Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w doborze nart

narty srednio-zaawansowany pomoc atomic vantage

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 LifesGood

LifesGood
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Waldek

Napisano 14 luty 2017 - 12:35

Witam!

 

1. Mężczyzna
2. Wiek - 22 lata
3. Waga - 72KG
4. Wzrost - 182cm
5. Jak długo jeździsz na nartach? - 5 sezonów
6. Ja się oceniasz wg skali Forum? - między zakochany a szalony
7. Jakie masz buty ? Zapomniałem nazwy firmy. Flex 70

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Jeździłem na wypożyczonych.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy. - Preferuje średni promień skrętu, szybka jazda
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? - niebieskie, czerwone, czarne. Przeważnie Polska/Czechy. Zawsze jeździłem po trasach, rzadko poza. 
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? - celuję w umiejętności zaawansowanego narciarza.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku. - Szału nie ma, ale na siłowni nogi już przygotowuję biggrin.png
13. Możliwości finansowe. - Na razie proszę o propozycje, później się zobaczy smile.png

 

Ostatnio wpadły mi w oko takie oto narty. Zastanawiam się czy moje buty z flexem 70 sprostają tym nartom.

W wolnej chwili proszę was o poradę. Dzięki!


Użytkownik LifesGood edytował ten post 14 luty 2017 - 12:36

  • 0

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 luty 2017 - 15:15


Ostatnio wpadły mi w oko takie oto narty. Zastanawiam się czy moje buty z flexem 70 sprostają tym nartom.

 

Niezłe narty. Proponuję 170 cm. Flex 70 oczywiście sprosta, tym bardziej, że jesteś lekki, ale lepsze byłyby sztywniejsze. Tak coś, w okolicach 90-100, a z większym flexem też ujdą. Moja dobrze jeżdżąca córka jeździ w butach z flexem 70 i nic złego się nie dzieje, choć dojrzała już do nowych i sztywniejszych. A syn jeździ w 20-letnich butach Nordica z flexem ok. 90 (a może i mniej). I dalej by w nich jeździł, ale mu się but wewnętrzny (kapeć) rozpadł. :)


  • 1

#3 LifesGood

LifesGood
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Waldek

Napisano 15 luty 2017 - 13:27

W Decathlonie akurat fajna oferta na te narty - 999zł :D

Tylko tam u nich w sklepie z instrukcji wynikało, żeby wziąć 163cm, ale 170 chyba będą lepsze. Czy takie nowe narty są od razu przygotowane do jazdy? Czy należy je jeszcze nasmarować i naostrzyć?


  • 0

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 luty 2017 - 14:41

163 cm też będzie dobrze. Krawędzie są ostre. Narty posmarowane są czymś fabrycznym niezbyt poślizgowym. Po pierwszym dniu jeżdżenia to zejdzie samo. A potem smaruj jak Ci pasuje. Ja z lenistwa smaruję czymś takim: https://www.decathlo...id_2768703.html Możesz kupię taniej, ok. 40 zł. Ortodoksi zalecają gorące smarowanie, które robiłem, gdy byłem bardzo młody.


  • 1

#5 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 15 luty 2017 - 20:14


ale 170 chyba będą lepsze.

 

Andrzej, pozwól mu kupić 170 cm, pewnikiem będą lepsze  :)


  • 0

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 luty 2017 - 12:43


Andrzej, pozwól mu kupić 170 cm, pewnikiem będą lepsze 

 

Śmieszna rzecz, ale jechałem zamiennie na pożyczonych Salomonach 162 cm i moich Volklach 170 cm. Typ narty zbliżony. Trasa: solidna czerwona. I nie czułem większej różnicy co i  mnie samego dziwi.


  • 1

#7 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 16 luty 2017 - 20:41


Śmieszna rzecz,

 

Andrzej, to nie śmieszna rzecz ale fakt, dobry narciarz ( dobry technicznie i objeżdżony) przy podobnych parametrach nart i w sumie nie tak dużej różnicy w długości, specjalnej różnicy nie poczuje. Dlatego jestem zwolennikiem jazdy na dłuższych nartach gdyż doświadczenia i umiejętności zdobyte na takowych, w późniejszym czasie procentują, między innymi takimi stwierdzeniami i odczuciami jak Twoje.

Chłopak jest młody, więc siła i sprawność fizyczna raczej duża i dlatego nie ma go co pchać, w zbyt krótkie narty.


Użytkownik marecki edytował ten post 16 luty 2017 - 20:42

  • 0

#8 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 16 luty 2017 - 21:19

Śmieszna rzecz,

 
Andrzej, to nie śmieszna rzecz ale fakt, dobry narciarz ( dobry technicznie i objeżdżony) przy podobnych parametrach nart i w sumie nie tak dużej różnicy w długości, specjalnej różnicy nie poczuje. Dlatego jestem zwolennikiem jazdy na dłuższych nartach gdyż doświadczenia i umiejętności zdobyte na takowych, w późniejszym czasie procentują, między innymi takimi stwierdzeniami i odczuciami jak Twoje.
Chłopak jest młody, więc siła i sprawność fizyczna raczej duża i dlatego nie ma go co pchać, w zbyt krótkie narty.

Marek przy twoim wzroście na slalomach wyglądałbys jak na łyżwach :).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 1

#9 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 18 luty 2017 - 21:09


Marek przy twoim wzroście na slalomach wyglądałbys jak na łyżwach .
 

 

Czasami, tzn. raz na trzy cztery sezony robię to, zapinam się w łyżwy i jeżdżę. Niestety wytrzymuję max trzy cztery godziny i znowu spokój na ................. długo. Po prostu nie lubię takich nart  :thumbsup:


Użytkownik marecki edytował ten post 18 luty 2017 - 21:11

  • 1

#10 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 luty 2017 - 23:26


Czasami, tzn. raz na trzy cztery sezony robię to, zapinam się w łyżwy i jeżdżę.

 

Myślę, że dużo zależy od ulubionego stylu jazdy. Ja lubię jeździć śmigiem, dość wolno, trochę w stylu mojej córki, tyle że gorzej. ;) I z biegiem lat, mogę tak jeździć na coraz mniej stromych stokach. Niestety na stromszych przechodzę na średnie skręty, nie jestem w stanie, również z powodu bolącego kręgosłupa, utrzymać płynnego śmigu. Mimo wszystko do takiej jazdy najlepiej pasują mi narty krótkie i mocno taliowane. Ale są tacy co lubią jeździć dłuższym skrętem gigantowym. Wtedy wiadomo, narty muszą być dłuższe i mniej taliowane. Piszę o jeździe po przygotowanych trasach.


  • 1



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: narty, srednio-zaawansowany, pomoc, atomic, vantage

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych