Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rodzinne narty...

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3074 postów
  • Narty:Różne
  • Imię :Mitek

Napisano 15 November 2017 - 10:12

Wiek nie ma znaczenia, liczą się umiejętności. Prowadziłem tam sporo razy grupy dzieci i nie było problemu. 5-6 letnie dzieci  w miarę objeżdżone i w miarę dobrze uczone - czyli pogranicze kątowych i równoległych z hamowaniem pługiem radzą sobie nawet w lesie jak jest miękko. Trochę zależy też od Was. Jak wiecie co i jak to nie ma problemu. Jak nie albo macie rodzicielskie stresy to lepiej sobie w ogóle darować szkolenie.

Niestety nie mamy wiedzy i umiejętności szkoleniowych. Chodzą dziewczyny do instruktorów, a resztę z nami jeżdżą.

Jak rozważacie Hochkar to przyda się też jakiś porządny samochód albo łańcuchy.

No to kwestia dyskusyjna :D Kombi w diesel'u ;) W Hochkar nie widzę jakiejś zabójczej wysokości - 1300 m, a po takich wysokościach jeździłem. W posiadaniu łańcuchów oczywiście jestem :)

Cześć

Tu nie tyle chodzi o umiejętności szkoleniowe ile o - jak ja to nazywam - realną ocenę i umiejętne zachowanie na stoku gdy się kimś opiekujesz. Krótko mówiąc jak wiesz i umiesz radzić sobie na nartach w dowolnej sytuacji, nie panikujesz itd. to to wystarczy. Nie trzeba mieć jakichś wyjątkowych umiejętności szkoleniowych. Wystarczy poprawnie i z głową jeździć. Dzieci mają nisko środek ciężkości są lekkie i jak mają opanowane podstawy poradzą sobie na dowolnej trasie tylko trzeba im pokazać jak - czyli samemu czuć się absolutnie swobodnie w warunkach w których je prowadzimy. Obawy, że jakiś teren jest dla dziecka zbyt trudny wynikają w 99% z nieumiejętności i obaw opiekunów/instruktorów.

Podjazd na Hochkar - gdy mieszkasz na dole to 9 km górskiej drogi. W normalnych warunkach jest bezproblemowa ale gdy pada intensywnie to pomimo wzorowej racy służb bez 4x4 i dobrych opon lub łańcuchów mogą być kłopoty.

Pozdrowienia

• 2

#22 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 16 January 2018 - 20:48

A popdopwiedźcie mi proszę jeszcze..  Val di Sole byłoby dobrym pomysłem? Nie wiem, nie byłem...

Sensowne finansowo znajduję oferty na ostatni tydzień marca (740 euro za nocleg i superskirama dla wszystkich - dzieci łapią mi się na bezpłatne karnety)... z dojazdem to w 5k się mieszczę i jeszcze na pizze zostanie... 

• 1

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2943 postów

Napisano 16 January 2018 - 22:39

A popdopwiedźcie mi proszę jeszcze..  Val di Sole byłoby dobrym pomysłem? Nie wiem, nie byłem...

Bardzo sensowna, ale niekoniecznie pod koniec marca. Byłem tam tylko raz, na początku marca. I było bardzo OK. To duży region z kilkoma odrębnymi stacjami. Pod koniec marca może być mocno miękko. Ale niech się inni bywalcy wypowiedzą.

• 1

#24 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 16 January 2018 - 23:10

Pod koniec marca może być mocno miękko.

Zdaję sobie z tego sprawę, aczkolwiek w przypadku tych moich dzieciaków to na ten moment chyba trochę lepiej im się jeździ po miękkim niż zmrożonym.... takie moje obserwacje. Czy słusznie uważam... nie wiem :)

Faktycznie gdyby ktoś podpowiedział coś więcej o tym pomyśle / terminie będę wdzięczny.

Użytkownik mhs edytował ten post 16 January 2018 - 23:11

• 2

#25 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3074 postów

Napisano 17 January 2018 - 09:04

Cześć

Marzec to w tym rejonie coś na kształt środka wiosny w naszym rozumieniu. Miękko to znaczy miękko czyli, że po 10.30 - 11.00 na stokach o wystawie południowej się po prostu zapadasz w śniegu. Jeździsz więc o tej porze na stokach o innej wystawie a jest w czym wybierać. Lepiej mieszkać w Marrilevie bo z Folagridy będziesz miał na nartach długie przebiegi.

Jakby co pytaj.

Pozdro

• 2

#26 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2943 postów

Napisano 17 January 2018 - 09:12

Zerknij jeszcze na relację web i ARN z początku kwietnia. Nie było źle.

• 1

#27 web

web
  • Użytkownik
  • 1362 postów
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Ulubiony stok:gdzieś w Alpach
  • Właściciel:+
  • Instruktor:kiedyś

Napisano 17 January 2018 - 18:48

to zależy od roku. Może byc ciapa, może być pełnia zimy. Zakwaterowanie w Marillevie 1400 mozna znaleźć za złamany grosz...

10 - 17.03 gdzie jest jeszcze całkiem zimowo

Lores2 studio 4 osobowe - 1228zł

Abete - jw

Sole Alto - 1851zł

17 - 24.03

apartamenty w rezydencji Marilleva 1400 - 1495zł

jest w czym wybierać

• 2

#28 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6214 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 January 2018 - 11:20

740 euro za nocleg i superskirama dla wszystkich
Jak to jest w Marillevie 1400 - przy trasie to sam bym w tym terminie pojechał.

W tym rejonie Alp grubość pokrywy śnieżnej na 2000m zazwyczaj jest największa w połowie marca

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#29 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 19 January 2018 - 19:07

Jak to jest w Marillevie 1400 - przy trasie to sam bym w tym terminie pojechał.

W tym rejonie Alp grubość pokrywy śnieżnej na 2000m zazwyczaj jest największa w połowie marca

Nie do końca...
Jest to w wiosce, która się nazywa się Vermiglio, idealnie pośrodku pomiędzy Passo del Tonale a Marilleva 900.
W sumie około 10 km konieczność dojazdu samochodem, ale chyba położenie wydaje mi się sensowne.

Natomiast w samej Marilleva 900 to za 1500 zł coś już sie znajdzie + karnety 496 dla wszystkich to razem mi da 3600 (czyli 500 zł więcej niż to co mam Vermiglio). Więc w sumie to nie wiem ... :)

Wyjazd muszę planować od 24 marca, bo wcześniej żona urlopu nie będzie miała jak wziąć, ale ten tydzień przedświąteczny wydaje mi się fajny :)

Zerknij jeszcze na relację web i ARN z początku kwietnia. Nie było źle.

Przeglądnąłem galerie ARN - super. Nie mam chyba zastrzeżeń.

Jedyne czego się boję, to aby były w miarę trasy te łatwiejsze otwarte, aby można było swobodnie jeździć z tymi małymi.

• 0

#30 web

web
  • Użytkownik
  • 1362 postów

Napisano 20 January 2018 - 10:28

a toCi się nie podobało?

to jest Marilleva 1400

• 0

#31 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 20 January 2018 - 16:51

a toCi się nie podobało?

to jest Marilleva 1400

Jest jak najbardziej ok, w tym terminie co mogę / planuję jechać jest jednak niedostępny.

Nie wiem jednak czy zakładając że chcę około 2 dni spędzić w Passo Tonale i być może wybrać się na Pejo (nie wiem jeszcze) to Vermiglio lub Marilleva 900 wydaje się być ciut lepszym wyborem.

• 1

#32 web

web
  • Użytkownik
  • 1362 postów

Napisano 20 January 2018 - 17:55

jest jednak niedostępny

Jest dostępny.... ależ Ty jesteś uparty. :russian:

Według mnie kompletnie nie opłaca sie dojeżdżać z Vermiglio, albo planować osobnym 2 dni w Pejo, czy Tonale. Bedziesz miał 140km tras do dyspozycji czlyli Marilleva - Folgarida, Madonna i Pinzolo

• 2

#33 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6214 postów

Napisano 22 January 2018 - 12:34

Według mnie kompletnie nie opłaca sie dojeżdżać z Vermiglio, albo planować osobnym 2 dni w Pejo, czy Tonale. Bedziesz miał 140km tras do dyspozycji czlyli Marilleva - Folgarida, Madonna i Pinzolo
Popieram, najmniejszy stress z maluchami jest wtedy gdy kwatera stoi na trasie narciarskiej.
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#34 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 01 April 2018 - 22:26

Cześć,

Już po wyjeździe! Gdyby  ktoś kiedyś chciał skorzystać z tego wątku - w kilku słowach opiszę swój wyjazd.

Ostatecznie stanęło na wyjeździe w rejon Val di Sole. Na miejsce wypadowe / mieszkanie wybraliśmy Vermiglio gdyż wydało nam się fajnym miejscem wypadowym w rejony gdzie chcieliśmy pojechać, a z drugiej strony otrzymaliśmy fajną ofertę łączoną mieszkania oraz voucherów na skipassy. Bo za duże mieszkanie łącznie karnetami (superskirama) zapłaciłem 780 euro. Czyli można powiedzieć, że mieszkanie nas kosztowało 284 euro (bo same karnety kupione w kasie to 496 euro). Dzieci jeszcze „złapały” się na darmowe skpassy. Nie chciałem korzystać z ofert na stoku (np. Marilleva 1400) bo raz wychodziły trochę drożej, a dwa po prostu tam nam się nie podobało. Powiedzmy sobie szczerze - jak dla mnie w Marillevie 1400 te hotele są po prostu brzydkie :) Kto co woli.

W pierwszy dzień udaliśmy się do Tonale. Od samego wejścia na stok do końca - słońce, lekki na początku mróz, kapitalnie przygotowane trasy. Bardzo fajne niebieskie / czerwone trasy. Zjeździliśmy w większości całą „prawą” stronę za wyjątkiem objazdu Monte Serodine. Bajka. Na stokach przyjemnie luźno.

IMG_0450.jpg

IMG_5560.jpg

IMG_0486.jpg

W drugi dzień, jedziemy na Pejo. Słońce, lekki mróz. Niesamowite widoki. Dla córek trochę wymagający zjazd z samej góry. Bardzo fajny „snowpark” dla dzieciaków. Zjazd do doliny „miękki”, ale przyjemny. Na stokach pusto.

IMG_0513.jpg

IMG_0518.jpg

IMG_0522.jpg

IMG_0532.jpg

IMG_0536.jpg

IMG_0588.jpg

Trzeci dzień to powrót Passo del Tonale i wyjazd na lodowiec Presena. Pogoda - bez zmian. Widoki - rewelacja. Zjazd z samej góry dla córek wymagający. Starsza dała radę bez większych problemów, dla młodszej okazał się bardzo trudny, ale udało się zjechać. Środkowa część przyjemna, ale na wypłaszczeniu córki nie były wstanie się rozpędzić na tyle, aby przejechać ten odcinek i trzeba było pomagać. Po kliku pierwszych zjazdach w środkowej części i zjazdu z samej góry do stacji pośredniej przenieśliśmy się na drugą stronę aby objechać Monte Serodine. Młodsza córka już niestety padła i na dolnej części trasy trzeba było ją „zwieźć” bo już nie dała rady. 

Jak dziewczyny wsiadły do gondoli aby zjechać z Passo Paradiso do doliny oczywiście nie mogłem sobie odmówić zjazdu czarną trasą do Tonale. Kapitalna ścianka, kapitalne warunki, szkoda, że ten jeden raz. Ale to był wyjazd dla dzieciaków, nie dla mnie.

To byłoby na tyle jeżeli chodzi o Passo del Tonale. Do Ponte di Legno już nie planowaliśmy jechać ze względu na trudniejsze trasy. Podsumowując - bardzo fajne miejsce, nawet nie zakładałem / myślałem, że będzie tak fajnie. Świetne warunki - raz pogoda, dwa - śnieg. Gdybym pojechał tam dla siebie, aby się wyjeździć - bez jakichkolwiek zastrzeżeń - 10/10.

IMG_0602.jpg

IMG_0613.jpg

IMG_0621.jpg

IMG_0641.jpg

IMG_0643.jpg

IMG_0646.jpg

IMG_0651.jpg

IMG_0662.jpg

Dzień czwarty, jedziemy w kierunku Folgarida/Marilleva. Startujemy z Daolasy i najpierw jeździmy w stronę Folgaridy, później w powrót i w stronę Marillevy. Pogoda utrzymuję się bez większych zmian. W końcu łatwiejsze trasy dla dzieci, fajne zjazdy i trasy. Przyjemny dzień. Trasy fajnie przygotowane, ale śnieg wiosenny. Zjazd z Monte Vigo w kierunku Madonny - miękko, trochę muldziasto (co starszą córkę cieszy bo może robić „hop”, „hop”, „hop”).

IMG_0693.jpg

IMG_0742.jpg

IMG_0762.jpg

IMG_0771.jpg

IMG_0775.jpg

IMG_0806.jpg

Dzień piąty to plan udania się do Modonna di Campiglio. Szybki wyjazd na Monte Vigo i zjazd w stronę Madoony. Pogoda fatalna. Mgła taka, że prawie nic nie widać. Starsza córa jakoś daje radę, ale młodsza odpada. Nie chce jeździć, twierdzi, że kręci się jej w głowie, fizycznie chyba też zmęczona. Kryzys. Odpuszczamy i wracamy. Szkoda dziewczyny męczyć.

W szósty i ostatni dzień żona zostaje na kwaterze z młodszą córką bo od popołudnia dnia poprzedniego trochę zaczęło wyglądać, jakby „coś ją brało” (w sensie choroby). Ja ze starszą jeżdżę w Marillevie. Pogoda - ciekawa - gdzieś do 1600 metrów deszcz; wyżej na zmianę: opady śniegu, zawieje i zamiecie, miejscami słońce. Miks wszystkiego. Całe szczęście, że jest widoczność. Świeży śnieg na stoku i poza stokami - co cieszy :) Córa patrzy i prosi co byś tylko poza stok wyjechać.

IMG_5589.JPG

IMG_5600.JPG

Podsumowując - co udało się zwiedzić i zobaczyć to nasze. Gdzie nie byliśmy - tam okazja by wrócić w przyszłości.

Wyjazd bardzo udany. Szkoda może troszeczkę piątego / szóstego dnia - ale córka ma 5,5 roku więc jak dla takiego dziecka i tak cztery dni, momentami nie łatwych tras to dużo.

Warunki Tonale (bez zastrzeżeń, chociaż nie ma się co dziwić, sezon mają do 1 maja), Marilleva - bardzo przyzwoite. Nawet gdybym sam pojechał, by pojeździć samemu do odcięcia - nie powiedziałbym wiele złego. Nie wiem czy to kwestia tych mrozów które były miesiąc wcześniej, ale jeżeli jest tam tak „zawsze/przeważnie” to chyba zacznę jeździć na koniec sezonów.

Dzięki za wszelkie wskazówki w postach powyżej!

(Wyjazd w ostatnim tygodniu marca)

Użytkownik mhs edytował ten post 01 April 2018 - 22:39

• 5

#35 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3074 postów

Napisano 02 April 2018 - 09:38

Cześć

Fajna relacja bo pozytywna. Wybraliście miejsce, pojechaliście znakomicie się bawiliście. Gratuluje Ci i dziękuję bo przy ciągłym narzekaniu na różne detale to naprawdę fajny wyjątek.

Niemoc córki nie musiała być wcale związana z chorobą. Może czuła, że jest najsłabsza i momentami nie daje rady i to ją męczyło. Bywa różnie sam wiesz.

Kup córom dłuższe narty, bo te są chyba dla naprawdę malutkich dzieci, to z pewnością bo na tych znacznie więcej siły potrzeba by wykonywać skuteczne manewry oraz się wyważać.

Pozdrowienia serdeczne

Użytkownik Mitek edytował ten post 02 April 2018 - 09:39

• 0

#36 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 02 April 2018 - 20:00

Fajna relacja bo pozytywna. Wybraliście miejsce, pojechaliście znakomicie się bawiliście. Gratuluje Ci i dziękuję bo przy ciągłym narzekaniu na różne detale to naprawdę fajny wyjątek.

I tak miało być i tak ma być - pozytywnie. Ja tam się wole cieszyć tym, że mogę jechać, coś zobaczyć niż marudzić i narzekać :)

Niemoc córki nie musiała być wcale związana z chorobą. Może czuła, że jest najsłabsza i momentami nie daje rady i to ją męczyło. Bywa różnie sam wiesz.

Zobaczymy, wszystko możliwe. Na przykład żona ma tak, że w dużej mgle nie może jeździć (jakieś zawroty głowy, czy coś takiego).

Kup córom dłuższe narty, bo te są chyba dla naprawdę malutkich dzieci, to z pewnością bo na tych znacznie więcej siły potrzeba by wykonywać skuteczne manewry oraz się wyważać.

Tak, już zamówione.

• 1

#37 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2943 postów

Napisano 02 April 2018 - 20:09

Zobaczymy, wszystko możliwe. Na przykład żona ma tak, że w dużej mgle nie może jeździć (jakieś zawroty głowy, czy coś takiego).

Każdy tak ma. :) Ale niektórzy bardziej. Moja siostra, laryngolog specjalizujący się w zburzeniach błędnika, również narciarka, wielokrotnie nam to tłumaczyła.

Sądzę podobnie do Mitka. Fajna, pozytywna relacja. I jak zwykle ciut zazdrości, że ja to już mam za sobą. Wyjazdy z własnymi małymi dziećmi. :)

• 1

#38 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6214 postów

Napisano 02 April 2018 - 21:52

Wyjazd bardzo udany

i dzięki za relację, tyle śniegu w VdS na koniec marca to dawno nie było.

Widzę że moja wnuczka

gallery_10_389_218159.jpg

ma narciarską siostrę 

IMG_0762.jpg :D

• 0
Dołączona grafika

#39 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 03 May 2018 - 09:23

No to jeszcze takie podsumowanie.... https://hyzy.pl/v.html

• 1

#40 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6214 postów

Napisano 04 May 2018 - 07:45

podsumowanie
jeśli film jest chronologiczny to widzę duży postęp u Izy :thumbsup:
  • 0
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych