Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narciarstwo na poziomie - Ron LeMaster


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 listopad 2017 - 22:22

Dzięki Maćkowi S dowiedziałem się o niej (jak to się stało, że mi wcześniej umknęła) i zaczynam czytać. Na razie przeczytałem rozdział o butach i cantingu. :) Na pierwszy rzut oka to bardziej dopracowany, poprawiony, uzupełniony (głównie o carving) "Narciarz Doskonały". Tym razem staranne tłumaczenie różnych terminów. Jak na razie nie ma się do czego przyczepić w tym względzie. Poczytam więcej i coś napiszę. Ale ciekaw jestem czy ktoś ją jeszcze przeczytał? Prócz Maćka rzecz jasna. :)

 

A tak na marginesie. Zastanawiam się dlaczego nie spolszczono, nie tyle w tej książce co w ogóle,  słowa "carving" na "karwing"? Aż się prosi. Jak np. "computer" i  "komputer".


  • 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2017 - 23:24

Skończyłem czytać. Bardzo uważnie. Jak napisałem, dużo staranniej, prawie bezbłędnie przetłumaczona. Bo w dobrym tłumaczeniu, zwłaszcza specjalistycznej książki, nie wystarczy poprawnie znaleźć polskie odpowiedniki. Trzeba oddać ducha. I to się tłumaczowi udało. Oczywiście znalazło się kilka potknięć, ale nic co ludzkie nie jest doskonałe. :)

 

Jeszcze raz zdecydowanie polecam wszystkim zaawansowanym narciarzom. Przekonacie się, tak jak ja, że to co robiliście dotychczas intuicyjnie, niekoniecznie zgodnie z logiką czy wyuczoną wiedzą, ma swoje sensowne wytłumaczenie. Ba, odkryjecie, że niektóre wasze przekonania były błędne. I niepotrzebna jest znajomość wielkiej fizyki. Naprawdę wystarczą jej elementarne podstawy. Mimo wszystko czytanie nie jest łatwe. Trzeba uruchomić wyobraźnie, a niekiedy mocno się przyłożyć do zrozumienia tego i owego. I wracać wielokrotnie do poszczególnych rozdziałów i wątków. Mimo wszystko polecam, bo warto. Wszelkie dyskusje o technice jazdy, rozważania o odciążeniach, balansowaniu, nawet o dopasowywaniu butów powinny zaczynać się od pytania: przeczytałeś LeMastera? To naprawdę narciarska biblia.

 

Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale zacytuję końcowe zdania z książki, będące kwintesencją motywacji jeżdżenia na nartach. Bardzo mi bliskie.

 

"Jeździmy na nartach w pięknych miejscach, których byśmy mogli w ogóle nie zobaczyć gdybyśmy narciarstwa nie uprawiali. Dzieci mogą uczyć się jeździć na nartach, zanim jeszcze są w stanie utrzymać się na rowerze. Z drugiej strony, można jeszcze być narciarzem, kiedy już jest się za starym na rower. Narciarstwo zbliża rodziny i przyjaciół. Sprawia, że ludzie czują się zdrowi i szczęśliwi."


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 20 listopad 2017 - 23:25

  • 3

#3 SieniasTomi

SieniasTomi
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 29 listopad 2017 - 11:27

Twoja recenzja bardzo mnie zachęciła i postanowiłem sięgnąć po "Narciarstwo na poziomie". Muszę przyznać, że świetnie czyta się Twoją opinię. :) Oby w natłoku pracy udało mi się skończyć ją w przeciągu miesiąca. 

 
  • 1

#4 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2018 - 13:09

Jakby ktoś był się wahał czy książkę kupić to ebook teraz jest w cenie 19,90 w księgarni Virtualo. Ja wprawdzie miałem pożyczony egzemplarz przez Andrzeja, ale na tyle mi się podobała, że zakupiłem mimo wszystko.


Użytkownik kwik44 edytował ten post 10 styczeń 2018 - 13:13

  • 1

#5 Gość_karol443a_*

Gość_karol443a_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2018 - 06:26

Ja w ogóle nie potrafię jeździć na nartach i jakoś żyję w tym kraju


Użytkownik J@n edytował ten post 19 kwiecień 2018 - 06:50
- link komercyjny

  • 0

#6 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 kwiecień 2018 - 06:40

Ja w ogóle nie potrafię jeździć na nartach i jakoś żyję w tym kraju

To po kiego wacka rejestrujesz się na forum narciarskim? Zarejestruj się na jakimś forum biznesowym i tam wciskaj im ten kit z linka, który niby przypadkiem znalazł się w twojej stopce.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  • 1

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 kwiecień 2018 - 07:23


rejestrujesz się
i to nie 1 raz - jest ich więcej: jurek, stachu, kazik i norbert :hysterical:
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2018 - 17:57

Gdyby ktoś planował zanabyć to w Virtualo jest ponownie promocja na e-booka za 19,90. Do 23 grudnia.


  • 1

#9 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 10 styczeń 2022 - 19:04

Czy ta wersja mobi jest czytelna na Kindle? Bo doświadczenia mam różne z rycinami przede wszystkim. Plus w Polsce ukazało się też II wydanie, są tam istotne różnice? Na razie zakupiłem Narciarza Doskonałego, ale i Narciarstwo na poziomie korci.  


  • 0

#10 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 10 styczeń 2022 - 19:58

Mam oba wydania 2012 i 2013 r. W drugim pewnie poprawiono tz. oczywiste błędy, odnośniki do rysunków itd. Na oko nie widać różnic, inna okładka. To tłumaczenie tej samej książki: Ultimate Skiing z 2010 roku.


Użytkownik Maciej S edytował ten post 10 styczeń 2022 - 20:07

  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych