Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wycieczka zboczami Skrzycznego, już w dość zimowej scenerii


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 luty 2017 - 02:32

 

CO ZROBILES?

Zamyśliłem się, zagapiłem i zjechałem z jezdni na miękkie po odwilży pobocze. Zamiast zatrzymać się i wypiąć z pedałów SPD, chciałem za szybko wjechać na jezdnię. A że koła w rowerze to 23C, więc przednie ugrzęzło w błocie, a ja zaliczyłem wywrotkę. Nic poważnego się nie stało, tylko siniak na pośladku i stłuczona rzepka w kolanie. To już chyba taka moja świecka tradycja, bo rok temu o tej samej porze również zaliczyłem wywrotkę :).

 

raz na sezon wywrotka???

If You don't ride hard........are You really riding??????


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#42 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 luty 2017 - 15:21

raz na sezon wywrotka???
If You don't ride hard........are You really riding??????

Parafrazując Mitka, dobry rowerzysta się nie przewraca. Wychodzi na to że ciągle jestem jeszcze leszczem :).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 0

#43 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 luty 2017 - 15:34

Pare tygodni temu w prawie identyczny sposob zaliczylem wywrotke i podobne potuczenia zaliczylem pare metrow przed wlasnym domem. Jeden dzien przerwy i wrocilem na rower. Bedzie dobrze.

 

Nie za cienkie te opony na ta pore roku? W lecie mam 25C, a w zimie jednak zakladam 28C.


  • 0

#44 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 luty 2017 - 15:53

Pare tygodni temu w prawie identyczny sposob zaliczylem wywrotke i podobne potuczenia zaliczylem pare metrow przed wlasnym domem. Jeden dzien przerwy i wrocilem na rower. Bedzie dobrze.
 
Nie za cienkie te opony na ta pore roku? W lecie mam 25C, a w zimie jednak zakladam 28C.

Spoko, żyje i coś tam cały czas robię. Pośladek boli jedynie przy niektórych ćwiczeniach. W jeździe na rowerze nie przeszkadza, przynajmniej stacjonarnym, bo od kilku dni pada deszcz i szkoda zdrowia. W przełajowce mam oponki 32C, ale objętościowo wyglądają jak 28C, ale tu nie mam błotników i nieprzyjemnie się jeździ po mokrej jezdni. W Raleigh na którym się wywaliłem, z przodu mam oponę 23C, bo większa mi nie wchodzi do nowego widelca 28". Rower oryginalnie był na starych kołach 27x1 1/4, w których widelec był dłuższy, ale po wymianie widelca trzeba było wymienić oponę na węższa/niższa. Z tyłu jest opona 28C, trochę to śmiesznie wygląda, ale fajnie się jeździ.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 1

#45 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 luty 2017 - 15:56

 

raz na sezon wywrotka???
If You don't ride hard........are You really riding??????

Parafrazując Mitka, dobry rowerzysta się nie przewraca. Wychodzi na to że ciągle jestem jeszcze leszczem :).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

sezon, w ktorym sie nie walne na nartach oraz nie zalicze lotu przez kierownice na rowerze - bedzie moim ostatnim - bo to bedzie znaczylo, ze .....nie ma sensu dla mnie


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#46 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 luty 2017 - 16:01

sezon, w ktorym sie nie walne na nartach oraz nie zalicze lotu przez kierownice na rowerze - bedzie moim ostatnim - bo to bedzie znaczylo, ze .....nie ma sensu dla mnie


Niestety jestem w pracy niezastąpiony :o i nie mogę sobie pozwolić na komfort siedzenia w domu na L4 :). Trzeba uważać na siebie ;).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Użytkownik kordiankw edytował ten post 24 luty 2017 - 16:01

  • 1

#47 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 24 luty 2017 - 16:05

 

sezon, w ktorym sie nie walne na nartach oraz nie zalicze lotu przez kierownice na rowerze - bedzie moim ostatnim - bo to bedzie znaczylo, ze .....nie ma sensu dla mnie


Niestety jestem w pracy niezastąpiony :o i nie mogę sobie pozwolić na komfort siedzenia w domu na L4 :). Trzeba uważać na siebie ;).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

ja nie zarabiam, jezeli nie pracuje....

a L4 tutaj jest nieznane...

 

3 dni po operacji mojego kolana - operowalem, stojac na jednej nodze.........


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#48 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 luty 2017 - 16:11

ja nie zarabiam, jezeli nie pracuje....
a L4 tutaj jest nieznane...
 
3 dni po operacji mojego kolana - operowalem, stojac na jednej nodze.........

Brawo Ty :o , oczywiście jaja sobie robię, wiem jaki zawód wykonujesz.
Czasy gdy robiłem wiele ryzykownych i niebezpiecznych rzeczy u mnie minęły. Gdy po latach służby ojczyźnie udało się pomyśleć o dostatnim życiu dla mnie i rodziny, przeszła mi ochota do ryzykowania swoim zdrowiem czy życiem. Przyszła refleksja i czas na odcinanie kuponów :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#49 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 luty 2017 - 18:56

Witku, ja też jestem rowerowym leszczem. :) Padam 1-2 razy w sezonie. Na ogół niegroźnie, choć mały palec do dzisiaj boli. :) Na nartach 1 na tygodniowy wyjazd. I tak za dużo, bo za każdym razem nie do końca kontrolowałem jazdę. No i to przejechanie po nartach Niemki albo Holenderki. Wstyd jak beret. Moja córka jest lepsza. W ogóle nie pada. Synowi się zdarza, choć niegroźnie. Żona pada dość często, też niegroźnie... na ogół.

 

Myślę, że prawie każdy upadek, czy to nartach czy rowerze, to rodzaj porażki, błędu. I na pewno nie jest to powód do dumy, przynajmniej po ukończeniu 16 roku życia. ;)


  • 3

#50 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 25 luty 2017 - 01:23

 

ja nie zarabiam, jezeli nie pracuje....
a L4 tutaj jest nieznane...
 
3 dni po operacji mojego kolana - operowalem, stojac na jednej nodze.........

Brawo Ty :o , oczywiście jaja sobie robię, wiem jaki zawód wykonujesz.
Czasy gdy robiłem wiele ryzykownych i niebezpiecznych rzeczy u mnie minęły. Gdy po latach służby ojczyźnie udało się pomyśleć o dostatnim życiu dla mnie i rodziny, przeszła mi ochota do ryzykowania swoim zdrowiem czy życiem. Przyszła refleksja i czas na odcinanie kuponów :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

nic juz nie robisz dla fun'u? :)

 

Witku, ja też jestem rowerowym leszczem. :) Padam 1-2 razy w sezonie. Na ogół niegroźnie, choć mały palec do dzisiaj boli. :) Na nartach 1 na tygodniowy wyjazd. I tak za dużo, bo za każdym razem nie do końca kontrolowałem jazdę. No i to przejechanie po nartach Niemki albo Holenderki. Wstyd jak beret. Moja córka jest lepsza. W ogóle nie pada. Synowi się zdarza, choć niegroźnie. Żona pada dość często, też niegroźnie... na ogół.

 

Myślę, że prawie każdy upadek, czy to nartach czy rowerze, to rodzaj porażki, błędu. I na pewno nie jest to powód do dumy, przynajmniej po ukończeniu 16 roku życia. ;)

jezeli nie  walniesz sie to znaczy, ze nie popychasz granic - dla mnie-smierc kliniczna

 

oczywiscie nie walne sie na prostej trasie, ale - co to za  radosc , jechanie po TRASIE I w dodatku  mniej stromej niz Harakiri?

 

chociaz  wiele wypadkow, takze smiertelnych, zdarza sie na niebieskich I zwykle obejmuje dobrych narciarzy..


Użytkownik jan koval edytował ten post 25 luty 2017 - 01:24

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#51 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 25 luty 2017 - 06:17

nic juz nie robisz dla fun'u? :)
 ..

Piszę na forum :o


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

#52 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 25 luty 2017 - 15:22

 

nic juz nie robisz dla fun'u? :)
 ..

Piszę na forum :o


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To az tak zle???? :) 


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#53 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 25 luty 2017 - 15:31


 


nic juz nie robisz dla fun'u? :)
 ..

Piszę na forum :o


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

To az tak zle???? :) 

Zabawa jest przednia :D. A już na poważnie (odpukać w niemalowane), gdyby przytrafiło mi się przeszarżować robiąc coś dla fun-u i trafiłbym na stół operacyjny, to wolałbym żeby mnie operował lekarz stojący na dwóch nogach :o .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Użytkownik kordiankw edytował ten post 25 luty 2017 - 15:32

  • 1

#54 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 01 marzec 2017 - 21:06


Marek jak sytuacja śniegowa w Szczyrku? Wybieram się na krótkie narty 3/4 marca i zastanawiam się czy jeszcze będzie po czym jeździć

 

Witek, niestety nie wygląda to dobrze. W ten "zapiątek" będzie jeszcze można pojeździć na "Golgocie i Hali Pośredniej reszta SON-u już stoi. Skrzyczne Fis-em do Dolin i Jaworzyny. Warunki już średnie i z dnia na dzień coraz mniej śniegu. Koło domu mam już totalną wiosnę łącznie z pięknie śpiewającymi ptaszkami :) Narty raczej trzeba już brać,  nie te z "Górnej Półki" !!! ze wskazaniem na "szutrówki"  :thumbsup:

 

Byłbym zapomniał, Sport Arena Beskid tam również można jeździć i warunki jeśli chodzi o ilość śniegu chyba najlepsze.


Użytkownik marecki edytował ten post 01 marzec 2017 - 21:08

  • 2

#55 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 01 marzec 2017 - 21:12

Dzięki Marek, już sobie odpuściliśmy ten wyjazd. Może jak spadnie jakiś opad w kwietniu to jeszcze gdzieś wyskoczymy, a jak nie to za rok będę częstym gościem Szczyrku. BTW widać jakieś postępy na mojej inwestycji ;) ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#56 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 marzec 2017 - 19:33

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 2

#57 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 marzec 2017 - 19:58


to za rok będę częstym gościem Szczyrku
niech zgadnę - kupiłeś COS ?
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#58 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 marzec 2017 - 20:03

to za rok będę częstym gościem Szczyrku

niech zgadnę - kupiłeś COS ?

Nie to państwowe :). Ale jak trafię jutro w totka 15 baniek to może rozważę zakup jakiegoś ośrodka, może Brennej bo słyszałem że jest do wzięcia :).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 1

#59 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 06 marzec 2017 - 21:24

W sobotę na Skrzycznem było dość fajnie, słoneczko ciepło i FIS po 11-tej już trochę rozmięknięty. Po prostu typowe wiosenne warunki. Ondraszek już się kończył a Damska była zamknięta. Dlatego właśnie najlepsza jazda była Damską, pod krzesłem pewnym fragmentem i lasem po prawej stronie wyciągu.

 

Załączony plik  DSC00463.JPG   322,38 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC00462.JPG   263,79 KB   2 Ilość pobrań

 

Na koniec jazdy pożegnanie tej zimy z "Bieńkulą" już teraz dotykaną tylko przez  Turowców, niestety ta część SON-u już nieczynna a szkoda!

 

Załączony plik  DSC00467.JPG   272,4 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC00469.JPG   127,39 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC00473.JPG   107,47 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC00477.JPG   155,8 KB   2 Ilość pobrań

 

Widzę że koledzy już wrzucili kilka fotek z obiecanego nowego. Tak, coś już się zaczyna dziać, oby tylko zdążyli do następnej zimy!!!

 

 

 

 

 

 


  • 3

#60 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 marzec 2017 - 15:02

Jest już potwierdzona informacja, że Szczyrk od przyszłego sezonu wchodzi do "sprytnej sezonowki". Sezonówka do nabycia od 20 marca.
https://www.gopass.s...sikovna-sezonka


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych