Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamerka


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#41 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 25 styczeń 2017 - 08:35

Kamerke poznaje i soft GoPro do niej tez. Mam jednak pytanie. Moze ktos sie orientuje. Ktory program GoPro sluzy do pelnej, bogatej opcjonalnie edycji filmow i zdjec GoPro Studio czy Quik for Desktop? Jest koniecznosc instalki obu. Dzieki jednemu i drugiemu chyba mozna montowac. Z tymze wkurzajace jest to ze czesc opcji ktora ma aplikacja Quik nie posiada Studio i na odwrot. Np Quik ma fajna opcje dzieki ktorej mozemy umiescic na filmie nagranym z gpsem np.podglad trasy,predkosc itp.ale nie daje mozliwosci wyboru dowolnego podkladu muzycznego (jest narzuconych kilkanascie sciezek) oraz narzuca dlugosc zlizonego filmu 15,30 i 60sek. Chyba ze nie kumam jeszcze szczegolow. Wyjasnicie plis?
  • 0

#42 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 25 styczeń 2017 - 09:23

Go pro studio to glowna aplikacja do obronki.Nie zachwyca ale na podstawy wystarczy.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#43 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 25 styczeń 2017 - 09:32

Pytek wiem, że ambitne z Ciebie technologicznie i montażowo stworzenie ale nie mam czasu na zabawę w długie zaawansowane montowanie. Dzięki za info ;)
Przy okazji jeśli ma ktoś gotowy pliczek z intro GoPro5 black by wrzucić przed filmem to zapodajcie plis.
  • 0

#44 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2017 - 09:41


Czy jednak dobrze rozumiem że jeśli odtworzysz przez kompa film nagrany w 60klatkach to tv ktory obsluguje max do 50klatek go odtworzy bez zarzutu? Chodzi mi o sytuacje gdy przez menu telewizora wejde na kompa i odtworze film zapisany na kompie.

 

A jak odtwarzasz? HDMI? Wprost z kamery (ma wyjście mikro HDMI). Jeśli TV ma HDMI to obsłuży 60 Hz.

 

Aby sprawdzić czy szarpie najlepiej zrobić filmik z ciągłym ruchem kamery, np. pokój dookoła. Filmujesz wolno przesuwając kamerę, możliwie bez szarpnięć. Przy odtwarzaniu 24 klatki na moim TV szarpie.


  • 0

#45 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 25 styczeń 2017 - 10:24

Odtwarzasz przez usb w tv (kartta mikro sd oczywiscie w czytniku). Tzn klatkowanie na pewno widac bardziej gdy nagranie jest w pomieszczeniu a nie na zewnatrz..Chyba nie bede ryzykowal nagrywania w 60klatkach by nie bylo lipy. Moze przed wyjazdem zrobie probe bo w GoPro Studio mozna zwolnic do mniejszej liczby klatek i zobacze wowczas czy ok.
Andrzeju czy dobrze rozumiem ze tylko przy podlaczeniu kamerki bezposrednio przez hdmi do tv nie powinno szarpac przy 60klatkach? To istotne bo wtedy moglbym w ten sposob odtwarzac tylko surowe filmy i tylko z kamerki wiec slabo :(
  • 0

#46 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 25 styczeń 2017 - 11:34

Pytek wiem, że ambitne z Ciebie technologicznie i montażowo stworzenie ale nie mam czasu na zabawę w długie zaawansowane montowanie. Dzięki za info ;)
Przy okazji jeśli ma ktoś gotowy pliczek z intro GoPro5 black by wrzucić przed filmem to zapodajcie plis.

Jesli uzyjesz jednego z szablonow w go pro studio to intro dodane jest automatycznie.Tak mi sie wydaje.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#47 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2017 - 13:07

Jacku, rozumiem, że w TV masz gniazdo HDMI. I wtedy odtwarzając z kamerki oczywiście nic nie będzie szarpać przy 60 fps. Problem jest w odtwarzaniu przez komputer na TV, bo jak rozumiem to jest Twój podstawowy sposób wizualizacji. Twój komp nie ma gniazda HDMI lub Display Port? Wszystkie trochę nowsze to mają. I wtedy, po obróbce, pamiętając by dobrze ustawić fps przy renderingu (to dotyczy softu typu Sony Studio), też nie ma kłopotów ani żadnych szarpań.

 

Ale ja bym 60 fps nie ustawiał. Szkoda miejsca. To się tylko przyda, gdy będziesz chciał pokazywać zwolnione fragmenty filmu. Ja zdecydowałem się nagrywać wszystko na 30 fps. Zresztą nie mam wyboru, bo na aparacie ma tylko 30 i 60 fps do wyboru.


  • 0

#48 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 25 styczeń 2017 - 16:13

Dziękuję Andrzeju. U mnie to wygląda tak, że foty i filmy wrzucam przez kompa na serwer do odpowiednich folderów tematycznych i potem odtwarzam przez tv i tyle. Zostaję bez eksperymentów zatem na 24 klatkach przy PALu i zrobię eksperyment przy 30 NTSC.
  • 0

#49 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 styczeń 2017 - 09:34

Zobaczyłem porównanie Black Hero 4 i Hero 5.

 

 

Nie warto zmieniać, ale różnice są. W 5 nie trzeba dodatkowego, hermetycznego pojemnika, trochę lepsza nawigacja i dużo lepszy stabilizator. 


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 26 styczeń 2017 - 09:35

  • 0

#50 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 26 styczeń 2017 - 12:08

GoPro5 to moja pierwsza kam. Zobaczymy. Póki co uczę się montażu. Wygląda łatwo na sofcie GoPro.
  • 0

#51 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 20 wrzesień 2017 - 15:59

Tak się zastanawiam nad kamerką i trochę nie pasują mi ceny. Takie GoPro Hero5 to  już jest blisko 2 tys. zł.

Czy znacie jakiś model/firmę w cenie ok. 500 zł? Czy to w ogóle  ma sens? Nie chcę kupować GoPro czy Sony z wyższej półki, bo jak znam życie będą to wykorzystywał kilka razy do roku. Z drugiej strony, taka za  5 stówek to może kasa w błoto? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?


  • 1

#52 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 wrzesień 2017 - 13:55

a za  5 stówek to może kasa w błoto? 

Taką dostałem 2 lata temu w prezencie od zięcia, raz miałem na nartach, teraz leży w szufladzie więc nie mówię otwarcie że w błoto bo jeszcze córcia przeczyta i się obrazi  :stres: 


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#53 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 21 wrzesień 2017 - 14:07

Zrobiłem inaczej. Kumpel zamówił mi jakąś chińską (EKEN H9 H9R Ultra HD 4K). Razem z szelkami na kurtkę ...... 160 zł.

Jak mi się spodoba jeżdżenie z kamerą to kupię coś lepszego. 


  • 0

#54 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2017 - 19:25


Tak się zastanawiam nad kamerką i trochę nie pasują mi ceny. Takie GoPro Hero5 to  już jest blisko 2 tys. zł.
Czy znacie jakiś model/firmę w cenie ok. 500 zł? Czy to w ogóle  ma sens? Nie chcę kupować GoPro czy Sony z wyższej półki, bo jak znam życie będą to wykorzystywał kilka razy do roku. Z drugiej strony, taka za  5 stówek to może kasa w błoto? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

 

Ja mam niewielkie. Używałem GoPro Hero 4. Niezła, ale formuła filmowania z szelek czy kasku mi nie odpowiada. Można kupić nową za 800 zł, więc blisko granicy 500 zł. 


  • 0

#55 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 21 wrzesień 2017 - 19:57

No właśnie nowa GoPro Hero 4 session (teraz to jest po prostu GoPro Hero) jest za 800 zł. W sumie taka kamerka z czujnikiem GPS i stabilizacją to już 1200 i w górę.

Trochę drogo jak na zabawkę, która nie wiem czy mi się spodoba. Mój plan to sfilmowanie zjazdów wszystkim trasami np. w SON - tak dla własnej przyjemności. 

Teraz pytanie jak filmować na nartach? Kamera na kasku mi nie leży, więc pozostały tylko szelki. 


  • 0

#56 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:47


Teraz pytanie jak filmować na nartach? Kamera na kasku mi nie leży, więc pozostały tylko szelki. 

 

Moje jedyne filmowanie gopro było z klipsa zapinanego do paska plecaka z przodu. Zobacz w relacji z Val Gardena 2016: https://goo.gl/photo...3qtUnhDr9MYE2k6 Ostatnie dwie pozycje to filmy. Drugi jest kręcony wyłącznie gopro. Trochę z ręki, ale głównie z klipsa. Widać pewną niesymetrię (kijek). Pierwszy filmik zawiera więcej fragmentów z klasycznej handycam. Od zeszłego roku używam wyłącznie dobrego kompaktu, do zdjęć i filmowania. Klips kupiłem osobno (kamerkę mam "pożyczoną" z pracy). Coś takiego: https://goo.gl/zspZ8y


  • 1

#57 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 22 wrzesień 2017 - 07:11

No właśnie nowa GoPro Hero 4 session (teraz to jest po prostu GoPro Hero) jest za 800 zł. W sumie taka kamerka z czujnikiem GPS i stabilizacją to już 1200 i w górę.

Trochę drogo jak na zabawkę, która nie wiem czy mi się spodoba. Mój plan to sfilmowanie zjazdów wszystkim trasami np. w SON - tak dla własnej przyjemności. 

Teraz pytanie jak filmować na nartach? Kamera na kasku mi nie leży, więc pozostały tylko szelki. 

Ja używam SJCAM 4000. Kupisz za 260 zł. Uważaj, żeby była oryginalna. Bardzo przyzwoita jakość. Znajdziesz sporo filmów z porównaniem do obrazu z  GoPro. Jeszcze nie używałem na nartach.

http://www.opolska.m...i ladowanie.mp4

 

 

Tu jest sporo testów

http://vat19.blog/category/testy/


Użytkownik Maciej S edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 07:23

  • 0

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#58 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:16

 


Teraz pytanie jak filmować na nartach? Kamera na kasku mi nie leży, więc pozostały tylko szelki. 

 

Moje jedyne filmowanie gopro było z klipsa zapinanego do paska plecaka z przodu. Zobacz w relacji z Val Gardena 2016: https://goo.gl/photo...3qtUnhDr9MYE2k6 Ostatnie dwie pozycje to filmy. Drugi jest kręcony wyłącznie gopro. Trochę z ręki, ale głównie z klipsa. Widać pewną niesymetrię (kijek). Pierwszy filmik zawiera więcej fragmentów z klasycznej handycam. Od zeszłego roku używam wyłącznie dobrego kompaktu, do zdjęć i filmowania. Klips kupiłem osobno (kamerkę mam "pożyczoną" z pracy). Coś takiego: https://goo.gl/zspZ8y

 

Cześć

Obejrzałem film z Gardeny i jedna rzecz mnie niepokoi. Wszyscy bohaterowie ujęć, a zwłaszcza dziewczyny, mają miny jakby byli tam za karę. Nowe buty mieliście? :)

Pozdro


  • 1

#59 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 22 wrzesień 2017 - 10:15


Ja używam SJCAM 4000. Kupisz za 260 zł. Uważaj, żeby była oryginalna. Bardzo przyzwoita jakość. Znajdziesz sporo filmów z porównaniem do obrazu z  GoPro. Jeszcze nie używałem na nartach.

 

Już kupiłem, ale o tym modelu też czytałem. Dzięki za info. 


  • 0

#60 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2017 - 14:14


Obejrzałem film z Gardeny i jedna rzecz mnie niepokoi. Wszyscy bohaterowie ujęć, a zwłaszcza dziewczyny, mają miny jakby byli tam za karę. Nowe buty mieliście?

 

Dziewczyny to moja LP i znajoma z Norwegii. Z usposobienia raczej pogodne. Widać filmowałem w niewłaściwych momentach. A może to już tak jest w pewnym wieku i nawet sobie z naszego nastroju nie zdajemy sprawy. :)


  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych