Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przygotowanie do sezonu,


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 29 październik 2017 - 23:40

Janie, co ta lista wnosi do tematu?

 

Ps.

Ja np. przy wzroście 175cm. ważę 67kg.

                                  Pozdr.


  • 1

#22 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 październik 2017 - 09:10


Janie, co ta lista wnosi do tematu?

 

Ot ciekawostka przyrodnicza. Lekki OTB, ale nieszkodliwy. Warto uzupełnić statystykami światowymi. USA zajmuje mocne miejsce w czołówce. Do niedawna było na pierwszym miejscu, potem wyprzedził je pobliski Meksyk, a później inni, m.in. Malta czy Wenezuela. I to nie dlatego, że w Stanach zmienił się indeks BMI, wręcz przeciwnie, ale  u innych się pogorszył. Przyczyny: sposób jedzenia, w tym fastfoody. Kto je wymyślił i wyreklamował? :)

 

Niki, to może jesteś za szczupły. :) Podobno najdłużej żyją ci z lekką nadwagą. Bardzo się tym pocieszam. :)


  • 2

#23 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 30 październik 2017 - 09:55

 

 


Już drugiego dnia miałem takie zakwasy w udach, że "świczki w oczach".

 

Dolomit bracie, dolomit...... :D

 

Witaj Majka! Co ty z tym dolomitem. Czy to jakoś poprawia wydolność itp... Używasz tego, czy to dowcip taki? Ja bardziej niekumaty jestem i niestety czasem dowcipu nie załapię...  Więc bądź wyrozumiała i wytłumacz przystempnem słowem, proszę. 

                                                                                                    Pozdr.

 

 

Dolomit, to tabletki z zestawem minerałów. Do brania tylko dla ludzi rozsądnych, Ja łykam 6 sztuk przed wyjściem na całodzienne narty, po nartach 3-4. Nie mam zakwasów, oczywiście bolą mnie nogi, muszę od czasu do czasu się zatrzymywać, ale nie mam zakwasów....

Pamiętajcie proszę, że zakwasy ograniczają naszą ruchliwość i pośrednio chronią nas przed przeforsowaniem. Jak cie nic nie boli, to jeździsz na maxa.

Tak miałam w La Plagne, w 5 dzień nagle siadło mi kolano, do apartamentowca wracałam na jednej narcie....


  • 2

#24 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 30 październik 2017 - 10:17

Kurde, Majka... wygooglałem sobie ten dolomit. Tak dla jasności: jaki jest "rozmiar" tabletek, które ćpasz. Jak widziałem, występują w różnych gradacjach (500 mg; 250mg; ale i ~ 60mg). Może warto mieć przy sobie tak "just in case"?

   Ja z reguły jestem na tyle przygotowany, że unikam specjalnych zakwasów. W opisanym przez mnie wypadku zrobiłem błąd. Uznałem, że prawie codzienna gra w tenisa (w sezonie) i sporo roweru poza, to wystarczająca dawka dla sprawności mięśni. Niestety naciąłem się, bo okazuje się, że zarówno na rowerze, jak i przy grze w tenisa nie schodzisz wystarczająco nisko na nogach i przy nartach, gdzie prawie cały czas schodzisz b.nisko (czasami pupa poniżej kolan) to nie wystarczy. Od wtedy na jakieś dwa miesiące przed sezonem narciarskim dokładam przysiady, wyskoki itp... 

   "Wielka racja" - z uwagą, że ból (w wypadku zakwasów) jest naturalnym znakiem ostrzegawczym. Czymś w rodzaju kontrolki. Dbaj o siebie.

                                                                                                Pozdr.   


  • 1

#25 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 30 październik 2017 - 10:55


Dbaj o siebie.

 

ta.... pewnie na emeryturze :alegosc:


  • 2

#26 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 30 październik 2017 - 11:49

No, nie ma się znowu gdzie tak śpieszyć! Ale podziel się doświadczeniem, jak z tym dawkowaniem dolomitu​?


  • 1

#27 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 30 październik 2017 - 12:46


ak z tym dawkowaniem dolomitu​?

 

nie mam pod ręką opakowania jaka jest gramatura tych tabletek, sprawdzę to dam znać. :D


  • 1

#28 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 październik 2017 - 21:01

Cześć

Co do Dolomitu to jest to skała, której podstawowym składnikiem jest minerał o tej samej nazwie a z kolei jego składnikiem jest magnez. Dolomit więc jest pewnym środkiem na dostarczenie nam magnezu oraz wapnia ale głównie chodzi o ten pierwszy. Żadnych innych minerałów  tam nie ma. Magnez można dostarczyć organizmowi na dziesiątki sposób a najprostszy to dieta . Orzechy czy banany są z pewnością smaczniejsze niż jakieś tabletki ze sproszkowanej lekko oczyszczonej i sprasowanej skały z pod Siewierza.

 

 

Niki czy możesz mi opisać w którym momencie na nartach (poza upadkiem na tyłek) pupa schodzi poniżej kolan??

 

Pozdrowienia


  • 2

#29 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 30 październik 2017 - 21:09

Jak mnie na przykład "dociśnie" na muldzie; jak muszę wykonać jakiś nagły, wymuszony niespodziewaną zmianą sytuacji na stoku skręt; jak sobie skoczę na jakimś pagórku i coś niedokładnie obliczę lub wykonam itp... W sumie, nie tak znowu rzadko.

                                                                                            Pozdrawiam również.


  • 1

#30 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 31 październik 2017 - 09:14


Orzechy czy banany są z pewnością smaczniejsze

 

Masz całkowitą rację, uwielbiam i banany i orzechy, ale ta ilość którą zjadam nie ma działania antyzakwasowego. Nikomu nie polecam łykać, podzieliłam się tylko doświadczeniem 

 


jak z tym dawkowaniem dolomitu

 

to sa tabletki zawierające 500mg dolomitu


  • 2

#31 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 31 październik 2017 - 10:30

 


Orzechy czy banany są z pewnością smaczniejsze

 

Masz całkowitą rację, uwielbiam i banany i orzechy, ale ta ilość którą zjadam nie ma działania antyzakwasowego. Nikomu nie polecam łykać, podzieliłam się tylko doświadczeniem 

 

 

 


jak z tym dawkowaniem dolomitu

 

to sa tabletki zawierające 500mg dolomitu

 

Kurde, Majka trochę mnie wystraszyłaś. Czy aby nie przesadzasz z tymi przyjmowanymi ilościami? Może jednak trochę przysiadów (nawet z komputerem w rękach - będą bardziej "wydajne") mogłoby zastąpić np. połowę twojej dawki?

   Tak czy inaczej, dzięki z info. Na "wsijakij pożarnyj słuczaj", zaopatrzę się przed wyjazdem. Czy to wyłącznie na receptę?

                                                                Pozdrawiam serdecznie


  • 1

#32 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 31 październik 2017 - 10:45

oj tam. Jak mam tydzień urlopu to musze go wykorzystać, a nie jęczeć, że mnie nogi bolą  :alegosc:


  • 2

#33 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 październik 2017 - 15:21


Niki czy możesz mi opisać w którym momencie na nartach (poza upadkiem na tyłek) pupa schodzi poniżej kolan??

 

Pomijam, że można to zobaczyć w slalomie i w jeździe muldowej. Ale czasem i u amatorów w trasowej jeździe. Pamiętam przejazd mojej córki na bardzo stromym odcinku czarnej z Palinkopfa w Ischgl widziany z góry. Pojechała, jak to ona, płynnym śmigiem na bardzo stromej ściance. Tyłek dobijał śniegu (a więc był dobrze poniżej kolan), by zrównoważyć przeciążenie w skręcie. Niestety nie sfilmowałem tego, ale byłem pod wrażeniem.


  • 1

#34 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 31 październik 2017 - 17:01

Niki

to bylo uzupelnienie wypowiedzi Andrzeja


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#35 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 styczeń 2022 - 18:27

Po raz pierwszy od wielu lat w zasadzie nie czułem ud po nartach. Żadnych zakwasów. Dlaczego? Bo skuteczne okazały się proste ćwiczenia, które robię codzinnie, z wyjątkiem jednego dnia przerwy w tygodniu. Większość tych ćwiczeń jest na kręgosłup, głównie jego część lędźwiową, ale kończę je półprzysiadami na jednej nodze. Po 10 na każdą. I to już wystarczy na brak zakwasów. A naprawdę w jeździe się nie oszczędzam. Sam jestem tym zaskoczony.


  • 3

#36 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 04 styczeń 2022 - 19:53

Po raz pierwszy od wielu lat w zasadzie nie czułem ud po nartach

Ciekawa jestem jak będzie u mnie, bo mnie uda bolą codziennie jak tylko wchodzę po schodach, ale bez nart...
  • 3

#37 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 styczeń 2022 - 20:07


Po raz pierwszy od wielu lat w zasadzie nie czułem ud po nartach.
jaką różnicę poziomów w ciągu dnia łącznie pokonałeś w tych Kluszkowcach ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#38 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 styczeń 2022 - 20:58


Ciekawa jestem jak będzie u mnie, bo mnie uda bolą codziennie jak tylko wchodzę po schodach, ale bez nart...

 

Może osłabienie pocovidowe. ;) A na poważnie to te ćwiczenia, czyli półprzysiady na jednej nodze, robione codziennie, naprawdę działają. One, w przeciweństwie do zwykłych przysiadów, imitują jazdę na nartach, bo przeważnie obciążasz tylko jedną noge.

 


jaką różnicę poziomów w ciągu dnia łącznie pokonałeś w tych Kluszkowcach ?

 

Jeden zjazd to ok. 150 m. Dziennie robiłem ok. 20 zjazdów. Tylko w pierszym deszczowym dniu, tylko 5 razy.


  • 0

#39 Jasiek.

Jasiek.
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Janusz
  • Ulubiony stok:Chopok

Napisano 04 styczeń 2022 - 22:05

No ja tak jak co roku w ramach przygotowań do sezonu (bo u mnie sezon zaczyna się w marcu) pojechałem na narty i intensywne szusy najpierw w Scyrku a potem 4 dni Špindler i czuję się super...
Jutro znów kolejny trening! tym razem intensywne przysiady przez 4 dni na Chopku.
Pozdrawiam
  • 2

#40 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 styczeń 2022 - 22:27


No ja tak jak co roku w ramach przygotowań do sezonu (bo u mnie sezon zaczyna się w marcu) pojechałem na narty i intensywne szusy najpierw w Scyrku a potem 4 dni Špindler i czuję się super...

 

Czyli albo ćwiczysz coś przy okazji albo jesteś wyjątkiem. Nawet gdy byłem bardzo młody, typu 25 lat, zawsze paliły mnie uda po 1-2 dniu nartowania. Jedynym wyjątkiem gdy nic nie czułem był rok kiedy... roznosiłem mleko. Dziś to nic nikomu nie mówi, ale kiedyś istniała taka fucha jak roznoszenie mleka. Każdego ranka należało dostarczyć do mieszkań kilkaset butelek mleka i postawić je przed drzwiami mieszkania ok. 6-7 rano. Czyli gonienie z butelkami po piętrach, niekiedy z jedna małą na 4 pietro. Po takiej pracy miałem taka kondychę i tak wyrobione od biegania po pietrach uda, że jeżdżenie na nartach traktowałem jako odpoczynek.


  • 4



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych