Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamerka


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#21 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:00

Jesli to ma znaczenie to You Tube domyslnie ustawiony jest na 24 wiec material zrenderowany na 3o po wrzuceniu na YT straci napawde sporo jakosci.


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#22 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:47

Pytku, pewny nie jestem, ale wydaje mi się, że Youtube daje 30 fps. Właśnie ściągnąłem mój filmik z Youtube i ma prawie 30 fps.

 

BTW od pewnego czasu umieszczam moje filmy w Google Photos (GP). BTW Youtube jest teraz własnością Google. Wysyłam zawsze w najlepszej jakości, bez względu na rozmiar, może być nawet po kilka GB. Po przerobieniu przez GP (na pewno wrzuca mocną kompresję) nie widzę różnicy między Youtube i GP. Kiedyś nie było tak, ale od pewnego czasu podejrzewam, że GP i Youtube używa tych samych mechanizmów do kompresji.

 

I jeszcze jedno doświadczenie. Właśnie porównałem filmy kręcone moim kompaktem (Canon G7X) i Hero 4. W słabo oświetlonym pokoju. Różnica jest ogromna na korzyść kompaktu. Aż się zdziwiłem, bo nie podejrzewałem tak wielkiej różnicy. Mogę wystawić dla ciekawskich. Czyli Hero 4 jest dobra do pewnych celów, ale nie jest kamerą uniwersalną. Imprezy nocnej tym nie obskoczymy. :)


  • 1

#23 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 20 styczeń 2017 - 06:47

Nie bede upieral sie przy 24 kl dla YT bo pewnosci nie mam.Co do nocnego nagrywania to niestety nie zadna z action cam nie powala jakoscia materialu.Chociaz nocna jazda przy dobrym oswietleniu jest do zaakceptowania.
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#24 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2017 - 13:01

Pytku, już wszystko wiem. No, prawie :) Pobawiłem się trochę. Pod adresem https://goo.gl/L7omNH umieściłem trzy krótkie filmiki kręcone w ciemnym pomieszczeniu (widać np. moją piękną choinkę :)). Można oglądać przez google drive'a, ale lepiej przekopiować je do siebie i odtworzyć czymkolwiek, np. Windows Viewerem. Dwa filmiki są z Go Pro Hero 4, z fps 50 i 60 i jeden z Canon G7X z fps 30. Tak naprawdę to nie 60, ale 59.94 (standard NTSC). Oba full HD 1920x1080. Widać porażającą różnicę jakości między Go Pro i Canonem. Filmy odtwarzane na monitorze LCD z ustawioną częstotliwością odtwarzania (frequency gdybyś zapomniał :)) 60 Hz. Następnie wszystkie 3 filmiki wysłałem do youtube i ściągnąłem, przerobione defaultowo przez youtube, z powrotem. Widać dużą kompresję, pliki zajmują ok. 1/10 pierwotnego rozmiaru. Oczywiście jakość spada w stosunku do oryginału, ale to nie dziwi. Oto wnioski:

 

1. Na monitorze (duży Samsung 24") z częstotliwością odtwarzania 60 Hz (BTW nie mam żadnego wyboru) płynniej odtwarza się filmik nagrany z fps 60 niż 50. Patrz judder.

2. Youtube (by default)  kompresuje filmy, m.in. obniża fps i rozdzielczość do 720p, ale uwaga! Jeśli wysyłasz film z fps 50 to youtube zrobi z tego 25, jeśli z fps 60 – zrobi 30! Ale nie zmienia typu filmu, PAL zostaje PAL, NTSC – NTSC.

3. Już wcześniej napisałem – dobry kompakt (nie mówiąc o lustrzance), w trudniejszych warunkach oświetleniowych robi pod względem szumów o wiele lepsze  filmy. To zupełnie inna kategoria.

4. Od tej chwili wszystkie urządzenia nagrywające będę ustawiał na NTSC 30 fps, ew. 60 jeśli będę chciał zrobić slow motion.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 20 styczeń 2017 - 14:26

  • 2

#25 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2017 - 15:25


BTW od pewnego czasu umieszczam moje filmy w Google Photos (GP). BTW Youtube jest teraz własnością Google. Wysyłam zawsze w najlepszej jakości, bez względu na rozmiar, może być nawet po kilka GB. Po przerobieniu przez GP (na pewno wrzuca mocną kompresję) nie widzę różnicy między Youtube i GP. Kiedyś nie było tak, ale od pewnego czasu podejrzewam, że GP i Youtube używa tych samych mechanizmów do kompresji.

 

Tutaj też poeksperymentowałem. A wszystko to w szlachetnej intencji zrobienia jak najlepszych ujęć na nartach. :) To co napisałem wyżej w cytacie nie jest do końca prawdą. GP (Google Photos), choć należy do Google, tak jak Youtube, inaczej kompresuje filmy. Na pewno robi mniejszą kompresję, nie zmniejsza, tak jak Youtube, rozdzielczości i FPS. Kompresuje, ale mniej. Przykładowo, oryginalny filmik zajmuje 90.8 MB, po przejściu przez YT zajmuje 4.7 MB, a po GP – 12.6 MB. Stąd wniosek, że bardziej opłaca się wysyłać filmy do Google Photos.


  • 0

#26 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 22 styczeń 2017 - 01:42

Pytku, już wszystko wiem. No, prawie :) Pobawiłem się trochę. Pod adresem https://goo.gl/L7omNH umieściłem trzy krótkie filmiki kręcone w ciemnym pomieszczeniu (widać np. moją piękną choinkę :)). Można oglądać przez google drive'a, ale lepiej przekopiować je do siebie i odtworzyć czymkolwiek, np. Windows Viewerem. Dwa filmiki są z Go Pro Hero 4, z fps 50 i 60 i jeden z Canon G7X z fps 30. Tak naprawdę to nie 60, ale 59.94 (standard NTSC). Oba full HD 1920x1080. Widać porażającą różnicę jakości między Go Pro i Canonem. Filmy odtwarzane na monitorze LCD z ustawioną częstotliwością odtwarzania (frequency gdybyś zapomniał :)) 60 Hz. Następnie wszystkie 3 filmiki wysłałem do youtube i ściągnąłem, przerobione defaultowo przez youtube, z powrotem. Widać dużą kompresję, pliki zajmują ok. 1/10 pierwotnego rozmiaru. Oczywiście jakość spada w stosunku do oryginału, ale to nie dziwi. Oto wnioski:

 

1. Na monitorze (duży Samsung 24") z częstotliwością odtwarzania 60 Hz (BTW nie mam żadnego wyboru) płynniej odtwarza się filmik nagrany z fps 60 niż 50. Patrz judder.

2. Youtube (by default)  kompresuje filmy, m.in. obniża fps i rozdzielczość do 720p, ale uwaga! Jeśli wysyłasz film z fps 50 to youtube zrobi z tego 25, jeśli z fps 60 – zrobi 30! Ale nie zmienia typu filmu, PAL zostaje PAL, NTSC – NTSC.

3. Już wcześniej napisałem – dobry kompakt (nie mówiąc o lustrzance), w trudniejszych warunkach oświetleniowych robi pod względem szumów o wiele lepsze  filmy. To zupełnie inna kategoria.

4. Od tej chwili wszystkie urządzenia nagrywające będę ustawiał na NTSC 30 fps, ew. 60 jeśli będę chciał zrobić slow motion.

Co to znaczy umysl scisly!!! Andrzeju  :hi:  :hi:  :hi:


  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#27 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 22 styczeń 2017 - 22:57

O matko ale dwóch specjalistów sobie popisało. Dobrze dobrze choć nic z tego nie rozumiem. Od dawien dawna nie sledze postępów technologicznych w branży IT i nie wiem zbytnio o czym mowa :))))

 

Więc tak, jeśli chodzi o mnie to kupiłem w końcu GoPro 5 Black. Widziałem mnóstwo filmów i porównań z innymi. Ma ona oczywiście wady, typu ciemny obraz po zmierzchu i gorszą stabilizację niż takie Sony 3000 fdr (to wynika z testó na Youtubie) ale co tam, każdy potrzebuje czegoś innego. Niestety na ten moment wiem, że przy posiadanym sprzęcie TV (oglądam materiały nagrane przede wszystkim na tv) wykorzystam pewnie z 10% możliwości tej kamerki. Wszystko za sprawą tego, że oba moje Samsungi mają po 3 lata i nie czytają nic co ma min. 50 klatek. Zatem pozostaje mi tylko nagrywanie w full hd i w 24 klatkach. Zatem bajery typu slow motion itp. odpadają. Szkoda swoją drogą, że nie można w jakiś prosty sposób zrobić tuning telewizorów tak jak się choćby ściąga update playera do kompa. Na kompie mam player VLC, który uważam za bardzo ok.

W każdym bądź razie mam kilka małych pytań na ten moment bo nie za bardzo kumam nazewnictwo

- time laps photos i films, burst photos...co to takiego?

- w aparatach fot.jest opcja zapauzowania filmu i zapisania fotki. Czy w kamerkach też jest taka opcja czy tylko z poziomu softa podczas obróbki?

- rozumiem, że jeśli będę chciał popodcinać filmiki, zmontować z nich coś sensownego i wstawić podkład muzyczny to robić to na programie ze stronki GoPro ?

Jak może pamiętacie nie kręcę b długich filmów by potem ślęczeć godzinami i montować. Są to głównie filmiki krótkie. Ot takie de beściaki sobie wybieram, gdzie miejsce ładne, widoczki itp. i strzelam w ładnych okolicznościach przyrody filmik max 2 min

Z gadżetów kupiłem sobie (uchwyt na rurkę-rower, nakrętkę na gwint z końcówką GoPro na sefie sticka, szelki i pływak-z myślą o lecie) + kartę Samsunga z zapisem / odczytem ok 80 / 90 Mb/s.

 

Chyba dokupię sobie jeszcze ładowarkę GoPro na dwa sloty + akumulatorek zapasowy i to wszystko.

Jeśli macie jakieś uwagi jako spece, które przydadzą się takiemu niezbyt ambitnemu montażyście (frajdę by mi sprawiło podcięcie nagranych filmików, ewentualnie połączenie wyselekcjonowanych fragmentów z kilku filmów z podkładem muzycznym i byłbym w 7-mym niebie) - to napiszcie.

 

Pozdr


  • 0

#28 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2017 - 10:03

Jacku, żaden ze mnie specjalista. Ale Pytek ma rację, jestem umysłem ścisłym (fizyk z wykształcenia, informatyk z zawodu do tego zamiłowania inżynierskie) i lubię rozkminiać różne rzeczy techniczne aż do przesady. Kupując coś nowego, narty, telewizor, aparat staram się zrozumieć wszystko co się z tym wiąże. Czasem przeszkadza. ;)

 

 

 


Wszystko za sprawą tego, że oba moje Samsungi mają po 3 lata i nie czytają nic co ma min. 50 klatek. Zatem pozostaje mi tylko nagrywanie w full hd i w 24 klatkach.

 

Częstotliwość odświeżania telewizorów LCD wynosi na ogół 60 Hz lub wielokrotność tego dla lepszych. Dlatego 24 klatki nie jest dobrym wyborem. Będziesz miał zjawisko tzw., judder, o którym wspomniałem (niedostosowanie częstotliwości nagrania i odtwarzania). Optymalnym wyborem będzie 30 FPS.

 

 


- time laps photos i films, burst photos...co to takiego?

 

To serie zdjęć. Różnica jest taka że w burst photo wykonasz określoną liczbę zdjęć w jakimś czasie, np. 10 na 1 sec, a time laps – 1 zdjęcie co określoną liczbę sekund. Film, na ogół przyspieszony, z takich Time lapse nazywa się time lapse movie. Technika bardzo się przydaje, gdy chcesz specyficznie sfilmować jakąś akcję trwającą dłużej. W taki sposób "sfilmowaliśmy" wielomiesięczną instalację dużego komputera.

 

 

 


w aparatach fot.jest opcja zapauzowania filmu i zapisania fotki. Czy w kamerkach też jest taka opcja czy tylko z poziomu softa podczas obróbki?

 

W swojej Hero 4 tego nie widzę, ale może źle szukam. Poprawka. Da się. W czasie filmowania naciskasz Power/Mode, ten z przodu. A wcześniej musisz wybrać mode Video + Photo.

 

 

 


rozumiem, że jeśli będę chciał popodcinać filmiki, zmontować z nich coś sensownego i wstawić podkład muzyczny to robić to na programie ze stronki GoPro ?

 

Pewnie tak, ale zdecydowanie Cię zachęcam do kupna porządnego softu. Pytek i ja używamy podobnego. Sony Studio. Są różne wersje. Ja używam Platinum 13.0.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 23 styczeń 2017 - 10:30

  • 0

#29 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 23 styczeń 2017 - 10:11

Dzieki Andrzeju.
Czy dobrze rozumiem ze jesli z danego ujecia chce zrobic kilka fotek i dajmy na to wybrac najlepsze na ktorym najlepiej wyszedlem to wybueram opcje burst? Wtedy cyka mi kilka zdjec w powiedzmy 20sek.?
Druga sprawa-nie widze 30klatek w tym go pro. Potem jest juz 50 a przy tym tv juz nie czyta :/
  • 0

#30 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2017 - 10:39


Czy dobrze rozumiem ze jesli z danego ujecia chce zrobic kilka fotek i dajmy na to wybrac najlepsze na ktorym najlepiej wyszedlem to wybueram opcje burst? Wtedy cyka mi kilka zdjec w powiedzmy 20sek.?

 

Tak też to rozumiem. Time Lapse natomiast należy do mode Video.

 

 

 


Druga sprawa-nie widze 30klatek w tym go pro. Potem jest juz 50 a przy tym tv juz nie czyta :/

 

Bo musisz wybrać NTSC. Wtedy dostajesz 30 FPS i więcej. Ja oglądam wszystko na komputerze i rzadko na TV. Dlatego zrób eksperyment. Nagraj dwa filmiki. Jeden PAL 25 FPS, drugi - NTSC 30 FPS. I odtwórz na TV. Sam jestem ciekaw co wyjdzie. Możesz też spróbować z 24 FPS.

 

:) Sam to zrobiłem. Nagrałem trzy filmiki: PAL 24 FPS, PAL 25 i NTSC 30. Odtwarzam na kilkuletnim TV Samsungu z laptopa z wyłączonym monitorem. Zdecydowanie najpłynniej jest przy NTSC 30! Aż się zdziwiłem. Najgorzej, najbardziej szarpie przy 24.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 23 styczeń 2017 - 11:31

  • 0

#31 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2017 - 10:53


Chyba dokupię sobie jeszcze ładowarkę GoPro na dwa sloty + akumulatorek zapasowy i to wszystko.

 

Bateryjka oczywiście, ale ładowarka? Ładuję kamerkę mocną ładowarką do telefonów, a ściśle do tableta. No i dodatkowe uchwyty, szelki? Ja kupiłem ten klip proponowany przez Pytka. 


  • 0

#32 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 23 styczeń 2017 - 11:40

Fajny ten klip z tymze potrzebuje czegos z przodu. Jakos nie odpowiada mi oklejanie kasku wiec wzialem szelki. Z przodu takiego klipsa nie przyczepie.
  • 0

#33 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 23 styczeń 2017 - 12:06

Time lapse robi zdjecie co kakos wstepnie ustalony czas.Np wschod slonca,ustawiasz na fote co 5 sek czyli 12 na minute,30 min pstrykania daje 360 ujec,ktore montujesz w kilkunasto sekundowy film.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#34 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:19


Nagrałem trzy filmiki: PAL 24 FPS, PAL 25 i NTSC 30. Odtwarzam na kilkuletnim TV Samsungu z laptopa z wyłączonym monitorem. Zdecydowanie najpłynniej jest przy NTSC 30! Aż się zdziwiłem. Najgorzej, najbardziej szarpie przy 24.

 

Wracam jeszcze do tego bo sam czegoś tu nie rozumiem. TV powinien normalnie mieć częstotliwość odświeżania 25Kz lub jej wielokrotność. W końcu z taką nadawany jest sygnał telewizyjny. Dlaczego więc film z kamerki odtwarzany z laptopa na TV jako monitorze najpłynniej idzie przy 30FPS? A nie 25? Jedyne sensowne wytłumaczenie jest takie, że telewizor przełącza częstotliwość w zależności od źródła. Jeśli sygnał idzie normalnie ze stacji wtedy ustawia 50Hz (lub jej wielokrotność), jeśli z HDMI, a tak właśnie odtwarzam z kamerki, wtedy przełącza częstotliwość na 60Hz. Doprawdy zgłupieć można.


  • 0

#35 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:42

Nagrałem trzy filmiki: PAL 24 FPS, PAL 25 i NTSC 30. Odtwarzam na kilkuletnim TV Samsungu z laptopa z wyłączonym monitorem. Zdecydowanie najpłynniej jest przy NTSC 30! Aż się zdziwiłem. Najgorzej, najbardziej szarpie przy 24.

 
Wracam jeszcze do tego bo sam czegoś tu nie rozumiem. TV powinien normalnie mieć częstotliwość odświeżania 25Kz lub jej wielokrotność. W końcu z taką nadawany jest sygnał telewizyjny. Dlaczego więc film z kamerki odtwarzany z laptopa na TV jako monitorze najpłynniej idzie przy 30FPS? A nie 25? Jedyne sensowne wytłumaczenie jest takie, że telewizor przełącza częstotliwość w zależności od źródła. Jeśli sygnał idzie normalnie ze stacji wtedy ustawia 50Hz (lub jej wielokrotność), jeśli z HDMI, a tak właśnie odtwarzam z kamerki, wtedy przełącza częstotliwość na 60Hz. Doprawdy zgłupieć można.
Andrzeju nie mysl tyle nad tym.Czasami trzeba go with the flow.
BTW ladowarka na minimum dwie baterie to bardzo pozyteczna rzecz.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#36 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2017 - 15:01

Pytku, denerwuje mnie, że czegoś nie rozumiem. :) O ile w przypadku monitorów komputerowych, gdzie sobie mogę zmienić częstotliwość odświeżania, sprawa jest prosta, o tyle w TV nie jest. Powinno być zawsze 50Hz, a jak widać nie jest. Dlaczego? Nie wiem i nie znajduję wytłumaczenia. I tu się zaczynam denerwować. :)

 

BTW, coś mi się wydaje, że bateria w Hero 4 trzyma krótko. Oryginał. Może zaszkodziło jej roczne nieładowanie?


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 23 styczeń 2017 - 15:01

  • 0

#37 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 23 styczeń 2017 - 17:03

Baterie produkowane przez Go Pro to szmelc.Ja uzywam https://www.amazon.c...JTmL&ref=plSrch
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#38 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2017 - 20:50


O ile w przypadku monitorów komputerowych, gdzie sobie mogę zmienić częstotliwość odświeżania, sprawa jest prosta, o tyle w TV nie jest. Powinno być zawsze 50Hz, a jak widać nie jest. Dlaczego? Nie wiem i nie znajduję wytłumaczenia. I tu się zaczynam denerwować.

 

Ale TV tu dziala jako monitor, wiec nic dziwnego ze ma 60hz. Sygnalem steruje komp, a dokladniej karta grafiki. Mnie to nie specjalnie dziwi ze masz 60Hz w tym momencie.


  • 0

#39 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2017 - 22:49


Ale TV tu dziala jako monitor, wiec nic dziwnego ze ma 60hz. Sygnalem steruje komp, a dokladniej karta grafiki. Mnie to nie specjalnie dziwi ze masz 60Hz w tym momencie.

 

Jacku, dzięki. :) To jest to. Potwierdza to zmiana częstotliwości w laptopie. Gdy ją ustawię na 50 Hz, wtedy zaczyna na TV szarpać film z FSP 60. Co prawda wciąż płynniej odtwarza przy 60 Hz i 60 FSP niż 50 Hz i 50 Hz, ale już tego nie będę dalej męczył. Czyli częstotliwość odtwarzania na TV z komputera, przynajmniej na moim TV, wynika z ustawienia na kompie. Nawet o tym pomyślałem wcześniej, ale zabrakło mi determinacji by sprawdzić, bo w to nie wierzyłem.

 

O tej chwili wszystkie FSP na urządzeniach nagrywających będę ustawiał na 30 (albo 60) a częstości na kompie na 60 Hz. I będzie zawsze git. :) Ufff... :)


  • 1

#40 JORDAN

JORDAN
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 25 styczeń 2017 - 08:28

Mi nie szarpie przy 24klatkach na Tv. Czy jednak dobrze rozumiem że jeśli odtworzysz przez kompa film nagrany w 60klatkach to tv ktory obsluguje max do 50klatek go odtworzy bez zarzutu? Chodzi mi o sytuacje gdy przez menu telewizora wejde na kompa i odtworze film zapisany na kompie. Mam taka mozliwosc bo mam siec.
  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych