Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomnienia z Zillertal

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2814 postów

Napisano 20 October 2017 - 17:59

Z zeszłego sezonu. Tak mnie wzięło narciarsko.  Relacja już była. Teraz filmik z całości. Dla postronnych trochę przydługi, ale to w końcu zrobione głównie dla... mnie. Pokazuję by nabrać smaka do nart, Alp, rodzinności. Zawsze mam wahania czy pokazywać bliskich, ale w końcu... co w tym złego. Co najwyżej może być nudne. https://photos.app.g...uwcF3ceGLwvt3k2

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 20 October 2017 - 18:05

• 3

#2 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 21 October 2017 - 12:46

Piękne widoki!

Dolinę Zillertal odwiedziliśmy latem w minione wakacje. Piękna rozległa dolina. Bardzo fajna  latem a zimą oferująca dla narciarzy wszystko co jest potrzebne, każdy coś dla siebie znajdzie.

Pierwszy raz moje kobiety dały się namówić na wyjazd w góry w lato. Nie były zachwycone. A ja nieprzerwanie odczuwam przyjemność z kontaktu z górami w każdej ich odsłonie. No i ten fajny austriacki porządek. Np. co dziennie o 17.30 była burza, można było regulować zegarki J

• 1

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 5907 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 October 2017 - 16:25

Dla mnie zimą jest świetna natomiast latem (byłem tylko raz na kilka dni) wydaje się mało ciekawa.

W Austrii latem najbardziej lubię Tyrol Wschodni, okolice Grossglocknera i Grossvenedigera

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 21 October 2017 - 21:38

Sposób spędzania (nie tylko) letniego urlopu to kwestia indywidulanych upodobań. Każdy ma swoje i to bardzo dobrze, że się różnimy, bo nie wszyscy jeździmy w te same miejsca, więc można znaleźć takie lokalizacje w których nie ma tłumów. Ja bardzo lubię letnie wyjazdy w ciepły a nawet gorący klimat, nad morzem gdzie bez szoku termicznego wchodzi się do wody lub przynajmniej prawie bez szoku J A moje kobiety lubią to jeszcze bardziej. Ale góry - także latem - mają dla mnie coś szczególnie magnetycznego.

Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale Austria, jej kultura (w sensie rozwój cywilizacyjny) ciekawiły mnie od bardzo dawna, jeszcze w szkole średniej. Być może było to pochodną mojego zaciekawienia kulturą germańską zaszczepioną przez mojego nauczyciela języka niemieckiego w ogólniaku. W tamtych czasach, gdy odbierałem nauki w szkole średniej, Niemcy równało się NRD, bo RFN był już trochę taki egzotyczny jak Ameryka czy Azja. A Austria była jakimś takim pomostem, taką trzecią drogą pomiędzy socjalizmem a kapitalizmem J

Znaczna część Austrii to Alpy, które mocno uwarunkowały kulturę i ekonomię Austrii. I fajne te Alpy są, odkryłem je na nowo, gdy zacząłem wyjeżdżać w Alpy na narty. Więc Austria + Alpy + świetne możliwości jazdy na nartach = niebezpieczna mieszanka pozytywnych emocji - przynajmniej dla mnie.

Trzeba by się zastanowić jak tam się przeprowadzić…

Pozdrawiam
Wojtek

Użytkownik ciechowy edytował ten post 21 October 2017 - 21:45

• 3

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2814 postów

Napisano 22 October 2017 - 09:58

Ja bardzo lubię letnie wyjazdy w ciepły a nawet gorący klimat, nad morzem gdzie bez szoku termicznego wchodzi się do wody lub przynajmniej prawie bez szoku J A moje kobiety lubią to jeszcze bardziej. Ale góry - także latem - mają dla mnie coś szczególnie magnetycznego.

Ja nie przepadam za "gorącymi" klimatami, w przeciwieństwie do mojej żony, która je uwielbia. Dlatego nad polskim morzem, co prawda niezbyt gorącym, ona plażuje, a ja w tym czasie roweruję, a nad greckimi i innymi tego typu morzami, dużo chodzimy wzdłuż plaży i po okolicach. I tak wilk syty i owca cała. Po górach oboje lubimy chodzić, a na nartach jeździć.

Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale Austria, jej kultura (w sensie rozwój cywilizacyjny) ciekawiły mnie od bardzo dawna, jeszcze w szkole średniej.

Mnie tym bardziej, bom Galicyjczyk. :) Pamiętam jeszcze opowieści ciotek, wtedy młodych panienek, jak to za Austrii bywało. Jako dziecko chłonąłem te opowieści z otwartymi ustami. Zresztą mój Kraków ma wiele z mentalności CK. I dużo prowincjonalizmu. Ale gdyby podejść do tematu Austrii, jej historii, kultury, można wysnuć różne wnioski. Po I wojnie światowej przestała być Imperium, stała się małym, górskim krajem. To musiało odbić piętno na mentalności mieszkańców. Nie zapominajmy, że procentowo najwięcej nazistów było wśród Austriaków, nie mówiąc o jednym takim rodowitym. Bardzo chcieliby byśmy uwierzyli, że Hitler był Niemcem a Beethoven Austriakiem. I do pewnego stopnia tak było. :)

Ale wracając do nart. Tam naprawdę jest gdzie jeździć. A z Krakowa dojeżdżam w 8-10 godzin z dobrą czeską wyżerką po drodze. :)

• 4

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 5907 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 October 2017 - 17:59

Bardzo chcieliby byśmy uwierzyli, że Hitler był Niemcem a Beethoven Austriakiem.
ale teraz mają nowego Führera, kocha góry i narty ma 30 lat 

pre_1508777868__sebastian.jpg

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 23 October 2017 - 19:50

Dajmy mu szansę!

Mogło być gorzej...

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0