Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samochody narciarek i narciarzy


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
276 odpowiedzi w tym temacie

#81 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 05 listopad 2019 - 14:03

Osobiscie Diesli tez nie lubie - stale smierdza I maja ten charakterystyczny stukot, zwlaszcza rano...o zanieczyszczeniach nie wspomne...

Ten naped 4x4 jest OK - prawdopodobnie wjedziesz tam, gdzie nalezy….


  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#82 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 05 listopad 2019 - 18:16


I nie zdziwilbym sie jakby ten pomysl podchwycono w PL bo z jakoscia powietrza w polskich miastach tez nie jest najlepiej.


 

Przeciez to ani troche nie chodzi o ekologie, tylko o wyciagniecie kasy w taki czy inny sposob. Tak jak dzisiaj w radio mowili, ze w D jest jakas gruba akcja z propaganda elektrykow. 30k stacji do ladowania nowych, doplaty do aut itd. To sie w glowie nie miesci bez kitu.

 


Ten naped 4x4 jest OK - prawdopodobnie wjedziesz tam, gdzie nalezy….

 

Wjechac to nie problem. Schody zaczynaja sie jak masz zjechac. I wtedy nie wazne jaki naped, liczy sie opona.

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 1

#83 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2019 - 10:37

 


Owszem, wydziela więcej tlenków azotu, ale na to są różne systemy ad blue (mocznik) itp. Ja nie należę do "ciemnego ludu".

 

Andrzej ja nie twierdze ze nalezysz do ciemnego ludo, i znam wady i zalety diesli.

Informuje Cie tylko ze ta nagonka na diesla przejawia sie w tym ze starsze diesle - a do tych juz twoj samochod nalezy sa banowane w miastach.

Za wjazd do centrum Londynu musisz dodatkowe £12.50 za dzien wybulic (do tego tez dochodzi wyzszy podatek drogowy).

Strefa ultra low emission sie rozszerzy w najblizszym czasie i jest to tendencja dosc powszechna w miastach na zachodzie.

I nie zdziwilbym sie jakby ten pomysl podchwycono w PL bo z jakoscia powietrza w polskich miastach tez nie jest najlepiej.

 

Słyszałem o tym. Mam nadzieję, że w Polsce na razie, czyli przez następne 10 lat, nie będzie takich zakazów. Za granicę nie wybieram się samochodem do dużych miast. A zresztą i tak w mieście prawie nie jeżdżę samochodem tylko rowerem. Więc problem będzie miała żona. :)

 

Powietrze w miastach polskich jest fatalne, choć akurat Kraków notuje pewną poprawę, bo zakazano palenia w piecach. Trochę ich jeszcze zostało, ale będą systematycznie zastępowane gazem czy elektrycznością. Bo po prawdzie smog produkują głównie piece węglowe. Niestety w przypadku Krakowa dostajemy też powietrze z okolicznych wiosek, w których kopci się bez zmian.


  • 1

#84 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 listopad 2019 - 10:49


KIA Sportage
mieszczą się Twoje slalomki do bagażnika bez przewracania tylnych siedzeń ?
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#85 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 listopad 2019 - 21:15

 


KIA Sportage
mieszczą się Twoje slalomki do bagażnika bez przewracania tylnych siedzeń ?

 

Nie, niestety. W ogóle to bagażnik jest mniejszy niż w poprzedniku, czyli Peugeocie 307 kombi, którego bardzo żałuję. Ta Kia to przy nim gruba krowa. ;)


  • 2

#86 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 kwiecień 2020 - 19:05

Samochod narciarza (i chyba nie tylko) podczas Covid-19

 

Załączony plik  samochod_narciarza_c19.jpg   155,53 KB   5 Ilość pobrań

 

 

 


  • 2

#87 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 11 kwiecień 2020 - 20:38

To Argentyna czy Meksyk?

Mi z najlepszego samochodu narciarek i narciarzy jaki miałem został tylko ten krótki filmik.

Ale nim się jeździło na narty i nie tylko.... :(

Ciekawostka: kupił go uczestnik ostatniego Dakaru.

 

 


  • 2

#88 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 11 kwiecień 2020 - 21:11

Mi z najlepszego samochodu narciarek i narciarzy jaki miałem został tylko ten krótki filmik.
Ale nim się jeździło na narty i nie tylko.... :(


99/00? Miałem 94 najlepsze kombi świata. Chciałbym bardzo mieć takiego 99/00, ale mnie nie stać już na to.

Teraz mamy takiego. Za każdym razem jak nim jadę myślę, że mógłbym tak do końca życia.

https://m.youtube.co...h?v=5dhEq0GzZaY

Tylko, że ja mam zryta bańkę.


Pozdrawiam
Michał
  • 4

#89 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 11 kwiecień 2020 - 21:45


99/00?

 

99

 


Teraz mamy takiego.

 

Piękny. Te kółka do białej budy suuuper.

 


Za każdym razem jak nim jadę myślę, że mógłbym tak do końca życia.

 

Też tak skończę żywot, ale na razie (nie śmiej się, człowiek schodzi na psy) pozostaje takie coś. Zimę jakoś ogarnia, w lecie daremny emerytowóz.

pre_1586638005__img_20190106_143519.jpg


Użytkownik deczko inny edytował ten post 11 kwiecień 2020 - 22:48

  • 3

#90 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 12 kwiecień 2020 - 15:09

Samochód jest wtedy dobry, kiedy szosa wchodzi do bagażnika bez odpinania koła.

Użytkownik MaxiBaby edytował ten post 12 kwiecień 2020 - 15:12

  • 2

#91 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 12 kwiecień 2020 - 15:23

Samochód jest wtedy dobry, kiedy szosa wchodzi do bagażnika bez odpinania koła.


Dokładnie, a najlepiej 3 :) .
  • 1

#92 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 12 kwiecień 2020 - 17:42

Samochód jest wtedy dobry, kiedy szosa wchodzi do bagażnika bez odpinania koła.

Tzn? Tak nisko zawieszony?

  • 1

#93 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 12 kwiecień 2020 - 17:51

Samochód jest wtedy dobry, kiedy szosa wchodzi do bagażnika bez odpinania koła.


To jak już się wygadałem, że mam Lanosa to zapytam; czy jak tak wchodzi szosa do środka to jest wystarczająco ok? Czy to miało być w bagażniku z kołami? A jeśli tak to jakie to auto? Dwa ostatnie pytania są zupełnie poważne.

Załączone pliki


  • 3

#94 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 12 kwiecień 2020 - 18:03

Nie wiem jakie to auto, ale bardzo ładnie wszedł rower. Może być.


  • 1

#95 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 12 kwiecień 2020 - 18:08

Nie wiem jakie to auto, ale bardzo ładnie wszedł rower. Może być.


Piszesz, że auto jest dobre jak wchodzi rower do bagażnika bez odpinania kół. Ja pytam do jakiego tak wchodzi? Ciekawi mnie to, bo ja na autach słabo się znam generalnie. Jakieś stare 940? Czy V70?
  • 1

#96 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 12 kwiecień 2020 - 18:31

Do tego na zdjęciu wszedł cokolwiek to jest - oczywiście po złożeniu siedzeń. Na tej zasadzie wejdzie też do Mondeo kombi. Nie jest więc to jakoś strasznie wymagający test  .... ale nie chodzi o to, aby robić sobie pod górkę, co nie?


  • 2

#97 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 12 kwiecień 2020 - 19:10

Do tego na zdjęciu wszedł cokolwiek to jest - oczywiście po złożeniu siedzeń. Na tej zasadzie wejdzie też do Mondeo kombi. Nie jest więc to jakoś strasznie wymagający test  .... ale nie chodzi o to, aby robić sobie pod górkę, co nie?


Dobra to ja nie zrozumiałem wcale o co chodzi.
Myślałem, że ma wejść do bagażnika bez odpinania kół. Do bagażnika w sensie bez składania siedzeń. Dla tego pytałem o auto bo to by było ciekawe. A tak to wiesz. Do Suzuki Swift z zlozonymi siedzeniami też tak wchodzi.

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#98 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 12 kwiecień 2020 - 19:31

Dlatego Suzuki też może być. Chociaż tam pewnie trzeba skręcać kierownicę. Panda już słabo.
  • 1

#99 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 13 kwiecień 2020 - 16:47

Dlatego Suzuki też może być. Chociaż tam pewnie trzeba skręcać kierownicę. Panda już słabo.


Do Travellera wchodzą 3 na stojąco ;), ma leżąco wchodzi szosa niemal do każdego SUVa.
  • 1

#100 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 kwiecień 2020 - 17:27


To Argentyna czy Meksyk?

 

Argentyna. Co ciekawe odcinkow w Polsce mlody nie umie skonczyc. Argentyna podobno latwiejsza :D

 

A no i najlepsze czasy teraz robia Miski o dziwo. Scooby nie daje rady - przynajmniej w tej grze... 


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych