Skocz do zawartości


Zdjęcie

MYSLIWI


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 marzec 2018 - 17:10

Jako , ze obchodzi mnie, co dzieje sie w Pl,, ale Wy jestescie nma miejscu, wiec od czasu do czasu prosze o pinie na newralgiczne tematy.............

Od razu powiem, ze wg mnie, polowanie na zwierzyne powinno miec miejsce WYLACZNIE jezeli zwierzeta mialy by bron.......

 

Pytanie moje brzmi - co to jest za banda mordercow, ktora domaga sie trenowania psow (jak nisko moze zejsc pies zdeprawowany przez najgorsze zwierze na ziemi - czlowieka) na zywej zierzynie, oraz  udzialu DZIECI w akcie zabijania??????

 

Dodam, ze nie jestem oszolomem, np mnie wkurza nadmierna ilosc saren u nas, ale to przeciez czesc przyrody.............

 

 

1/ czy po pieranie mysliwych ma zwiazek z dominujaca rola kosciola?

2/ czy to jedynie banda zboczencow polaczona wspolnym chlaniem alkoholu?

3/ dlaczego ustawa , ktora niby przeszal, teraz ma byc zmieniona?


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2018 - 20:31

Kuba, wchodzisz w bagienny temat. :) Nie pierwszy raz. Swoje wiem. Myślę, że problem nie jest zerojedynkowy. Chętnie poczytałbym co myśli o tym Witek, bo on ma celne, a przy okazji zazwyczaj zgodne z moimi, poglądy. Jak się nie wypowie, to napiszę co o tym myślę.


  • 1

#3 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 10 marzec 2018 - 09:57

Juz sobie odpowiedziałeś w pytaniu. Dosadnie. Po co Ci opinie innych. Wiesz.
  • 2

#4 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 marzec 2018 - 16:08

Juz sobie odpowiedziałeś w pytaniu. Dosadnie. Po co Ci opinie innych. Wiesz.

Chodzilo mi o to, ze Pl nie jest juz  krajem pod (pozornym) nadzorem Rosji Radzieckiej 0 ludzie chyba maja prawo decydowac?


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#5 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 10 marzec 2018 - 18:49

Moim zdaniem trzeba mieć mocno zryty beret, aby strzelać do zwierząt dla przyjemności. Mocno zryty. Polska nie jest tu jeszcze najgorsza. W niektórych stanach USA można polować z bronią praktycznie automatyczną.


  • 1

#6 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 marzec 2018 - 07:31

Kuba, wchodzisz w bagienny temat. đ Nie pierwszy raz. Swoje wiem. Myślę, że problem nie jest zerojedynkowy. Chętnie poczytałbym co myśli o tym Witek, bo on ma celne, a przy okazji zazwyczaj zgodne z moimi, poglądy. Jak się nie wypowie, to napiszę co o tym myślę.

Za chwilę wychodzę na narty, więc nie mam czasu by się rozpisywać. Tak na szybko, rozrzucane kilka lat temu szczepionki przeciw wściekliźnie spowodowały, że bardzo wzrosła populacja lisów w Polsce. Kiedyś wścieklizna pozwalała na utrzymanie tego gatunku w ryzach. Teraz bez naturalnej selekcji i bez naturalnych wrogów, liczba lisów tak się zwiększyła, że prawie zniknęły zające z naszej fauny. Kołnierze z lisa i futra też wyszły z mody. I tak zle i tak niedobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik kordiankw edytował ten post 11 marzec 2018 - 07:32

  • 1

#7 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 marzec 2018 - 08:12

Nie winiłbym aż tak bardzo lisów:

 

" [...] badania nad wpływem czynników redukcyjnych na populację zajęcy wyróżniają następujące główne czynniki będące przyczynami śmiertelności: choroby (ponad 26%), rolnictwo w tym: agrotechnika - 17 i chemizacja - 15,1%, drapieżniki 16 % (w tym lisy – 11%), pozyskanie łowieckie – 8%. Inne czynniki mają mniejsze znaczenie lecz również przyczyniają się do zwiększenia śmiertelności i są to: warunki pogodowe, komunikacja kołowa. Trudnym do ocenienia czynnikiem jest kłusownictwo."

 

Badania, które przytoczyłem powyżej mają już ileś lat, ale czynniki redukujące stan zajęcy istnieją dalej, więc pewnie mniej więcej teraz też to tak wygląda.

Pomimo, że liczba zajęcy spada, to i tak się na nie poluje.


Użytkownik MaxiBaby edytował ten post 11 marzec 2018 - 08:16

  • 1

#8 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 marzec 2018 - 13:48

Moim zdaniem trzeba mieć mocno zryty beret, aby strzelać do zwierząt dla przyjemności. Mocno zryty. Polska nie jest tu jeszcze najgorsza. W niektórych stanach USA można polować z bronią praktycznie automatyczną.

w zadnym ze stanow nie mozna legalnie nabyc  broni automatycznej, wiec tez legalnie nie mozna jej uzywac

paradox? za 30-50 $$ mozna zamowic "kit", ktory "przerobi semi w full automatic…...


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#9 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 marzec 2018 - 17:12

Dlatego napisałem "praktycznie" automatyczną. Tam, gdzie można używać semi automatów, dużo "myśliwych" przerabia na automaty. No i sportowo polują.


Użytkownik MaxiBaby edytował ten post 11 marzec 2018 - 17:14

  • 1

#10 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 marzec 2018 - 21:03

niestety, nie tylko mysliwych - prawie kazda strzelanina publiczna w skutkach tragicznych byla z udzialem broni automatycznej.............

nie wiem, jakie jest rozwiazanie tego tematu..................


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 marzec 2018 - 03:28

niestety, nie tylko mysliwych - prawie kazda strzelanina publiczna w skutkach tragicznych byla z udzialem broni automatycznej.............

nie wiem, jakie jest rozwiazanie tego tematu...............…

nie wiem, czy cokolwiek bedzie piekniejsze od tej wypowiedzi:

 

Bo czlowiekowi sie wydaje ze jest na wyzszym poziomie rozwoju niz pies. Otoz nie jest. Kiedy jest zimno czlowiek zdycha , pies zuje dalej. Czlowiek zdechnie z glodu a pies zawsze cos dla siebie wytropi. Pies ucieknie a czlowiek nie. Czlowiek wymysla duperele ktore nie maja zadnego znaczenia: komorki, filmy, gazety, wrogow, wojny itd.itd. Psu to nie jest potrzebne a przeciez zyje i jest szczesliwy na swoj psi sposob. Pies to stworzenie ktore udalo sie bogu w procesie stwarzania. czlowiek to zbedny odpad poprodukcyjny a jego jedynym celem istnienia jest destrukcja. To pisalem ja. Pies ktory pisze.


  • 4
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#12 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 12 marzec 2018 - 08:03


Pies ktory pisze.
dobre :)

przynajmniej psy nie dyskutują o polityce


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#13 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 marzec 2018 - 10:45

 

niestety, nie tylko mysliwych - prawie kazda strzelanina publiczna w skutkach tragicznych byla z udzialem broni automatycznej.............

nie wiem, jakie jest rozwiazanie tego tematu...............…

nie wiem, czy cokolwiek bedzie piekniejsze od tej wypowiedzi:

 

................

Czlowiek wymysla duperele ktore nie maja zadnego znaczenia: komorki, filmy, gazety, wrogow, wojny itd.itd. Psu to nie jest potrzebne a przeciez zyje i jest szczesliwy na swoj psi sposob. Pies to stworzenie ktore udalo sie bogu w procesie stwarzania. czlowiek to zbedny odpad poprodukcyjny a jego jedynym celem istnienia jest destrukcja. To pisalem ja. Pies ktory pisze.

 

Kuba nie za bardzo ten wpis koresponduje z twoimi ocenami czy zachwytem nad nowymi modelami nart, oceny aut którymi na te narty jeździsz, nie wspomnę już o odzieży którą ubierasz na nartach. Czy gdybyś nie realizował się narciarsko, byłbyś równie szczęśliwy jak ten pies, który nie realizuje swojej pasji?


  • 1

#14 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 marzec 2018 - 12:34

JEST TRoche sprzecznosci.....

dla mn ie niektore z tych "dupereli" sa wazne, wiekszosc - nie

 

najbardziej z przytoczxonego fragment podoba mi sie czlowiek jako odpad produkcyjny


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 14 marzec 2018 - 09:54

Jako , ze obchodzi mnie, co dzieje sie w Pl,, ale Wy jestescie nma miejscu, wiec od czasu do czasu prosze o pinie na newralgiczne tematy.............

Od razu powiem, ze wg mnie, polowanie na zwierzyne powinno miec miejsce WYLACZNIE jezeli zwierzeta mialy by bron.......

 

Pytanie moje brzmi - co to jest za banda mordercow, ktora domaga sie trenowania psow (jak nisko moze zejsc pies zdeprawowany przez najgorsze zwierze na ziemi - czlowieka) na zywej zierzynie, oraz  udzialu DZIECI w akcie zabijania??????

 

Dodam, ze nie jestem oszolomem, np mnie wkurza nadmierna ilosc saren u nas, ale to przeciez czesc przyrody.............

 

 

1/ czy po pieranie mysliwych ma zwiazek z dominujaca rola kosciola?

2/ czy to jedynie banda zboczencow polaczona wspolnym chlaniem alkoholu?

3/ dlaczego ustawa , ktora niby przeszal, teraz ma byc zmieniona?

Bulwersuje polowanie na zwierzynę, ale pewnie nie bulwersuje, że siedzi na kanapie ze skóry, w aucie ma fotele skórzane i zażera się mięsem - a wszystko to pozyskiwane ze zwierząt z hodowli przemysłowej. A tam - warunki dantejskie, żeby wspomnieć tylko karmienie mączką kostną (czyli tym, co pozostało z padniętych zwierząt), faszerowanie antybiotykami i co najgorsze - ubój, który niejednokrotnie trzeba powtarzać, bo dawka prądu była za słaba albo zwierzę się wyrwało. To już nie bulwersuje...


  • 3

#16 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 14 marzec 2018 - 10:08

 

niestety, nie tylko mysliwych - prawie kazda strzelanina publiczna w skutkach tragicznych byla z udzialem broni automatycznej.............

nie wiem, jakie jest rozwiazanie tego tematu...............…

nie wiem, czy cokolwiek bedzie piekniejsze od tej wypowiedzi:

 

Bo czlowiekowi sie wydaje ze jest na wyzszym poziomie rozwoju niz pies. Otoz nie jest. Kiedy jest zimno czlowiek zdycha , pies zuje dalej. Czlowiek zdechnie z glodu a pies zawsze cos dla siebie wytropi. Pies ucieknie a czlowiek nie. Czlowiek wymysla duperele ktore nie maja zadnego znaczenia: komorki, filmy, gazety, wrogow, wojny itd.itd. Psu to nie jest potrzebne a przeciez zyje i jest szczesliwy na swoj psi sposob. Pies to stworzenie ktore udalo sie bogu w procesie stwarzania. czlowiek to zbedny odpad poprodukcyjny a jego jedynym celem istnienia jest destrukcja. To pisalem ja. Pies ktory pisze.

 

Czytaliśmy kiedyś w Polsce o psie, który jeździł koleją. Tutaj mamy psa, który jeździ na nartach i pisze...

 

Zapomniałeś dodać, że ten sam pies, który tak się udał w procesie stwarzania, potrafi też orientować się w rachunku różniczkowym, wymyślił szczepionki i antybiotyki, potrafi zoperować kręgosłup, napisać "Iliadę", namalować Monę Lizę i pilotować odrzutowca.

 

Tak ci się pies podoba? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś też chodził na czworakach z jądrami na wierzchu, pił wodę z kałuży, żywił się odpadkami itd. Tylko pamiętaj, że minie kilka milionów lat zanim znowu będziesz w stanie się wyprostować, używać ognia i choćby maczugi.

 

Aport!


  • 2

#17 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 marzec 2018 - 13:14

hMMMMMMMMMMMMMM interesting..

Mam nadzieje, ze  tez jestes dumny z historii ludzkosci - wojny od poczatku historii, mordowanie
innowiercow" przez katolikow/chrzescijan,  "nauka" Indian w Am Pld I Pln przez bialych,   "intelektualne " podejscie do inteligencji przez Stalina, obozy koncentracyjne, Hiroshima, bezpieka, Khmery, Wietnam, nowa historia Afryki...................................przykladow az nadto - wlaczajac role stolicy Kosciola w II wojnie Sw.

 

Chcesz wiecej?  naprawde, mozemy byc baaaaaaaaaardzo dumni z naszego gatunku................................


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#18 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 15 marzec 2018 - 09:10

hMMMMMMMMMMMMMM interesting..

Mam nadzieje, ze  tez jestes dumny z historii ludzkosci - wojny od poczatku historii, mordowanie
innowiercow" przez katolikow/chrzescijan,  "nauka" Indian w Am Pld I Pln przez bialych,   "intelektualne " podejscie do inteligencji przez Stalina, obozy koncentracyjne, Hiroshima, bezpieka, Khmery, Wietnam, nowa historia Afryki...................................przykladow az nadto - wlaczajac role stolicy Kosciola w II wojnie Sw.

 

Chcesz wiecej?  naprawde, mozemy byc baaaaaaaaaardzo dumni z naszego gatunku................................

Wszystko dobrze, tylko zmieniasz temat. Najpierw było o wyższości psa, teraz jest o bestialstwie ludzi i pytanie o zło...

 

Przykłady, które wymieniłeś: trudno się do nich odnieść, bo wrzucone do jednego "worka".

 

Dla mnie są one akurat przykładem nie tyle ludzkiej doskonałości, co właśnie zezwierzęcenia - są czymś kompletnie aracjonalnym. Są właśnie pokłosiem stanowiska, jakie prezentujesz chyba (powtarzam: chyba) wyżej: że człowiek jest nawet "gorszy" niż zwierzę. A skoro jest gorszy - to traktujmy się po zwierzęcemu, po bydlęcemu, po bestialsku... 


  • 0

#19 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 15 marzec 2018 - 09:54

Cześć

 

Bulwersuje polowanie na zwierzynę, ale pewnie nie bulwersuje, że siedzi na kanapie ze skóry, w aucie ma fotele skórzane i zażera się mięsem - a wszystko to pozyskiwane ze zwierząt z hodowli przemysłowej. A tam - warunki dantejskie, żeby wspomnieć tylko karmienie mączką kostną (czyli tym, co pozostało z padniętych zwierząt), faszerowanie antybiotykami i co najgorsze - ubój, który niejednokrotnie trzeba powtarzać, bo dawka prądu była za słaba albo zwierzę się wyrwało. To już nie bulwersuje...

 

No i oczywiście trzeba dodać, że to hodowane zwierzęta same sobie stworzyły takie warunki.

No bo przecież twórca Mony Lisy pilotujący odrzutowca nie mógł tego uczynić w swej nieograniczonej na wzór boski dobroci.

Pozdro


  • 0

#20 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 15 marzec 2018 - 13:01

mARCIN - PROTESTUJE PRZECIWKO NAZYWANIU ZWYRODNIALSTWA GATUNKU LUDZKIEGO NAZWAMI POCHODZACYMI OD ZWIERZAT JAK BESTIALSTWO CZY ZEZWIERZECENIE (sorry za duze lit).

 

w przyrodzie nie ma bestialstwa - jest prosta walka o byt . Slowo "zezwierzecenie" w obecnym znaczeniu zostalo  wprowadzone przez ...ludzi,  zeby podkreslic, ze sa lepsi od zwierzat. co nie jest prawda.......

 

Jak Mitek zauwazyl - zwierzeta same sie "ubijaja " pradem I same sie tlocza, a pilnowane sa przez "bestialskie zwierzeta".......


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych