Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nauczyć dziecko jazdy na nartach - filmik z sieci,


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2017 - 16:58

Takie coś:

 

 

Jak dla mnie, całkiem udane. Przypomniały mi się pierwsze nauki mojej córki, dawno temu we Francji. Pierwsze kroki z panią instruktor. I bardzo podobne metody, by nie powiedzieć te same.

 

Gość fajnie mówi (choć błedy popełnia :)) i wie jak składać filmy, bo znam go właśnie z porad jakie udzielił użytkownikom Sony Studio Platinum 13, tego samego programu, który używam do składania filmów. Kilka jego tipów "kupiłem".


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 25 styczeń 2017 - 16:59

  • 1

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:44

hej Andrzeju,

widzę że solidnie przygotowujesz się do nauki wnuków :)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 Wrzos

Wrzos
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 styczeń 2017 - 22:46

Bardzo fajny filmik i przydatne rady, ale przy okazji mam pytanie do bardziej doświadczonych rodziców, w jakim wieku były wasze dzieciaki, kiedy zaczynaliście je uczyć jeżdzić na nartach? Co prawda słyszałam teorie, że im wcześniej tym lepiej, ale jakoś nie mam przekonania, czy 4-latka to już ten wiek. A może to moja zbytnia nadopiekuńczość bierze góre? ;) A może to, że sama zaczynałam dopiero jako nastolatka. Podzielcie się opiniami, chętnie poczytam jak to u was bylo?


  • 1

#4 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 styczeń 2017 - 08:11

W wieku ok. 5 lat dziecko osiąga szeroki poziom umiejętności ruchowych, co przekłada się na spontaniczną aktywność ruchowa i chęć do nauki.  Warto to wykorzystać. Wcześniej od ok. 3 roku życia umiejętności wykonywania ruchów złożonych  zaczynają się kształtować.


Użytkownik Maciej S edytował ten post 30 styczeń 2017 - 08:53

  • 2

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2017 - 10:57


Co prawda słyszałam teorie, że im wcześniej tym lepiej, ale jakoś nie mam przekonania, czy 4-latka to już ten wiek. A może to moja zbytnia nadopiekuńczość bierze góre?

 

Tak jak Maciek napisał, optymalny wiek do rozpoczęcia nauki to ok. 5 lat. Można próbować wcześniej, ale bez napinki. Syn zaczynał w wieku 4.5, a córka w wieku 5 lat, choć gdy miała 4 ubieraliśmy jej już buty narciarskie. Syna usiłowaliśmy sami nauczyć, a córkę oddaliśmy w ręce pani instruktorki. Rezultaty były podobne jak na filmiku.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 30 styczeń 2017 - 10:59

  • 1

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 styczeń 2017 - 12:20


Podzielcie się opiniami, chętnie poczytam jak to u was bylo?
poczytaj cały dział a znajdziesz odpowiedzi

http://www.kochamnar...eci-na-nartach/


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 Wrzos

Wrzos
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 31 styczeń 2017 - 22:29

Troszeczkę się też właśnie boję uczyć dziecko samodzielnie, bo nie mam w tej kwestii doświadczenia (samej nauki i przekazywania tej wiedzy) i obawiam się, że córcia może przyjąć jakieś złe nawyki, które później będzie trudno wyeliminować. Mąż co prawda lepiej jeździ, ale nie wiem czy miałby tyle cierpliwości. Dlatego też, chyba właśnie bardziej skłaniałabym się powierzyć jej naukę jakiemuś doświadczonemu instruktrowi, no ale na wybór jeszcze przyjdzie czas i poczekamy ten conajmniej rok.


  • 1

#8 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 31 styczeń 2017 - 22:59

NIE MA magicznej granicy wieku

zabawa od 3 rz jest jak najbardziej wskazana

I to powinno byc  zabawa a nie jazda zawodnicza

od 3  do 5/6 rz zaczyna sie  juz troche bardziej konkretnie, ale stale bez  duzego ancisku na technike itp

pow 6/7 rz juz mozna  zaczac na bardziej powaznie - obcowanie z innymi dziecmi na nartach jest bezcenne

 

w sumie niue jest wazne jak wczesnie dziecko zaczelo jezdzic ("dum" rodzicow ma iweksze znaczenie) - wazniejsze, jak to sie pozniej rozwinie.

powiedzmy sobie szczerze - nie kazdy musi byc zawodnikiem, ale dobrze jezdzacy potomek to zdecydowanie plus

 

oczywiste tez jest, ze nie mzna sie ukierunkowac do wieku powiedzmy 13-15 lat  - chociaz wczesniej juz mozna ztwqorzyc pewne preferencje


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#9 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 31 styczeń 2017 - 23:47


(...) poczekamy ten conajmniej rok

 

Nie ma na co czekać. Umie chodzić, może jeździć :) 

 

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

 

Kuba, nie bardyo kumam? jak ma 8 to już trzeba poważnie? co to znaczy?

u nas nigdy nie będzie poważnie, to ma być uśmiech, a nie powaga ;)


  • 2

#10 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 luty 2017 - 10:15

Cześć

To amatorski film nakręcony chyba przez tatę, który nie ma wiele wspólnego z nartami i szkoleniem dzieci. Można to wszystko robić wcześniej, lepiej i ze znacznie lepszym skutkiem. Wiele też niestety jest subiektywnych i nie do końca prawdziwych komentarzy.

Pozdro


  • 0

#11 kajro

kajro
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 03 luty 2017 - 10:27

Jakoś pierwsze kroki synek zrobił ze mną, rozpaczy nie było, traumy nie ma, później przyszedł czas na doskonalenie z instruktorem a narty lubi do teraz, choć  nawiązał romans z deską.

Taki troszkę kryptoreklamowy ten filmik...


  • 1

#12 Wrzos

Wrzos
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 21 luty 2017 - 00:14

Czytam i czytam i właśnie zauważyłam pewną tendencję wsród panów, by swoje pociechy jak najszybciej zacząć uczyc jeździć.:D Kobiety do tego podchodzą chyba bardziej ostrożnie. Reguła ta w sumie u mnie w domu też się potwierdza, ale w tym sezonie jeszcze jakoś udało mi się odwlec męża od jego pomysłów. ;)


  • 0

#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 luty 2017 - 08:45

Czytam i czytam i właśnie zauważyłam pewną tendencję wsród panów, by swoje pociechy jak najszybciej zacząć uczyc jeździć. :D Kobiety do tego podchodzą chyba bardziej ostrożnie. Reguła ta w sumie u mnie w domu też się potwierdza, ale w tym sezonie jeszcze jakoś udało mi się odwlec męża od jego pomysłów. ;)

Cześć

A znasz się na nauczaniu narciarstwa czy po prostu tzw. ogólna eksperiencja?

Pozdrowienia


  • 0

#14 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 luty 2017 - 11:48


Czytam i czytam i właśnie zauważyłam pewną tendencję wsród panów, by swoje pociechy jak najszybciej zacząć uczyc jeździć. Kobiety do tego podchodzą chyba bardziej ostrożnie.

 

Ja tego nie potwierdzam. Jeśli ktoś bardziej naciskał na wczesna naukę, to żona. Ale nie było żadnych konfliktów w tym temacie między nami. Zrób tak, jak facet na filmie.


  • 0

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 luty 2017 - 16:06

I jeszcze dołączę filmek, który już umieściłem w relacji Zillertal. Pytałem panią instruktorkę ile lat mają dzieciaki: 4-5 lat odpowiedziała. Dziewczynka na końcu - 4 lata. Ta trasa w górnym odcinku jest łatwa, ale później już mniej. Jakoś te dzieciaki zjechały.  https://goo.gl/photo...yqpG5ZiejFFdHx7


  • 0

#16 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 luty 2017 - 19:46

Cześć

Nie wiem co w tym takiego szokującego. Chyba to, że są bez kijków.

Pozdrowienia


  • 0

#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 luty 2017 - 20:50

Mitku, przypomnij sobie bajkę Andersena "Królowa śniegu", a w szczególności o odłamku lustra, które wbiło się w serce małego Kaya.

 

Nic tu w moich intencjach nie miało szokować. Ot zapodałem właśnie sfilmowane, dość rzadkie, ale zdarzające się sceny. Mnie te maluchy zaskoczyły, a przede wszystkim rozczuliły. I tę emocję chciałem przekazać innym, bynajmniej nikogo nie szokując. :)


  • 3

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 luty 2017 - 21:54


co w tym takiego szokującego.
Dla mnie najbardziej szokujący jest fakt że za 1 nauczycielką jadą tylko 4 dzieciaki.

Właśnie testowaliśmy z Leą podobno najlepszą szkółkę narciarską

(tak mówili nasi gospodarze) w miejscowości Oberstdorf, 10 dzieci na 1 instruktora

po 3 dniach Lea powiedziała że już nie chce jeździć PIZZA a ja poprosiłem o zwrot kasy.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#19 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 luty 2017 - 08:12

 


co w tym takiego szokującego.
Dla mnie najbardziej szokujący jest fakt że za 1 nauczycielką jadą tylko 4 dzieciaki.

Właśnie testowaliśmy z Leą podobno najlepszą szkółkę narciarską

(tak mówili nasi gospodarze) w miejscowości Oberstdorf, 10 dzieci na 1 instruktora

po 3 dniach Lea powiedziała że już nie chce jeździć PIZZA a ja poprosiłem o zwrot kasy.

 

Cześć

A pytałeś wcześniej jak wygląda szkolenie? Czy płaciłeś za szkolenie 1-1?

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 22 luty 2017 - 08:13

  • 1

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 luty 2017 - 21:54


A pytałeś wcześniej jak wygląda szkolenie? Czy płaciłeś za szkolenie 1-1

Oj pytałem, pytałem - miały być grupy max.6 osobowe, poziom zaawansowany, jazda z kijkami.

Na koniec 3 dnia wyglądało to tak:


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych