Skocz do zawartości


Zdjęcie

Santa Caterina


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 13 styczeń 2017 - 22:10

Witam,

Oglądam co roku puchar świata z Santa Caterina i strasznie mi przypasował klimat tego ośrodka. Nie przepadam za dużymi ośrodkami i ten wygląda na taki w sam raz dla mnie. Czy ktoś z Was tam był? Jakieś opinie, sugestie itp?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • 1

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 styczeń 2017 - 22:20


Santa Caterina
zobacz

http://www.kochamnar...erina-valfurva/


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 14 styczeń 2017 - 00:09

Cześć.

 

Byłem tak chyba ze trzy razy. (tzn. trzy razy byłem w regionie Bormio, Livigno i Santa Caterina)

 

Największe wrażenie zrobiła na mnie S. Caterina w roku 2002. Byl to mój pierwszy raz w Alpach (mieszkaliśmy w Isolacii, jazda w Bormio, Livigno i właśnie jeszcze w SC.

 

Wtedy ośrodek był trochę inny niż obecnie - nie było tej gondolki co jedzie na szczyt i potem jeszcze kawałek w dół po drugiej stronie. Gondolę postawili w miejsce starego , niesamowicie długiego (jak na moje postrzeganie podczas pierwszego wyjazdu w Alpy po polskich ośrodkach). W stacji było tylko jedno krzesło i reszta to orczyki. Ale wrażenie, widoki i warunki były takie, że stała się troche dziwna rzecz. Otóż mieliśmy w planie dwa pobyty w Bormio, dwa w Livigno, jeden w Caterinie i na szósty dzień miało być głosowanie grupy gdzie chce jechać. I pomimo, że w Cateriie były prawie same orczyki, to prawie wszyscy zagłosowaliśmy za tym właśnie miejscem.....

 

Jak znajdę zdjęcia z tamtego okresu, to obiecuję wkleić - chyba niektóre były robione jeszcze aparatem analogowym......

 

Pozdrawiam, Mietek


  • 3

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 styczeń 2017 - 00:54

Cześć

Mieszkałeś w Isolacci i tam nie jeździłeś??

Pozdro


  • 0

#5 nomo

nomo
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 14 styczeń 2017 - 09:12

Dziękuję za opisy. Zaczynam przygotowania do wyjazdu w marcu :-)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


  • 1

#6 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:38

Cześć

Mieszkałeś w Isolacci i tam nie jeździłeś??

Pozdro

konkretnie w Valdidentro  - do samej Isolacci było chyba kilka kilometrów.

Mieliśmy zaplanowane z góry transfery do innych stacji (Livigno, Bormio i Santa Caterina).

Słyszałem, że w Isolacci są niezłe stoki, ale organizatorzy uznali, że jest ich tam za mało by spędzić tam cały dzień.

Gdybym mógł decydować sam, to pewnie zamieniłbym jeden dzień w Bormio na Isolaccie

 

Niestety we Włoszech w wyjazdach autokarowych (tych co byłem)  zazwyczaj były dojazdy codzienne do stoków, bo nie jest to Francja (wyjętkiem byly Marileva - mieszkaliśmy na 1400 i na nartach był od razu dostęp do Madonny i Folgaridy oraz inny wyjazd - Cervinia - Zermatt - mieszkaliśmy bezpośrednio koło stoku - apartamenty Sole (lub Cielo) Alto

 

Pozdrawiam, Mietek


  • 3

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#7 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 styczeń 2017 - 23:27

Cześć

Masz niezły dar zapamiętywania bo ja nawet nie pamiętam gdzie byłem nie mówiąc o tym jak nazywał się hotel czy pensjonat. W Isolacci można było pojechać zjazd - to było coś.

Pozdrowienia


  • 1

#8 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 styczeń 2017 - 11:26

Pozwolę sobie na przypomnienie mojej relacji z Isolacci z 2011 r. Jak ten czas leci.

 

Kolejny dzień spędzamy w Isolacci – małej niewielkiej stacji położonej pomiędzy Livigno i Bormio. Pusto tu, kameralnie, wyciągi, z wyjątkiem 2-3 krzesełek, w większości orczykowe. Nie znajdziemy tu trudnych, rozległych tras, ale stacja zasługuje na uwagę i warto jej poświęcić co najmniej jeden dzień jeżdżenia. Zwłaszcza boska „Le pone” poprowadzona wysoko, wspaniale, w pięknej scenerii, z przyprawiającymi o zawrót głowy widokami, w kilku wariantach, w tym jednym z odcinkami nieratrakowanymi. Pomimo powolnego orczyka zdecydowanie warto tu pojeździć, my spędziliśmy tu większą część dnia. A w porze lunchu warto zaglądnąć do małego, przytulnego domku (patrz zdjęcie w galerii), gdzie za niewielkie pieniądze kupimy od brodatego Włocha, autentycznego tamtejszego górala, pyszne panino z prosciutto (szynka) lub serem.


  • 2

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:06


Zaczynam przygotowania do wyjazdu w marcu :-)

i jak było w marcu ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 nomo

nomo
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 26 kwiecień 2017 - 18:11

Nie znalazłem żadnego chętnego na wyjazd. Jak już to Livigno albo Austria. A mi chodziło  dokładnie o SC. 

Także z braku laku pojechałem do Zieleńca ;-)  Jak zdrowie dopisze to przyszły rok, ale to już po lecie zaczynam szukać kogoś na wyjazd. 


  • 1

#11 Gość_Dobbxx_*

Gość_Dobbxx_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2017 - 08:56

Ja jestem chętny, jak coś to pisz.


  • 0



Podobne tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych