Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak optymalnie zjeżdżać z różnych tras - francuskie video


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2018 - 20:39

Dorzucam kolejne "przetłumaczone" video. Tym razem Morgan pokazuje jak pocarvingować na trasie niebieskiej, a w drugiej części, ciekawszej, jak pojechać na twardej, zmrożonej trasie czarnej. W prawdziwej scenerii z ludźmi. Zdecydowanie poleca krótki skręt ześlizgowy (tak naprawdę mieszany). I tłumaczy dlaczego.

 

 

Przypominam, by były polskie napisy trzeba kliknąć na ustawienia, napisy i wybrać polski.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 23 styczeń 2018 - 20:40

  • 5

#22 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 23 styczeń 2018 - 23:23

No, to rozumiem.....


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2018 - 18:24

Dorzucam kolejny, 3. odcinek. Tym razem jazda w miękkim, a nawet zupowatym śniegu. W tej samej stacji w Pirenejach. Kilka sztuczek. Będzie jeszcze 4. a potem przerwa w pracy "tłumacza". :)

 


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 24 styczeń 2018 - 18:26

  • 5

#24 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 styczeń 2018 - 07:58

3 odcinek: bardzo ciekawy, zwłaszcza od 4:01, to wszystko o inicjacji skrętu wewnętrzna stopą.

Potrzeba wielu lat aby zauważyć, że żeby przenieść ciężar ciała na zewnętrzną nartę, trzeba odciążyć wewnętrzną a nie dociążyć zewnętrzną. Potrafimy unieść nogę ( aktywność) trudniej na drugą nartę nacisnąć.

Jeszcze więcej czasu potrzeba aby zrozumieć, że narciarz nie pochyla się i nie odchyla,  ale wysuwa i chowa narty pod siebie.

Podobnie jak słoń macha trąbą a nie trąba słoniem.

Może będzie coś o pozycji neutralnej bo powszechnie omawiana pozycja zrównoważona  ma sens tylko  w jeździe na krechę.

Andrzej,  dziękuję!


Użytkownik Maciej S edytował ten post 26 styczeń 2018 - 08:23

  • 2

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#25 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 styczeń 2018 - 08:36


pozycji neutralnej bo powszechnie omawiana pozycja zrównoważona
a ja głupi cały czas myślałem że to jest to samo :stres:

 


zupowatym śniegu
du zupowatego to jeszcze daleko, facet ma na wszystkich filmikach prawie idealne warunki, podobne miałem w Andorze - jazda w zasadzie bez wysiłku
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#26 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 styczeń 2018 - 09:45

 


pozycji neutralnej bo powszechnie omawiana pozycja zrównoważona
a ja głupi cały czas myślałem że to jest to samo :stres:

Rozróżniam opis ewolucji narciarskich fizyczny i dydaktyczny. Ten dydaktyczny może być zupełnie inny od fizycznego. Ma być skuteczny dla ucznia. Uczeń nie ma szukać równowagi poprzez przyjęcie ustalonej pozycji ( jazda w pozycji zrównoważonej) ale poprzez operowanie nartami pod swoim tułowiem opartym na miednicy i poprzez stawy biodrowe i kości nogi na narcie.

Do tego potrzebna jest pozycja neutralna, taki jest jej sens dydaktyczny. Neutralna, żeby można było naciskać na narty we wszystkich kierunkach.  Tylko narty są żródłem wszelkich sił potrzebnych narciarzowi do wykonania ewolucji.

Pojęcie pozycji zrównoważonej betonuje narciarza. Pojęcie pozycji neutralnej zawiera w sobie zachętę do utraty tej neutralności na potrzeby wykonania takiej czy innej ewolucji.

 

 

Opis pozycji narciarza jako odchylonej, pochylonej jest opisem z pozycji instruktora czy pozostałych uczniów,  a nie ucznia. Taki opis jest dla ucznia nieprzydatny. To co widzi uczeń to jego narty, bardziej lub mniej z przodu. Uczeń nie widzi pozycji odchylonej czy pochylonej nie widzi tego o czym mówi instruktor. Taka dydaktyka jest do bani.


  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#27 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 styczeń 2018 - 12:30


Potrzeba wielu lat aby zauważyć, że żeby przenieść ciężar ciała na zewnętrzną nartę, trzeba odciążyć wewnętrzną a nie dociążyć zewnętrzną. Potrafimy unieść nogę ( aktywność) trudniej na drugą nartę nacisnąć.

Jeszcze więcej czasu potrzeba aby zrozumieć, że narciarz nie pochyla się i nie odchyla,  ale wysuwa i chowa narty pod siebie.

Podobnie jak słoń macha trąbą a nie trąba słoniem.

 

Masz rację. Nie zwróciłem na to dostatecznie uwagi. Czyli powiedzenie "inicjacja skrętu noga wewnętrzną" ma sens. I wcale nie chodzi o to, by krawędź tej narty zaczęła skręt.


  • 1

#28 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 styczeń 2018 - 09:55

 


Potrzeba wielu lat aby zauważyć, że żeby przenieść ciężar ciała na zewnętrzną nartę, trzeba odciążyć wewnętrzną a nie dociążyć zewnętrzną. Potrafimy unieść nogę ( aktywność) trudniej na drugą nartę nacisnąć.

Jeszcze więcej czasu potrzeba aby zrozumieć, że narciarz nie pochyla się i nie odchyla,  ale wysuwa i chowa narty pod siebie.

Podobnie jak słoń macha trąbą a nie trąba słoniem.

 

Masz rację. Nie zwróciłem na to dostatecznie uwagi. Czyli powiedzenie "inicjacja skrętu noga wewnętrzną" ma sens. I wcale nie chodzi o to, by krawędź tej narty zaczęła skręt.

 

Cały czas musimy mieć świadomość, czy mówimy o opisie dydaktycznym ( autodydaktycznym) , czy fizycznym ewolucji.

Nauczanie narciarstwa w Polsce jest kontynuacją czasów kiedy narty były proste i skręt równoległego nie dało się zainicjować bez odciążenia.

Jeździłem na takich nartach bardzo sprawnie.

Uważam, że doszło do rewolucji, która jakoś ominęła dydaktykę.

Dziś na forach trwają spory jak jedzie narta taliowana.

Z tłumaczonych filmów wynika, że we Francji już dawno wiedzą !!!

 

Mam bardzo poważne wątpliwości, czy NWN jako zwieńczenie kursu podstawowego jest właściwe.

Dziś  dla narciarze poprawne, instruktorskie wykonanie NWN jest dość trudne, ja (absolwent 2 metrowej  szkoły ołówkowej) to się muszę nieźle skupić:)

Jak trudne dla mnie, to pewnie trudne dla kursanta. Może lepiej iść inną drogą??

Dlatego jeszcze raz dzięki za tłumaczenie. Brakuje nam dobrej szkoły narciarstwa, nie ma w Polsce to trzeba zaimportować.

Takie napisy przydałyby się pod filmami HH. ( to nie do Ciebie :)  )


  • 2

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#29 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2018 - 12:01

Wrzucam więc #4 "Jak optymalnie zjechać trasą" Morgana Petitniot. Ostatni z tej serii. Poprzednie trzy odcinki tłumaczyłem na oryginałach Morgana. Niestety, ten przestał odpowiadać na moje maile, w szczególności nie chce zatwierdzić tego odcinka #4. Albo bardzo zajęty albo ma mnie już dość. smile.png Ściągnąłem więc jego filmik do siebie, przesłałem do swojego YT i tu wstawiłem polskie napisy. Myślę, że Morgan nie ma nic przeciw temu, ale może się zdarzyć, że poprosi mnie o wyłączenie dostępności filmiku.

 

W #4 jedzie czerwoną, m.in. po niewielkich garbach. Po naszemu powiedzielibyśmy - muldach, choć tak naprawdę muldy to te dolinki wokół garbów. smile.png Tłumaczy, i oczywiście demonstruje, różnicę pomiędzy skrętem krótkim, średnim i długim, ześlizgowym i carvingowym. Niby oczywiste, ale pytano go o to, a więc dla wielu nie jest to oczywiste. Potem wyjaśnia różnicę między skrętem ześlizgowym i carvingowym. A na koniec wprowadza rodzaj rozszerzonego skrętu krótkiego, BTW bardzo użytecznego w trudnych warunkach, carvingowo-ześlizgowego. Tłumaczy różnicę między takim skrętem a czysto ześlizgowym. Do tego zalicza niechciany upadek i tłumaczy jak do niego doszło.

 

Znów pojawia się problem lingwistyczny. Morgan, zamiast "ześlizg" wprowadza pojecie "szczotkowanie". Dlaczego? Bo wynika to z subtelności języka. Po polsku pojęcie "ślizgać się" ma w zasadzie jedno znaczenie. Od tego pochodzi "ślizgawka", "ślizg" w nartach czy właśnie "ześlizg". Na nartach czy np. samochodem. I wszystko kojarzy nam się z jednym, ze ślizganiem. Po francusku mamy słowo "glisser", które znaczy "ślizgać się", "poslizg". Ale dla ześlizgu w pojęciu skrętu ześlizgowego czy ześlizgu w jeździe samochodem mamy już inne słowo: "derapage". I dla Francuza znaczy to trochę co innego niż "glisser". Jak tłumaczy Morgan, ma to w sobie coś z mocnego skrętu i niezbyt pasuje do charakteru techniki ześlizgowej na nartach. Ta kojarzy mu się raczej ze słowem "szczotkowanie" ("brossage"), bardziej miękkiego, które wprowadza. Nie wiem czy nie powinno się tego po polsku przetłumaczyć jako "gładzenie". W polskim na określenie "ześlizgu" mamy jeszcze "szuranie", ale ma ono nieco pejoratywny charakter. A Morganowi nie o to tu chodziło. A więc:

 


Użytkownik J@n edytował ten post 04 marzec 2018 - 20:59
- poprawiono link

  • 1

#30 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 28 styczeń 2018 - 04:07

w jez am brush turn to okreslenie na "zlagodzenie"  skretu carvingowego - wrzucenie niewielkiego zeslizgu na poczatku lub koncu skretu carvingowego


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#31 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2018 - 10:14


Takie napisy przydałyby się pod filmami HH. ( to nie do Ciebie   )

 

HH przynajmniej po angielsku pisze :)

Ciekawa analiza jazdy Hirschera na jego blogu:

 

http://harbskisysems...o-dominant.html


  • 2

#32 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 styczeń 2018 - 12:17

 


Takie napisy przydałyby się pod filmami HH. ( to nie do Ciebie   )

 

HH przynajmniej po angielsku pisze :)

Ciekawa analiza jazdy Hirschera na jego blogu:

 

http://harbskisysems...o-dominant.html

 

Zamówiłem książkę, wezmę się pewnie za spolszczenie ( jak sie da)   terminów używanych przez HH.

Wszelkie propozycje mile widziane.


Użytkownik Maciej S edytował ten post 28 styczeń 2018 - 12:18

  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#33 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2018 - 12:28

Essentials of Skiing jest niezla wg mnie. 

Napewno lepsza niz to co ostatnio mi wpadlo w rece - BASI alpine manual.

Totalna porazka...


  • 2

#34 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 styczeń 2018 - 00:54


jedzie czerwoną, m.in. po niewielkich garbach

widać że jeździ na slalomkach Atomica - wiesz może jaki to model,  sklepowa czy z komórki ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#35 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 styczeń 2018 - 16:20


widać że jeździ na slalomkach Atomica - wiesz może jaki to model,  sklepowa czy z komórki ?

 

Zapytałem go. Może odpowie. :)

 

Chcę jeszcze przetłumaczyć co najmniej dwa filmiki. A potem już zawieszę działalność "tłumacza" z bożej łaski. :)

 

1. Jak opanować prędkość na stromych zjazdach?". Głównie czarne. Proponuje 3 rozwiązania: tradycyjny ześlizg, carving od brzegu do brzegu gdy pusto i..., co szczególnie poleca, krótki skręt mieszany carvingowo- ześlizgowy. Twierdzi, że ten ostatni jest najbardziej uniwersalny i świadczy o klasie narciarza.

 

2. Jak zjechać po bardzo stromym i zlodzonym stoku?

 

Morgan ma poza tym całe godziny video z różnymi naukami, ale płatne. Może nawet je sobie kupię, ok. 100 Euro, ale oczywiście nie udostępnię, bom nie złodziej. :)


  • 0

#36 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 styczeń 2018 - 21:12


widać że jeździ na slalomkach Atomica - wiesz może jaki to model,  sklepowa czy z komórki ?

 

Atomic Redster SL FIS 165 cm


  • 2

#37 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2018 - 12:27

Dorzucam ostatni z tej serii. Tym razem "Jak kontrolować prędkość na stromych stokach". Na różne sposoby. Skrętem ześlizgowym, carvingowym i ulubionym Morgana, najlepiej dostosowanym do tego typu stoków - skrętem krótkim.  Małe wyjaśnienie. Morgan tłumaczy w poprzednim filmie #4 co to jest skręt krótki w szerszym ujęciu. To taki mix ześlizowo-carvingowy. Skuteczny i polecany wszędzie. I wg Morgana na końcu listy zalet: "ma klasę". :)

 

Zapytałem go prywatnie czy nie jest to po prostu zmodyfikowany śmig (po francusku "la godille")? Tak, odpowiedział, to taki śmig z elementami carvingu i zwiększonym przesunięciem bocznym.

 

https://youtu.be/tqWrnVDWOlM


  • 3

#38 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 30 styczeń 2018 - 12:55

Andrzej, świetna robota. Jak dla takiego nieuka(samouka) świetna sprawa. Bardzo Ci dziękuję

Ps. Szkoda, że można dać tylko jedno polubienie :)


  • 2
Dołączona grafika

#39 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2018 - 16:50


Andrzej, świetna robota. Jak dla takiego nieuka(samouka) świetna sprawa. Bardzo Ci dziękuję

 

Ja też Tobie dziękuję. :) Sam się sobie dziwię, że tak mnie wzięło na tłumaczenie takich rzeczy. Ale już chyba pisałem. Nigdy wcześniej nie widziałem takich filmików. Żeby dobry dydaktycznie instruktor jechał po trasie z ludźmi i pokazywał jak optymalnie i bezpiecznie jechać, przy okazji dzieląc się swoją wiedzą i opowiadając o różnych smaczkach i sztuczkach. Ještě jsem to neviděl. Podziwiać należy też kameramana. Bez niego nie było by tego.

 

Inna sprawa. Gość jeździ dobrze wszystkimi technikami, ale najbardziej poleca nie carving, którego się nie wypiera, ale tzw. skręt krótki, który jest rodzajem ucarvingowanego smigu. :) To bardzo bliskie temu co sam stosuję i lubię.

 

I jeszcze coś ważnego, o czym wspominał Maciek S. W jego jeździe nie widać żadnych odciążeń typu NWN. Oczywiście odciążenie jest, ale innego typu, o czym wspomina w #3 odcinku (wewnętrzna stopa). Wielokrotnie powtarza też w trudniejszych miejscach: uginamy stawy, ale nie prostujemy się między skrętami. Widać to w jego jeździe, ześlizgowej czy carvingowej. Nisko, ograniczony ruch tułowia góra-dół. Do takiej jazdy powinno się dążyć.


  • 2

#40 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 styczeń 2018 - 20:42

Do Jana : tam sie nie jezdzi - szkoda czasu

Cześć

Jedyny normalny.

Pozdro


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych