Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samochody narciarek i narciarzy


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
276 odpowiedzi w tym temacie

#41 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 listopad 2017 - 10:51

Co do samochodow - samochody europejskie sa dobre wg rankingow ….europejskich
niemieckie sa po prostu wspaniale , jezli ktos wierzy ADAC.
Jakos w miare obiektywizmu okazuje sie,ze cuda niemieckiej motoryzacji wcale takie nie sa……POrsche jako jedyny trzyma jakosc… Audii tez wcale dobrze, ale BMW i M-B to porazka
z samochodow, ktore mielismy (nie licze poloneza i "beczki" w PL) najgorszy byl Range Rover a zaraz na drugim miejscu M-B klasy C: do tego doszlo, ze (gwarancja tutaj jest na 3 lata i - jezlei kupujesz nowego M-B przysluguje tzw loaner - czyli daja auto za darmo na czas servisu) jezdzac klasa C, mialem usterki co 2-3 miesiace : czasami drobne, czasami takie, ze nie pozwalali mi dalej jechac i od razu awaryjnie wysylali loaner na lawecie, na ktora ladowlai ten cud techniki..w sumie doszedlem do tego, ze zglaszalem usterke przed jakims dluzszym wyjazdem i nabijalem mile na Loaner'ze a nie na swoim. zreszta wkrotce po uplywie gwaracji walnalem ten zlom, zwlaszcza, ze pojawily sie pierwsze pecherze po lakierem na drzwiach… Jezdzil ten samochod swietnie!!, wszystko swietnie rozpracowane do ostatkiego szczegolu - pozycja kierowcy nienaganna… ale ta jakosc

WSZYSTKIE natomiast made in Japan sprawowaly sie i sprawuja bez zarzutu …. a nabijamy sporo mil i jezdzimy w trudnych warunkach. Jedyny amerykanski w stajni to jeep wrangler - jezdzi dobrze, ale juz jestem na 3 rozruszniku, rdza sie kreci, zawieszenie od czasu do czasu rdzewiwej itp - ale za to czesci tanie...

 

Tak z moich skromnych obserwacji to u Japońców pogorszyła się jakość i trwałość gdy zaczęli auta produkować w Europie

zwłascza 2 litrowy diesel

a Mercedesa wtedy gdy przenieśli część produkcji do USA - ML z Alabamy to była jedna wielka katastrofa

 

 

 

.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#42 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 listopad 2017 - 13:56

NONIE WIEM - bo moj C-class byl robiony w germanii (rocznik 2000)

 

Subaru, o ile pamietam (Andrzej -0 sprostuj jezeli cos popieprzylem) mial wpadke z Dieslem (kto kupuje Subaru z dieselem???). - 3 Subarus w mojej rodzinie  sa/byly swietne - Outback (jedne z pierwszych na rynku)  , WRX (sprzedane po  ok 140 tys mil), legacy 2004  - stale jezdzi bezawaryjnie (nie ;liczac recall na poduszki)  ok 150.000 mil.. Wszystkie japonce (w/w Subs,Mazda,  Toyoty, Lexusy, Honda I Acury oraz  Isuzu) - bez najmniejszych problemow

z Europy tutaj jezdza mini I fiaty 500 oprocz range Rover, Audi, BMW I M-B....

Pare razy bylem o krok od kupna Audi I BMW, ale zawsze cos mnie powstrzymywalo ( prawdopodobnie "reka Boska") - mysle, ze na szczescie mnie powstrzymalo. W Audii fatalna praca skrzymni biegow, w BMW - srogie doplaty za cos, co powinno byc standartem w danej klasie...


Użytkownik jan koval edytował ten post 09 listopad 2017 - 14:05

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#43 Kodomita

Kodomita
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2017 - 14:31

Mitsubishi Outlander 2.0 manual 150 km rocznik 2014...prosty nieuturbiony wół roboczy...82 tys km i tylko wymiany oleju..tarcze i klocki ori.


  • 1

#44 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2017 - 15:09


Subaru, o ile pamietam (Andrzej -0 sprostuj jezeli cos popieprzylem) mial wpadke z Dieslem (kto kupuje Subaru z dieselem???).

 

Z dieslem i benzynowym turbo 2.5. Boxer. Rozwiercili świetny silnik 2.0 i go sp... Ale ogólnie rzecz biorąc japońskie rzeczywiście są bezproblemowe. Honda nigdy nie zaliczyła żadnej wpadki, nawet małej. Syn jeździ (też) 18 letnią Toyotą Corollą 1.6. Nie sprzedaje, bo się nie opłaci. Silnik ma nakręcone ok. 400 tys. km. Nic się złego nie dzieje. I co dziwne, samochód bardzo nie rdzewieje, choć Toyotom to się zdarza.


  • 1

#45 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 listopad 2017 - 16:09

W Audii fatalna praca skrzymni biegow, w BMW - srogie doplaty za cos, co powinno byc standartem w danej klasie...

Kuba jeździłeś Audi czy opinie o kiepskiej pracy skrzyni biegów czerpiesz z netu? Ja jeździłem służbowymi (co oznacza że nikt ich nie oszczędzał) A4 z silnikiem 1,8 w benzynie, A6 z silnikiem 1,9 w dieslu oba z manualem i A8 z silnikiem 4.0 w dieslu z automatem. Złego słowa nie powiem na skrzynie biegów, a jazda automatem z tiptronickiem i sportowymi przyłożeniami to bajka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#46 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 listopad 2017 - 18:27

Cześć

O Mercedesie ML w ogóle nie piszmy z czystej miłości do motoryzacji jako takiej. W Mitsubishi Oulanderze najlepszy element to płyta podłogowa - bo to ta sama płyta co w Lancerze. Ale płyta podłogowa z osobówki w wole roboczym a nie rama???

Co do silnika 2,0 subaru to siostrze w WRX padł w drugim roku użytkowania. Naprawa - na szczęście na gwarancji trwała ponad 3 miesiące i w końcu wymienili silnik na nowy - ale i tak będzie to mój ulubiony samochód.

A może ktoś się zna na skrzyniach i wie co jest warta skrzynia DSG montowana w Skodach bo właśnie poluję ale wersja 4x4 z manualna jest prawie nie do dostania?
Pozdrowienia


  • 1

#47 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 09 listopad 2017 - 18:37

Cześć
O Mercedesie ML w ogóle nie piszmy z czystej miłości do motoryzacji jako takiej. W Mitsubishi Oulanderze najlepszy element to płyta podłogowa - bo to ta sama płyta co w Lancerze. Ale płyta podłogowa z osobówki w wole roboczym a nie rama???
Co do silnika 2,0 subaru to siostrze w WRX padł w drugim roku użytkowania. Naprawa - na szczęście na gwarancji trwała ponad 3 miesiące i w końcu wymienili silnik na nowy - ale i tak będzie to mój ulubiony samochód.
A może ktoś się zna na skrzyniach i wie co jest warta skrzynia DSG montowana w Skodach bo właśnie poluję ale wersja 4x4 z manualna jest prawie nie do dostania?
Pozdrowienia

6 biegowe DSG mają dobra opinię. 7 biegowe różnie. Sam mam Skodę i trochę śledzę temat.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • 2

#48 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 listopad 2017 - 18:52

 

6 biegowe DSG mają dobra opinię. 7 biegowe różnie. Sam mam Skodę i trochę śledzę temat.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

Cześć

W życiu przejechałem automatem może 5 km i kojarzy mi się to z emeryckim taksówkarstwem bo kontrola nad pewnymi elementami jazdy jest kierowcy odebrana ale cóż zrobić jak ciężko dostać z manualną. Rozumiem, że są dość trwałe bo ja zazwyczaj kupuję samochód na lata a ten będzie użytkowany głównie na dłuższych trasach.

Pozdrowienia 


  • 1

#49 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 listopad 2017 - 19:00

A może ktoś się zna na skrzyniach i wie co jest warta skrzynia DSG montowana w Skodach bo właśnie poluję ale wersja 4x4 z manualna jest prawie nie do dostania?
Pozdrowienia

Jeździłem passerati z taką skrzynią biegów, ale za krótko by móc się wypowiedzieć, skrzynia jak skrzynia. Pracowała płynnie, nie szarpała, przy mocniejszym wciśnięciu gazu płynnie redukowała, nie trzeba było piłować auta na za wysokim biegu, ale też nie zauważyłem, by co chwilę następowało szuflowanie biegów. Też rozważam zakup superba combi z napędem 4x4 i jedyna wersja silnikowa z manualem to chyba ta ze słabszym dieslem. Ostatnie kilka posiadanych aut to diesle, ale ostatnio jest taka nagonka na ten rodzaj paliwa, że poważnie zastanawiam się nad benzyną. Najchętniej kupiłbym ze staram sprawdzonym silnikiem z Audi 1,8, ale ta wersja silnikowa nie występuje z napędem 4x4. Na dwulitrowy mnie nie stać, a 1,4 150 HP wydaje się za słaby do tak dużego auta. Ktoś może coś więcej powiedzieć na temat tego silnika?
  • 1

#50 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 listopad 2017 - 19:50


Z dieslem i benzynowym turbo 2.5. Boxer. Rozwiercili świetny silnik 2.0 i go sp...

 

Nie wiesz, ze subaru dziela sie na bezawaryjne i te z turbo?


Użytkownik Michał edytował ten post 09 listopad 2017 - 19:50

  • 2

#51 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2017 - 20:47


A może ktoś się zna na skrzyniach i wie co jest warta skrzynia DSG montowana w Skodach bo właśnie poluję ale wersja 4x4 z manualna jest prawie nie do dostania?

 

Nie znam się, ale sporo czytałem. Nowa jak najbardziej, ale po ok. 150 tys. km generuje koszty jak to enigmatycznie się określa. Do tego musi właściwie serwisowana.


  • 1

#52 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2017 - 20:56


Kuba jeździłeś Audi czy opinie o kiepskiej pracy skrzyni biegów czerpiesz z netu?

 

Witku, niestety to prawda w odniesieniu do automatów Audi. Słynna Multitronic w A6 to była porażka. Jeździł nim teść córki i coś niecoś wiem. Chyba potem poprawili, ale niesmak pozostał. Do tego była skojarzona z wadliwym 2.5 TDI (były też dobre 2.5 stosowane w np. w Transporterach). Duża wpadka Audi.


  • 1

#53 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 listopad 2017 - 21:19

 


A może ktoś się zna na skrzyniach i wie co jest warta skrzynia DSG montowana w Skodach bo właśnie poluję ale wersja 4x4 z manualna jest prawie nie do dostania?

 

Nie znam się, ale sporo czytałem. Nowa jak najbardziej, ale po ok. 150 tys. km generuje koszty jak to enigmatycznie się określa. Do tego musi właściwie serwisowana.

 

Cześć

Jak zwykle interesuje mnie praktyka a nie teoria.

Pozdro


  • 1

#54 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 listopad 2017 - 01:02

 

W Audii fatalna praca skrzymni biegow, w BMW - srogie doplaty za cos, co powinno byc standartem w danej klasie...

Kuba jeździłeś Audi czy opinie o kiepskiej pracy skrzyni biegów czerpiesz z netu? Ja jeździłem służbowymi (co oznacza że nikt ich nie oszczędzał) A4 z silnikiem 1,8 w benzynie, A6 z silnikiem 1,9 w dieslu oba z manualem i A8 z silnikiem 4.0 w dieslu z automatem. Złego słowa nie powiem na skrzynie biegów, a jazda automatem z tiptronickiem i sportowymi przyłożeniami to bajka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

jak zawsze  - mi wystarczy jedna wpadka i  marka ma przer……e

konkretnie byl to rocznik 2010, Allround z 4 litrowa benzynowa jednostka - opoznienie  zmiany biegow, leniwe reagowanie na nacisniecie gazu….

 

przejechalem tym  w gorzystym terenie ok 15 mil i podziekowalem…….

w nastepnym dniu  poprobowalem RX 350 - zupelnie inna rozmowa z autem……nie mowiac juz o elektronice…… - i tak juz zona trzeci Rx ujezdza…...


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#55 Kodomita

Kodomita
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2017 - 14:15

 


Z dieslem i benzynowym turbo 2.5. Boxer. Rozwiercili świetny silnik 2.0 i go sp...

 

Nie wiesz, ze subaru dziela sie na bezawaryjne i te z turbo?

 

Dokładnie tak!..znajomy ma Forestera z 2.0 benzyna 150 km wolnossak w automacie i przejechane 135 tyś km i nic ...0 awarii tylko serwis i paliwo leje i hula...uturbiony Forek ma co prawda 240 koników,ale ponoć bywa awaryjny....


  • 0

#56 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 16 listopad 2017 - 19:11

znajomy znjaomego itp..... moze przywolamy osobiste doswiadczenia?


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#57 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 16 listopad 2017 - 21:41

Kuba, moje doswiadczenia sa nawet lepsze niz Twoje, bo my z rodzina jezdzimy tym co w/g Was na codzien, sie nie da :) i to  tym spie.....r w/g niektorych 2.5, lekko dlubnietym na gwincie itd. Jezdzimy sporo, moze nawet duzo. ponad 30kkm rocznie zero problemu od lat. Wczesniej w Legacy 2.0 wolnossacym totalnie zero problemow dawno temu z GT to samo. 

W PL problemy biora sie z jakosci paliwa i z ogolnego podejscia do szybszych aut. 

Jednak jak widac Twoje i moje doswiadczenie z marka jest tylko pozytywne. Tu na forum jest jeszcze kilku posiadaczy subaru i oni za pewne tez sa bardzo zadowoleni. 

 

To jest dokladnie tak jak z marka Peugeot. Narzekaja w 99% tylko Ci co nigdy jej nie mieli, ale czytali, lub slyszeli.

 

 

Pozdrawiam

Michal


  • 0

#58 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2017 - 22:45


moje doswiadczenia sa nawet lepsze niz Twoje, bo my z rodzina jezdzimy tym co w/g Was na codzien, sie nie da i to  tym spie.....r w/g niektorych 2.5, lekko dlubnietym na gwincie itd.

 

Turbo czy nie? Benzynowe turbo 2.5 Subaru to powszechnie znana porażka firmy. Kolega kupił Forestera. Po pół roku i 10 tys. km, wymiana silnika. Po następnym pół roku - poważna awaria. W końcu sprzedał. Jeśli u Ciebie jest turbo 2.5 i nie masz problemów toś szczęściarz po prostu. Wyjątki się zdarzają. 


  • 0

#59 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 listopad 2017 - 13:46

to w Europie musza sprzedawac inny samochod - tutaj turbo czy nie turbo - nie ma recalls, czy powaznych problemow

Uogolnianie czy opieranie sie na wujku Google nie zawsze jest zgodne z prawda


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#60 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 listopad 2017 - 14:38


to w Europie musza sprzedawac inny samochod - tutaj turbo czy nie turbo - nie ma recalls, czy powaznych problemow

 

Tak ma wiekszosc firm. Inne modele na US, inne w Europie, inne w UK (i nie mam tu na mysli kierownicy po innej stronie) no inne w PL...


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych