Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fishery world cup, dobry wybór?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arlus

Arlus
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2016 - 21:52

Witam,

aktualnie jeżdżę na fishera race sc i jestem zadowolony jednak nie są moje i muszę zakupić jakieś narty.

Zastanawiam się nad zakupem fisher'ów RC4 world cup sc.

Nie jestem w stanie się zdecydować czym te narty różnią się od wersji PRO lub czy istnieje jakiś inny zamiennik.

Chciałbym, aby narty były na lata, nie rozleciały się, ani nie ograniczały mnie w przyszłości gdy umiejętności będą większe.

Co do cenny to będę celować w narty używane np testowane lub 1 sezon. Myślałem o giełdzie narciarskiej (Kraków).

W jaki rocznik powinienem celować?

I na jakie długości powinienem patrzeć 160 czy 165 cm?

Budżet powinien się domknąć w 1000zł (ale nie musi).

 

Mam 16lat.

Ważę 60kg.

180cm wzrostu.

Płeć mężczyzna.

Mój poziom to ok. szalonego.

Styl jazdy to raczej mieszanka czego ktoś mi podpowiadał lub zobaczyłem na trasie.

Co do warunków to uniwersalne, musi się sprawdzić raczej na każdej trasie i pogodzie.

 

Czy jesteście w stanie coś doradzić, uważacie że będzie to dobry wybór?

 


  • 0

#2 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 05 grudzień 2016 - 10:19

[quote name='Arlus' timestamp='1480884753' post='66650']
I na jakie długości powinienem patrzeć 160 czy 165 cm?
[/quote

Przy twoim wzroście wybrałbym 170cm.

Pozdrawiam.


  • 0

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2016 - 15:19


Zastanawiam się nad zakupem fisher'ów RC4 world cup sc.
Nie jestem w stanie się zdecydować czym te narty różnią się od wersji PRO lub czy istnieje jakiś inny zamiennik.

 

Przez wiele lat jeździłem tak jak ty na Race SC. Tyle że dzielą nas 2 pokolenia. :) 165 cm (moje parametry: 90 kg, 186 cm). Trochę były za krótkie jak to dziś widzę. Nazwy u Fischera się trochę zmieniają, ale worldcup w nazwie oznacza teoretycznie twardszą nartę, trudniejszą w jeżdżeniu. SC oznacza narty slalomowe, RC - o większym promieniu skrętu, coś pomiędzy slalomką i gigantką. PRO pojawiło się w nazwie w pewnym roczniku i nie przywiązywałbym do tego większego znaczenia. Przy Twoich gabarytach i wieku zostałbym przy typie nart RACE SC, a więc tzw. drugiej slalomce. Chyba że wolisz szybszą (dokładnie lepiej nadającą się do szybszej jazdy) i mniej skrętną RC. Fischer wydaje mi się dobrym kompromisem price/performance, ale każda licząca się firma robi tego typu narty. Ja np. przesiadłem się na Voelkl SC, choć nie widzę jakiejś istotnej zmiany na plus. Zostałbym przy Race SC 165 lub nawet 170 cm.


  • 1

#4 Arlus

Arlus
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2016 - 17:07

 Przy Twoich gabarytach i wieku zostałbym przy typie nart RACE SC, a więc tzw. drugiej slalomce. Chyba że wolisz szybszą (dokładnie lepiej nadającą się do szybszej jazdy) i mniej skrętną RC.

 

Uważam, że jestem w stanie osiągnąć wystarczająco dużą prędkość na RACE SC (staram się jeździć jak najszybciej bez pohamowania wykorzystując wszystkie mi znane techniki do tego), na tyle że adrenalina skacze i czuć strach czasami (przy zatłoczonym stoku).

Nie planuje zakupu RC i tym bardziej gigantów, bo wiem, że zabiłbym się na tym pod względem prędkości.

Czyli podsumowując powinienem pozostać przy zakupie world cup'ów. Będzie to dla mnie idealny wybór?


  • 0

#5 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 grudzień 2016 - 18:01

Co tzn znaczy do momentu strachu na zatloczonym stoku?
  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#6 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 05 grudzień 2016 - 18:31


Co tzn znaczy do momentu strachu na zatloczonym stoku?

 

To znaczy, że koniecznie trzeba szerokim łukiem omijać miejsca, gdzie ten młody człowiek będzie jeździł !!!!!!!!!!!!!


  • 5

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2016 - 18:37


Czyli podsumowując powinienem pozostać przy zakupie world cup'ów. Będzie to dla mnie idealny wybór?

 

Moja sugestia jest taka byś kupił tzw. "drugą" slalomkę czyli to, na czym teraz jeździsz. Niestety Fischer zmieniał nazewnictwo z sezonu na sezon i nie jest łatwo wskazać nazwę, bo te się zmieniały. "Worldcup" pojawia się w nazwach nart w różnych wariantach. Począwszy od pewnego sezonu pojawia się u Fischera cała grupa nart o nazwie "World Cup". Trochę to wszystko mylące. Ale dla przykładu gdybyś się zdecydował na nartę, powiedzmy, z sezonu 13/14, będzie to rc4 superior sc powerrail z grupy Race. Możesz również rozważyć sztywniejszą rc4 worldcup sc pro racetrack z tej samej grupy, choć przy Twojej wciąż niewielkiej wadze, może być zbyt wymagająca. Warto byś sam spróbował pożyczając. I warto się przejść do sklepu i popytać sprzedawcę.


  • 2

#8 Arlus

Arlus
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2016 - 20:12

To znaczy, że koniecznie trzeba szerokim łukiem omijać miejsca, gdzie ten młody człowiek będzie jeździł !!!!!!!!!!!!!

Tak w skrócie masz racje :')

 

Trochę to wszystko mylące. Ale dla przykładu gdybyś się zdecydował na nartę, powiedzmy, z sezonu 13/14, będzie to rc4 superior sc powerrail z grupy Race. Możesz również rozważyć sztywniejszą rc4 worldcup sc pro racetrack z tej samej grupy.

Mam rozumieć, że rc4 superior sc powerrail z grupy Race to jest to samo co world cup'y, ale tak nazwany w roczniku 13/14?

Jeżeli dobrze rozumiem, to na jakie nazwy mam jeszcze zwrócić uwagę? I między którymi z tych roczników są jakieś większe zmiany? Bo z tego co mi wiadomo to te narty rocznikowo praktycznie niczym się nie różnią.

 

Choć przy Twojej wciąż niewielkiej wadze, może być zbyt wymagająca.

 

Kto wie mam dopiero 16 lat. Brzuszek każdemu rośnie mniej lub bardziej, a wspomniałem że narty muszą być na lata ;) Myślę, że nie zamęczę się na zbyt twardych nartach, bo kondycje mam dobrą i lubię się zmęczyć jazdą.


  • 0

#9 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2016 - 20:41


Mam rozumieć, że rc4 superior sc powerrail z grupy Race to jest to samo co world cup'y, ale tak nazwany w roczniku 13/14?

 

Nie, rc4 superior sc powerrail to dawny Race SC, a rc4 worldcup sc pro racetrack to dawny WORLDCUP SC. W przybliżeniu. Nie siedzę w tym na tyle, by oceniać, który rocznik lepszy. Na moje wyczucie wszystkie są dobre.

 

Masz dopiero 16 lat. W tym wieku nie warto kupować nart "na lata". Radzę wciąć te łagodniejsze. A najważniejsze w tym wszystkim, zgodnie z powiedzeniem "złej baletnicy nawet rąbek spódnicy przeszkadza", warto więcej przyłożyć się do nauki jeżdżenia. Jak tam z tym u Ciebie? Kursy, lekcje z instruktorem, obozy zimowe. Możliwości wiele. Sam pierwszy kurs przeszedłem dopiero w wieku 18 lat i to był błąd. Moje dzieci były szkolone pod fachowym okiem na różnych obozach dużo wcześniej.


  • 2

#10 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 05 grudzień 2016 - 21:08


Tak w skrócie masz racje :')

 

WIEM !!! i weź to pod uwagę przy uprawianiu tego sportu. Jeśli myślisz i robisz jak piszesz, to nie jest dobrze.    

 

Tak poza tym, Andrzej dobrze radzi !!! 


Użytkownik marecki edytował ten post 05 grudzień 2016 - 21:11

  • 1

#11 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 05 grudzień 2016 - 21:38

 


Tak w skrócie masz racje :')

 

WIEM !!! i weź to pod uwagę przy uprawianiu tego sportu. Jeśli myślisz i robisz jak piszesz, to nie jest dobrze.    

 

Tak poza tym, Andrzej dobrze radzi !!! 

 

Ja dodam wiecej.Jesli to co napisal Marecki odbierasz jako complement to bardzo Cie prosze nie kupuj nart,sprzedaj buty I polecam szchy.


  • 4
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych