Skocz do zawartości


Zdjęcie

Austria 2018...dokąd ?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#61 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2017 - 21:01


Byłem w SkiCircus,fajna stacja,ale nie wracam w miejsca w których już byłem.

 

To moje odwieczne pytanie, nie tylko dotyczące nart. Wracać do tych samych miejsc, zakładając, że są OK, czy wciąż zmieniać? I różnie z tym bywa. Za tymi samymi przemawia wiele argumentów: podoba się, już znam, więc dobrze się czuję w miejscu znanym, choć wciąż mogę poznawać nowe warianty a w szerszym ujęciu - nie zmienia się drużyny, która wygrywa. Za nowymi stoi jeden argument: życie jest krótkie (i jak wiadomo usra... jak koszulka dziecka :)) i warto poznać max nowych miejsc. Ale i tak nie poznamy wszystkich, a są te lepsze, bardziej nam pasujące i te gorsze, więc może lepiej skupić się na tych, do których przekonaliśmy się, że nam bardzo pasują. Dylematy niebiednego człowieka. :) Z wyjątkiem Ischgl, w którym byłem 3 razy, staram się jednak zmieniać. W tym sezonie pojawi się drugi wyjątek: Cortina, w której już byłem 10 lat temu.

 

A w lecie, już od wielu lat jeździmy wciąż w to samo miejsce nad Bałtyk. 


  • 1

#62 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 listopad 2017 - 09:20

Ja też byłam zadowolona z wyjazdu do Hinterglemm

kiedy byłaś ?

wrzuć zdjęcia

ps. fajny awatarek


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#63 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 29 listopad 2017 - 12:58

20 stycznia już zamówione Ischgl   :)


  • 1
Dołączona grafika

#64 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 14 styczeń 2018 - 18:14

Kochani jak to się mówi - o gustach się nie dyskutuje. Skupiając się jednak na moich, to muszę przyznać po 1-szym dniu szusowania w Soelden, że to jest mój klimat trafiony w punkt:) Nie wiem czy Gurgle to podobna bajka ale jak dla mnie było mega. Najlepsza arena na jakiej byłem oprócz SFL. Świetnie przygotowane trasy. Podczas zjazdu lasami do parkingu już muldy i oblodzenia troszkę ale to norma.
Dolina fajna, dzika. No i te moje wysokogórskie widoki. Nasyciłem się dziś. Bardzo na plus😁

Użytkownik JORDAN edytował ten post 14 styczeń 2018 - 18:17

  • 3

#65 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 14 styczeń 2018 - 18:25

Załączony plik  20180114_124229.jpg   157,43 KB   5 Ilość pobrań
...a to zdjęcie mówi wszystko :)
  • 2

#66 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 styczeń 2018 - 21:49

attachicon.gif 20180114_124229.jpg
...a to zdjęcie mówi wszystko :)

wygląda zachęcająco - jesteście w pełnym składzie rodzinnym ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#67 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 14 styczeń 2018 - 23:06

Janku ja ze starszą córą. Żona z młodszą (ma 2 latka) została w domu. Młoda jest cholernie absorbująca. To byłby żaden urlop zwłaszcza narciarski. Za rok mamy zamiar jechać wszyscy i uskuteczniać akcję lejce :)
  • 1

#68 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 styczeń 2018 - 08:12


lejce
niech Cie Rękaboska broni - tylko nie lejce :chair:

 

zobacz temat:

http://www.kochamnar...eci-na-sznurku/


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#69 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 15 styczeń 2018 - 09:38

Hmm ok tylko zastanawiam sie jak okielznac 3latkę by z jednej strony sie nie bala a z drugiej miec nad nia kontrole. Dziecko musi raczej czuc sie bezpiecznie a wszelkie jakies lapania pod pachy i ona po srodku miedzy moimi nartami to i stary sie umorduje i ona tez. Wiadomo poczatki to osle laczki ale w takim ukladzie to Austria raczej odpada bo nie pojezdze sobie zbytnio...
  • 1

#70 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:49

Jak chcesz pojezdzic sobie na nartach to odstaw dziecko do szkolki. Z 3 latka nie pojezdzisz...


  • 2

#71 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:22

attachicon.gif20180114_124229.jpg
...a to zdjęcie mówi wszystko :)

Cyknąłem z tego samego miejsca w 2004 r. :) Łatwy początek b. trudnej wtedy czarnej.

 

Załączony plik  IMG_0057.JPG   157,56 KB   4 Ilość pobrań

 

Z 3-latką MSZ niewiele zdziałasz. W każdym razie nam się nie udało. Ale zawsze można pojechać razem i jeździć na zmianę. Ty ze starszą jeździsz jednego dnia, żona zostaje z młodszą, drugiego dnia zmiana ról, itd. Można podjeść z młodszą na pólko. Nawet można spróbować jakieś zabawy na śniegu. Co innego 4-latka. Za moich czasów nieznane było pojęcie smyczy w odniesieniu do nart. Ale doskonale zadziałała szkółka, a konkretnie młoda pani instruktor, która nauczyła córkę jeździć w kilka godzin.


  • 0

#72 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:40

Gadanie, ja tam z 3 latkiem pojezdzilem sporo.

Co do smyczy to sam nie wiem. Na pewno uprzaz jest dla mnie wskazana ze wzgledow bezpieczenstwa. Np na krzeslach mozna za nia latwo malca trzymac, mozna go tez latwo pod pache zwinac jak fika, ale to tylko moje zdanie. Moj jezdzil duzo na smyczy, moze nawet za duzo. Tak wyszlo. Nastepnym razem wybiore inna droge.

Konczac zas smycz od siebie dodam, zeby to dzialalo dobrze trzeba byc KROLEM pluga, ja jestem :)

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 0

#73 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 styczeń 2018 - 16:18

Michale, wiele zależy od dzieciaka. Córka miała 3 lata i 2 miesiące, nawet kupiliśmy jej stosowny sprzęt i... nic z tego nie wyszło. Za rok śmigała już swobodnie, łącznie z samodzielnym wyjazdem orczykiem na całkiem sporą górkę. To było w małej francuskiej stacji Hirmentaz w 1990 i 1991 r., a więc... jakiś czas temu. :) Jak ten czas leci.  Dołączam zdjęcia. Na pierwszym córka już ubrana narciarsko, ale to by było na tyle. Na drugim i trzecim - rok później.

 

Załączony plik  bretig05.jpg   239,65 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  bretig20.jpg   168,49 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  bretig23.jpg   109,42 KB   3 Ilość pobrań


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 15 styczeń 2018 - 16:22

  • 1

#74 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:09


trzeba byc KROLEM pluga

 

całkowicie się zgadzam. Też używaliśmy smyczy, czyli szelek z wózką dziecinnego i linki alpininistycznej. Córa zaczęła samodzielnie jeździć przed trzecim rokiem życia - jest z marca. Szelki to była jedyna metoda zapewnienia bezpieczeństwa maluchowi, który roześmiany pędził z górki.


  • 2

#75 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:24

No wlasnie ile doswiadczen tyle opinii. Ja sie zaliczam do tych uwazajacych...no nic zobaczymy. Zawsze zastanawialem sie tylko czy w ogole jest opcja nauki takiej 3latki czy generalnie dziecka przez instruktora obcojezycznego. Oczywiscie mozna trafic na babeczke mloda lubiaca dzieci ktora mimo bariery jezykowej ubarwi zajecia jakos kreatywnie ale jednak to bylaby wtedy zabawa a nie nauka bo i tak bachorek niczego nie zrozumie :)))

 

 

 


  • 1

#76 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:53

Sluchajcie Gurgle mnie rozwalily w takim samym stopniu co Solden. To moja 6sta juz Austria i widokowo, klimatycznie oraz "trasowo" bajka. Simply the best. To jest wlasnie moj klimacik:) Najbardziej lubie opcje na zasadzie ze patrze i widze "o fajnie sporo tras, tu kilka kanap i dwie gondolki w zasiegu wzroku". Po czym wjezdzam na kolejny wierzcholek a tam rozposciera sie podobna opcja x 2. Tereny nie do zajezdzenia. Ponizej zdjecia z top Gurgli.

Załączone pliki


  • 3

#77 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:56

No wlasnie ile doswiadczen tyle opinii. Ja sie zaliczam do tych uwazajacych...no nic zobaczymy. Zawsze zastanawialem sie tylko czy w ogole jest opcja nauki takiej 3latki czy generalnie dziecka przez instruktora obcojezycznego. Oczywiscie mozna trafic na babeczke mloda lubiaca dzieci ktora mimo bariery jezykowej ubarwi zajecia jakos kreatywnie ale jednak to bylaby wtedy zabawa a nie nauka bo i tak bachorek niczego nie zrozumie :)))


Zawsze zastanawialem sie tylko czy w ogole jest opcja nauki takiej 3latki czy generalnie dziecka przez instruktora obcojezycznego

Juz nieaktualne. Dowiedzialem sie ze tutejsze szkoly zatrudniaja tez instruktorow z innych krajow w tym z Polski.

Użytkownik JORDAN edytował ten post 16 styczeń 2018 - 09:56

  • 1

#78 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 styczeń 2018 - 14:09


Tereny nie do zajezdzenia. Ponizej zdjecia z top Gurgli.
rewelacyjnie - gdzie Ty taką pogodę zamówiłeś ?

 

ps.

pytanie - napiszesz obszerniejszą relację czy mam wydzielić z tego tematu ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#79 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 16 styczeń 2018 - 16:01

Janku postaram sie napisac obszerniej. Co do pogody to spokojnie nie ma az tak dobrze. Wiedzialem ze niedziela i poniedzialek beda super. Teraz przez kilka dni bedzie snieznie i pochmurno. Miejsce jednak miodzio :)
  • 1

#80 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:49


Sluchajcie Gurgle mnie rozwalily w takim samym stopniu co Solden.

 

Tylko tak samo jak Solden? My w kwietniu tam znow jedziemy i planujemy tam wiecej jezdzic niz w Soelden.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych