Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narty dla początkującego


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thango

Thango
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 styczeń 2018 - 08:43

Witam Wszystkich i bardzo proszę o pomoc w doborze nart.

 

1. Płeć - M

2. Wiek - 37

3. Waga - 110kg (sporo ale idzie w dół)

4. Wzrost - 171cm

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, (5 dni w sezonie) - planuję częściej (2-3 wyjazdy w roku na 5-7 dni każdy) 

6. Moje umiejętności określam na zauroczony (w przyszłości: szalony)

7. Moje buty to - Salomon X Pro 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - nie posiadam własnych nart, jeździłem na wypożyczanych - zdawałem się na rady znajomych

9. Preferuję styl jazdy - rekreacyjna, jestem początkujący, chcę doskonalić swoje umiejętności

10. Upatrzyłem sobie narty - HEAD Natural Instinct 156 lub 163 cm z wiązaniami PR 11 MBS

11. Mój budżet na narty to około - 2 000 zł

 

Jeżeli narty, które sobie upatrzyłem, są odpowiednie to jakiej długości? Przy mojej wadze 156cm nie będą za krótkie? Jestem na diecie redukcyjnej i w przyszłym sezonie waga będzie w okolicach 75-85kg.

Do tych nart możliwe też są wiązania PRD 12 MBS. Czy PR 11 MBS i PRD 12 MBS będą pasowały do moich butów?

 

Z góry dziękuję za każdą informację.


  • 1

#2 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 30 styczeń 2018 - 11:09

Cześć tak w ogóle

Nie znam się za bardzo ale myślę,że mógłbyś mieć buty z większym flexem np.<=100. Jeżeli chodzi o narty, to 163 cm, to takie minimum.  Jeśli chodzi o wiązania to niestety nie pomogę. Zawsze brałem narty z wiązaniami. Może poszukaj czegoś z wiązaniami - za 2 tys. naprawdę można coś znaleźć.


  • 1
Dołączona grafika

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2018 - 16:28


Jeżeli narty, które sobie upatrzyłem, są odpowiednie to jakiej długości? Przy mojej wadze 156cm nie będą za krótkie? Jestem na diecie redukcyjnej i w przyszłym sezonie waga będzie w okolicach 75-85kg.

 

Życzę powodzenia w zbijaniu wagi, bo to niełatwe. 163 cm wydają się lepsze. Te dwa rodzaje wiązań różnią się max. siłą wypięcia, tak się przynajmniej wydaje. Jeśli osiągniesz planowane parametry wagowe, to nie ma znaczenia, które wiązania wybierzesz. Ale jeśli zostaniesz przy swojej dotychczasowej wadze, to lepiej brać te z 12 w nazwie. Buty będą dobre.

 

Za 2-3 lata jak dobrze pójdzie będziesz mógł pomyśleć o zmianie sprzętu.


  • 1

#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 styczeń 2018 - 20:40

Cześc

Kup jak najkrótsze = będzie łatwiej.

Pozdro


  • 0

#5 Thango

Thango
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 styczeń 2018 - 07:11

Zatem 163cm będą optymalne na ten i na 1-2 przyszłe sezony. Po tym czasie będę już wiedział jaki styl jazdy sprawia mi największą przyjemność i przyjdzie zmienić sprzęt.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)


  • 0

#6 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 31 styczeń 2018 - 09:41

Zatem 163cm będą optymalne na ten i na 1-2 przyszłe sezony. Po tym czasie będę już wiedział jaki styl jazdy sprawia mi największą przyjemność i przyjdzie zmienić sprzęt.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)

Cześć

Widzę, że nie zrozumiałeś żartu. Narta popularna, model absolutnie podstawowy, miękka. To jest zły wybór tak w sensie modelu jak i długości.

Pozdrowienia


  • 0

#7 Thango

Thango
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 luty 2018 - 07:21


Widzę, że nie zrozumiałeś żartu. Narta popularna, model absolutnie podstawowy, miękka. To jest zły wybór tak w sensie modelu jak i długości.

To jakiej długości narty będą dla mnie odpowiednie?

Patrząc na narty marki HEAD czy np. takie będą odpowiednie:

https://www.head.com...-magnum-35.html

?


Użytkownik Thango edytował ten post 05 luty 2018 - 07:23

  • 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 luty 2018 - 13:35


takie będą odpowiednie:
wyglądają ładnie ale cena straszna, bierz conajmniej 170cm
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 05 luty 2018 - 16:31

Jesteś dość ciężki, nie kupuj nart, pożycz coś co ma 90-100 mm pod butem w długości 170 parę. Potrzebna Ci jest powierzchnia narty, która Cię uniesie. Śnieg nie zawsze jest twardy.


  • 0

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#10 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 05 luty 2018 - 19:52


Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, (5 dni w sezonie) - planuję częściej (2-3 wyjazdy w roku na 5-7 dni każdy) 

 

Nie kupowałbym po dwóch sezonach nart. Zrób taki sezon 21 dni (z lekcjami) i wtedy wybieraj. Dodatkowo chcesz zrzucić ~30 kg, będziesz nowym człowiekiem ;-) 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych