Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prośba o pomoc - sugestię wyboru nart

blizzard cross allmountain race

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 elcees

elcees
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 February 2018 - 22:54

Cześć, 

W kwestiach formalnych..

Wzrost: 178 cm

Waga: 84 kg

Poziom umiejętności: "zakochany".

Jeżdżę już 3 sezon (wyjazdy około 7 dni). Uczyłem się na nartach klasycznych (spotkałem się z określeniem "ołówki") o dł. 170 cm przez pierwsze 2 sezony. Kilka razy zjechałem na nartach typowo dla początkujących - nie przypadły mi do gustu ze względu na ich miękkość (choć prowadziły się znacznie łatwiej). W tym sezonie miałem możliwość pojeździć przez tydzień na carvingach Blizzard Cross XC8 156 cm. W porównaniu do poprzednich zdecydowanie lepsze - stabilne, twarde. No, ale właśnie.. chyba nadszedł czas na zakup czegoś dla siebie. Rozglądam się, czytam, przeglądam kalkulatory.. ale im dalej w las, tym więcej drzew. ;) Lubię jeździć dynamicznie, raczej na przygotowanych trasach, chciałbym doskonalić technikę, lubię prędkość, adrenalinę. Wydaje mi się, że typ cross byłby dla mnie, ale pewności nie mam (allmountain/racing slalom?). No i pytanie: jaka długość? Jeśli 156 cm było ok, to czy powinienem szukać dłuższych carvingów - 165..170? Budżet: celuję w sprzęt używany, więc bez szaleństw.

Pomóżcie, proszę :)

• 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2903 postów

Napisano 13 February 2018 - 18:18

Każdy chwali to co ma. O ile jest zadowolony. Ja proponuję Volkl Racetiger SC. Nowe kupisz za ok. 2000 zl, używane za mniej. Narta z grupy łagodny slalom, ale bliżej jej do allmountain. Dł. 165 cm. Będziesz zadowolony

• 2

#3 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3025 postów
  • Narty:Różne
  • Imię :Mitek

Napisano 14 February 2018 - 09:35

Cześć

3 sezony po 7 dni czyli praktycznie początkujący. Każda narta popularna dedykowana dla średniozaawansowanych/zaawansdowanych np:

http://www.skionline...arbon,9036.html

To tylko przykład. Szukaj narty z podobnego segmentu (miejsca w katalogu) firma obojętna. długość 170cm.

Pozdrowienia

• 3

#4 elcees

elcees
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 15 February 2018 - 11:08

Dziękuję za odpowiedzi. :)

@Mitek, czy ten konkretny model wskazany przez Ciebie nie będzie zbyt miękki? Naprawdę pasowała mi twardość Cross-ów Blizzarda.. Gubię się trochę w oznaczeniach segmentów poszczególnych producentów - co sezon to inne serie. 

• 0