Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wybrać?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzikimario

dzikimario
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Race 8 Jr
  • Ulubiony stok:Kotelnica

Napisano 06 grudzień 2016 - 16:10

Witam
Mam 170cm wzrostu, waze 60kg. Poszukuje nart dla średniozaawansowanego. Swoje umiejętności oceniam na 5-6. Obecne narty to atomic race 8 juniorskie. Potrafie jeździć na krawedziach i na różnym pochyleniu. Problemy mam na lodzie. Co możecie mi zaproponować?
Ja osobiście zacząłem się rozglądać i oto moję propozycje:
-atomic redster edge sl
-fischer progressor f16 oraz f17
-fischer progressor 800

Za 2tyg wybieram się do Bialki na kotelnice i coś przetestuje.
Pozdrawiam
  • 0

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:59

Narty dość podobne do siebie. Na lodzie trzeba mieć stosunkowo twarde deski, a przede wszystkim ostre krawędzie. No i umieć jeździć, co wcale nie jest łatwe nawet dla dobrych narciarzy. Ja się mam za dobrego, a na lodzie radzę sobie średnio. Najlepiej "przestudiować" konkretne narty na www.skionline.pl. Podają podstawowe parametry narty i sugerują dla kogo i w jakich warunkach narta jest optymalna. Atomic jest najbardziej taliowany z nich wszystkich, a więc jest najbardziej slalomową, ale i najmniej uniwersalną nartą. Najszerszą w stopie jest Progressor 800, który wydaje się najbardziej uniwersalną nartą z tych wszystkich. W sumie wszystkie podobne do siebie. Inne firmy też robią podobne. Rozważ jeszcze Volkl Racetiger SC UVO, niekoniecznie z tego sezonu. Niezbyt wymagająca narta. Zeszłosezonową, nową, kupisz za 1750 zł. Dla Ciebie ok. 160 cm, ale ujdą też 165 cm. Będą na zaś. :)


  • 0

#3 Rafals1976

Rafals1976
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice

Napisano 16 grudzień 2016 - 21:45

Rozważ elan Amphibio. Kupiłem w zeszłym roku - bo elan wprowadził narty "prawa" i "lewa", inaczej profilując krawędzie zewnętrzne i wewnętrzne. Wczesniej jeździłem na Atomicach typu Carbon Race, ale zapragnałem nieco bardziej rekreacyjnej narty (choć nadal szybkiej - ale bardziej skrętnej). Też rozważałem powyższe fischery, ale w końcu wybrałem elany i jestem zadowolony. Nie jestem już najszybszy na stoku, ale za to skrętność - szczegolnie w muldach - wzrosła ;-)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych