwo. ;) Moje średnie obracają się wokół 15, a po asfalcie - 20. :) Poważnie. A jestem tylko 15 lat starszy. :) I coraz większą przyjemność sprawia mi wolna jazda z rozglądaniem się na boki, cykaniem zdjęć, kontemplacją nad radościami i smutkami naszej doczesności. A na małe podmiejskie wycieczki coraz częściej jadę na mieszczuchu. Np. takie coś: https://photos.app.g...JZDXGch49E8f3b6


  • 1

#54 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 23 sierpień 2018 - 09:23

Staram się utrzymywać średnia prędkość powyżej 30 km/h gdy jadę sam i traktuję to jako trening. Gdy jedziemy z małżonka nie mam problemu by dostosować się do jej tempa, wówczas podążam grzecznie z tyłu :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#55 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 23 sierpień 2018 - 09:58


I tak mi sie spodobalo... Trzeba sprobowac. Swietnie sie jedzie gdzies daleko.

To by się zgadzało. Nie ma jak rower szosowy, droga w Alpach lub Pirenejach. Może też być Sierra Nevada .... cokolwiek :D. Gdyby jeszcze nie samochody .... ;)


  • 0

#56 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 23 sierpień 2018 - 12:48

KAZDA aktywnosc jest dobra - osobiscie na szosie nie lubie, bo zbyt monotonnie - ale to sprawa gustu - natomiast samochody po prostu mnie denerwuja I nie wierze kierowcom.....

dla mnie szosa to jak jazda na nartach po trasach.......


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#57 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:14

Staram się utrzymywać średnia prędkość powyżej 30 km/h gdy jadę sam i traktuję to jako trening. Gdy jedziemy z małżonka nie mam problemu by dostosować się do jej tempa, wówczas podążam grzecznie z tyłu :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć

Nie ma szans na utrzymanie takiej średniej w moim wypadku nawet na gładkim asfalcie. Przy naszej jeździe standard to pomiędzy 20 a 25 - zależy od terenu, ruchu itd. Jak jadę sam nie mam pojęcia jakie mam parametry bo nie mam żadnych aplikacji ani liczniczków. W każdym razie na 30km/h nie ma szans więc nie pojeździmy. ;)

Pozdrowienia

Pozdrowienia


  • 0

#58 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 sierpień 2018 - 19:15

Ja tak na poważnie wkręciłem się w rower dopiero trzy lata temu. Przedtem jeździłem bardziej rekreacyjnie głównie po lasach, których na Marysinie i wokół Halinowa nie brakuje. W tym roku zainwestowałem w nowy rower szosowy i co mnie zaskoczyło, wcale nie chce jechać szybciej niż mój stary turystyczny Raleigh po lekkim tunningu. Owszem nowy jest o połowę lżejszy i jego waga ma znaczenie przy ruszaniu, natomiast gdy się rozpędzę do prędkości przelotowej to na obu osiągam podobną prędkość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#59 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 24 sierpień 2018 - 20:18

Cześć

Ja mam rower jak poniżej (leżący)

Załączony plik  WP_20180407_13_32_06_Pro.jpg   250,12 KB   9 Ilość pobrań

I innego nie chcę ale średniej 30 na nim nie wykręcę, chyba, że na odcinku paru km prostej. :)

Pozdrowienia


 


  • 2

#60 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2018 - 20:46

Mitku, pomyśl o tylnym zawieszeniu. Na rowerze jeżdżę regularnie od 7 roku życia. Zawsze i wszędzie. Od początku lat 90-tych jeżdżę głównie MTB. Wcześniej były szosówki. I wiesz mi, że sobie nieźle zaszkodziłem wertepami, a konkretnie zaszkodziłem moim lędźwiom. Te mikrourazy robią swoje. Full (czyli pełne zawieszenie) zdecydowanie zmniejsza problem. A przynajmniej zainwestuj w dobrą sztycę amortyzowaną. Np. Suntour SP12 NCX. Taką zainstalowałem w rowerze żony. Naprawdę działa. Trochę jest kłopotów z instalacją, ale da się. Dobrze Ci radzę.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych