Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tragedia w moim ulubionym osrodku

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 moris

moris
  • Użytkownik
  • 250 postów
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Imię :mówią o mnie "kat....."
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 13 February 2017 - 14:40

Przed chwilą znalazłem w sieci

i pomyśleć, że nieadawno tam byłem i  ponownie się tam wybieram....

http://wiadomosci.on...-tignes/hzrvb34

Użytkownik moris edytował ten post 13 February 2017 - 15:10

• 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........

#2 web

web
  • Użytkownik
  • 1323 postów
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Ulubiony stok:gdzieś w Alpach
  • Właściciel:+
  • Instruktor:kiedyś

Napisano 13 February 2017 - 14:46

Moris, lawiny schodzą wszędzie i kompletnie nie ma to związku z Twoim tam - kiedyś - pobytem i ponownym wybieraniem się...

Bardzo Cie proszę...

• 2

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2814 postów

Napisano 13 February 2017 - 15:00

Niestety to może się zdarzyć wszędzie, a szczególnie poza trasą. Pamiętam, że lawina zabiła kiedyś (chyba lata 80-te) kilku narciarzy w Kotle Goryczkowym. Na typowej trasie.

• 1

#4 moris

moris
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 250 postów
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Imię :mówią o mnie "kat....."
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 13 February 2017 - 15:10

Wiem, wiem - i tak tam pojadę....

Kojarzę już miejsce - rejon Toviere

https://twitter.com/radiovaldisere

co do miejsca to na zdjęciu widać krzyżujące się dwa wyciągi

(na 99% są to gondolka Aeroski jadąca z le Lac na Toviere i krzesło Lavachet).

Jeśli tak, to prawdopodobnie zjechali z okolic trasy Trolles  lub Combe Folle w kierunku jeziora  i dalej w kierunku La Daile w Val d'Isere- jest tam trochę połaci śnieżnych. Lub ezpośrednio z Toviere w kierunku La Daile

Poderzewam, ż to tam, gdzie zaznaczyłem strzałka na mapce...

Załączony plik  toviere lawina.jpg   130.54 KB   1 Ilość pobrań

Użytkownik moris edytował ten post 13 February 2017 - 15:51

• 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 5907 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 February 2017 - 15:18

Kojarzę już miejsce - rejon Toviere
to w zasadzie trawers pomiędzy Val d Isere a Tignes  pod północnym zboczem Toviere

- kedyś tam maszerowałem z nartami na plecach gdy uciekła mi ostatnia kolejka

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2277 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 13 February 2017 - 17:35

jezeli tam jest trawers

jezeli bylo 8-9 ludzi

jezeli narciarze wywolali lawine

jest bardzo prawdopodobne, ze zlamano zasady poruszania sie I zachowania w terenie zagrozonym...

tak jak w wypadku czlonkow kadry mlodziezowej  USA w badajze w zeszlym  roku

PS tak tylko mi wchodzi do glowy - nie znam szczegolow..............

• 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych