Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wycieczka do Zakopanego, 4-7 maj 2017


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 maj 2017 - 19:13

Spędziłem z rodzinką kilka dni w Zakopanem. Udało się zrobić kilka wycieczek między deszczami. Zaglądnęliśmy pod Nosal, gdzie mieszka nasz znajoma. Od dwóch lat wyciąg nieczynny. Nie opłaca się właścicielowi. Szkoda, bo to kawał porządnej góry.

 

Wyjechaliśmy też kolejką na Kasprowy. Nawet bez kolejki do kolejki. Gąsienicowa działała (5.05) i nawet były przyzwoite warunki: https://goo.gl/photo...5uSmR243W6Qegf9


  • 3

#2 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 08 maj 2017 - 08:24

Spędziłem z rodzinką kilka dni w Zakopanem. Udało się zrobić kilka wycieczek między deszczami. Zaglądnęliśmy pod Nosal, gdzie mieszka nasz znajoma. Od dwóch lat wyciąg nieczynny. Nie opłaca się właścicielowi. Szkoda, bo to kawał porządnej góry.

 

Wyjechaliśmy też kolejką na Kasprowy. Nawet bez kolejki do kolejki. Gąsienicowa działała (5.05) i nawet były przyzwoite warunki: https://goo.gl/photo...5uSmR243W6Qegf9

Mam często ochotę pobyć zimą w Zakopanem ale zniechęcają mnie znajomi krytycznie nastawieni do regionu. Kończy się to zwykle wyjazdem w Alpy. W myśl powiedzenia cudze chwalicie .......wstyd że nie byłem zimą na nartach w Zakopanem.Region znam z kilku zaledwie wypraw wiosenno letnich.Poza niezaprzeczalnym pięknem Tatr wszystko mnie tam odstrasza,Zakopianka,słynna pazerność na dutki.Przesadzam?  Uległem fobii pewnych środowisk? Polskie tatry uważam za piękniejsze góry niż niektóre popularne formacje Alp. Czy może to stereotyp? Jedno jest pewne boję się zawodu i straty kilku pięknych dni. :)


  • 2

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 maj 2017 - 09:13


były przyzwoite warunki:
Tylko nie pisz że nie zabrałeś nart na ten Kasprowy :zawstydzona:

 


Przesadzam?
Nie przesadzasz , latem jest podobnie

 

http://www.kochamnar...-sierpien-2016/


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 maj 2017 - 10:35


Mam często ochotę pobyć zimą w Zakopanem ale zniechęcają mnie znajomi krytycznie nastawieni do regionu.

 

Trochę w tych krytykach jest prawdy, a trochę stereotypów. Spędziliśmy 3 dni, już po tłumach 1-majowych. Do tego pogoda była taka sobie. Zrobiliśmy jeden wypad kolejką na Kasprowy. Ludzi w sam raz. Ale wracając do Kuźnic ok. 14-ej widziałem dość pokaźną kolejkę do kolejki. Następnego dnia przeszliśmy trasę Zakopane - dol. Strążyska, strome podejście do Sarniej Skały i powrót dol. Białego Potoku. Ludzi umiarkowanie. W samym Zakopanem podobnie. Raczej mało ludzi. Górale lubią dutki, ale któż z nas ich nie lubi. Spaliśmy w bardzo komfortowych warunkach, stosunkowo tanio. Jedliśmy w świetnym Czarcim Jarze, też stosunkowo niedrogo. A pysznie. Zakopianka okazała się całkiem przejezdna. Trzeba więc wybrać właściwy moment. A Zakopane ma swój urok, Tatry polskie są naprawdę piękne. Warto pojechać od czasu do czasu, tyle że w stosownym czasie. Trochę zdjęć: https://goo.gl/photo...DuMnWqsZbr6BMx5

 

Janie, nart nie wziąłem. Część rodziny (jedna z osób była po raz pierwszy w Tatrach) na nartach nie jeździ.


  • 3

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 maj 2017 - 21:39


Tatry polskie są naprawdę piękne. Warto pojechać od czasu do czasu,
warto naturalnie, Tatry zawsze traktowałem jako całość bo Tatry Polskie to tylko 1/5
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 maj 2017 - 22:24

To ja poproszę namiar na nocleg, jeśli można.


  • 0

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 maj 2017 - 10:32


To ja poproszę namiar na nocleg, jeśli można.

 

A zrobię im reklamę: https://e-turysta.pl...ane-168530.html  Dla nas zaletą był fakt, że mieliśmy cały dom dla nas do dyspozycji. Nikt, poza turystami, tu nie mieszka. Spokój, cisza, blisko do placu zabaw dla dzieci. Myślę, że podobnych znajdzie się w Zakopanem więcej. 


  • 2

#8 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 maj 2017 - 11:19

Ja się mogę odwdzięczyć noclegiem na podhalu

 

WILLA SZAROTKA Gliczarów Górny  126

http://www.nocowanie...jonaty/113254/#


  • 2

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 maj 2017 - 12:58


Myślę, że podobnych znajdzie się w Zakopanem więcej.


Ja się mogę odwdzięczyć noclegiem na podhalu
możecie w wolnej chwili trochę uzupełnić naszą bazę polecanych noclegów ?

 

http://www.kochamnar...ry-i-podtatrze/


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 29 sierpień 2017 - 20:51

Tez sie pochwale, ze bylismy. Pare dni pozniej :)

 

tatry18.jpg


  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych