Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samochody narciarek i narciarzy


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
276 odpowiedzi w tym temacie

#101 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 15 kwiecień 2020 - 12:24


Też tak skończę żywot, ale na razie (nie śmiej się, człowiek schodzi na psy) pozostaje takie coś. Zimę jakoś ogarnia, w lecie daremny emerytowóz.


 

 

Nie ma sie z czego smiac, jedno co moge tylko w naszej sytuacji powiedziec....

auto_001.jpg


  • 3

#102 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 kwiecień 2020 - 09:14

Argentyna. Co ciekawe odcinkow w Polsce mlody nie umie skonczyc. Argentyna podobno latwiejsza :D
A no i najlepsze czasy teraz robia Miski o dziwo. Scooby nie daje rady - przynajmniej w tej grze...

 

W rajdach słaby byłem, mało przejechanych rajdowych kilometrów. Bardzo lubiłem F1. Teraz nie mam sprzętu kierowniczego, więc tylko przypatruję się.

Oglądnąłem F1 GP Wietnamu w Australii :) nie porwało mnie, delikatnie mówiac

Dziś R.Kubica jedzie w... 12-godzinnym na i-racing

 

jedno co moge tylko w naszej sytuacji powiedziec....

 

:) :)


  • 1

#103 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 czerwiec 2020 - 07:59

wczoraj pod halą narciarską ustrzeliłem auto prawdziwego narciarza :)

 

gallery_10_449_460462.jpg


  • 4
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#104 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 20 październik 2020 - 10:10


Zimę jakoś ogarnia, w lecie daremny emerytowóz.

Z perspektywy czasu widzę, że sprzedaż GT-ka była największą auto-głupotą w życiu...

W emerytowozie udało mi się błyskawicznie zabić przednie opony. Przez średnią wrodzoną bystrość za późno się połapałem, że do częstego szybszego pokonywania zakrętów stosuje się deczko inne zawieszenia i opony o troszeczkę innym profilu...

Mam nowego (a raczej nową) faworytkę. Trzycylindrową :blink: :blink: ST w wersji czterodrzwiowej ze szperą oczywiście. Na razie obserwuję bo ceny baaardzo wysokie.


  • 2

#105 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 październik 2020 - 09:22


Trzycylindrową ST
FIESTA   ????? 
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#106 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 22 październik 2020 - 10:25

Deczko, co ja mogę powiedzieć. GT kombi to najbardziej zajebiste auto jakie istnieje. Miałem to nieszczęście mieć taka turbobabcie. Potem nic już nie ma sensu...
Niestety ceny już po malu eksplodowały i nie będzie drugiej szansy. U nas w domu jest Lanos. Mechaniczne igła, na wpół nielegalny. Wizualnie zużyty. Jest świetny, ale... GT kto nie jeździł ten nie zrozumie.

Jest jedno auto które Ci polece z całego serca. Miałem okazję mieć przez chwilę. W głowie siedzi cały czas. Bardzo tanie w zakupie i w utrzymaniu. Na papierze wygląda tak sobie.... w jeździe.... oj radości uśmiechu i szybkości w zakrętach jest tak dużo jak prawie nigdzie. Stosunek frajdy do kosztów niespotykany nigdzie. A imię jego... Suzuki Swift Sport. Ten starszy 1.6 125KM zdaje się rocznik 2006 mniej więcej. Niesamowity jest. Sprawdź to :)

A w domu jest inwigilacja od małego :) Jestesmy teraz na francuskiej górskiej wsi gdzie maja troche kasy z tych swoich wyciągów i sprzętu turbo jest dużo. Choć największe wrażenie robia 205gti :)

Pozdro.

Załączone pliki


  • 2

#107 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 22 październik 2020 - 10:36

O taki byl ten swift.
https://youtu.be/-1sbZ9kZrFg

Film nic nie pokazuje. Choć ładnie widać to co najważniejsze. Krótką przekladnie kierowniczą. Lekkość. Krótką skrzynie. Zajebisty jest. Ciągle chodzi mi po głowie.
Ja wychowałem się na przenim napędzie szybkim 106 jesli wiesz o czym mówię. Ponad 200kkm nim przejechaliśmy. Wspaniale auto. W niczym nie bylem juz tak szybki... Swift jest zrobiony w tej idei.

Dobra nie truje bo jeszcze ktoś pomysli ze sprzedaje swifty albo co gorsza, ze wiem o czym pisze LOL

Pozdro.

Użytkownik Michał edytował ten post 22 październik 2020 - 10:38

  • 2

#108 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 październik 2020 - 11:16

Ja sie swojej trzycylindrowki pozbylem szybko. Silnik na gwarancji trzeba bylo wymienic - mimo ze auto nawet 10.000km nie przejechalo.


  • 2

#109 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 22 październik 2020 - 19:58

FIESTA ?????

 

Dokładnie w punkt :)

 

 

A imię jego... Suzuki Swift Sport

 

A ja kiedyś bardzo dawno temu byłem szczęśliwym posiadaczem usportowionego Swifta i super autko to było. Parametry wg. dzisiejszych standardów miał śmieszne, ale jego waga (coś koło 900 kilo) sporo nadrabiała. Czułem się szybki jak błyskawica dopóki kolega swoim kosmicznym 205 GTI nie sprowadził mnie na ziemię, a raczej na asfalt.

Moim problemem jest to, że potrzebuję jednego uniwersalnego i mocnego (przyjemnego) auta, którym mógłbym w większości kręcić się po okolicy, a raz w roku pyknąć autostradą 3000 km we w miarę godnych warunkach. Fiesta ST (ta od 2018) jest teoretycznie idealna ze względu na moc i tryby jazdy, ale mniej idealna ze względu na cenę.

Dobrze, że Ford nie zrobił Fiesty RS bo trzeba by było sprzedać jakieś części ciała.

 

https://youtu.be/-1sbZ9kZrFg

 

 

:thumbup:  no i o Nordschleife musisz kiedyś opowiedzieć

Oooo! Jeszcze Lanosa znalazłem :) nawiasem mówiąc Lanos w wersji STI zawsze mi się podobał

 

 

Ja sie swojej trzycylindrowki pozbylem szybko

 

Powiedz coś więcej Jacek, Ford?


Użytkownik deczko inny edytował ten post 22 październik 2020 - 20:14

  • 2

#110 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 październik 2020 - 20:48


Powiedz coś więcej Jacek, Ford?

 

Nie Ford, gorzej - Mini, czyli BMW. 1.5l silnik. Lozyska poszly w silniku (crankshaft thrust bearings). Spora seria poszla do wymiany.

Niestety sa problemy z wywazeniem tych silnikow. BMW zwalal wine na dostawce, ale wolalem nie ryzykowac i sie szybko pozbylem mini.


  • 2

#111 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 22 październik 2020 - 21:09

no i o Nordschleife musisz kiedyś opowiedzieć

Oooo! Jeszcze Lanosa znalazłem nawiasem mówiąc Lanos w wersji STI zawsze mi się podobał

Nie ma o czym opowiadać. Bylem raz P107. To był taki śmieszny samochód. Został mi taki śmieszny pojazd. Wyobraz sobie, że przy przebiegu 15kkm dołożyliśmy zestaw soft turbo. 0.45bara... 3cylindry 1.0 115KM/155Nm miał mniej jak 8 do 100 i najlepsze 80-120 mniej jak 5s. Przejeździł tak 80kkm. Na seryjnych wnętrznościach jedynie olej co 5kkm zmieniałem. Potem kolejne 25kkm zrobił jako wolnossacy. Dobrze nam służył na codzień. Kiedy GT bylo po prostu zal odpalać by podjechać do sklepu. Sie opowieść zrobiła.... Potem byliśmy jeszcze 207gti na pętli dwa razy. Mieliśmy tam dołożona szpere quaife - najlepszy mod ewer. Auto fajne ale strasznie problematyczny silnik... bmw... wszystko co francuskie działało super. Co niemieckie, masakra. 100kkm z nami byl. Nie polecam.
W każdym razie o pobycie tam mogę powiedzieć, że dobrze mi się trafiło. Sympatycznych ludzi spotkałem. Jeździło się spoko. Fajnie pojechać choc lepiej pod Fluela ;)


Bawie we Francji. Spojrzałem na ceny aut jakie mnie interesują.... szok. 205 -20keuro. 106 -15keuro. 306 -20keuro. Znowu za późno. A jeszcze 2 lata temu za 250chf mozna bylo 106 mieć.

Pozdrawiam
Michal

Załączone pliki


Użytkownik Michał edytował ten post 22 październik 2020 - 21:11

  • 2

#112 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 23 październik 2020 - 17:14

Michal - przyznam sie, ze  czasamii po prostu nie rozumiem, do czego sie odnosisz…..


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#113 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 23 październik 2020 - 23:48

Nie ma o czym opowiadać

 

Jest, zdecydowanie... :)

 

 

Załączone miniatury

 

Szkoda, że go ten syf przysypał.

 

 

1.5l silnik

Niestety sa problemy z wywazeniem tych silnikow

 

Tak se pomyślałem, że te motory są prawie takie same jak w Gemerze, Też trzy cylindry i jedynie pół litra różnicy w górę. Ciekawe czy u von Christiana też będą reklamacje :)


  • 2

#114 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 październik 2020 - 14:10

i8 ma ten sam silnik co mini cooper.
Oczywiście nie uslyszysz o usterkach w nich.
BMW sprawnie te wymiany silnika zalatwia. Wszystko na ich koszt nawet w przypadku mini. Na czas wymiany daja Ci auto do dyspozycji.
  • 2

#115 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 październik 2020 - 19:56

i8 ma ten sam silnik co mini cooper.
Oczywiście nie uslyszysz o usterkach w nich.
BMW sprawnie te wymiany silnika zalatwia. Wszystko na ich koszt nawet w przypadku mini. Na czas wymiany daja Ci auto do dyspozycji.

A czym Ty jezdzisz na codzien i na narty?


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#116 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 październik 2020 - 20:12

Na co dzien to rowerem.
Na narty to samolot i co mi dadza w Hertz, lub innej wypozyczalni aut.
Na driveway stoi jakis bimer 320 z napedem na 4 jak mu sie spodoba te 4 kolka wlaczyc...
  • 1

#117 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 październik 2020 - 13:43

Michał, czy w Lanosie masz takie fotele, czy jakieś inne?

 

Załączony plik  IMG_20201027_122203~2.jpg   488,64 KB   3 Ilość pobrań

 

Pytam, bo widziałem takie w wrx (na pewno), w sti nie jestem pewny, a są one tak kiepskie, że wkładanie ich do wrx-a o sti nie wspominając to ze strony subaru jakieś jaja (lub upadek)


  • 1

#118 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 27 październik 2020 - 17:40

Dziwne - tutaj fotele przednie sa doskonale, takze sa  wykonczone specjalna tkanina przeciwposlizgowa...


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#119 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 październik 2020 - 20:12

Dziwne - tutaj fotele przednie sa doskonale

 

Już wiem, wrx ma takie jak wyżej (beznadziejne), a w sti są zupełnie inne ze skóry i alkantary.


Użytkownik deczko inny edytował ten post 27 październik 2020 - 20:15

  • 1

#120 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 27 październik 2020 - 21:08


Dziwne - tutaj fotele przednie sa doskonale

 
Już wiem, wrx ma takie jak wyżej (beznadziejne), a w sti są zupełnie inne ze skóry i alkantary.

Nie koniecznie. W sti są dwa typy. Takie mniej więcej jak na Twojej focie oraz Recaro. Ja mam te drugie i bym nie zamienił. My jeździmy dużo (~30kkm/rok) czasami daleko i np. 1500km na "raz" jest kompletnie bezproblemowe dla dupy i pleców. Nawet na gwincie Teina nie było.

Nawet zszedłem wyjąć narty z auta i zrobiłem fotkę.

Pozdrawiam
Michał

Załączone pliki


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych