Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rodzinne narty...

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 mhs

mhs
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 13 November 2017 - 00:36

Cześć,

W końcu być może (bo tutaj jeszcze nie wiem) już nadszedł czas aby wybrać się na narty z... rodziną w komplecie. Mam tutaj na myśli nie tyle co małżonkę... co dzieciaki.

Chodzi mi po głowie taki pomysł, aby na koniec tego sezonu wybrać się z dziećmi - mam tutaj na myśli wyjazd "zagraniczny".

Starsza córka - 7 lat - ma na dzień dzisiejszy 3 sezony (po około 10 dni na nartach w każdym) za sobą, po trasach w białce sobie radzi, nawet tych "najtrudniejszych". Na łatwiejszych ładnie sobie radzi, na trudniejszych jeszcze płuży nad czym będziemy pracować. Młodsza - 5 lat - ma jeden sezon na nartach, teraz będzie miała drugi. Na koniec pierwszego sezonu udało się jej samodzielnie pojeździć po białce płużąc (z wyjątkiem oczywiście tych trudniejszych tras), ale w miarę swobodnie zasuwała. 

Planuję na koniec sezonu (tak aby wykorzystać w miarę możliwości to co mamy w ofercie w Polsce) - pod koniec marca - być może w terminie świat wielkanocnych (by wykorzystać wolne dni w pracy i szkole) czy złapać wiosenną słoneczną pogodę w aplach (jeszcze nie zacząłem, a już wymagania mam).

Poradźcie proszę miejsca, które moglibyście polecić pod taki wyjazd.

Moje oczekiwania (zakładam, że pewnie nie uda się wszystkich jednocześnie spełnić):

- trasy przyjazne właśnie dla dzieci - łagodne, niebieskie tak aby dzieciaki dały radę
- względnie tani ośrodek jeżeli chodzi o jakieś noclegi czy karnety (w miarę szybki dojazd do wyciągów z jakiś ościennych, tańszych miejscowości noclegowych)
- w miarę pewne warunki i pogoda o tej porze roku
- bezpłatny karnet dla dzieci przy zakupie przez rodziców
- w miarę możliwości jak najbliższej naszych granic (raczej Austrię obstawiam)

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Stubai (ze względu na bezpłatne karnety dla dzieci, pewny śnieg), ale nie wiem czy to miejsce dobre (tym bardziej, że sam nie byłem tam).

Dzięki za wszystkie rady i informacje!

• 2

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6201 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 November 2017 - 08:40

Starsza córka - 7 lat - ma na dzień dzisiejszy 3 sezony (po około 10 dni na nartach w każdym) za sobą, po trasach w białce sobie radzi, nawet tych "najtrudniejszych". Na łatwiejszych ładnie sobie radzi, na trudniejszych jeszcze płuży nad czym będziemy pracować. Młodsza - 5 lat - ma jeden sezon na nartach, teraz będzie miała drugi. Na koniec pierwszego sezonu udało się jej samodzielnie pojeździć po białce płużąc (z wyjątkiem oczywiście tych trudniejszych tras), ale w miarę swobodnie zasuwała.

Wyjazd z dziećmi - piękna sprawa

W ubiegłym roku święta też przypadały w podobnym terminie, byliśmy w Mellau, zobacz relację:

http://www.kochamnar...egenckim-lesie/

były dzieci 5 i 8 lat, miały dużo radochy i ogarniały wszystkie trasy

nocowaliśmy w odległości "z buta" od kolejki u Huberów (mają 2 apartamenty 4 osobowe)

Fam. Huber

Oberfeld 331
6881 Mellau    

T +43 (0)5518 21 53
Margret.huber@clear.gifaon.at

Ps. Jak masz filmiki z dziećmi to wrzuć do pooglądania

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 13 November 2017 - 20:32

Dzięki za odpowiedź!

Skąd taki "nos" do flimów, że coś posiadam... 

Proszę...

http://hyzy.pl/i.html

http://hyzy.pl/a.html

• 2

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6201 postów

Napisano 13 November 2017 - 21:43

Skąd taki "nos" do flimów, że coś posiadam... 
Posiada każdy kto jeździ na narty z dziećmi ale niewielu pokazuje.

Za 25 lat będą to Wasze najwspanialsze wspomnienia.

Jeśli chodzi o wyjazd to tylko był przykład mało znanego ośrodka,

oczywiście Stubai będzie miał na Wielkanoc lepszy śnieg ale mnie tam wkurzają dalekie dojazdy i chodzenie po parkingu.

Osobiście jeśli chodzi o rodzinne wyjazdy wielkanocne to najwięcej czasu spędziłem w Alpach Francuskich.

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2939 postów

Napisano 13 November 2017 - 22:09

Proszę...

http://hyzy.pl/i.html
http://hyzy.pl/a.html

Ale sympatyczne filmiki. Jan ma rację. Kręć i filmuj ile wlezie. Potem będziesz, tak jak ja, wspominał oglądając. Ta czerwona pani to żona czy instruktorka? A może jedno i drugie? :) Przypomniała mi naukę mojej córki wiele lat temu w małej francuskiej Hirmantaz. Też była ubrana na czerwono (jak to instruktorka) i zaczęła uczyć moją 4-latkę w ten sam sposób jadąc tyłem zakrętami mając płużącego dzieciaka przed sobą. Jaki ja byłem głupi wtedy, że tak mało fotografowałem, bo robienie filmów, choć możliwe (Sony 8), było rzadkie.

• 1

#6 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3072 postów
  • Narty:Różne
  • Imię :Mitek

Napisano 13 November 2017 - 22:14

Cześć

Hochkar

Pozdro

• 1

#7 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 13 November 2017 - 22:33

@ J@n

Jeśli chodzi o wyjazd to tylko był przykład mało znanego ośrodka

Jeżeli masz pomysły na inne, mało znane to dawaj (w przypadku takiego wyjazdu to chyba same zalety, bo i taniej i mniej ludzi). Ma być wyjazd dla dzieci. Fajne stoki, słońce i uśmiechnięte buźki :)

Osobiście jeśli chodzi o rodzinne wyjazdy wielkanocne to najwięcej czasu spędziłem w Alpach Francuskich.

Trochę daleko jak dla mnie :) Niech podrosną wówczas się wybierzemy.

@ o_andrzej

Ale sympatyczne filmiki. Jan ma rację. Kręć i filmuj ile wlezie. Potem będziesz, tak jak ja, wspominał oglądając

Tak, ale mimo wszystko umiar trzeba zachować w tym filmowaniu i skupić się na tym co ważniejsze :)

Chociaż nazbieranie trochę materiału i zmontowanie takiego klipu to fajna sprawa.

Jaki ja byłem głupi wtedy, że tak mało fotografowałem, bo robienie filmów, choć możliwe (Sony 8), było rzadkie.

Dzisiaj to wyjątkowo proste, wystarczy telefon. Chociaż myślę o jakiejś kamerce małej

Ta czerwona pani to żona czy instruktorka?

Żona :)

Użytkownik mhs edytował ten post 13 November 2017 - 22:33

• 1

#8 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1035 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 November 2017 - 09:13

mhs, bardzo fajne filmy. Zazdroszczę, że ja nie umiem tego zrobić.

Nie doradcze nic w temacie, poza tym, żebyś się nie przejmował trudnością tras. Z tego co widać dadzą sobie radę wszędzie a im trudniej tym lepiej dla nich.
Jedną tylko uwaga. O ile niezapieta kurtka i wiszące rękawiczki są trochę bekowe to Gogle muszą być założone! Oczy są tylko jedne i się nie naprawia.
Wielu ludzi olewa temat gogli czy okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. To jest smutne i przykre bo to podstawa. Ochrona wzroku w górach, na nartach to podstawa.

Pozdrawiam życząc udanej wycieczki.
Michal
  • 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6201 postów

Napisano 14 November 2017 - 12:28

Cześć

Hochkar

Pozdro

a jakie jest Twoje zdanie o Nassfeld ?

• 0
Dołączona grafika

#10 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3072 postów

Napisano 14 November 2017 - 13:54

Cześć

Hochkar

Pozdro

a jakie jest Twoje zdanie o Nassfeld ?

Cześć

Hmm. Ośrodek jak ośrodek. Interesujący topograficznie, ładny widokowo, trasy zróżnicowane o zmiennej wystawie - każdy znajdzie coś dla siebie. Do objeżdżenia i poznania topografii całości potrzeba 4 godziny przy ładnej pogodzie. Jedna naprawdę fajna trasa sprowadzająca na sam dół ma chyba 7 czy nawet trochę więcej km. Soi SL równoległy z pomiarami, krótki GS z pomiarem, jest wyprofilowana trasa do dziecięcego Skicrossu.

Ogólnie to fajny ośrodek średniej wielkości. Trzeba dobrze dobrać czas pobytu bo bywa tłoczno w okresach feryjnych (miejscowi, włosi, słoweńcy, rumuni).

Zaproponowałem Hochkar jako ośrodek kameralny, bardzo blisko z Polski, z pewnym śniegiem i dość tani jak mieszka się an dole. Z doświadczenia wiem, że dzieci lepiej czują się w ośrodkach mniejszych, które ogarniają i szybko poznają z szybkim i łatwym zjazdem na dół lub do miejsca węzłowego.

Pozdrowienia

• 2

#11 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 14 November 2017 - 18:55

@Michał

O ile niezapieta kurtka i wiszące rękawiczki są trochę bekowe

to już był marzec, ostatni weekend otwarcia wyciągów -  ciepło im było :) 

to Gogle muszą być założone! Oczy są tylko jedne i się nie naprawia.

Tak zgadza się, ale wśród dzieci jest czasami opór (przynajmniej moich) do ich zakładania. Problem jest jeszcze taki, że dorośli stojąc do wyciągów nie patrzą i walą kijami po oczach na tych z tyłu, a często na wysokości właśnie dzieci :(

• 1

#12 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 14 November 2017 - 19:10

Tak zgadza się, ale wśród dzieci jest czasami opór (przynajmniej moich) do ich zakładania. Problem jest jeszcze taki, że dorośli stojąc do wyciągów nie patrzą i walą kijami po oczach na tych z tyłu, a często na wysokości właśnie dzieci :(

Dlatego zawsze swoje kije w kolejce i przy dojściu do wyciągu,  trzymam grotami do przodu !!! Jakoś ludzie tego nie rozumieją, że tak jest bezpieczniej.

Użytkownik Maciej S edytował ten post 14 November 2017 - 19:11

• 1

http://www.opolska.m...i/mojajazda.wmv

Jazdę na nartach udoskonaliłem dzięki Ronowi LeMaster

#13 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 14 November 2017 - 19:13

Dlatego zawsze swoje kijew kolejce i przy dojściu do wyciągu,  trzymam grotami do przodu !!! Jakoś ludzie tego nie rozumieją, że tak jest bezpieczniej.

Tylko, że ludzie są jacy są... brak im świadomości... Nikt im tego nie powiedział to nie wiedzą... prawdę mówiąc to czasami sam  zastanawiam się czy sam tak robiłem za nim z dzieciakami zacząłem jeździć...

• 1

#14 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 14 November 2017 - 19:14

@Mitek

Zaproponowałem Hochkar jako ośrodek kameralny, bardzo blisko z Polski

Twoja propozycja pod tym względem jest bardzo fajna. Blisko to plus bo i czas dojazdu krótki i koszty przyjazdu również spadają. To, że kameralny to też ok... może mógłby mieć trochę więcej km tras, ale do przeżycia.

dość tani jak mieszka się an dole

noclegi, noclegami, ale karnety tanie dla dorosłych, a dla dzieci po 3 euro też bardzo spoko opcja.

Nie wiem tylko jak... z tą trudnością tutaj tras, ponieważ jakby to powiedzieć "czerwono" i trochę mało "niebiesko". Boję się, że to może być dla 5,5-latki na koniec drugiego sezonu trochę jeszcze za trudno.

Jak nie w tym roku, to może w następnym, wrzucone do listy miejscówek. Dzięki! 

• 2

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2939 postów

Napisano 14 November 2017 - 19:34

Dzisiaj to wyjątkowo proste, wystarczy telefon. Chociaż myślę o jakiejś kamerce małej

Ciekaw jestem jaki, bo jakość filmoików bardzo dobra. Właśnie przymierzam się do kupna dla żony Samsunga S7. A do robienia filmów, po wielu eksperymentach (handycam Sony, GoPro) stanęło na dobrym kompakcie z dużą 1" matrycą. W stosunku do telefonu umożliwia zoom 4.2x i niezłą stabilizację optyczną, a przede wszystkim znacznie lepszą funkcjonalność.

• 2

#16 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1035 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 November 2017 - 19:37

Nie wiem tylko jak... z tą trudnością tutaj tras, ponieważ jakby to powiedzieć "czerwono" i trochę mało "niebiesko". Boję się, że to może być dla 5,5-latki na koniec drugiego sezonu trochę jeszcze za trudno.

Nie przesadzaj dadza rade :) Na filmach widac, ze ogarniaja, znaja plug a to wystarczy na wszystkie czerwone i czarne w alpach dla 5,5 latki :) Poza tym na Waszych filmach jest usmiech znaczy, ze umiecie je zmotywowac pozytywnie. Nie patrz na kolory :)

Tak zgadza się, ale wśród dzieci jest czasami opór (przynajmniej moich) do ich zakładania

Zgadza sie, ale.... u mnie nie ma zmiluj. Szantaz, Terror, Przemoc - to moja dewiza wychowawcza  :laughing:

A tak powaznie to sam widzisz, ale nie tylko kijki w kolejce, wywrotka, wiatr, uv, itd. No, ale nic juz nie mowie. Bo jak starsi forumowicze wiedza * co ja tam wiem.

Pozdrawiam

Michal

Użytkownik Michał edytował ten post 14 November 2017 - 19:39

• 1

#17 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3072 postów

Napisano 14 November 2017 - 20:35

@Mitek

Zaproponowałem Hochkar jako ośrodek kameralny, bardzo blisko z Polski

Twoja propozycja pod tym względem jest bardzo fajna. Blisko to plus bo i czas dojazdu krótki i koszty przyjazdu również spadają. To, że kameralny to też ok... może mógłby mieć trochę więcej km tras, ale do przeżycia.

dość tani jak mieszka się an dole

noclegi, noclegami, ale karnety tanie dla dorosłych, a dla dzieci po 3 euro też bardzo spoko opcja.

Jak nie w tym roku, to może w następnym, wrzucone do listy miejscówek. Dzięki! 

Cześć

Wiek nie ma znaczenia, liczą się umiejętności. Prowadziłem tam sporo razy grupy dzieci i nie było problemu. 5-6 letnie dzieci  w miarę objeżdżone i w miarę dobrze uczone - czyli pogranicze kątowych i równoległych z hamowaniem pługiem radzą sobie nawet w lesie jak jest miękko. Trochę zależy też od Was. Jak wiecie co i jak to nie ma problemu. Jak nie albo macie rodzicielskie stresy to lepiej sobie w ogóle darować szkolenie.

Jak rozważacie Hochkar to przyda się też jakiś porządny samochód albo łańcuchy.

Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 14 November 2017 - 20:36

• 1

#18 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 15 November 2017 - 07:57

Ciekaw jestem jaki, bo jakość filmoików bardzo dobra. Właśnie przymierzam się do kupna dla żony Samsunga S7. A do robienia filmów, po wielu eksperymentach (handycam Sony, GoPro) stanęło na dobrym kompakcie z dużą 1" matrycą. W stosunku do telefonu umożliwia zoom 4.2x i niezłą stabilizację optyczną, a przede wszystkim znacznie lepszą funkcjonalność.

Kręcone jest to iphone'ami - moje ujęcia są robione starym już jakby nie było 5s, a drugie ujęcia to żony telefonu 6s.

Niestety żaden z nich nie ma stabilizacji obrazu.

Właśnie sam zastanawiam się czy nie iść w gopro lub Sony Action Cam FDR-X3000R, ale to niestety kolejne 2k w plecy.

• 1

#19 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 15 November 2017 - 08:03

Nie przesadzaj dadza rade Na filmach widac, ze ogarniaja, znaja plug a to wystarczy na wszystkie czerwone i czarne w alpach dla 5,5 latki Poza tym na Waszych filmach jest usmiech znaczy, ze umiecie je zmotywowac pozytywnie. 

Bo to są tylko ujęcia gdy się śmieją, ale nie raz był płacz, prośby, groźby... albo po prostu zmęczenie materiału. Brak ochoty pójścia do instruktora bo chcą tylko z rodzicami, albo na orczykach jeździć samodzielnie to zapomnij. Starsza dopiero na koniec ostatniego sezonu zaczęła jeździć na orczyku sama i to po wielu namowach. Młodsza już dzisiaj mówi, że ona nie chce na orczyki :)

Heheeh... w białce kurzą... :)

• 2

#20 mhs

mhs
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 15 November 2017 - 08:07

Wiek nie ma znaczenia, liczą się umiejętności. Prowadziłem tam sporo razy grupy dzieci i nie było problemu. 5-6 letnie dzieci  w miarę objeżdżone i w miarę dobrze uczone - czyli pogranicze kątowych i równoległych z hamowaniem pługiem radzą sobie nawet w lesie jak jest miękko. Trochę zależy też od Was. Jak wiecie co i jak to nie ma problemu. Jak nie albo macie rodzicielskie stresy to lepiej sobie w ogóle darować szkolenie.

Niestety nie mamy wiedzy i umiejętności szkoleniowych. Chodzą dziewczyny do instruktorów, a resztę z nami jeżdżą.

Jak rozważacie Hochkar to przyda się też jakiś porządny samochód albo łańcuchy.

No to kwestia dyskusyjna :D Kombi w diesel'u ;) W Hochkar nie widzę jakiejś zabójczej wysokości - 1300 m, a po takich wysokościach jeździłem. W posiadaniu łańcuchów oczywiście jestem :)

• 2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych