Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niech będzie rower 2017

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#221 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • Narty:Rosoły 9X prawie ołówki
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 05 September 2017 - 20:02

Dzięki za rady, niestety wszystkie zasady zachowuję, ciśnienie, sprawdzanie opony po kapciu, pomijam kapcie przez dobicie do obręczy na kamieniu bo takie również już się zdarzały.

Po prostu, stwierdzam że te opony na których jeżdżę dla mnie się nie nadają, po prostu są za "delikatne". Stąd moje prośba o radę co do konkretnych opon o zwiększonej wytrzymałości i wyższym poziomie antyprzebiciowym, takie które macie sprawdzone.

Propozycji Jacka już się przyglądam.

Kuba, a jakieś konkrety. 

• 1

#222 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2218 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 05 September 2017 - 20:16

Osobioscie uzywam Maxxis Exo - Exo to "wzmocniona" opona

• 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#223 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 10 September 2017 - 07:16

Złapałem już w tym sezonie rowerowym tyle kapci że pewno bym Was wszystkich nimi obdarzył, stąd moje pytanie.

Jaką oponę kupić do mojego trekingowca 28 cali. 2/3 kilometrów robię po asfalcie ale ta 1/3 to góry. Wiem że powiecie, kup sobie drugi rower przecież treking nie nadaje się w góry, ale jest na tyle dobry i wytrzymały że daje rady, rower i ja   ;)

Niestety kapcie łapię mniej więcej po połowie, z minimalną przewagą kapci w górach.

Gdybyście mieli jakieś propozycję, to chętnie wezmę je pod uwagę bo do klejenia już zaczyna mi brakować sił  :thumbdown:

Używam 2 zestawów opon: 1 cal i 2,1 cala do mojego MTB. Na każdy asfalt lepiej mieć 1 cal. Jestem bardzo z tego rozwiązania zadowolony, zamiana trwa do 15 minut. Zrezygnowałem z kupna kolarki. Na wakacje zawsze biorę 1 rower i 2 zestawy opon. Sprawdzaj ciśnienie.

• 2

http://www.opolska.m...i/mojajazda.wmv

Na nartach zawsze w kasku i 100% trzeźwy.

#224 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • Narty:Rosoły 9X prawie ołówki
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 15 September 2017 - 19:59

Jeszcze raz dzięki za rady, skończyło się na Schwalbe Marthon Plus Tour 28x1,75

• 1

#225 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 17 September 2017 - 09:57

Kupiłem dla córki rower. Niejaki Strida LT. Niezły dziwoląg, łatwo wygooglować. Bardzo nietypowy. Zamierza go używać w trybie dom-metro-praca i z powrotem. Składa się toto i rozkłada w 2-3 sekundy. Próbowałem jeździć. Początkowo były kłopoty z równowagą, ale po kilku minutach było coraz lepiej. Poznałem faceta, który jeździ na nim regularnie do pracy i z powrotem. W sumie 20 km dziennie.

Mam Stridę i używam w połączeniu z tramwajem. Pierwsze doświadczenia bardzo pozytywne. Mogę siedzieć na zwykłym krzesełku w tramwaju, trzymając złożony rower przed sobą. Nie potrzeba miejsca w pojeździe. Ciekaw jestem jak ocenia go Twoja Córka??Załączony plik  strida.JPG   39.56 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik Maciej S edytował ten post 17 September 2017 - 11:36

• 0

http://www.opolska.m...i/mojajazda.wmv

Na nartach zawsze w kasku i 100% trzeźwy.

#226 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 714 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek
  • Ulubiony stok:Jaworzyna Krynicka, Szczyrk, Czarna Góra

Napisano 17 September 2017 - 11:26

Ja swojego prediletto nawet nie muszę składać :). Jedyna wada to jego waga, trochę waży.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#227 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2685 postów

Napisano 17 September 2017 - 16:49

Mam Stridę i używam w połączeniu z tramwajem. Pierwsze doświadczenia bardzo pozytywne. Mogę siedzieć na zwykłym krzesełku w tramwaju, trzymając złożony rower przed sobą. Nie potrzeba miejsca w pojeździe. Ciekaw jestem jak ocenia go Twoja Córka??

Też bardzo pozytywnie. Choć nie korzysta z niego codziennie. Ostatnio też go trochę popróbowałem będąc u młodych w charakterze dziadka. Pojechałem na Stridzie tu i tam, m.in. do sklepów. Rower wzbudził spore zainteresowanie. Pytano mnie ile kosztuje i gdzie można kupić. Trochę przeszkadzało zbyt niskie siodełko, a jego przestawienie jest dość czaso-pracochłonne. Ale najbardziej brakowało mi przerzutki - jakiejkolwiek. W swoim składaku mam Nexus 3 - przerzutkę w piaście. Bardzo często z niej korzystam. Tu - monobieg. Wiem, że są Stridy z przerzutkami, ale jeszcze droższe. I myślę, że wolałbym 18" zamiast 16", które są w rowerze córki.

• 0