Skocz do zawartości


Zdjęcie

drobne urazy


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 07 wrzesień 2017 - 17:11

Podjąłem dość ambitny plan przygotowania do nadchodzącego sezonu. Do dotychczasowych treningów rower pływanie dołożyłem siłownie.Tu powstał problem. Moim słabym punktem po ostatnim sezonie były mięśnie pośladków i przywodziciele uda.Postanowiłem nad tym popracować na siłowni

niestety zdarzają się dość częste kontuzje właśnie przywodziciela uda. Zbyt ambitne podejście do treningu ? Jak bezpiecznie przywrócić sprawność tego mięśnia.Kontuzje nie grożne po zastosowaniu maści przeciw bólowej chłodzącej trwają nie dłużej niż 3-dni. ale lubią się powtarzać. Rozgrzewka tych mięśni to kilka powtórzeń bez obciążenia a pózniej seria 3x10z normalnym obciążeniem. Robię coś nie tak ? Może ktoś doradzić w tym temacie. :)


  • 1

#2 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:52

NIKT cI NA TO NIE ODPOWIE - bo jest to tzw "przypadek" bolu w pachwinie - jest co najmniej 10 przyczyn,, kazda troche inna, zaczynajac od stress fracture a konczac na  tzw "athletic pubalgia" , ktore jest bardzo nieostrym okresleniem. moze byc tez tezw sport hernia, moze byc iliopsoas tendonitis, albo  zwykle "nadwerezenie" przywodzicieli... Oczywiscie, zlamanie  tzw stress fracture szyjki k udowej, nekroza aeptyczna etc - to wszystko moze powodowac podobne objawy. POwinienes  udac sie do lekarza sportowego, dobrego, powinien pomoc Ci postawic diagnoze

 

.


  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#3 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 09 wrzesień 2017 - 14:49

NIKT cI NA TO NIE ODPOWIE - bo jest to tzw "przypadek" bolu w pachwinie - jest co najmniej 10 przyczyn,, kazda troche inna, zaczynajac od stress fracture a konczac na  tzw "athletic pubalgia" , ktore jest bardzo nieostrym okresleniem. moze byc tez tezw sport hernia, moze byc iliopsoas tendonitis, albo  zwykle "nadwerezenie" przywodzicieli... Oczywiscie, zlamanie  tzw stress fracture szyjki k udowej, nekroza aeptyczna etc - to wszystko moze powodowac podobne objawy. POwinienes  udac sie do lekarza sportowego, dobrego, powinien pomoc Ci postawic diagnoze

 

.

Dzięki za rzeczową wypowiedż. Mam nastepujący plan- na razie przerwa w treningu (tych mięśni) po całkowitym dojściu do normalności co zwykle trwa kilka dni wydłużę pauzę i podejmę ćwiczenia z minimalnym obciążeniem jeżeli kontuzja się powtórzy to faktycznie lekarz.Mam wielką nadzieję że to tylko nadwarężenie.


  • 1

#4 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 wrzesień 2017 - 22:48

DOBRY PLAN


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#5 tertomeq

tertomeq
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomasz
  • Ulubiony stok:szeroki
  • Przedstawiciel:nie
  • Serwisant:nie
  • Pracownik:nie
  • Właściciel:tak
  • Instruktor:nie

Napisano 09 wrzesień 2017 - 23:14

Cześć,

Jest dużo postów o złamaniach,zerwaniach wiązadeł itd.Interesują mnie rany cięte związane z naradami ... Czy ktoś się spotkał z takimi przypadkami ?


Cześć,

Jest dużo postów o złamaniach,zerwaniach wiązadeł itd.Interesują mnie rany cięte związane z nartami ... Czy ktoś się spotkał z takimi przypadkami ?

Użytkownik tertomeq edytował ten post 09 wrzesień 2017 - 23:15

  • 0

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 wrzesień 2017 - 08:13

NIKT cI NA TO NIE ODPOWIE - bo jest to tzw "przypadek" bolu w pachwinie - jest co najmniej 10 przyczyn,, kazda troche inna, zaczynajac od stress fracture a konczac na  tzw "athletic pubalgia" , ktore jest bardzo nieostrym okresleniem. moze byc tez tezw sport hernia, moze byc iliopsoas tendonitis, albo  zwykle "nadwerezenie" przywodzicieli... Oczywiscie, zlamanie  tzw stress fracture szyjki k udowej, nekroza aeptyczna etc - to wszystko moze powodowac podobne objawy. POwinienes  udac sie do lekarza sportowego, dobrego, powinien pomoc Ci postawic diagnoze

Mam podobnie, nawet poszedłem z tym do lekarza,

zrobił prześwietlenie i powiedział że mam się powoli przyzwyczaić do myśli o endoprotezie biodra.

Na razie chodzę do fizjoterapeuty.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych