Skocz do zawartości

Zdjęcie

Narciarstwo w partnerstwie,

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6201 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 January 2018 - 08:17

żadna zimy nie przetrwała..

u mnie w młodości było kilka lepiej jeżdżących kobiet ale żadna nie nadawała się na żonę

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#22 web

web
  • Użytkownik
  • 1361 postów
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Ulubiony stok:gdzieś w Alpach
  • Właściciel:+
  • Instruktor:kiedyś

Napisano 15 January 2018 - 11:22

w młodości było kilka lepiej jeżdżących kobiet ale żadna nie nadawała się na żonę

to dobrze, że ja się dla swojego nadawałam na żonę, inaczej pewnie starą panną bym została.......

zastanawiam, czy to  nie Ty przypadkiem nie nadawałaś się dla nich na męża.... :alegosc:

• 1

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2939 postów

Napisano 15 January 2018 - 14:34

zastanawiam, czy to  nie Ty przypadkiem nie nadawałaś się dla nich na męża....

Kto wie. Stwierdziły że z takim narciarskim cieniasem nie rokuje. :) Miałem koleżankę, świetnie i bardzo ładnie jeżdżącą na nartach. Nawet została wytypowana do delegacji PZN demonstratorów polskiej szkoły narciarskiej (cokolwiek to znaczyło) do Garmich. W tamtych czasach (początek lat 70.) to było sporo. Więc ta koleżanka szukała partnera i jednym z kryteriów było co? Musiał dobrze jeździć na nartach. Nawet bym się nadawał, ale chemii między nami nie było, pomimo tego, że razem jeździliśmy w soboty do Kuźnic i spaliśmy w jednej sali. Od rana można było zaczynać na Kasprowym. Koleżanka była ładna i niegłupia i w końcu znalazła. Niestety, małżeństwo się nie oparło czasowi, choć zapewne nie narty były tego przyczyną.

• 2

#24 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6201 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 January 2018 - 14:12

Kto wie. Stwierdziły że z takim narciarskim cieniasem nie rokuje.
trafiłeś w sedno, miałem przez 2 tygodnie taką jedną córkę instruktora, była nie do zajechania tak na stoku jak i w dyskotece
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#25 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 841 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek
  • Ulubiony stok:Jaworzyna Krynicka, Szczyrk, Czarna Góra

Napisano 16 January 2018 - 14:59

, miałem przez 2 tygodnie taką jedną córkę instruktora,

To wyznanie pobudza wyobraźnie ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#26 KubaR

KubaR
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 17 January 2018 - 12:37

Hej,

A czego trzeba więcej niż przyzwoitego, czyli pewnego i bezpiecznego dla siebie i innych, zjeżdżania wszędzie. Im starszy jestem tym mniejszą wagę przywiązuję do techniki jazdy (choć z przyzwyczajenia oceniam) a większą do innych elementów związanych z narciarstwem. Moja synowa jeździ technicznie słabo, ale pewnie i skutecznie. I chwatit.

O postęp :D Tak naprawdę są dwa powody:

1. Marcie brakuje umiejętności poprowadzenia narty na krawędzi. Paradoksalnie potrzebne jej to jest w .... terenie. W warunkach kiedy jest dużo świeżego, na większej narcie można pojechać takim skrętem jak długi na krawędzi, wykorzystując elastyczność wzdłużną narty. Tyle, ze warunki takowe są na tyle rzadkie, ze trudno w oparciu o nie działać szkoleniowo. Więc trzeba nauczyć ją jechać dobrze prowadzonym skrętem na krawędzi - jak poczuje jak sterować nartą to dużo szybciej się jej przełoży w docelowych warunkach.
  2. Dzieci. Dzieci uczą się przez naśladownictwo. Ponieważ mimo klubiku i instuktorów dzieciaki jeżdżą z nami to fjanie by było by miały jakieś wzorce. Stąd uzupełnienie sprzętu (buty już są, bardzo fajne Tecnice Mach1 95 LV) i nacisk na podszlifowanie techniki typowo stokowej.

Pozdrów Nusię. :) Przypomnę historię z nią związaną (myślę, że nie masz nic przeciwko). Wiele lat temu wybrałem się na jednodniowy wypad na Polczakówkę, podrabczańską górkę z orczykiem.  Moja uwagę zwróciła młoda, 15-16 letnie, świetnie jeżdżąca dziewczyna. Przypadek sprawił, że jechaliśmy razem orczykiem do góry i wypytałem ją gdzie się tak świetnie nauczyła jeździć. Okazało się, że to samouk. "Popatrzyłam jak inni jeżdżą, popróbowałam i tak jakoś samo wyszło". Dodała, że jest córką właściciela wyciągu (albo tylko krewną) co wiele tłumaczy, bo okazji do treningu jej nie brakowało. Ta wtedy młoda panienka, podobno skończyła AWF, dziś jest m.in. instruktorem narciarskim. Cóż, tempus fugit.

Pozdrowię. Ale swoją drogą, można by się gdzieś w okolicy jednak narciarsko spotkać :D

A zięcia nie oddam. zajęty. :)

Sknera.... Ale córkę masz fajną (na podstawie postu "U Konkurencji":  https://photos.app.g...CiYnD91x9d9WAz1) więc w sumie nic dziwnego....

Kuba

• 2

#27 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2939 postów

Napisano 17 January 2018 - 14:58

Pozdrowię. Ale swoją drogą, można by się gdzieś w okolicy jednak narciarsko spotkać

Obiecuję sobie od lat jakiś wypadzik na Polczakówkę albo Maciejową (BTW nigdy na niej nie byłem). Ale schodzi. Nie tracę jednak nadziei. Nusia ćwiczy na Polczakówce?

Dzieci mi się udały. I te drugie, czyli partnerzy dzieci, też. I żona oczywiście też. :) Filmik z córka podrzuciłem dla ilustracji jak można sobie dobrze radzić w oblodzonym terenie, choć jak się okazało twórcy wątku, nie o to chodziło. Nie widać tego dobrze, ale góra była bardzo twarda. 

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 17 January 2018 - 15:06

• 1

#28 ciechowy

ciechowy
  • Użytkownik
  • 200 postów
  • Narty:Voelkl RTM 84
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Obertauern, 5a z Seekarspitz

Napisano 18 January 2018 - 17:21

u mnie w młodości było kilka lepiej jeżdżących kobiet ale żadna nie nadawała się na żonę

Mam sporo młodszego od siebie kolegę, który zaczynał narciarstwo jako nastolatek. Stał się pasjonatem tego sportu i chyba nawet bardzo dobrze jeżdżący. Gdy był już dorosły ale jeszcze stanu wolnego, to na swojej drodze życia spotkał dwie kobiety ale żadna z nich nie jeździła i nie wykazywała zainteresowania w tym kierunku. Tak się złożyło, że obie zostały jego żonami (tzn. po kolei J). Był więc dwa razy żonaty i dwa razy nieszczęśliwie. Przy czym za pierwszym razem kobieta odeszła a za drugim została. Ciężki los ma chłop. Obojętnie jak śmiesznie to by nie zabrzmiało, to jest z życia wzięte.

Użytkownik ciechowy edytował ten post 18 January 2018 - 17:21

• 0