Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magiczna górka koło Wałcza


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 31 maj 2017 - 16:54

Jechaliście kiedyś pod górkę samochodem z wyłączonym napędem .Nie wierzyłem aż sam nie sprawdziłem.Sytuacja wygląda tak zatrzymujesz auto na luzie hamulec wciśnięty zwalniasz hamulec

a auto powoli rusza pod górkę. Wysiadłem z samochodu i idę pod górę a mam odczucie jak bym schodził w dół albo mnie ktoś popychał.Niesamowite uczucie.Miejsce  znajduje się w okolicach

miejscowości Wałcz 20 km od Piły.Podobno to jedno z 10-ciu takich miejsc na świecie. :stres:


  • 1

#2 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 31 maj 2017 - 17:03

optyczne zludzenie


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#3 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 31 maj 2017 - 17:10

Wystarczy rozlać trochę wody na drogę by stwierdzić, że to tylko złudzenie optyczne :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#4 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 31 maj 2017 - 21:45

Wystarczy rozlać trochę wody na drogę by stwierdzić, że to tylko złudzenie optyczne :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

o kolektyw sceptyków?

Hipoteza 1: Skomplikowane badania geologiczne dowodzą niezbicie, że jest to złudzenie optyczne. Dlaczego zatem drzewa rosną prosto? Otóż wcale nie rosną, silnie wiejący wiatr ma powodować, że są pochylone nieco ku ziemi, co powoduje, ze wydaje nam się, ze stoimy na szczycie górki właśnie wtedy, kiedy jesteśmy u jej podnóża. Jednak tak naprawdę nawet wśród miejscowych geologów nie ma zgody co do wyjaśnienia anomalii. Bez trudu znajdziemy badania, które wzajemnie sobie przeczą. Czyżby technika wciąż była bezradna wobec magii?

Hipoteza 2: Silny ciek wodny. Do końca nie wiadomo, co powodują cieki wodne, dlatego są świetnym wytłumaczeniem na zjawiska wymykające się racjonalnym wyjaśnieniom. Dlaczego nie miałyby zaburzać pola magnetycznego?

Hipoteza 3: UFO. Kolejne doskonałe wytłumaczenie wszystkiego. W XVII wiecznych księgach parafialnych doszukano się ponoć zapisów wskazujących na przybycie w te okolice bliżej niezidentyfikowanego obiektu latającego, czyli poczciwego latającego spodka. Prawdopodobnie uległ on awarii i do dnia dzisiejszego leży właśnie pod szczytem górki, wprowadzając wspomniane anomalie.

Różne są próby wytłumaczenia tego zjawiska. W każdym  razie odczucie niesamowite.Powyższa wklejka jest fragmentem wielu wypowiedzi wydaje się że jak na dzisiaj nikt w sposób racjonalny nie potrafi tego wytłumaczyć.Wrzućcie do wyszukiwarki 'magiczna górka Wałcz' a najlepiej przy okazji sprawdzić. :)


  • 1

#5 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 31 maj 2017 - 21:55

optyczne zludzenie

dlaczego tylko w tym miejscu????????????


  • 1

#6 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 01 czerwiec 2017 - 05:36

No dobrze, a czy ten kot wchodzi po schodach czy schodzi?
Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:13


No dobrze, a czy ten kot wchodzi po schodach czy schodzi?

 

Schodzi. :)


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 01 czerwiec 2017 - 09:14

  • 2

#8 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 01 czerwiec 2017 - 10:01

 


No dobrze, a czy ten kot wchodzi po schodach czy schodzi?

 

Schodzi. :)

 

 

Mam pomysł na rozstrzygnięcie czy to złudzenie czy rzeczywisty ruch.Mianowicie zatrzymam samochód ,na poboczu wbiję palik jeżeli samochód nie zmieni położenia w stosunku do palika w pożądanym kierunku to będzie znaczyło że to złudzenie optyczne.Ruch wygląda tak realnie że wierzyć się nie chce w niedoskonałość postrzegania przez nasze zmysły. :)


  • 1

#9 Michi27

Michi27
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 czerwiec 2017 - 10:23

Witam, mieszkam dosyć niedaleko Piły i zainteresowało mnie to co napisałeś . Mogę prosić o jakaś dokładniejsza lokalizację, chętnie sprawdzę samemu :D


  • 1

Golden rule! Polecam księgowa praca


#10 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:13

https://youtu.be/94WfUAoSW7M

https://youtu.be/sJKSEhPeHJA
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#11 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:15

Witam, mieszkam dosyć niedaleko Piły i zainteresowało mnie to co napisałeś . Mogę prosić o jakaś dokładniejsza lokalizację, chętnie sprawdzę samemu :D

Droga krajowa nr 22 z Wałcza kierunek na Gorzów Wielkopolski około 9km pomiędzy miejscowościami Strączno i Rutwica. W Strącznie zjazd na Rutwicę są drogowskazy na magiczną górkę. :zemdlal: 


  • 1

#12 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:25

A o poziomicy (waserwadze) to nie slyszeli? :)


  • 1

#13 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:26

 

Witam, mieszkam dosyć niedaleko Piły i zainteresowało mnie to co napisałeś . Mogę prosić o jakaś dokładniejsza lokalizację, chętnie sprawdzę samemu :D

Droga krajowa nr 22 z Wałcza kierunek na Gorzów Wielkopolski około 9km pomiędzy miejscowościami Strączno i Rutwica. W Strącznie zjazd na Rutwicę są drogowskazy na magiczną górkę. :zemdlal:

 

moje doświadczenie to kilka metrów spróbuj na maxsa.


  • 1

#14 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:29

A o poziomicy (waserwadze) to nie slyszeli? :)

ano słyszeli ale na nic tu mędrca oko i szkiełko :thumbdown:


  • 1

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:37

Staszku, nie ma bata. Prawa fizyki są nieubłagane. Co prawda siła grawitacji na naszej planecie nie wszędzie jest identyczna, ale wynika to z ukształtowania Ziemi. Z powodu ruchu obrotowego Ziemia jest nieco spłaszczona na biegunach. Zatem siła ciążenia na równiku jest nieco mniejsza niż na biegunie, bo dalej do centrum Ziemi. To nie tłumaczy ww. anomalii. Najlepszym dowodem, że jest z górki a nie pod górkę jest właśnie fakt, że samochód (czy butelka) zjeżdża.


  • 2

#16 skifan

skifan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 01 czerwiec 2017 - 12:02

Staszku, nie ma bata. Prawa fizyki są nieubłagane. Co prawda siła grawitacji na naszej planecie nie wszędzie jest identyczna, ale wynika to z ukształtowania Ziemi. Z powodu ruchu obrotowego Ziemia jest nieco spłaszczona na biegunach. Zatem siła ciążenia na równiku jest nieco mniejsza niż na biegunie, bo dalej do centrum Ziemi. To nie tłumaczy ww. anomalii. Najlepszym dowodem, że jest z górki a nie pod górkę jest właśnie fakt, że samochód (czy butelka) zjeżdża.

Wszystko to prawda ale na miejscu odbiór jest taki że myślisz że zawodzą cię podstawowe zmysły. :stres:


  • 1

#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 czerwiec 2017 - 14:43


Wszystko to prawda ale na miejscu odbiór jest taki że myślisz że zawodzą cię podstawowe zmysły.

 

Wierzę Ci. Kiedyś spróbuję. Ale wystarczy inny eksperyment. Jazda na nartach w dużej mgle, najlepiej po świeżym opadzie. Jedziesz, a jesteś pewny, że stoisz. Albo na odwrót.  :) 


  • 1

#18 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 03 czerwiec 2017 - 10:53

Kilka lat temu sprawdziłem nachylenie drogi na podjezdzie pod Żar -gdzie ponoc wystepuje odobna anomalia. Niestety.... rower jechał sam tylko z górki - potwierdzonej clinometrem z telefonu..... ))). Za Chiny nie chciał pod górę. ....

Użytkownik mig edytował ten post 03 czerwiec 2017 - 11:11

  • 1

#19 Domicjan

Domicjan
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:42

Też zakładam, że powyżej omawiane tematy są poruszane wokół zjawiska złudzenia optycznego. O górze Żar było już sporo napisane.


  • 0

można kupić coś ciekawego, nie koniecznie praktycznego ;)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych