Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rodzinne narty...

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3078 postów
  • Narty:Różne
  • Imię :Mitek

Napisano 15 November 2017 - 10:12

Wiek nie ma znaczenia, liczą się umiejętności. Prowadziłem tam sporo razy grupy dzieci i nie było problemu. 5-6 letnie dzieci  w miarę objeżdżone i w miarę dobrze uczone - czyli pogranicze kątowych i równoległych z hamowaniem pługiem radzą sobie nawet w lesie jak jest miękko. Trochę zależy też od Was. Jak wiecie co i jak to nie ma problemu. Jak nie albo macie rodzicielskie stresy to lepiej sobie w ogóle darować szkolenie.

Niestety nie mamy wiedzy i umiejętności szkoleniowych. Chodzą dziewczyny do instruktorów, a resztę z nami jeżdżą.

Jak rozważacie Hochkar to przyda się też jakiś porządny samochód albo łańcuchy.

No to kwestia dyskusyjna :D Kombi w diesel'u ;) W Hochkar nie widzę jakiejś zabójczej wysokości - 1300 m, a po takich wysokościach jeździłem. W posiadaniu łańcuchów oczywiście jestem :)

Cześć

Tu nie tyle chodzi o umiejętności szkoleniowe ile o - jak ja to nazywam - realną ocenę i umiejętne zachowanie na stoku gdy się kimś opiekujesz. Krótko mówiąc jak wiesz i umiesz radzić sobie na nartach w dowolnej sytuacji, nie panikujesz itd. to to wystarczy. Nie trzeba mieć jakichś wyjątkowych umiejętności szkoleniowych. Wystarczy poprawnie i z głową jeździć. Dzieci mają nisko środek ciężkości są lekkie i jak mają opanowane podstawy poradzą sobie na dowolnej trasie tylko trzeba im pokazać jak - czyli samemu czuć się absolutnie swobodnie w warunkach w których je prowadzimy. Obawy, że jakiś teren jest dla dziecka zbyt trudny wynikają w 99% z nieumiejętności i obaw opiekunów/instruktorów.

Podjazd na Hochkar - gdy mieszkasz na dole to 9 km górskiej drogi. W normalnych warunkach jest bezproblemowa ale gdy pada intensywnie to pomimo wzorowej racy służb bez 4x4 i dobrych opon lub łańcuchów mogą być kłopoty.

Pozdrowienia

• 2

#22 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 16 January 2018 - 20:48

A popdopwiedźcie mi proszę jeszcze..  Val di Sole byłoby dobrym pomysłem? Nie wiem, nie byłem...

Sensowne finansowo znajduję oferty na ostatni tydzień marca (740 euro za nocleg i superskirama dla wszystkich - dzieci łapią mi się na bezpłatne karnety)... z dojazdem to w 5k się mieszczę i jeszcze na pizze zostanie... 

• 1

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2957 postów

Napisano 16 January 2018 - 22:39

A popdopwiedźcie mi proszę jeszcze..  Val di Sole byłoby dobrym pomysłem? Nie wiem, nie byłem...

Bardzo sensowna, ale niekoniecznie pod koniec marca. Byłem tam tylko raz, na początku marca. I było bardzo OK. To duży region z kilkoma odrębnymi stacjami. Pod koniec marca może być mocno miękko. Ale niech się inni bywalcy wypowiedzą.

• 1

#24 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 16 January 2018 - 23:10

Pod koniec marca może być mocno miękko.

Zdaję sobie z tego sprawę, aczkolwiek w przypadku tych moich dzieciaków to na ten moment chyba trochę lepiej im się jeździ po miękkim niż zmrożonym.... takie moje obserwacje. Czy słusznie uważam... nie wiem :)

Faktycznie gdyby ktoś podpowiedział coś więcej o tym pomyśle / terminie będę wdzięczny.

Użytkownik mhs edytował ten post 16 January 2018 - 23:11

• 2

#25 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3078 postów
  • Narty:Różne
  • Imię :Mitek

Napisano 17 January 2018 - 09:04

Cześć

Marzec to w tym rejonie coś na kształt środka wiosny w naszym rozumieniu. Miękko to znaczy miękko czyli, że po 10.30 - 11.00 na stokach o wystawie południowej się po prostu zapadasz w śniegu. Jeździsz więc o tej porze na stokach o innej wystawie a jest w czym wybierać. Lepiej mieszkać w Marrilevie bo z Folagridy będziesz miał na nartach długie przebiegi.

Jakby co pytaj.

Pozdro

• 2

#26 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2957 postów

Napisano 17 January 2018 - 09:12

Zerknij jeszcze na relację web i ARN z początku kwietnia. Nie było źle.

• 1

#27 web

web
  • Użytkownik
  • 1362 postów
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Ulubiony stok:gdzieś w Alpach
  • Właściciel:+
  • Instruktor:kiedyś

Napisano 17 January 2018 - 18:48

to zależy od roku. Może byc ciapa, może być pełnia zimy. Zakwaterowanie w Marillevie 1400 mozna znaleźć za złamany grosz...

10 - 17.03 gdzie jest jeszcze całkiem zimowo

Lores2 studio 4 osobowe - 1228zł

Abete - jw

Sole Alto - 1851zł

17 - 24.03

apartamenty w rezydencji Marilleva 1400 - 1495zł

jest w czym wybierać

• 2

#28 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6269 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 January 2018 - 11:20

740 euro za nocleg i superskirama dla wszystkich
Jak to jest w Marillevie 1400 - przy trasie to sam bym w tym terminie pojechał.

W tym rejonie Alp grubość pokrywy śnieżnej na 2000m zazwyczaj jest największa w połowie marca

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#29 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 19 January 2018 - 19:07

Jak to jest w Marillevie 1400 - przy trasie to sam bym w tym terminie pojechał.

W tym rejonie Alp grubość pokrywy śnieżnej na 2000m zazwyczaj jest największa w połowie marca

Nie do końca...
Jest to w wiosce, która się nazywa się Vermiglio, idealnie pośrodku pomiędzy Passo del Tonale a Marilleva 900.
W sumie około 10 km konieczność dojazdu samochodem, ale chyba położenie wydaje mi się sensowne.

Natomiast w samej Marilleva 900 to za 1500 zł coś już sie znajdzie + karnety 496 dla wszystkich to razem mi da 3600 (czyli 500 zł więcej niż to co mam Vermiglio). Więc w sumie to nie wiem ... :)

Wyjazd muszę planować od 24 marca, bo wcześniej żona urlopu nie będzie miała jak wziąć, ale ten tydzień przedświąteczny wydaje mi się fajny :)

Zerknij jeszcze na relację web i ARN z początku kwietnia. Nie było źle.

Przeglądnąłem galerie ARN - super. Nie mam chyba zastrzeżeń.

Jedyne czego się boję, to aby były w miarę trasy te łatwiejsze otwarte, aby można było swobodnie jeździć z tymi małymi.

• 0

#30 web

web
  • Użytkownik
  • 1362 postów

Napisano 20 January 2018 - 10:28

a toCi się nie podobało?

to jest Marilleva 1400

• 0

#31 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 20 January 2018 - 16:51

a toCi się nie podobało?

to jest Marilleva 1400

Jest jak najbardziej ok, w tym terminie co mogę / planuję jechać jest jednak niedostępny.

Nie wiem jednak czy zakładając że chcę około 2 dni spędzić w Passo Tonale i być może wybrać się na Pejo (nie wiem jeszcze) to Vermiglio lub Marilleva 900 wydaje się być ciut lepszym wyborem.

• 1

#32 web

web
  • Użytkownik
  • 1362 postów

Napisano 20 January 2018 - 17:55

jest jednak niedostępny

Jest dostępny.... ależ Ty jesteś uparty. :russian:

Według mnie kompletnie nie opłaca sie dojeżdżać z Vermiglio, albo planować osobnym 2 dni w Pejo, czy Tonale. Bedziesz miał 140km tras do dyspozycji czlyli Marilleva - Folgarida, Madonna i Pinzolo

• 2

#33 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6269 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 January 2018 - 12:34

Według mnie kompletnie nie opłaca sie dojeżdżać z Vermiglio, albo planować osobnym 2 dni w Pejo, czy Tonale. Bedziesz miał 140km tras do dyspozycji czlyli Marilleva - Folgarida, Madonna i Pinzolo
Popieram, najmniejszy stress z maluchami jest wtedy gdy kwatera stoi na trasie narciarskiej.
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#34 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2957 postów

Napisano 02 April 2018 - 20:09

Zobaczymy, wszystko możliwe. Na przykład żona ma tak, że w dużej mgle nie może jeździć (jakieś zawroty głowy, czy coś takiego).

Każdy tak ma. :) Ale niektórzy bardziej. Moja siostra, laryngolog specjalizujący się w zburzeniach błędnika, również narciarka, wielokrotnie nam to tłumaczyła.

Sądzę podobnie do Mitka. Fajna, pozytywna relacja. I jak zwykle ciut zazdrości, że ja to już mam za sobą. Wyjazdy z własnymi małymi dziećmi. :)

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych