Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niech będzie rower 2017


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3556 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 19 styczeń 2017 - 13:38

mysle, ze brudny lancuch bierze sie pw z neiwlasciwej techniki smarowania.

(zapomnijmy na razie o kapaniu I myciu lancucha - to sobny temat)

wg mojego doswiadczenia I tego co przewertowalem:

 

1/ nie nalezy smarowac zebatek tak z przodu jak I  z tylu

2/ po jezdzie nalezy wytrzec  lancuch szmata, czysta najlepiej

3/ smarowanie: najlepsze wyniki, to kapanie MALEJ ilosci smaru na  tuleje laczace a nie na caly lancuch, przy czym lancuch najlepiej wlozyc na male kolo z przodu I male z tylu - wtedy jest najbardziej "po skosie" co umozliwwia dobhra penetracje smaru w tuleje laczace poszcz ogniwa

nalezy zaznaczyc ( np pisakiem) gdzie sie rozpoczelo smarowanie - po zaliczeniu wszystkich ogniw dobrze jest przekrecic korba pare pelnych obrotow.

4/ poczekac ok 20 min I wytrzec lancuch czysta szmata

Voila


Użytkownik jan koval edytował ten post 19 styczeń 2017 - 13:38

  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#22 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 05 luty 2017 - 11:34

Kupiłem dla córki rower. Niejaki Strida LT. Niezły dziwoląg, łatwo wygooglować. Bardzo nietypowy. Zamierza go używać w trybie dom-metro-praca i z powrotem. Składa się toto i rozkłada w 2-3 sekundy. Próbowałem jeździć. Początkowo były kłopoty z równowagą, ale po kilku minutach było coraz lepiej. Poznałem faceta, który jeździ na nim regularnie do pracy i z powrotem. W sumie 20 km dziennie.

Wszelkie recenzje mile widziane. Czy warto dołożyc do SX? Twoja skrzynkę wiadomości prywatnych nie działa.


  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 luty 2017 - 17:57


Wszelkie recenzje mile widziane. Czy warto dołożyc do SX? Twoja skrzynkę wiadomości prywatnych nie działa.

Trochę się różnią. Są plusy dodatnie i ujemne. :) Wielu twierdzi, że na 18" lepiej się jeździ. Myślę, że zależy do jakich celów. Sporo napisałem o Stridzie tu i tam. Szukaj Andrzej Ozieblo i Strida w googlach. Trochę przecisciłem skrzynkę. Ale jakby co pisz na andrzej.ozieblo@gmail.com


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 06 luty 2017 - 17:58

  • 2

#24 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 18 marzec 2017 - 19:54

Wygrać z wielkim Peterem Saganem na finiszu - wielka rzecz. Brawo Kwiatek
http://natemat.pl/20...klasyk-kolarski
https://m.youtube.co...h?v=2WsS-KTpAtI


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 2

#25 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marzec 2017 - 21:19

Wygrać z wielkim Peterem Saganem na finiszu - wielka rzecz. Brawo Kwiatek
http://natemat.pl/20...klasyk-kolarski
https://m.youtube.co...h?v=2WsS-KTpAtI


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Jest w formie. Strade Blanche wygrall pare tygodni temu a teraz San Remo.

Jestes na Stravie? Jak nie to polecam - z San Remo Kwiatek wrzucil wszystkie dane, HR, Power etc na Strave (jest sie czym dolowac, jak kiepsko przy zawodwcach wypadamy).

Lukasz tez dzis swietna robote odwalil.


  • 2

#26 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 18 marzec 2017 - 21:21

Wygrać z wielkim Peterem Saganem na finiszu - wielka rzecz. Brawo Kwiatek
http://natemat.pl/20...klasyk-kolarski
https://m.youtube.co...h?v=2WsS-KTpAtI


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 
Jest w formie. Strade Blanche wygrall pare tygodni temu a teraz San Remo.
Jestes na Stravie? Jak nie to polecam - z San Remo Kwiatek wrzucil wszystkie dane, HR, Power etc na Strave (jest sie czym dolowac, jak kiepsko przy zawodwcach wypadamy).
Lukasz tez dzis swietna robote odwalil.

Mam wgraną aplikację, ale się nie rejestrowałem. Raz tylko sprawdziłem w trasie i bardziej odpowiada mi komoot.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#27 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marzec 2017 - 21:32

Juz teraz jest takie powiedzenie: 'IF IT'S NOT ON STRAVA IT DIDN'T HAPPEN' :)

 

Mozliwosci to cholerstwo ma mnostwo. Tu juz konkrencja nie istnieje - Strava, to taki facebook dla kolarzy, biegaczy, etc


  • 2

#28 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 marzec 2017 - 21:52


Wygrać z wielkim Peterem Saganem na finiszu - wielka rzecz. Brawo Kwiatek

 

Brawo. Zaraz za metą, w ferworze walki (a może celowo?) Sagan przywalił w bok Kwiatkowi. Jak to się stało, że ani jeden ani drugi nie padli? 


  • 1

#29 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 18 marzec 2017 - 22:04

Wygrać z wielkim Peterem Saganem na finiszu - wielka rzecz. Brawo Kwiatek
http://natemat.pl/20...klasyk-kolarski
https://m.youtube.co...h?v=2WsS-KTpAtI
Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 
Jest w formie. Strade Blanche wygrall pare tygodni temu a teraz San Remo.
Jestes na Stravie? Jak nie to polecam - z San Remo Kwiatek wrzucil wszystkie dane, HR, Power etc na Strave (jest sie czym dolowac, jak kiepsko przy zawodwcach wypadamy).
Lukasz tez dzis swietna robote odwalil.
Mni wystarczy zrobiony ostatnio FTP test,1.7kw/kg do prosow to lata swietlne.
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#30 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 marzec 2017 - 07:04

A na czym ten test polega?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 1

#31 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 marzec 2017 - 07:39

Ja robilem na turbo trenerze,krecisz na maksa przez 20min po gore o nachyleniu 2%.Mysle,ze mialbys niezlu wynik pamietajac Twoje rowerowe predkosci.
  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#32 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 marzec 2017 - 09:09

Ja robilem na turbo trenerze,krecisz na maksa przez 20min po gore o nachyleniu 2%.Mysle,ze mialbys niezlu wynik pamietajac Twoje rowerowe predkosci.


Na rowerze stacjonarnym ustawiam sobie program na 30 minut z obciążeniem 125-150 W. Kadencja na początku jest w okolicy 100 obr/min. W miarę rozgrzewania wzrasta do 120 obr/min. Przejeżdżam takim tempem około 19-20 km i spalam około 700 kJ.
  • 1

#33 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2017 - 09:30


Mni wystarczy zrobiony ostatnio FTP test,1.7kw/kg do prosow to lata swietlne.

 

Z Kwiatkowskiego Power Curve na MSR - 7h i tylko 2.5kw/kg. 20 min 4.7kw/kg :)  


  • 3

#34 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2017 - 09:43

 

Ja robilem na turbo trenerze,krecisz na maksa przez 20min po gore o nachyleniu 2%.Mysle,ze mialbys niezlu wynik pamietajac Twoje rowerowe predkosci.


Na rowerze stacjonarnym ustawiam sobie program na 30 minut z obciążeniem 125-150 W. Kadencja na początku jest w okolicy 100 obr/min. W miarę rozgrzewania wzrasta do 120 obr/min. Przejeżdżam takim tempem około 19-20 km i spalam około 700 kJ.

 

 

Czyli tez rewelacji nie ma... 

Mozna zapytac dlaczego taka wysoka kadencja? Kwiatkowski mial srednia tylko 80 :)


  • 1

#35 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 marzec 2017 - 09:44

Spalam tłuszczyk :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 1

#36 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 marzec 2017 - 20:13


Na rowerze stacjonarnym ustawiam sobie program na 30 minut z obciążeniem 125-150 W. Kadencja na początku jest w okolicy 100 obr/min. W miarę rozgrzewania wzrasta do 120 obr/min. Przejeżdżam takim tempem około 19-20 km i spalam około 700 kJ.

 

OK, wracam do tematu po przejrzeniu danych ze stravy (i nie tylko), bo to co napisales nie daje mi spac :D Dokladnie chodzi o te 20km przejechanych przy mocy 150W w 30 minut.

 

Z tego co widze u siebie i na roznych kalkulatorach, zeby przejechac 20km w 30 min trzeba predkosci 40km/h i w przypadku faceta o powiedzmy 80k i rowerze 10kg (szosowce), to trzeba wg roznych zrodel miec 250-300 W.

Skad Ci sie wzielo te 20km w 30 minut przy 150W? Masz przy tym mocny wiatr w plecy? Ten rowerek to na jakiejs gorce postawiles? :D


  • 0

#37 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 marzec 2017 - 20:31


Na rowerze stacjonarnym ustawiam sobie program na 30 minut z obciążeniem 125-150 W. Kadencja na początku jest w okolicy 100 obr/min. W miarę rozgrzewania wzrasta do 120 obr/min. Przejeżdżam takim tempem około 19-20 km i spalam około 700 kJ.

 
OK, wracam do tematu po przejrzeniu danych ze stravy (i nie tylko), bo to co napisales nie daje mi spac :D Dokladnie chodzi o te 20km przejechanych przy mocy 150W w 30 minut.
 
Z tego co widze u siebie i na roznych kalkulatorach, zeby przejechac 20km w 30 min trzeba predkosci 40km/h i w przypadku faceta o powiedzmy 80k i rowerze 10kg (szosowce), to trzeba wg roznych zrodel miec 250-300 W.
Skad Ci sie wzielo te 20km w 30 minut przy 150W? Masz przy tym mocny wiatr w plecy? Ten rowerek to na jakiejs gorce postawiles? :D

Rower to ergometr rowerowy. Stoi w salonie przed telewizorem :). Zaczynam trening - przez pierwsze dwie minuty z obciążeniem 100W i kadencją około 100 obr/min. Po dwóch minutach zwiększam obciążenie do 125W i zwiększam kadencję do 120 obr/min. Co minutę zwiększam obciążenie o 5 W aż dochodzę do 150W. W zależności od samopoczucia albo kilka minut jadę z takim obciążeniem, albo po dwóch minutach zmniejszam co minutę o 5W aż zejdę z powrotem do tych 125W i z tym obciążeniem kręcę do końca. W miarę jak spada obciążenie zwiększam jeszcze kadencje. Przy 120 obrotach licznik pokazuje około 40 km/h. Ja dochodzę pod koniec treningu do 45 km/h a kadencja jest ponad 130 obr/min. Kettler trochę przekłamuje bo powyżej 110 obrotów nie odczuwa się specjalnie obciążenia. Czym szybciej kręcę tym obciążenie wydaje się jakby malało.
Obciążenie ma wpływ na ilość zużytych kalorii w danej jednostce czasu. Na ilość przejechanych kilometrów w tej jednostce czasu ma wpływ kadencja. Czym obciążenie mniejsze to kręcisz szybciej i większy przejedziesz dystans.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Użytkownik kordiankw edytował ten post 28 marzec 2017 - 20:37

  • 0

#38 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 marzec 2017 - 21:02

Pomieszanie z poplataniem...

Fizyka tu nam trzeba.... Andrzej, gdzie jestes??? :D

 

Zapomnij o kandencji jak podajesz moc w Watach, bo ona tu nie ma znaczenia....Albo licznik Ci podaje moc w watach albo moment obrotowy i kadencje i z tego wyliczasz moc...

Obroty nie maja wplywu na predkosc jesli patrzysz na moc.

Fajna masz zabawke ale chyba nie do konca rozumiesz o co w niej chodzi.

Zwiekszajac moc i kadencje zmiejszasz moment obrotowy (torque). Kreci sie latwiej ale wcale nie robisz przez to wiecej km, czy nie jedziesz szybciej...

 

Andrzej, please....

 

Kordian, spojrz na to:

 

Wpisz dane swoje i zobaczysz jaka moc trzeba zeby w 30 minut przjechac 20km.

 

http://bikecalculator.com/


Użytkownik Jack edytował ten post 28 marzec 2017 - 21:06

  • 1

#39 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3556 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 28 marzec 2017 - 21:52

Witek - to ty krecisz przez 30 min powyzej 120 obr/min??

nie-samo-wite  !!!!!!!

 

BTW - przypominam, ze przed sezonem dobrze jest uzupelnic opony bezdetkowe plynem uszczelniajacym...

warto!


Użytkownik jan koval edytował ten post 28 marzec 2017 - 21:53

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#40 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2017 - 07:59


Fizyka tu nam trzeba.... Andrzej, gdzie jestes???

 

Jezu, jaki pośpiech. ;) Fizyk jestem tylko z wykształcenia. Sporo zapomniałem. Ale pochylę się nad zagadnieniem. Dajcie czas, bo w pracy dziś mam co robić.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych