Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o pomoc - sugestię wyboru nart

blizzard cross allmountain race

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 elcees

elcees
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 luty 2018 - 22:54

Cześć, 

 

W kwestiach formalnych..

 

Wiek: 36 lat

Wzrost: 178 cm

Waga: 84 kg

Poziom umiejętności: "zakochany".

 

Jeżdżę już 3 sezon (wyjazdy około 7 dni). Uczyłem się na nartach klasycznych (spotkałem się z określeniem "ołówki") o dł. 170 cm przez pierwsze 2 sezony. Kilka razy zjechałem na nartach typowo dla początkujących - nie przypadły mi do gustu ze względu na ich miękkość (choć prowadziły się znacznie łatwiej). W tym sezonie miałem możliwość pojeździć przez tydzień na carvingach Blizzard Cross XC8 156 cm. W porównaniu do poprzednich zdecydowanie lepsze - stabilne, twarde. No, ale właśnie.. chyba nadszedł czas na zakup czegoś dla siebie. Rozglądam się, czytam, przeglądam kalkulatory.. ale im dalej w las, tym więcej drzew. ;) Lubię jeździć dynamicznie, raczej na przygotowanych trasach, chciałbym doskonalić technikę, lubię prędkość, adrenalinę. Wydaje mi się, że typ cross byłby dla mnie, ale pewności nie mam (allmountain/racing slalom?). No i pytanie: jaka długość? Jeśli 156 cm było ok, to czy powinienem szukać dłuższych carvingów - 165..170? Budżet: celuję w sprzęt używany, więc bez szaleństw.

 

Pomóżcie, proszę :)


  • 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 luty 2018 - 18:18

Każdy chwali to co ma. O ile jest zadowolony. Ja proponuję Volkl Racetiger SC. Nowe kupisz za ok. 2000 zl, używane za mniej. Narta z grupy łagodny slalom, ale bliżej jej do allmountain. Dł. 165 cm. Będziesz zadowolony


  • 2

#3 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 luty 2018 - 09:35

Cześć

3 sezony po 7 dni czyli praktycznie początkujący. Każda narta popularna dedykowana dla średniozaawansowanych/zaawansdowanych np:

http://www.skionline...arbon,9036.html

To tylko przykład. Szukaj narty z podobnego segmentu (miejsca w katalogu) firma obojętna. długość 170cm.

Pozdrowienia


  • 3

#4 elcees

elcees
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 luty 2018 - 11:08

Dziękuję za odpowiedzi. :)

 

@Mitek, czy ten konkretny model wskazany przez Ciebie nie będzie zbyt miękki? Naprawdę pasowała mi twardość Cross-ów Blizzarda.. Gubię się trochę w oznaczeniach segmentów poszczególnych producentów - co sezon to inne serie. 


  • 0

#5 elcees

elcees
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 kwiecień 2018 - 08:43

Poradźcie proszę, bo ciągle jestem w kropce. 

 

Robię aktualizację, bo udało mi się pojeździć kilka dni na zakończenie sezonu na następujących nartach:

 

1) Dynastar Speed Zone Express 7 (167 cm, R15) 

 

Wrażenia: bardzo łatwo się prowadzą, dość lekkie..  dobrze amortyzują ale i chyba zbyt miękkie. Nie miałem z nimi żadnego problemu, ale też czułem, że niczego ode mnie nie wymagają

 

2) Stoeckli Axis Pro (163 cm, R11.8)

 

Wrażenia: solidne, twarde, cięższe, pozwalają na bardziej dynamiczną jazdę, ale też wymagające - patrzę na nie przyszłościowo. Ogarniałem je, ale zdecydowanie wymagały ode mnie pracy.

 

 

 

W tym momencie nadarza się okazja zakupu nart Rossignol Radical R11 Mutix (165cm) Wyglądają naprawdę interesująco, ale zastanawiam się czy poziom moich umiejętności będzie wystarczający, żeby sobie na nich poradzić (w katalogu skionline jednak są bardziej w kierunku Ekspert).

 

Brać? Nie brać? Pomóżcie.. :)


  • 0

#6 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 04 kwiecień 2018 - 19:18

Cześć

A ile chcą bo Mutix to jednak stara narta?

Pozdrwienia


  • 0

#7 elcees

elcees
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2018 - 00:32

Cześć

A ile chcą bo Mutix to jednak stara narta?

Pozdrwienia

 

Cześć, 

 

~400 pln, do negocjacji..


  • 0

#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 kwiecień 2018 - 08:33

Cześć

Myślę, że ta narta może być po prostu zajeżdżona. Stąd jest dość tania. Ja bym jeszcze poszukał czegoś nowszego bardziej elastycznego może.

Pozdrowienia


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blizzard, cross, allmountain, race

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych