Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narty dla dziewczynki 9lat


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 bthrb

bthrb
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2017 - 11:04

Cześć,

Córka rośnie i coraz więcej jeździ czas na zmiany.

Wiek: 9 lat

Waga: 28kg

Wzrost: 134cm

Poziom: zakochany (a w innej skali 5).

Styl: do nauki i jak jalepszego rozwoju

Gdzie: na trasach

 

Ma 4 sezony za sobą. Ostatnie 2 po ok 15dni na stoku. Zjeżdża swobodnie po każdej trasie (niebieskie ją nudzą, na czerwonychsię fajnie bawi, czarnymi się nie przejmuje, ale stylu brakuje). Spokojnie zrobiliśmy razem Sella Rondę w 4h. Zgodnie z sugestią instruktora Pana Ryśka z Białki (pozdrawiam!) sprzed 2 lat miała się rozjeździć i poprawiać równoległe prowadzenie. Z uwagi na brak masy na jazdę na krawędziach było za wcześnie. Myślę, że czas na naukę na krawędziach. W zeszłym roku były jakieś próby, a na ten rok jest plan, aby wspomóc się instrutorem. I pod taki stan rzeczy chcę kupić nowy sprzęt.

Ostatnie dwa lata przejeździła na Blizzardaxh X-Sprint 110cm + buty Lange Starlett rsj 50.

 

Pierwsze pytanie: długość nart? 120cm czy raczej 130cm? Tak aby mogła się rozwijać, ale żeby jednak nie zniechęciły.

Drugie pytanie: jaka narta. Czy coś w stylu Atomic Race 8 jr, 10jr?

Trzecie pytanie: córka, jak to dziewczynka jest estetką, więc (nie)stety wybór będzie ograniczony przez szatę graficzną :aaaaa: .(i zaproponowane wyżej atomici na razie nie są akceptowane). Coś z innych firm, ale już nie dla zupełnych nowicjuszy?

Czwarte pytanie: buty - czy oprócz dopasowania wielkości, wygody i koloru na tym etapie powinienem przejmować się flexem?

 

Chcę raczej kupić sprzęt używany, ale z braku rozeznania, ciężko wyfiltrować odpowiedni sprzęt.

 

Zgóry dzięki za sugestie.

 


  • 1

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 listopad 2017 - 14:50


wybór będzie ograniczony przez szatę graficzną :aaaaa: .(i zaproponowane wyżej atomici na razie nie są akceptowane
znam to :zeby: ,

moja wnuczka lat 7 (od jutra) akceptuje tylko róż i fiolet

wzrost 128 cm, waga 24 km i jeździ na nartach 128 cm

gallery_10_118_31899.jpg


  • 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 29 listopad 2017 - 20:22

Cześć

Niestety trochę sprzeczne te wymagania. 5 sezon czyli całkiem nieźle choć jakby był 7 byłoby jeszcze lepiej. Jeżeli ma być to narta, która umożliwi jej nauczenie się jazdy na poziomie to tylko juniorska narta sportowa lub przejściówka, najlepiej już na jakiejś płycie o długości 140cm.

Np z Atomic 17/18 Redster j4 - to byłby ideał ale na przykład zerknij na Atomic Vantage Girl III. Bardzo fajna narta dla zaawansowanej dziewczyny.

 

Jeszcze tylko pytanie z kim jeździ na co dzień bo warunkiem szybkiego postępu jest jazda z osobą jeżdżącą nienagannie technicznie i taktycznie.

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 29 listopad 2017 - 20:24

  • 1

#4 bthrb

bthrb
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2017 - 21:13

Cześć,
Dzięki za wskazówki.
Narty są naszym najfajniejszym rodzinnym spędzaniem czasu. (nie)stety większość czasu jeździ z rodzicami samoukami, świadomym swoich braków. Wspomagamy się z doskoku instruktorem dla córki. W tym roku chcę żeby tych lekcji było więcej - cel jazda na krawędziach i przygotowanie na tygodniowy wyjazd na ferie w Austrii.
Nie napisałem wcześniej, że córka najchętniej ciągnie do snowpark'ów. We Włoszech był to najlepszy sposób na pokonanie zmęczenia i słabego humoru po intensywnym jeżdżeniu.
Więc dochodzi kolejne sprzeczne wymaganie ;)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


  • 2

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 listopad 2017 - 23:48


Narty są naszym najfajniejszym rodzinnym spędzaniem czasu.
na 100% masz jakieś filmiki z córcią
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2017 - 09:37

Cześć,
Dzięki za wskazówki.
Narty są naszym najfajniejszym rodzinnym spędzaniem czasu. (nie)stety większość czasu jeździ z rodzicami samoukami, świadomym swoich braków. Wspomagamy się z doskoku instruktorem dla córki. W tym roku chcę żeby tych lekcji było więcej - cel jazda na krawędziach i przygotowanie na tygodniowy wyjazd na ferie w Austrii.
Nie napisałem wcześniej, że córka najchętniej ciągnie do snowpark'ów. We Włoszech był to najlepszy sposób na pokonanie zmęczenia i słabego humoru po intensywnym jeżdżeniu.
Więc dochodzi kolejne sprzeczne wymaganie ;)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Cześć

Ciągota do snowparków to rzecz normalna bo jeżdżenie góra dól jest po prostu nudne. Jedno z drugim w sprzeczności nie stoi. Teoretycznie każde dziecięce narty poza sportowymi spełniają warunki parkowe ale ... ograniczają postęp trasowy jeżeli chodzi o czystość jazdy ciętej. Jazda na krawędzi - sama w sobie nie powinna być i nie jest na nartach jakimś celem - to tylko jedna z technik. Ja bym jednak kupił nartę trasową chyba, że córka ewidentnie bierze się za jakieś ewolucje na boxach i skoki wtedy narta o charakterze sportowym nie będzie najlepszym rozwiązaniem (poza tym, ze w parkach na takich nartach nie powinno się jeździć bo niszczą się najazdy). 

Ja bym raczej postawił na poprawność jazdy, wybór odpowiedniego toru, dostosowanie techniki do terenu itd. Jeżeli technicznie czujecie się słabo to wtedy starajcie się nie być dla niej wzorem technicznym a w jeździe zwracać uwagę na taktykę jazdy a szlifowanie techniki zostawić instruktorowi.

Stety i niestety w nauczaniu jazdy wielką rolę odgrywa naśladownictwo podświadome i przez samo jeżdżenie z kimś można się nauczyć jeździć na całkiem porządnym poziomie - jeżeli wzór jest dobry.

https://www.youtube....h?v=LkZa6fS-JmM

 

Czy poziom córy jest zbliżony do dziewczynki na filmie?

Pozdrowienia


  • 3

#7 bthrb

bthrb
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2017 - 11:17

Cześć,

Poziom, chyba zbliżony do dziewczynki na filmie, choć może moja jest trochę "bardziej luźna" w trakcie jazdy, ale za to może "mniej porządna"...

Niestety filmów mało, a te co mam zupełnie nie oddają stylu jazdy.

Tutaj taki zjazd bez wysiłku, prawie na krechę

https://www.youtube....eature=youtu.be

Niestety, nie mam filmu z Secady, gdzie 10km jedzie bardzo ładnie, może nawet za ostro, bo goni tatę, ale chyba też dzięki temu zaczynała wchodzić na krawędzie.

 

Snow park to raczej przerywnik, a nie cel, więc nart na ten cel specjalnie nie będę kupował. Chcę tylko, żeby narty do zjazdu dały jej też możliwość na godzinkę zabawy w parku. (zapędy dziecka są skutecznie hamowane, przez skostniałych rodziców).

https://youtu.be/Y5PDQT65V4g

https://youtu.be/ErJKZ26pGAo

A najlepsze są oczywiście przejazdy przez samochody, tunele i inne przeszkody:

https://youtu.be/U_um5uShbW4

 

Wzór do naśladowania - mama bo jeździ spokojniej.. choć pupa chyba za bardzo na piętach ? (przynajmniej na tym filmie).

https://youtu.be/M8hvvCRL6Nw

 

Na ten rok kamerka już kupiona, po to by móc na spokojnie przeanalizować jazdę, pokazać na forum i prosić o wskazówki ;)


Użytkownik bthrb edytował ten post 30 listopad 2017 - 11:36

  • 2

#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2017 - 11:39

Cześć

 

Bardzo sprawna i objeżdżona dziewczyna. Fajnie, naturalnie amortyzuje, jeździ miękko, nie boi się. Znakomity materiał na dobrze jeżdżącą dziewczynę.

Narty 140 o charakterze sportowym + szkolenie z porządnej jazdy. W wypadku Twojej córy to jest kwestia sezonu i będzie pięknie uporządkowana.

Niestety (wybacz ale nie mogę oszukiwać) - Mama zupełnie nie. Już widać pewne cechy jej jazdy w jeździe córki (pompowanie, rotacja tułowia).

Ideałem byłaby narta podobna do tej na której jedzie Amelka w prezentowanym przeze mnie filmie. Te konkretne są do sprzedania jakbyś chciał ale... nie spełniają chyba wymogów estetycznych.

Co do nart na park to takie dziecięce można kupić za grosze. Ja dla syna kupiłem narty parkowe dorosłe za 300pln. To z założenia narta do zabawy i jazdy po wszystkim więc nie ma co iść w koszty. Na razie mogą być te na których jeździ choć są zdecydowanie z krótkie.

Pozdrowienia

 

 

 


  • 1

#9 bthrb

bthrb
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2017 - 12:18

Cześć,

Dzięki za analizę obu dziewczyn. Nie chodzi o pochwały, ale trafną "diagnozę".

A jakie to konkretnie narty są narty po Amelce? Jakoś z filmika trudno mi wychwycić.

pozdrawiam


  • 1

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 listopad 2017 - 12:31

jedzie Amelka w prezentowanym przeze mnie filmie. Te konkretne są do sprzedania jakbyś chciał ale... nie spełniają chyba wymogów estetycznych.

Podziwiam niesamowity "spokój rąk" u Amelki, miała na tym filmku 9 lat czy więcej ?
Jakie to narty, długość ? bo też byłbym zainteresowany
 

prawie na krechę

nieźle sadzi - dobrze że stok był pusty
 
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2017 - 12:32

Cześć

 

Rossignol RSX

 

http://www.skionline...-ibox,3866.html

 

http://www.skiforum....arty-buty-kije/

 

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 30 listopad 2017 - 12:34

  • 1

#12 bthrb

bthrb
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2017 - 20:30

Niestety, pół sekundy i słyszę tylko jedne, zdecydowane NIE. ehhh zwłaszcza że widziała dzisiaj wcześniej narty Seven Summits Dream. Jakiś wynalazek, o którym żadnego info nie idzie znaleźć, a córka uparta. Niestety wychodzi, że estetyka będzie jednym z ważniejszych kryteriów...


  • 1

#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 listopad 2017 - 21:08

 

jedzie Amelka w prezentowanym przeze mnie filmie. Te konkretne są do sprzedania jakbyś chciał ale... nie spełniają chyba wymogów estetycznych.

Podziwiam niesamowity "spokój rąk" u Amelki, miała na tym filmku 9 lat czy więcej ?
Jakie to narty, długość ? bo też byłbym zainteresowany

Cześć

8. Rossignol RSX, 140cm, dużym plusem jest wiązanie, które jest na półpłycie a nie na jakiejś plastikowej szynie. Niestety to jest ostatni ro produkcji tego modelu w takiej konfiguracji.

Pozdrowienia


  • 1

#14 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 30 listopad 2017 - 21:10

Nie lubie sie udzielalc, bo ja zawsze pod prad, ale co mi tam.

 

Nie kupuj za dlugich nart. To moze i komus pomaga...... jak ma instruktora, jest w klubie i dwa razy w tygodniu na stoku. My tu jak czytam rozmawiamy o 15 dniach w sezonie, ktore maja byc przede wszystkim dobra zabawa. Moj koleszka za 18 dni badzie mial 9lat ma 132cm i wazy 26kg (czyli mniej wiecej jak Twoja corka) i ma narty dlugie a moze krotkie na 122cm. Za to z tych najtwardszych z plyta.

 

W zeszlym roku jezdzil tak.

http://www.youtube.c...h?v=6i9FkHmpBLw

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 2

#15 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 listopad 2017 - 21:48


Nie kupuj za dlugich nart.
od wczoraj zaczynam się zgadzać z tą tezą

miałem przez 2 godziny na nogach

7ee00f06a59707acad9ade40e81178a5.jpg

 

 

jak dla Kovala łyżwy 165 cm 

 

narta jest genialna


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#16 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2017 - 21:55

Janie, czyżbyś się przekonał do "łyżew"? Tak jak ja. I do tego do "lekkich" Voelklow. :) Nie mam takich doświadczeń jak Mitek. Swoje dzieci uczyłem już bardzo dawno, ale też skłaniałbym się do stosunkowo krótkich nart. Mniej więcej do wysokości nosa. Jak moje wnuki dorosną (trzeci podobno w drodze :)), takie właśnie im kupię. O ile dożyję. :)


  • 3

#17 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 listopad 2017 - 22:35

Moje podstawowe narty to:

RTM 81 178 cm

MadSamurai 150cm * 10cm pod butem.

30cm różnicy, podobna powierzchnia.

 

Jak jest twardo i chcę szybciej to RTM, zawsze jak jest miękko, muldy trochę śniegu na trasie Samurai.

Tak krótka narta ale z odpowiednią POWIERZCHNIĄ daje wiele frajdy.

https://www.youtube....h?v=C7kby_FffUU

 

Poza trasę to brałem 183*90 i to sprawiało frajdę w puchu. Samurai wymagało jazdy w odchylonej pozycji.

Slalomki sprzedałem.


  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#18 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 grudzień 2017 - 09:39

Cześć

Idąc tą drogą niedługo Drodzy Andrzeju i Janku zaczniecie porównywać narty do baletu z nartą DH i pisać, która lepsza? Może zaczniecie od prostszych porównań np: co lepsze wiśnie czy poziomki?

Coś Wam się rzuciło na głowę na starość?

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 01 grudzień 2017 - 11:30

  • 1

#19 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 grudzień 2017 - 09:52

Nie lubie sie udzielalc, bo ja zawsze pod prad, ale co mi tam.

 

Nie kupuj za dlugich nart. To moze i komus pomaga...... jak ma instruktora, jest w klubie i dwa razy w tygodniu na stoku. My tu jak czytam rozmawiamy o 15 dniach w sezonie, ktore maja byc przede wszystkim dobra zabawa. Moj koleszka za 18 dni badzie mial 9lat ma 132cm i wazy 26kg (czyli mniej wiecej jak Twoja corka) i ma narty dlugie a moze krotkie na 122cm. Za to z tych najtwardszych z plyta.l

Cześć
Masz rację. Dlatego też zwracałem uwagę opisując swoje narty na wiązanie z półpłytą. Tym bardziej jeżeli narta ma charakter trochę bardziej SL (czyli sztywniejsza mniejszy promień) może być oczywiście krótsza ale osobiście dla jeżdżącego dziecka nie powinno to mieć znaczenia. W tym wieku to są narty do kształtowania poprawnej techniki po prostu a tą poprawna technikę kształtuje się ćwicząc skręt  przypominający skręt GS, bo to jest skręt podstawowy. Chyba, że top znaczenie wpoi mu opiekun/instruktor - co jest katastrofalnym błędem.

 

PS

Michał Twój syn nie jest reprezentatywny dla ogółu jeżdżących dzieci - pewnie byłby gdybyś jazdę traktował tak jak napisałeś (weekendowe zabawa), więc nie powinno się go dawać jako przykład do porównań tylko jako cel. To, że 95% 9 latków na nartach tak nie wygląda to nie znaczy, że nie powinno wyglądać. Ty już cel osiągnąłeś. Twój syn jest absolutnie samodzielnym narciarzem i narty mógłby mieć dowolne i sam je sobie dobrać.

Niestety dla znakomitej większości osób uczących dzieci ten cel jest w ogóle nie znany bo sami nie są samodzielnymi narciarzami i stąd szalone dobory sprzętowe, hamowanie na silę postępów, wpajanie irracjonalnych fobii itd.

 

Ja w celu wyłapania poziomu jazdy dziecka nie wstawiam filmików z Kacprem bo to nie ma sensu.

Pozdrowienia


  • 2

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 01 grudzień 2017 - 11:23

Coś Wam się rzuciło na głowę na starość?

:hysterical:

 

Uważasz że Völkl Racetiger SL13 to słaba narta ? Najdłuższa, jaką produkują to 170cm.

 

Bądąc przedwczoraj w hali obserwowałem trening dzieci klubowych (klubu Katji Seizinger) na sprzęcie Völkla i Rossignola

 

8-10 latki jeździły na długości 124-131cm a 11-13 latki 138-145cm

 

 

Ps. wiśnie w czekoladzie


Użytkownik J@n edytował ten post 01 grudzień 2017 - 11:24
- poziomki

  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych