Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wycieczka zboczami Skrzycznego, już w dość zimowej scenerii


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:42

Dzisiaj po roku namawiania, moja pierwsza w życiu wycieczka na turach, oczywiście z moim zakręconym kuzynem. Miało być delikatnie i niedaleko a skończyło się na Skrzycznym. W dodatku wystartowaliśmy już praktycznie po ciemku, lekko prószył śnieg a od Jaworzyny doszła mgła. Dlatego zdjęć nie robiliśmy, a te które wrzucam są wątpliwej jakości ale coś tam widać. Ze Skrzycznego zjazd Fis-em i już w domu  :)   

 

Las na wysokości Jaworzyny

 

Załączony plik  20161215_170933.jpg   69,71 KB   9 Ilość pobrań

 

Przebieranka przy peronie krzesła na Skrzycznym

 

Załączony plik  20161215_174722.jpg   70,91 KB   8 Ilość pobrań

 

Zrzut z kuzyna zegarka z przebytą trasą

 

Załączony plik  Screenshot_20161215-192027.png   644,08 KB   7 Ilość pobrań

 

Momentami było ciężko, ale warto było :uklon2:  


Użytkownik marecki edytował ten post 15 grudzień 2016 - 23:09

  • 3

#22 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 07 luty 2017 - 20:41

A to powinno, choć trochę spodobać się Kubie  czekam na śnieg w tym miejscu.
 
 

 

 

Nawiązując do pierwszego posta i przecinki ze zdjęć, udało się jakiś czas temu, zaliczyć kilka fajnych skrętów w tym miejscu i jednego fikołka  :thumbsup:

 

Załączony plik  DSC00449.JPG   226,85 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC00451.JPG   165,77 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC00452.JPG   194,8 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC00453.JPG   185,67 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC00456.JPG   229,33 KB   2 Ilość pobrań

 

Niestety, ilość śniegu pod nartami w tym miejscu jest jeszcze raczej mała i nie ma co ryzykować więcej. Jednak tak jak przypuszczałem, przy odpowiedniej ilości śniegu zjazd byłby wyśmienity, a tak, był prawie wyśmienity  :)


Użytkownik marecki edytował ten post 07 luty 2017 - 20:43

  • 2

#23 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 luty 2017 - 08:51

przecinki

czy to jest zarośnięta przecinka po wyciągu Hondarski ?

ostatni raz w Szczyrku zimą byłem w 1998 roku


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#24 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 08 luty 2017 - 22:09


czy to jest zarośnięta przecinka po wyciągu Hondarski ?

 

Janek, ta przecinka jest jakieś pół kilometra od Skrzycznego jadąc  w stronę Małego Skrzycznego, nie było łatwo na nią trafić, dopiero za drugim razem trafiłem, po dokładnym tłumaczeniu kuzyna.  Zjazdu jest jakiś 300 max 400 metrów a później właśnie jakiś pół kilometra kijkowania, aby wrócić na Ondraszka, ale warto  :)


  • 1

#25 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 12 luty 2017 - 20:40

Żeby w tym temacie zboczy Skrzycznego było już prawie wszystko, to poniżej trochę fotek w scenerii nocnej. Turowanie zaczyna mi się podobać coraz bardziej  :)

 

Załączony plik  20170210_181320.jpg   95,63 KB   1 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20161230_164053.jpg   56,4 KB   1 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20161216_155819.jpg   58,91 KB   1 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20170210_181552.jpg   80,74 KB   1 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20170210_181858.jpg   105,22 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20170210_183015.jpg   125,49 KB   2 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20170210_184714.jpg   91,79 KB   2 Ilość pobrań

 

A takie ptaszki ( samiec Głuszca), również można spotkać na swojej drodze i wcale nie chciał nam odpuścić!!

 

Załączony plik  20161230_154725.jpg   38,99 KB   3 Ilość pobrań


  • 5

#26 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 13 luty 2017 - 13:52

mam nadzieję, że te wyprawy nie w pojedynkę....


  • 0

#27 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 luty 2017 - 14:11


w scenerii nocnej
chyba zmienimy nicka na "Nocnymarek" :D
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#28 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 15 luty 2017 - 21:09


mam nadzieję, że te wyprawy nie w pojedynkę....

 

Oczywiście że nie, w końcu jestem  bardzo początkującym skiturowcem :stres:  

 


chyba zmienimy nicka na "Nocnymarek"

 

Janek, tak tych moich górek, szczególnie zimą jeszcze nie oglądałem. Zupełnie nowe i do tego bardzo fajne doświadczenie. 


  • 2

#29 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 luty 2017 - 19:43

mam nadzieję, że te wyprawy nie w pojedynkę....

 
Oczywiście że nie, w końcu jestem  bardzo początkującym skiturowcem :stres:  
 

chyba zmienimy nicka na "Nocnymarek"

 
Janek, tak tych moich górek, szczególnie zimą jeszcze nie oglądałem. Zupełnie nowe i do tego bardzo fajne doświadczenie. 

Marek jak sytuacja śniegowa w Szczyrku? Wybieram się na krótkie narty 3/4 marca i zastanawiam się czy jeszcze będzie po czym jeździć . Kupiłem młodemu narty i po 15 letniej przerwie na snowboard, chciałby je jeszcze w tym sezonie sprawdzić :). Przy okazji warto rzucić okiem na inwestycję, bo developer wyjechał zdobywać Aconcagua i mam nadzieję, że wróci cały żeby dokończyć budowę :).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 0

#30 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 luty 2017 - 21:49

Marek jak sytuacja śniegowa w Szczyrku? Wybieram się na krótkie narty 3/4 marca i zastanawiam się czy jeszcze będzie po czym jeździć . Kupiłem młodemu narty i po 15 letniej przerwie na snowboard, chciałby je jeszcze w tym sezonie sprawdzić :). Przy okazji warto rzucić okiem na inwestycję, bo developer wyjechał zdobywać Aconcagua i mam nadzieję, że wróci cały żeby dokończyć budowę :).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Nie mogę już edytować posta, a pomyliłem się w dacie przyjazdu. Będę w Szczyrku na weekend 4/5 marca.
  • 0

#31 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 21 luty 2017 - 15:53

Witek, na razie jest jeszcze nie najgorzej, ale sytuacja pogarsza się z dnia na  dzień gdyż zrobiło się ciepło a do tego pada co jakiś czas. Myślę że w najbliższy "zapiątek" będzie się dało jeszcze pojeździć choć tras do jazdy pewnikiem ubędzie. Co do następnego "zapiątku" czyli 4/5 marzec może być ciężko. Napiszę coś więcej po najbliższej niedzieli. Wygląda to niestety niezbyt obiecująco !!! 


Użytkownik marecki edytował ten post 21 luty 2017 - 15:53

  • 2

#32 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 21 luty 2017 - 17:30

Trochę się dzisiaj potłukłem na rowerze to wyjazd stoi pod znakiem zapytania. Jeśli się wyliże do tego czasu, a warunki bedą OK to przyjedziemy, ale nic na siłę. Za info o warunkach będę wdzięczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#33 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 21 luty 2017 - 18:10

CO ZROBILES?


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#34 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 21 luty 2017 - 21:09


Trochę się dzisiaj potłukłem na rowerze

 

Mam nadzieję że wszystko jest dobrze i szybko zapomnisz o dolegliwościach. A tak apropo, to jak dalej tak będzie lało, to i ja pomyślę o zaliczeniu jakiejś jazdy rowerowej tej zimy  :thumbsup:


Użytkownik marecki edytował ten post 21 luty 2017 - 21:09

  • 1

#35 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 21 luty 2017 - 21:18

CO ZROBILES?

Zamyśliłem się, zagapiłem i zjechałem z jezdni na miękkie po odwilży pobocze. Zamiast zatrzymać się i wypiąć z pedałów SPD, chciałem za szybko wjechać na jezdnię. A że koła w rowerze to 23C, więc przednie ugrzęzło w błocie, a ja zaliczyłem wywrotkę. Nic poważnego się nie stało, tylko siniak na pośladku i stłuczona rzepka w kolanie. To już chyba taka moja świecka tradycja, bo rok temu o tej samej porze również zaliczyłem wywrotkę :).


  • 2

#36 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 23 luty 2017 - 16:23

A na parkingu u Kowalskiego gromadzony jest już ciężki sprzęt i jest tablica informacyjna o budowie budynku wielofunkcyjnego/czytaj dolnej stacji gondolki. Będzie się działo :).


  • 1

#37 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 luty 2017 - 18:04

Witku, o co chodzi z tym Kowalskim? Jakiś Kowalski w Szczyrku czy inna aluzja?


  • 2

#38 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 23 luty 2017 - 18:27

Witku, o co chodzi z tym Kowalskim? Jakiś Kowalski w Szczyrku czy inna aluzja?

Darmowy parking u Kowalskiego, tam gdzie planowana jest dolna stacja gondolki. Jeśli chcesz wiedzieć więcej pytaj Marka. 

http://mapa.targeo.p...y-parking/adres


  • 1

#39 marecki

marecki
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 23 luty 2017 - 21:48

Jakiś Kowalski w Szczyrku czy inna aluzja?


W bezpośrednim sąsiedztwie tego parkingu mieszka leśniczy ( opiekujący się lasami w Szczyrku teraz już na emeryturze) o nazwisku Kowalski i dlatego zawsze mówi się o tym parkingu "Parking u Kowalskiego"

Użytkownik marecki edytował ten post 23 luty 2017 - 21:49

  • 2

#40 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 luty 2017 - 22:28


Darmowy parking
Znaczy się że już nie będzie darmowego parkingu ?
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych